2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Yok o zaman para almiyordur o girmese kim yapacak ameliyati devlet hastanesi sonuçta ama özel muayenesi nde bakanlar ücretli olarak özel hastanelere gidiyormuş diye duydum belki devletede gidiyordur :26:

Doğum sonrası izinle ilgili yeni haber :

Doğum izni 6 aya çıkıyor - Sabah - 30 Aralık 2012

Umarım birkaç gün içinde çıkar da bizi de kapsar.

Peki sizce bu yasa kimleri kapsar; fikri olan yada bilen var mı?
Yasa çıktığı tarihte;
- sadece, doğum öncesi izne henüz çıkmamış olanlar mı dahil olur?
- doğum öncesi izne çıkmış olsa bile, henüz doğum yapmamış olanlar dahil olur mıu?
- izninin bitmesine 1 gün bile kalmış olsa, hali hazırda doğum sonrası izinde olanlar da dahil olur mu?
Ben yasa çıktığında 3. grupta olacağım için meraktayım; bilen varsa aydınlatsın lütfen. Teşekkürler

muhtemelen 3. grup hatta bebeği 5 ayını doldurmamış anneleride kapsar kazanılmış haktan dolayı..aksi halde herhalde davalık olur.

muhtemelen 3. grup hatta bebeği 5 ayını doldurmamış anneleride kapsar kazanılmış haktan dolayı..aksi halde herhalde davalık olur.

Umarım öyle olur. Aslında bence de öyle olmalı -hukukun genel mantığına göre- ama artık neyin ne olacağı belli olmadığı için meraktayım.

İlk seçenek olmaz gibi, çünkü zaten yeni tasarıya göre doğum öncesi için değişen birşey yok, doğum öncesi 8 haftaydı, yine 8 hafta olacak. Doğum sonrası 8 haftadan 16 haftaya çıkarılacak, eğer çıkarsa. Yani doğum öncesi iznine ayrılan zaten halen muhtemel yazayla da uyumlu bir şekilde iznini kullanıyor.

İkincisi biraz polemiklik bir durum olur, kargaşa yaratıcı gibi geldi bana.

3. ihtimal konusunda Ben de tubilubba gibi düşünüyorum. Kanunların geriye yürümezliği diye bir kural vardır aslında ama bu kanun yararlandırıcı bir hak oluşturacağı için muhtemelen doğum izni henüz bitmemiş olanları yararlandırırlar. Davalık olması pek birşey ifade etmez çünkü o dava sonuçlanana kadar zaten yıllar geçer çocuklar büyür. Doğum iznindeki anneler davayı kazansa da çok anlamsız bir kazanç olmuş olur.

Memur anneler isterse zaten 2 yıla kadar ücretsiz izin kullanıyor. Dileyen maddi açıdan dişini sıkıp çocugunu 2 yaşına kadar kendi büyütüyor. Ama özel sektör anneleri için gerçekten çok gerekli bir yasa. Yetmez ama evet gibi yani

Doğurucam mı acaba be ya. Çok yorgun hissediyorum kendimi. Ve o taaa en başlardaki mide bulantılarına benzer bişiler var bugün. Plesenta ile ilgili sorunu olan var mı bu arada? benimki biraz aşağıdaymış bir doktorun iddiasına göre, diğerine göre değil çünkü..

kızlar birden fazla normal doğum yapan annelere bi sorum olacak doğum başlangıçları aynı mıydı?
mesela bende cumartesi sabahı nişan gelldi pazar akşam sancılar başladı evde biraz çektim hastaneye gittiğimde 6.5 cm açılmıştı ama pelvis dar diyip sezeryan yaptılar henüz suyum gelmemişti... bunda normal doğumu beklesem aynı şekillde mi başlar acaba?

aynı olacagını sanmam.benim kuzenimin ilk dogumunda nişan önce geldi dogumu 1 gün sonra oldu
2. dogumunda önce suyu boşaldı sonra suni sancıyla oglunu dogurdu

benim ilk hamileligimde önce nişanım geldi ama bunda nasıl olcak bende merak ediyorum.
önce suyum gelmez inşallah..

kızlar bu gece sancım geldi hastaneye gittik nst de 8 9 defa 100 cıktı bi kaç defa da 50 60 larda çıktı ama sürekli agrı değil arada cıktı hemşireler bu bebek hareketi dediler alt kısım da doğum agrısı cıkmıyor muydu? şimdiye kadar hiç bu kadar sık cıkmamıştı

nasıl bir sancıydı? benim de belime doğru bebek hareketiyle birlikte bir sancı oluyor, baskıyla beraber.. 5 dk da bir oldu son 2 saattir

nasıl bir sancıydı? benim de belime doğru bebek hareketiyle birlikte bir sancı oluyor, baskıyla beraber.. 5 dk da bir oldu son 2 saattir

canm daha bugun asagıya vuran bi ağrı vardı zaten sonra birden belime sancı girdi yatınca daha rahatlıyorum ama gezince birden şiddetlenen bi ağrı.. bi de her zaman cok büyük agrıyla da belli etmeyebiliyo ben ilk doğumuma hiç agrısız kontrol amaçlı gittim büyük tuvaletime cıkacakmışım gibi bi ağrı oldu hep öyle gittim doğum baslayalı cok olmustu ama hissettiğim bi agrı yoktu.. ondan tedirginim bu nst olayıda iice kafamı karıştırdı kaç defa e cıkmış ama alt kısım bebegin hareketlerini gösteriyor agrıyı diil dediler:26:

28.12.12 bebeğimi kucağıma aldım, annelik çok özel birşey bence
kızımın ismi açelya azra
kilo 3.850 boy 53 ve bol saçlı bir bebek
allah hepinizi kurtarsın tez zamanda..
ayrıca yasayı bende merak ediyorum :18:
birde neler süt yapıyo biraz az gibi, sezeryandan dolayı galiba :?

walla bilemedim ben de.. doktoruna bir sor istersen dewam ederse.. ben sancıyı sunni sancı olarak çektiğim için nasıl bişey oluyor bilemiyorum.. aynen tuvalete çıkacakmış gibi baskı hissediyorum bebek hareket ederken,belimden başlıyor.. hurma yiyorum 3 gündür bugün biraz fazla yedim, sancıyı tetiklermiş ya ondan olmuş olabilir mi acep

Son düzenleme:

Canım geçen gün aklıma düştün. Oğluşuma hazırladığım anı defterine, senin gönderdiğin kartları da yapıştırdım.

Çatı muaynenin iyi geçmesine çok sevindim.... Hepimizin hayırlı doğumları olsun inşallah.

Doğurursan mutlaka haberini yaz bize canım.

Çok öpüyorum seni

sağlıkla büyüt bebeğini, gözün aydın..sezeryandan değildir normal doğumda bile gecikiyor süt gelmesi.. bol su iç bir de ilk zamanlar ben rezene we humana still tea içmiştim.. çok faydası olmuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…