2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar sürekli ped değiştirip duruyorum. akıntı fazla olunca bebek hareketleri azalıyor. benim dr. su azar azar sızmaz, bacaktan akar demişti. prof da su sızıntı şeklinde azalabilir demişti. kafam karışık bu konuda. bir de daha önce doğım yapanlara bişey sorucam. genel olarak normalde mi sezaryen sonrası mı kanama daha fazla olur ve uzun sürer??

Bu kadar fazla akıntınormal mi? Bebeğin suyu olabilir mi? Haraketleri de azalıyorsa şüphelenmek gerek. Ben olsam doktora giderdim canım..

bugün doktora gittim
hamsielr biri 2600 biri 2700 çıktı çok şükür
suları filan da iyi ama nstde oğlanda sancı çıktı ,alttan muayene etti ,rahimde yumuşama ve çok az açıklık var dedi doktor
çarşambaya doğuma hazır gel çantanı hazırla dedi
en fazla haftasonuna kadar dayanır dedi :KK53:
şaşırdık kaldık valla şoklardayım hala :KK53:

şaşkınlık içindeyim yaa hiç beklemiyorduk bunu
bi de sancım bişeyim yokya laylay lomum
ultrasonda da bişey yok
ama doktor parmaklayınca çıktı herşey :))
2 gün sonra belki de kollarımda olacaklar
RABBİM hayırlısını versin inş.
annemle kızkardeşim geliyorlar birazdan
temizlik ve son ayarlar yapılacak
ondan sonrası ALLAH KERİM

Nihayet izine ayrılanlar kervanına katıldım. Bugün ilk izin günüm ve dışarda lapa lapa kar yağıyo çok güzel evde olmak.. Kociş de kar sebebiyle izin yapmaya karar verince döndü eve geldi :) Bu kar yağışı birkaç gün sürecekmiş sancım falan tutarsa kızakla gideriz artık hastaneye :)) gelsin artık kuzucuğum yaa.. çantamı hazırlicam artık yavaş yavaş ne olur ne olmaz :)

bende perşembe ayrıldım cuma eşim doğurcam dıye korkup işe gıtmemişti..bugun o da yok, ev hanımlıgında ılk günüm:)
ama sıkıcı ya, okulum yakın olsaydıda devam etseydım son gune kadar dıyorum, evde kaldıkça insan kendini dinliyo ve ağrım olmasa da ağrım var gıbı oluyo..
bıde cantanı nıye hazırlamadın canım bugune kadar...
bekleme hemen su an hazırla... illa bı eksık gelıyo hazırlayınca cantayı..
kar işinden bende korkuyorum hastanem ankarada tam tepede bıyerde
eşimde yenı ehlıyet aldı çok yağarsa taksıye bınerız dıyoruz ama ya suyum gelırse o halde taksıye bınmek istemıyoruuumm:KK43:(

bende perşembe ayrıldım cuma eşim doğurcam dıye korkup işe gıtmemişti..bugun o da yok, ev hanımlıgında ılk günüm:)
ama sıkıcı ya, okulum yakın olsaydıda devam etseydım son gune kadar dıyorum, evde kaldıkça insan kendini dinliyo ve ağrım olmasa da ağrım var gıbı oluyo..
bıde cantanı nıye hazırlamadın canım bugune kadar...
bekleme hemen su an hazırla... illa bı eksık gelıyo hazırlayınca cantayı..
kar işinden bende korkuyorum hastanem ankarada tam tepede bıyerde
eşimde yenı ehlıyet aldı çok yağarsa taksıye bınerız dıyoruz ama ya suyum gelırse o halde taksıye bınmek istemıyoruuumm:KK43:(

Çantayı hazırlamaya elim varmadı bir türlü.. çantayı hazırlayınca hadi gidelim doğurayım diye acele edicem :) Oğlumun hiç gelmeye niyeti yok gibi.. Bugün hastane için tüm hazırlıklarımı yapıcam inşallah :) Evde olmak çok da kötü değil yaa.. yada daha ilk günüm diye mi böyle düşünüyorum. Çalışırken yapamadığım herşeyi yapıyorum çok iş birikmiş.. Bugün halıları yıkamacıya gönderdim ve kar yağıyo :)) Eşin ehliyetini yeni aldıysa tehlikeye atmayın bence kar varsa atlayın taksiye gidin.

bugün doktora gittim
suları filan da iyi ama nstde oğlanda sancı çıktı ,alttan muayene etti ,rahimde yumuşama ve çok az açıklık var dedi doktor

ultrasonda da bişey yok

Yaşasınn.. Koklamana az kaldı hamsileri.. Bekllemek çok zor yaa..

Çantayı hazırlamaya elim varmadı bir türlü.. çantayı hazırlayınca hadi gidelim doğurayım diye acele edicem :) Oğlumun hiç gelmeye niyeti yok gibi.. Bugün hastane için tüm hazırlıklarımı yapıcam inşallah :) Evde olmak çok da kötü değil yaa.. yada daha ilk günüm diye mi böyle düşünüyorum. Çalışırken yapamadığım herşeyi yapıyorum çok iş birikmiş.. Bugün halıları yıkamacıya gönderdim ve kar yağıyo :)) Eşin ehliyetini yeni aldıysa tehlikeye atmayın bence kar varsa atlayın taksiye gidin.

vala perşembe nişanım geldı belkıde doğuracaktım bıra anda oldu, ıyıkı cantam hazırmış dedim..gerçi 2ay oldu ne var ne yok açıp bakcam bugun...:)
bıde benım burda kımsem yok anneme sen getır evden de dıyemem eşimde anlamaz ve o halde unuturum ne gelecek...

vala perşembe nişanım geldı belkıde doğuracaktım bıra anda oldu, ıyıkı cantam hazırmış dedim..gerçi 2ay oldu ne var ne yok açıp bakcam bugun...:)
bıde benım burda kımsem yok anneme sen getır evden de dıyemem eşimde anlamaz ve o halde unuturum ne gelecek...

Benim eşim meraklı gerekeni yapabilir :) Annem ve kardeşim de Muğla'dan gelecek. Bu cumartesi yanımdalar inşallah.. Senin durumun önceden hazırlık gerektiriyor.

Benim eşim meraklı gerekeni yapabilir :) Annem ve kardeşim de Muğla'dan gelecek. Bu cumartesi yanımdalar inşallah.. Senin durumun önceden hazırlık gerektiriyor.

benım kardeşimde mugla da unv de okuyor..

merhabalar ben komşu topikten geldim ne güzel siz artık sona yaklaşmışsınız bende allah kısmet ederse haziran annesi olucam sizin tecrübelerinize dayanarak bişey danışmak istiyorum şu an 17 haftalık hamileyim normal kontrolümde bebeğimin kalbinde beyaz bir nokta oldugunu söledi doktorumuz çok öenmli değil bazı bebeklerde böle oluyo son aylarda geçiyo fakat kromozomal bozukluğun bir belirtisi de olabilir vardır demiyorum dedi 4lü testinizi yaptırın ayrıntılıda inceleriz eğer 4lü iyi çıkarsa iyi diyebiliriz dedi ve ben ister istemez çok endişelenndim başına böle bişey gelen var mı

bugün doktora gittim

ultrasonda da bişey yok

aaa hadi hayırlısı olsun canım benim ya
sağlıkla sıhhatle hayırla gelsinler inş
sezeryan değil mi?

merhabalar ben komşu topikten geldim ne güzel siz artık sona yaklaşmışsınız bende allah kısmet ederse haziran annesi olucam sizin tecrübelerinize dayanarak bişey danışmak istiyorum şu an 17 haftalık hamileyim normal kontrolümde bebeğimin kalbinde beyaz bir nokta oldugunu söledi doktorumuz çok öenmli değil bazı bebeklerde böle oluyo son aylarda geçiyo fakat kromozomal bozukluğun bir belirtisi de olabilir vardır demiyorum dedi 4lü testinizi yaptırın ayrıntılıda inceleriz eğer 4lü iyi çıkarsa iyi diyebiliriz dedi ve ben ister istemez çok endişelenndim başına böle bişey gelen var mı

aynısı kuzenime oldu, hatta doktor "alırdık ama bu saatten sonra almak yasal değil" demişti:KK47:
ağlama krizlerine girmişti kızcağız. Başka bir doktora gitti hiçbirşey yokmuş
sapasağlam zeki mi zeki tombalak bir oğlu var şimdi
bu cihazlar da yanıltıyor, bazı doktorlar da çok çabuk karar veriyor

başka bir doktorun fikrini al bence

bugün doktora gittim

ultrasonda da bişey yok

amanda aman annesinin hamsileri geliyormuşlar.....insan tam tarihi öğrenince tuhaf oluyor demi:18:biliyosunki doğacak ama o günün geldiğini bilmek heyecanlanıyor:KK30:....hadi inşallah sağlıcakla al yavrularını kucağına.ohhh şanslısın annenler yakın benim annem taaaa izmirden yarın gelecek oda karda kışta nasıl gelecekse perşembe sabağıda doğum.allahtan temizlik ıvırzıvır işlerim yok yanlızca evde 10 yaşında olmalarına rahmen annelerinin bitanecik kuzucukları ikizlerim canlarım var.en zoruda onları evde bırakıp doğuma gitmek hiç ayrılmadık daha biz:KK5:yaaaaa senin arkanda değil önünde ikizlerin var hiç değilse:))

aynısı kuzenime oldu, hatta doktor "alırdık ama bu saatten sonra almak yasal değil" demişti:KK47:
ağlama krizlerine girmişti kızcağız. Başka bir doktora gitti hiçbirşey yokmuş
sapasağlam zeki mi zeki tombalak bir oğlu var şimdi
bu cihazlar da yanıltıyor, bazı doktorlar da çok çabuk karar veriyor

başka bir doktorun fikrini al bence
saol canım aslında doktoruma çok güveniyorum o da zaten çok korkulacak bişey sölemedi ama nokta var demesi bile yetti cuma günü 4lü test sonucum çıkcak inş. iyi sonuçlar çıkar

1-2 hafta önce bir ark.yaşadı aynı şeyi hatta abarttılar ve işi amniosenteze kadar götürdüler.kromozomal bozukluklzrda bakıyoruz dediler boşuna telaş hiçbirşey çıkmadı.kızcağız ağlamaları ve perişanlığıyla kaldı.sana tavsiyem iyibir perinatoloji uzmanına git.normal jinekologlar yanıltabilir.

1-2 hafta önce bir ark.yaşadı aynı şeyi hatta abarttılar ve işi amniosenteze kadar götürdüler.kromozomal bozukluklzrda bakıyoruz dediler boşuna telaş hiçbirşey çıkmadı.kızcağız ağlamaları ve perişanlığıyla kaldı.sana tavsiyem iyibir perinatoloji uzmanına git.normal jinekologlar yanıltabilir.
evet canım çogu kişi aynı böle sölüyor ben amniyosentez falan yaptırmayı düşünmüyorum şuan sadece ayrıntılı ultrasonumu merak ediyorum onu da atlatırsam inş. rahatlıcam doktorum riskli gebelik uzmanı zaten ona çok güveniyorum ama korkuyorum

İnanmıyorum ya herkes doğuruyo ben de doğurmak istiyom bi ben kalmısım gibi gelio:KK43: Oğlum zaten cok gec döndü kanala da gec girer muhtemelen ağlamak istiyorum hatta ağlıyorum ne zormus son günler:KK43:

X