2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
İnanmıyorum ya herkes doğuruyo ben de doğurmak istiyom bi ben kalmısım gibi gelio:KK43: Oğlum zaten cok gec döndü kanala da gec girer muhtemelen ağlamak istiyorum hatta ağlıyorum ne zormus son günler:KK43:

Merak etme yalnız değilsin :)) Biz bugün 40+2 olduk. Kontrolden geldim. Sancımızda yok , herhangi bir sorunda yok beklemeye devam............

Kızlar ben yarın saat 15.00 te sezeryanla doğuruyoruuuuuum tırıs tırıs :18: bana dua edin nolur :18: kendimi normal doğuma okadar alıştırmıştımki :KK49: bebeğim 4100 gram çatım tam sınırdaymış eee tabi daha doğum kanalınada girmedi benim nazlı kızım beklersek dahada kilo alcak yine normal doğuramıcam bu nedenlerle bugün sezeryan doğumu seçmek zorunda kaldım inşallah bu bebeğim için daha hayırlıdır çok heyecanlıyım çooooook :KK52:

Bence tam ocak sonu olarak en son ben dogurcam burda yoklama tutarim artik:KK3: izne ciktim normalde ev kusuyum ama evde oturup dogumu beklemek sıkıcı..yavas yavas isleri toparliyorum kar yagiyor yuruyuste yapamiyorum:KK50:..bide bisey sorcam erkek annelerine bu yenidogan sunneti hakkinda ne dusunuyosunuz?? ben yaptircamda baska dusunen varmi merak ettim..

kızlar bende dün temizlik yaptırdım. artık hazır sayılırız. cuma günü sezeryanla doğum yapıcam ben de . cuma doğuma girecek var mıııı???

Kızlar ben yarın saat 15.00 te sezeryanla doğuruyoruuuuuum tırıs tırıs :18: bana dua edin nolur :18: kendimi normal doğuma okadar alıştırmıştımki :KK49: bebeğim 4100 gram çatım tam sınırdaymış eee tabi daha doğum kanalınada girmedi benim nazlı kızım beklersek dahada kilo alcak yine normal doğuramıcam bu nedenlerle bugün sezeryan doğumu seçmek zorunda kaldım inşallah bu bebeğim için daha hayırlıdır çok heyecanlıyım çooooook :KK52:

aynıyız canım bende yarın sabah sezeryan olacagım Allah nasip ederse inş.çok güzel ve saglıklı dogumlarımız olur canım Rabbim bir nefesde hepimizi kurtarsın
amin..benimde çatım çok dar bebegimde 3400 gr hakkımızda hayılısı olsun amin.

aynıyız canım bende yarın sabah sezeryan olacagım Allah nasip ederse inş.çok güzel ve saglıklı dogumlarımız olur canım Rabbim bir nefesde hepimizi kurtarsın
amin..benimde çatım çok dar bebegimde 3400 gr hakkımızda hayılısı olsun amin.

heyecan var mı kızlar? ben de suan yok ama perşembe gecesi nasıl uyurum, tüm gün ne halde olurum bilmiorum.

istanbulda deli gibi kar yagıyor yarın sezeryanle dogum yapacagım saçlarımı fönletip geldim :KK9: herşeyimiz hazır ama galiba arabayla hastaneye gidemeyecegiz kar çok yagıyo taksiiyle yollara düşecegiz :KK55:hakkımızda hayırlısı olsun heyecanlı degilim sadece biraz endişeliyim ama inş.sorunusuz bir ameliyat olur ve kızıma kavuşurum amin.darısı dogumunu bekleyen bütün annelerin başına olsun saglıkla ve mutlulukla amin.Allahım evlat isteyen cümlesine hayırlı evlatlar nasip etsin amin..

heyecan var mı kızlar? ben de suan yok ama perşembe gecesi nasıl uyurum, tüm gün ne halde olurum bilmiorum.

valla canım zaten geceler malum hiç uyku yok heralde bugece de sabahlarım heyecanım yok daha önce iki kez genel anestezi altında ameliyat geçirdim ameliyat korkum yok ama işin içinde evlat olunca herşey farklı duygularımda farklı ne hissettigimi bilemiyorum :KK3:en çokta kızım saglıklı olsun gerisi önemli degil (ama kime benziyoo acaba bunu çok merak ediyorummmmmmmmmmmm:KK9::KK9:)

aaa hadi hayırlısı olsun canım benim ya
sağlıkla sıhhatle hayırla gelsinler inş
sezeryan değil mi?
amin inş.
evet sezeryan tabiki :KK1:
iki taneyi nasıl çıkarayım :KK1:
zaten birbirlerine ters duruyor sıpalar :KK1:

amanda aman annesinin hamsileri geliyormuşlar.....insan tam tarihi öğrenince tuhaf oluyor demi:18:biliyosunki doğacak ama o günün geldiğini bilmek heyecanlanıyor:KK30:....hadi inşallah sağlıcakla al yavrularını kucağına.ohhh şanslısın annenler yakın benim annem taaaa izmirden yarın gelecek oda karda kışta nasıl gelecekse perşembe sabağıda doğum.allahtan temizlik ıvırzıvır işlerim yok yanlızca evde 10 yaşında olmalarına rahmen annelerinin bitanecik kuzucukları ikizlerim canlarım var.en zoruda onları evde bırakıp doğuma gitmek hiç ayrılmadık daha biz:KK5:yaaaaa senin arkanda değil önünde ikizlerin var hiç değilse:))

ay sorma yaa hala allışmadım şoktayım bir tuhafım
aklımda hep 1-2 hafta dayanır diyordum ondan rahattım ,şimdi pat diye doktor söyleyince bi tuhaf oldum bu kadar yakınmı diye
inş. sağlıcakla gelirler..
aaa senin de yakınmış ,doğurmayan kalmadı zaten bu gidişle :KK1:
ay seninde mi ikizlerin var maş. ne güzel ..
seninkiler ne kadar doğmuştu merak ettim şimdi ?
öyle tabi ama ne bileyim insan korkuyor küveze girerlermi ,düzgün emerlermi vs diye.
inş. bir sıkıntıları olmadan evimize döneriz ..
benden sonra da sen :KK1:

merhabalar ben komşu topikten geldim ne güzel siz artık sona yaklaşmışsınız bende allah kısmet ederse haziran annesi olucam sizin tecrübelerinize dayanarak bişey danışmak istiyorum şu an 17 haftalık hamileyim normal kontrolümde bebeğimin kalbinde beyaz bir nokta oldugunu söledi doktorumuz çok öenmli değil bazı bebeklerde böle oluyo son aylarda geçiyo fakat kromozomal bozukluğun bir belirtisi de olabilir vardır demiyorum dedi 4lü testinizi yaptırın ayrıntılıda inceleriz eğer 4lü iyi çıkarsa iyi diyebiliriz dedi ve ben ister istemez çok endişelenndim başına böle bişey gelen var mı[/QUOTE

bende çıkmamıştı ama burada bi kaç arkadaşta çıkmıştı ..
ve 4 lüleri iyi çıktığı için bi sorun olmamıştı ,içini ferah tut ..
keisnlikkle testleri yaptırırken iyi bi yerde yaptır ve ihmal etme ,zaaten zamanı gelince forumda bi çok yer ismi ve fiyatı hakkında bilgin olucak ..
sevgiler

nst değerleini bilen biri bana yorumlayabilirmi
bi tarafta 20-40-60-80-100 diye giden kısım var bir tarafta da 6-8-10-12 diye giden kısım
şimdi bende şöyle bir durum var
bir çizgide 40-60 arası 6-8 arasında ,birisi de 60-80 arası 8-10 da bi de 80 den yukarı olan 10 dan yukarda
bunlar ne anlama geliyor acaba ?

nst değerleini bilen biri bana yorumlayabilirmi
bi tarafta 20-40-60-80-100 diye giden kısım var bir tarafta da 6-8-10-12 diye giden kısım
şimdi bende şöyle bir durum var
bir çizgide 40-60 arası 6-8 arasında ,birisi de 60-80 arası 8-10 da bi de 80 den yukarı olan 10 dan yukarda
bunlar ne anlama geliyor acaba ?

Nst de iki çizgi çıkıyor yukarıdaki bebeğin kalp atışı 120-160 arası olur genellikle, alt tarafataki çizgi 0-100 yani senin kasılmalarını gösterir.

evet canım çogu kişi aynı böle sölüyor ben amniyosentez falan yaptırmayı düşünmüyorum şuan sadece ayrıntılı ultrasonumu merak ediyorum onu da atlatırsam inş. rahatlıcam doktorum riskli gebelik uzmanı zaten ona çok güveniyorum ama korkuyorum

Benzer durum bizde de vardı, amniyosentez istedi kendi doktorumuz ve derhal doktoru değiştirdik. Fetal eko çektirmemizi istedi başka bir doktor.. Bir perinatologa gittik ve fetal eko çektirdik. Bebeğin kalbini tüm detaylarıyla inceleyen, o görünen parlaklıĞIN (beyaz nokta) kalbin işleyişine herhangi bir etkisi olup olmadığına bakılıyor.

onu biliyorum da o 6-8-10-12 ler ne oluyor o da sancı sayısını mı gösteriyor

Yok cnm anladigim kadarıyla sancinin olmadığını gösteriyor 50 den sonrası sanırım sancıların başladığını gösteriyor ve onunda sürekli olması gerekiyor yoksa önemsemiyor dr

Bence tam ocak sonu olarak en son ben dogurcam burda yoklama tutarim artik:KK3: izne ciktim normalde ev kusuyum ama evde oturup dogumu beklemek sıkıcı..yavas yavas isleri toparliyorum kar yagiyor yuruyuste yapamiyorum:KK50:..bide bisey sorcam erkek annelerine bu yenidogan sunneti hakkinda ne dusunuyosunuz?? ben yaptircamda baska dusunen varmi merak ettim..

bende doğumu bekliyorum erkek annesi olarak...yeni doğan sünneti istiyoruz biz de. geçen hafta dr a gittiğimde görüştüm bu konuyu. 15-20 gün geçmesi gerekli dedi dr um. ilk günlerde yapıldığında bebeğin ağlama sebebinin sünnetten olup olmadığı bilinemiyormuş. 40 ı çıktıktan sonra halledelim diyoruz nasipse...bi taraftan kıyamıyorum da bebişime. küçücük olcak daha yavrum ya :KK43:(

bende doğumu bekliyorum erkek annesi olarak...yeni doğan sünneti istiyoruz biz de. geçen hafta dr a gittiğimde görüştüm bu konuyu. 15-20 gün geçmesi gerekli dedi dr um. ilk günlerde yapıldığında bebeğin ağlama sebebinin sünnetten olup olmadığı bilinemiyormuş. 40 ı çıktıktan sonra halledelim diyoruz nasipse...bi taraftan kıyamıyorum da bebişime. küçücük olcak daha yavrum ya :KK43:(

Off bende kiyamiyorum ama napiyim, ilerde olmasindan daha iyi, bilinclenince daha cok cani yanacak simdi anlamicak bisey..:KK5:

İçimde tuhaf,tarifi mümkün olmayan hisler var.Gerek korku ve endişe,gerekse bebişlerime kavuşmanın vereceği heyecan,acır mı hissi,sağlıklı doğacaklar mı düşüncesi ve daha bir sürü şey...
Bugün son kontrolümüze gittik.Perşembe günü saat 10'da hastanede olacağız Allah'tan bir şey olmazsa ve saat 12 en geç 1 gibi alırız dedi dr um.Şuan için bebekler 2500 kg civarı doğarlar,büyük ihtimalle küvöze girmezler ama yinede belli olmaz orası şansa kalmış dedi.Bakalım Allah'tan hayırlısı olsun.İnşallah sağ salim girer,sağ salim bebişlerimi kucağıma alırım.Hep Allah'tan her şeyden önceki tek dileğim sağlık sıhhat oldu.İnşallah sağlıkla bebişlerimize kavuşmakta nasip olur.Bana da dualarınızda yer verin inşallah.Hakkınızı helal edin.Benden yana hakkım varsa helal olsun hepinize...

X