2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sağlıkla büyüt bebeğini, gözün aydın..sezeryandan değildir normal doğumda bile gecikiyor süt gelmesi.. bol su iç bir de ilk zamanlar ben rezene we humana still tea içmiştim.. çok faydası olmuştu

sağol sende sağlıkla büyüt seninki ne zaman geldi ne acelesi vardıki diyorum daha 3 hafta vardı nerdeyse yinede hayırlısı güzel oldu herşey :)

sağol sende sağlıkla büyüt seninki ne zaman geldi ne acelesi vardıki diyorum daha 3 hafta vardı nerdeyse yinede hayırlısı güzel oldu herşey :)

ben daha bekliyorum canım:) ikinci bebek bu.. kızım da 3 hafta önce doğmuştu, zamanını biliyor onlar:)

cnm hayırlı olsun prensesiniz Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah süt için bende humana içtim ama özellikle kayısı suyunun cok faydasını gördüm sabah öğle akşam kaç öğün yediysem hep içtim sütümde cok güzel gelmişti özellikle bulabilirsen ev yapımı olsun

yok mu nst den anlayan biriii

masallah Allah anali babali buyutsun.
Ben sezaryani ocu gostermiyorum Sezaryan bir dogum sekli degil, bir kurtarma operasyonu. Bir seyler ters gidince basvurulacak
cerrahi bir mudahaledir. Bende ilkini bebegim ters oldugu icin sezaryan yaptim. simdiki aklim olsa yine yapardim tabi biraz daha bekleyip. Gunumuzde maalesef sezaryan her ihtiyaci olana degil her onune gelene teklif ediliyor. Avrupa da boyle degil.
eger gercekten ihtiyacin varsa oluyor. Dr un tatiline yada cikis saatine gelicek diye sezaryan yapilmiyor.
Maalesefki bazi dr lar bu sekilde davraniyor. o yuzdende gebeler hakikaten bir sorun olunca inanamiyor.
yoksa ben cati dar bebek buyu yada annede seker tansiyon baska hastaliklar varken kalkip ta illa normal denenmeli demem.
Ben sadece gereksiz sezaryana karsiyim.
iste bende bundan bahsettim bak insan guvenemiyor birkac dr a danisma ihtiyaci duyuyor.
Dr bana da birseylerin ters gittigini soylese bende sezaryan dusunurum. Dogum sirasindada sezaryana donebilirim
onemli olan bebegi saglikla almak. Normal dogumun hem bebege hem anneye katkisi buyuk ama olmuyorsada zorlamayacaksin.
Ins hakkinda neyse hayirlis oyle olsun. emin olmak en guzeli. ben kizmda acele ettigim icin pisman oldum bari sancim
gelseydi dedim sonra. sezaryan 15 dklik is nihayetinde hemen olabilecek birsey.
Ins saglikla yavrulara kavusuruz.

masallah kuzuya. Allah anali babali buyutsun
sut icinde vitamalt, humana steel tee, kuru dut hosafi , bulgur pilavi, bolca su vede uyku (mumkunse tabi:)) oneririm.
birde emzirirken o kahverengin tamamini bebegin agzina ver yara oluyor yoksa sonra cok cekersin.
darisi basimiza

arkadaşlar ben kadın doğum hastanesine gidiyorum 1 haftam var doğuma ama hiç çatı muayenesi yapmadılar.sadece özelde mi bakıyolar

arkadaşlar ben kadın doğum hastanesine gidiyorum 1 haftam var doğuma ama hiç çatı muayenesi yapmadılar.sadece özelde mi bakıyolar

Her dr bakmiyo doğumdan önce benim bu dr um da bakmam son zamana kadar diyodu ama kanamam erken gelince baktı o da sadece rahimdeki açılmaya.. Çatı muayenesi yapmadı yani bebeğinin kilosu nasıl canım iri bi bebek mi

100 mu benim bildgim yuksek bir sanci rakami :44: e sonucu doktora gostermedinmi?? sanki erken gelmeye niyeti var gidi aman hee

Zaten en yükseği 100 oluyo.. 1 2 defa da diil bi kaç defa çıktı acil dedi dr vardı bebek hareketini gösteriyor alt kısım dedi benim bildiğim ağrı yı da gösteriyor dr u da tanımadığım için güvencedir yada ben mi pimpirikli davraniyorum sonuçta dr.. Ama kırk yılda bi anlamayan dr da cikmiyor değil yani..

bebekleriniz analı babalı büyüsün inş kızlar darısı başımıza.

nstde 100 yüksek evet ama sanırım düzenli olmasına bakıyorlar.benım hiç 40ı geçmedi

Valla bende dun girdim nst ys bebekte hareketliydi ama 30 u gecmedi anlamadim senin isi pek..vardir heralde bir bildikleri cok siddetli vurmus olabilir..rahat ol canim sen dinlen dolanma cok kendini kontrol et yeter sanci sikligini, suyun falan geliyomu kontrol et he bide cantani hazir tut masallah bisi kalmamis zaten heran supriz yapabilir..

"Alt kısım bebeğin hareketlerini gösteriyor, ağrıyı değil" derken doğru söylemişler canım. Şöyle ki; o alet karnındaki hareketleri gösteriyor. Bu, bebeğin hareketi de olabilir, rahimin kendi kendine kasılması da olabilir, senin derin nefes alıp verirken karnını kasman da olabilir... (İstersen bir dahaki sefere karnını kasarak derin nefes al, o sayının aniden 80'lere 100'lere çıktığını, ardından kendini serbest bıraktığında sayının tekrar 20'lere düştüğünü göreceksin). Asıl önemli olan; o hareket olurken bebeğin nabzında ani ve önemli bir değişim olup olmadığıdır, buna bakılır... Bu yüzden iki grafik üstüste çıkar, kasılmayla eş zamanlı olan nabza bakarak bebeğin streste olup olmadığı anlaşılır. Kasılma artışı ile aynı anda ani / olumsuz bir nabız değişimi varsa, işte o zaman doğum kasılmalarından şüphelenilir. Veya bebekte stres olduğu anlaşılıp sebebi araştırılır vs.

Mesela şu tarz cümleleri sıkça duyarız: "NST'de 100'ü gördüm, yani çok sancım varmış, ben hiçbir şey hissetmiyordum, şaşırdım" filan denir. Halbuki o sayının gösterdiği şey her zaman sancı değildir. Dediğim gibi, rahimdeki her türlü harekettir. Önemli olan; o hareketler esnasında bebekte olumsuz bir durum olup olmadığıdır, bu da nabzına bakarak anlaşılır. Zaten testin adı da Non-Stress Test'tir.

Karisikmis bea usteki bebegin kalp atisi dimi 140-150 lerde cikan

Neyse anca anladim ozge sancilarindan dolayi strese girip gittigi icinde yuksek cikmis olabilir..daha erken diye hic arastirmamistim bu nst olayini daha yeni yeni hakim oluyorum

meraba kızlar nasılsınız,ben 4 ocak doğumumu beklerken bebeğim erken geldi benimde:) aralık 26 da kucağıma aldım gece aniden suyum geldi ve acil sezeryana alındım,çok heyacanla telaşla ama hayırlısıyla kurtulduk...ama çok sancılarım var çok zor geciyor sezeryan çok çok zormuş bebeğimle bile ilgilenemiyorum sancılarımdam...kendinize dikkat edin.. şimdilik bu kadar ......

Her dr bakmiyo doğumdan önce benim bu dr um da bakmam son zamana kadar diyodu ama kanamam erken gelince baktı o da sadece rahimdeki açılmaya.. Çatı muayenesi yapmadı yani bebeğinin kilosu nasıl canım iri bi bebek mi

En son bir hafta once gittim kontrole 3.200 gr.hatta doktora kilo almamis dedim.ne yapicaksin gayet normal dedi kilosu dogum zor olurmus.1 hafta kaldi iyice sitrese girdim cok korkuyorum ya.sizinde az kalmis doguma.2. Cocugunuz mu?

Gecmis olsun gozun aydin canim.darisi basimiza.sende en kisa zamanda iyilesirsin insallah

canım gözün aydın. geçmiş olsun neden sezeryan oldun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…