2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hiç korkma mandiş ben de ağlayarak girdim nerdeyse hiç istemiyodum
ama inan şuan iyi ki sezeryan olmuşum diyorum hiçbir zorluğunu görmedim

bebişine kavuşacaksın ne güzel sadece buna odaklan

haklısın ccanım ama sen iyi bilirsin normal diye insan kendini alıstırdımı birde istedimi mantık ucuyor

bekledim hep sancım olacak cekecem tüm agrıları acıları hissedecem belki saatlerce sürcek hastaneye giderken merdivenlerden nasıl inecem arabaya nasıl binecem koltuga nasıl oturcam bunların bile hayalini kurdum sacma ama en ince ayrıntısına kadar hayal kurdum normal dogumla sonra pat diye olmaz sezeryan yıkıldım resmen ben bugüne kadar 64 ameliyat gecirdim ameliyathaneden korkmuyorum normali cok istedim cok hayal kurdum hayalim yıkıldı bu kadar ameliyat gecirdim hepsinin ardından yasadıklarımı bir ben bilirim ayılma safhası ayrı bulantısı agrısı bana göre en korkulacak sey ameliyat sonrası ayılma ve ilk anlar birde kendin olunca gözün daha kara konu canın kanın bebegin olunca daha cok titizleniyorsun korkuyorsun karmakarısık duygular iste o agrıların bir aglama sesiyle dinmesini o anı cok istedim nasip degilmis bebegim saglıklı olsun Allahım ona saglık versin gerisi gecer dualarınızda unutmayın yarın beni

Hala doguramadik.. Yerimden kalkamiyorum artik. Hemen yoruluyorum. Evin icinde ordan oraya atiyorum kendimi. Hep bisiler yemek istiyorum ama cok yiyince midem bulaniyo. Kollarimda bacaklarimda kuvvet kalmadi. Boyle beklemek cok sikiciymis...herkes de dogurdu heralde pek girip cikan yok. En sona ben mi kalicam acaba:) kendi kendimekonusuyomusum gibi geliyo suan:) kimse kalmadi ki..Cocugun hareketleri gittikce azaldi, gucsuzlesti uzuluyorum. Yarindoktor kontrolumuz var. Bakalim bizim kizce kordonunu cozdu mu:KK43: insallah cozmustur :KK43: amin.

haklısın ccanım ama sen iyi bilirsin normal diye insan kendini alıstırdımı birde istedimi mantık ucuyor

bekledim hep sancım olacak cekecem tüm agrıları acıları hissedecem belki saatlerce sürcek hastaneye giderken merdivenlerden nasıl inecem arabaya nasıl binecem koltuga nasıl oturcam bunların bile hayalini kurdum sacma ama en ince ayrıntısına kadar hayal kurdum normal dogumla sonra pat diye olmaz sezeryan yıkıldım resmen ben bugüne kadar 64 ameliyat gecirdim ameliyathaneden korkmuyorum normali cok istedim cok hayal kurdum hayalim yıkıldı bu kadar ameliyat gecirdim hepsinin ardından yasadıklarımı bir ben bilirim ayılma safhası ayrı bulantısı agrısı bana göre en korkulacak sey ameliyat sonrası ayılma ve ilk anlar birde kendin olunca gözün daha kara konu canın kanın bebegin olunca daha cok titizleniyorsun korkuyorsun karmakarısık duygular iste o agrıların bir aglama sesiyle dinmesini o anı cok istedim nasip degilmis bebegim saglıklı olsun Allahım ona saglık versin gerisi gecer dualarınızda unutmayın yarın beni

Ben de ayni hayalkirikligini yasadim benim catida sorun yok ama kizimiz 3 tur kordon dolamis. Cok buyuk ihtimalle sezeryana alacak doktor. Ben de cok istiyodum normal dogum. Hayirlisi boyleymis

Kızlarr bişey sorucamm bebeginizin dogmadan önceki ultroson kilolarıyla dogumdaki kiloları tuttumu??

kızlar ethica incirli ya da hizmet hastanesinde doğum yapmış ya da yapıcak olan var mı? hastaneyle ve fiyatlarla ilgili bilgi verebilir misiniz? öpüldünüz:)

yanlış mı yazdın yoksa gerçekten 64 ameliyat mı geçirdin mandiş?
o zaman hiç korkma inş. bebeğini sapasağlam kucağına alacaksın ne güzel işte

ben ameliyathaneden çıktıgım anda midem bulanıyordu ama 3-4 dk içerisinde afedersin sarı renkli bir sıvı çıkardım ve geçti
meğerse anesteziden dolayıymış
ağrılarım oldu tabi ki ama normal doğumda da olacaktı
4. günden sonra herşey çok kolaylaşıyor, ağrılar azalıyor bir haftanın sonunda da tamamen bitiyor

Ben de ayni hayalkirikligini yasadim benim catida sorun yok ama kizimiz 3 tur kordon dolamis. Cok buyuk ihtimalle sezeryana alacak doktor. Ben de cok istiyodum normal dogum. Hayirlisi boyleymis

o hayalkırıklığı beni de çk yıprattı doğumdan sonra 2 gün ağrılarım gecene kadar ağladım hep öyle kalıcam sandım
şimdi iyiki de kızımı tehlikeye atmamışım diyorum, çok şükür

Kızlarr bişey sorucamm bebeginizin dogmadan önceki ultroson kilolarıyla dogumdaki kiloları tuttumu??

ben gelişim geriliği sebebiyle sezeryana girdim, doktorun söylediğinden 150 gram daha düşük doğdu

Kokopelli
okudum canım hepsini...niye o ingılızce kelımelerı kullandığını anlayamadım ama çok guzel yazmışşsın herşeyı anlatmışsın benım için çok açıklayıcı oldu.. bide eşin demişya sen ıkınırken 'çocuk çıkarsa yanımızda hemşire yok diye..çok güldüm...Allah ayırmaın sağlık sıhhhatt versın bebeişine

Biz amerikada yasiyoruz, hayatimizin cogu ingilizce ile geciyor, tek evde turkce. Normalde dikkat ederim iki dili karistirmamaya, ama dogum sirasinda yazdiklarim anin haleti ruhiyesiyle yazildi. O haldeyken aklina hangi dil geldiyse oyle yaziyorsun. Etrafimizda hastane personeliyle ingilizce konustugumuz icin cogu terminoloji o anda ingilizce oldu. Orijinal hali ile oynamadim sonra, ani daha iyi yansitiyor diye. :)

Hepimize kolay gelsin valahi, asil macera dogumdan sonra basliyor!

evet tuttu bende.3.500 doğar ortalama demişti.kıyafetli 3540 tı.kıyafetsiz 3500 falan yani....
normali cok istememe ragmen catı darlıgından yarın sabah 08.30 sezeryana gircem kızlar sezeryandan cok korkuyorum dua edin bana
allah yardımcın olsun canım.iyi haberlerini bekliyoruz..

kızlar bu alttaki tickerimi nasıl değiştiricem.bebeğim 10 günlük oldu ama 40 hafta hamile gözüküyorum hala.hani bebeğim 10 günlük falan yazan tickeri nerden yapıcam..

kızlar merhaba bende 38+2 hamileyim cumartesi sezeryan günüm var.ama feci grip oldum yarın arayıp durumu dr a bildircem yinede spinal olacağı için alır mı çok korkuyorum lütfen bi fikir verin:KK43:

64 ameliyatmi nasil yani:KK53: canim bende ameliyatlar gecirdim zor gercekten ceken bilir ama 64 cok buyuk bi rakam ya..sebebi neydi merak ettim ozle degilse? rabbim bundan sonra gostermesin omur boyu isallah..sezeryan icinde hic endiselenme canim yatcan kalkcan bebegin kucaginda :KK16:sagligi sihhati yerinde olsun findigin yeter..:nazar:

kızlar merhaba bende 38+2 hamileyim cumartesi sezeryan günüm var.ama feci grip oldum yarın arayıp durumu dr a bildircem yinede spinal olacağı için alır mı çok korkuyorum lütfen bi fikir verin:KK43:

ctesiye kadar düzelirsin biraz
ben de yarım yamalak iyileşebilmiştim sezeryana girerken hafif burnum tıkalı boğazlarım yanıyodu
herhangi bi sorun yaşamadım bu sebeple

doğum yapan anneler gözünüz aydın allah analı babalı hayrlı elat olarak büyütmeyi nasip etsin inş.darısı bizlerin başına

Arkadaslar birsey sorcam bebegim 2 gunluk daha ama cok duzensiz uykusu 5 dk uyuyor uyumuyor sıçriyor.uyku diye bise yok ne onda ne bizde.ayni seyleri yasayan varmi yada herhangi bir bilgisi olan.

dün ben de kontrole gittim. 39+3 olduk. ancak oğlum nazlanıyor gelmemekte. başı aşağıda ama doğum kanalına girmemiş. ayın 18inde tekrar gidicem. eğer başı doğum kanalına girdiyse 1-2 gün bekleyip normal doğumu başlatıcaz dedi doktorum. eğer dünkü gibi duruyorsa yani inmediyse beklemenin anlamı yokmuş, sezeryana girecekmişim hemen. normal doğuma kendimi çok alıştırmıştım ben...artık paşanın keyfine göre şekillencek doğum:)

dün ben de kontrole gittim. 39+3 olduk. ancak oğlum nazlanıyor gelmemekte. başı aşağıda ama doğum kanalına girmemiş. ayın 18inde tekrar gidicem. eğer başı doğum kanalına girdiyse 1-2 gün bekleyip normal doğumu başlatıcaz dedi doktorum. eğer dünkü gibi duruyorsa yani inmediyse beklemenin anlamı yokmuş, sezeryana girecekmişim hemen. normal doğuma kendimi çok alıştırmıştım ben...artık paşanın keyfine göre şekillencek doğum:)

Bebek kanala girmediğinde sezeryan mecburi mi oluyor?

3ünüzede ne mutlu
doğurmuş kurtulmuşsunuz...kurtulmak doğru bır kelıme değil ama düşünceden kurtulmuşsunuz...benım gıbı nasıl olacak ne zaman olacak ve turevleri yok aklınızda... ben bugun 2.kez catı muayenesı oldum nst ye gırdım hiç bı gelışme yok illa bekleyecek son dakkaya:)
gun yaklastııkça uykularım azalıyor düşünceler sorular artıyor... şimdi sancım olsa dıyorum..en azından düşünmeye zmanım olmaz en fazla bağırırırım ve ıstesem de kaçamam :)

Ben de her ağrıda heh geliyo diye seviniyorum kii ağrı geçiyo.. Artık gelsin istiyorum, beklemek hiç bana göre bir iş değil.. 2 hafta kaldı ama ne olacağı belirsiz.Normal olacak mı? bebek hala kanala inmedi muayenede açılma yok, sancı yok... bu oğlanın gelmeye pek niyeti yok :) seninle doğum tarihlerimiz aynı bebişin kız mıydı? erkek miydi?

Ben de her ağrıda heh geliyo diye seviniyorum kii ağrı geçiyo.. Artık gelsin istiyorum, beklemek hiç bana göre bir iş değil.. 2 hafta kaldı ama ne olacağı belirsiz.Normal olacak mı? bebek hala kanala inmedi muayenede açılma yok, sancı yok... bu oğlanın gelmeye pek niyeti yok :) seninle doğum tarihlerimiz aynı bebişin kız mıydı? erkek miydi?

bende ole dıyordum cnmm 40+3 de gusel kızım dunyaya geldı.. sımdıdenn dınlenınn dogum sonrası cok bıtkın dusuyo anneler uykusuz geceler kapıda.. ama herseye deger kuzularımız ıcın sımdı 5 . aya gırdık yavrumlaa.. buyudgu gormekk cok gusell allahh hepınızee saglıklı dogumlar nasıp etsınn..:nazar:

X