2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
tüm hamişler cevap yazarmısınız.. bebeğinizin pozisyonunu ve hıçkırınca nerden hissettiğinizi yazarmışısınız
bebegının durusuna göre degişir o canım ..ben rahmımın ust kısmında tık tık atışlar hissediyorum..kalp ritmiolamaz cunku bebeklerın kalp atış hızı normal ınsana göre daha fazla ve sıktır. geriye hıckırık kalıyor .. bıraz devam edip ,sonra duruyor . analayabiliyorsun hıckırık oldugunu yani.

Hamıleligimin orta döneminde bende doktoruma sormustum balık yagı mevzusunu..istedim de ısrarla hap vermesini ama kendisi ceviz ve balıktanda aynı seyi alabilecgimi söyledi,bende cevizi bol tükettim balık vs. tükettim .doktorum gata mezunu güvenıyorum kendisine vardır bir bildigi dedim hapa falan basvurmadım.. haricinde ferrum ve elevit kullanıyorum .zaten elevitte diger tüm vitaminler mevcut .

Merhabalar kızlar.. Ben hala doğurmadım..
Azimle bekletiyor bizi kızım..
Rabbim cc hayırlısıyla kavuştursun yavrularımıza..

senin anlatmaya calıştıgın şekliyle balık hapı hiç duymadım ben.o balık hapını kullanma amacı nedir peki??
yani insanlar böle bi hap kullanıyorsa balıgın neyinden faydalanmak için kullanıyorlar???
balık hapı diye bi ürün satılıyorsa markasını ögrenebilirmiyim içerigine bakmak istiyorum,merak ettim

hamilelikte ve cocuklarda kullanılan balık yagını yada tabletini kullanma amacımız omega 3 yag asitleri olan DHA ve EPA dan faydalanmaktır.
bunlarda balıgın karaciger yada vucudundan elde edilen omega 3 yag asitleridir.yani insanların kendi kendilerine ürettikleri bişi degildir
dolayısylada sentetik degillerdir

hamilelikte demir yada vitamin ihtiyacına gereksinim duyuldugunda sentetik ilaclar kullanmak ne kadar mantıklıysa ,
bebegin beyin gelişimi için olmazsa olmazlardan olan omega 3 yag asitlerini içeren balık yagını kullanmakta kat kat daha mantıklıdırr..

balık yagı yerine balık yiyin ceviz yiyin deniliyor.
ozmaan demir gereksinimi içinde hergün kırmızı et yiyin..demir emilimi en fazla olan şey kırmızı ettir cünkü..
doktorun sana hergün et ye demirin düzelir dese sen hergün et tüketebilirmisin..
bazı insanlarda balık ceviz tüketmeyebilir ,bunun yerine balık yagı tableti alabilir.bunda hiç bi sakınca yokkk

acıkcası ben doktorların her söledigini uygulamıyorum.cünkü onlar yıllarca bunun egitimini alıyorlar ama ortak bi dogruları yok
bazı doktor balık yagı kullan der ,kimi kullanma der.
balık yagını kullandıran doktor kötü degildir ,aksini söliyende iyii..

kızlar yaaa ne güzel doğurma sırası size geldi sürekli takip ediyorum sıra hangi aydaysa doğum hikayelerinizi okuyup duygulanıyorum inşallah hepiniz sağlıcakla kolay doğumlar yapar bebeklerinizi kucağınıza alırsınız ah birde sıra bize gelse hayırlısıyla geçmiyor günler yaaa daha 3 buçuk ay var :26:

Son düzenleme:

cnm bendde dün nst ye gidridiğimde 130-140 arası idi , sonra girdim 130-140 idi.
bir daha girdim 150-160 oldu . en son girdiğimde çukulata yedim 1 paket o şekilde arttı.
. normalde hareketliydi dünden beri daha az hareketleri , doktor takip dediğinden beri pimpirikten mi bilmioyrum

Son düzenleme:

Öyle de sanki öyle bir konuşuyorsun ki canım, ben sanki balık hapı kullanan herkesi kınamışım ya da bütün dr ları kötü dr ilan etmişim gibi.

Sen dr ların dediklerini uygulamazsın ben senin kişisel kararındır. Ben de uzman dr değilim. Dr um dediklerine göre hareket ediyorum ve onun söylediklerini anlatıyorum. Ayrıca güveniriyorum da. Bana doğal olan şeyleri tüket yeterlidir diyor, ben de onu yapıyorum.

Hepsi bu!

iyi akşamlar hanımlar ben de ocak annesi olacağm kısmetse.20. haftaya kadar burayı düzenli takip ediyordum.uzun zamandır bakamıyordum.izne ayrılınca yeniden aranıza döndüm.Allah hepimize hayırlı kolay doğumlar nasip etsin inşallah.

tüm hamişler cevap yazarmısınız.. bebeğinizin pozisyonunu ve hıçkırınca nerden hissettiğinizi yazarmışısınız

bebğin pozisyonu derken ayakları kaburgada ,tepince gayet anlaşılır oluyor, yanlardan ellerini hissediyorum:)
popişini dayıyor o zaman ppoposu nerde alaşılıyor
hıçkırıkta gobek deliğinin sağı solu o civarda, hıçkırık konusunda rekorları var 100 kadar saydıgım oluyor..

Kızlar anne bebek çantası alan var mı? ben şık bişeyler almak istiyorm çok pespaye oluyorlar siz nasıl bişi aldınız?

çantayı 2ay oldu pumadan aldık,eşim ben de kullanacağım spor olsun dedi,guya bbeği ben kucagıma laınca o da çantamızı taşıyacakmış:)

ben bebeğimin hıçkırıklarını bazen aşağıda bazen karnımda hissediyorum... 36 haftalığım bebek bu çok yer değiştirirmi yaa

canım benim kızım 34. haftadan bu yana çok fazla hıçkırıyor.bebeğin başı aşağıda olduğu için daha çok rahmimimn sol alt tarafında hissediyordum.ama bu son zamanlarda bebek komple sıçrıyormuş gibi hissediyorum.dışardan bakan bile anlayabiliyor.hıçkırık diğer hareketlerinden çok farklı tıpkı bir yetişkin gibi ritmik bi şekilde bikaç dk boyunca hık hık hıçkırıyor yavrum.

merabalar herkes nasıl çok merak ediyorum
ben ptesi günü doğum yaptım arkadaşlar çok şükür evimizdeyiz, ama zaman bulup yazamıyorum
doğum hikayemi paylaşıcam en yakın zamanda
Rabbim herkese kolay sağlıklı doğum, bebişlerimizi de hayırla büyütmeyi nasip etsin inş

Canım hayırlı olsun. Gözün aydın. İnşallah iyisinizdir.

bu gün doktora gittik 37 haftalık olmuş minnoş.3180 gr dedi doktor.daha 2-3 haftası varmış tarihini bekliycek 17 ocak diyor doktor beklerse.doğum pozisyonunda şuan ama kanala girmemiş daha bekler dedi.yeni yılda gelicek kızım

aaa gözünaydın valla maş.nasıl kaç kilo doğdu ,umarım iidir herşey..

Canım hayırlı olsun. Gözün aydın. İnşallah iyisinizdir.

aaa gözünaydın valla maş.nasıl kaç kilo doğdu ,umarım iidir herşey..

hamdolsun daha iyi olucaz inşaAllah
kızımın gelişimi komple durmuştu hftalardır
en son nst de kalp atışları güçsüz ve düzensizleşmişti
ptesi kasılmaları düzenleyici serum verildi suni sancıya benzer bişeydi ona ragmen ne ufacıcık bir açılma ne de sancı başladı
nst de sancılar 10 dn yukarı bile çıkmadı
bebeği daha fazla riske atmayıp sezeryana karar verdik
2500 gramcık doğdu, hala kilo vermeye devam ediyor ama şimdilik bu normalmiş almaya başlayacak inş
bol bol emzirme seansları gerçekleştiriyoruz
ufak tefek sarılık belirtileri var ama ilerlemiyor çok şükür
sütüm az, onun için uğraşıyoruz zamanımın neredeyse tamamı onu uyandırıp beslemeye çalışmakla geçiyor

teknik bilgiler böyle, duygularımdan ve yaşadıklarımızın ayrıntılarından hikayemde bahsedicem inş
şimdi berra hanım beni bekler :)

Aslında mantıklı böyle bir çanta satın almak... Eşin doğru söylemiş canım. Onlarda taşıcaklar, böyle bir çanta daha uygun olur. Bizimde aklımızda bulunsun..

Hadi canım gözünaydın çok sevindim. İnşallah en yakın zamanda sütün de çoğalır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…