2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım gözün aydın benimde kızımda ilk zaman sütüm aşırı azdı sonrada aman aman artmadı ama anne sütü çayları özellikle rezene çayı iyi geldi onu içtiğimde artıyodu sütüm, doyup uyuyodu miniğim. mama vermemek için çok direndim süt yapan çok şey var mesela bulgur mesela soğan ama ilk başlarda herşeyi yiyemiyosun bebekte gaz yapıyo bi çok şey

İNŞ. ZAMANla düzelir herşey ve sen besledikçe tosun olur
birşey sormak istiyorum sna çok mu küçük oluyorlar 2,5 kg ,kıyafetleri çok mu küçük geldi
benimkiler de ikiz biraz küçük doğucaklar muhtemelen merak ediyorum
ayrıca ismi de yiğenimin ismi çok güzel bir isim seçimi
RABBİM yardımcın olsun inş.

arkadaşlar merhaba

banada boyle bir beşik geldi ama tam yatar pozisyonda oluyormu sizinki tam dümdüz olmuyor hafif bir eğimi var sizinkilerdemi bu şekilde

arkadaşlar merhaba

banada boyle bir beşik geldi ama tam yatar pozisyonda oluyormu sizinki tam dümdüz olmuyor hafif bir eğimi var sizinkilerdemi bu şekilde

Benimkisi oluyor canım dümdüz. Alttan iyice ayarlarına baktın mı? Şenzlong gibi bunların altları..

Kızlar buaralar bebeği az hareket edip doktoruna danişan varmı yada sırf bunun için kontrole giden?

Kızlar buaralar bebeği az hareket edip doktoruna danişan varmı yada sırf bunun için kontrole giden?

Günaydın,

Ben varım.. Daha dün akşam acil e gittim bu sebeple ama benim suyum az olduğu için riskli bi durumum var o yüzden çok dikkat ediyorum. Sen de gidip bi NST ye gir istersen için rahat eder kalp atışlarını duyunca.

günaydın kızlar
3gecedir diş ağrısından uyuyamıyorum.dolgulu dişimin diş kısmı kırılmıştı ölüyorum ağrıdan.dün doktorumuza gittik herşey iyiymiş.diş içinde git yaptır.vuracakları uyuşturucu iğne zarar vermez asıl doğumdan sonra süte geçebilir dedi.bugün dişçiye gideceğim.benim sat tarihi 23 ocaktı bebeğin gelişimi 18 ocaktı bugüne kadar 8 ocak sezeryan diyodu doktor şimdi 14-15 ocağı bekleyelim diyor.bendede sabır yok biran önce doğsun koklayıp öpeyim oğlumu istiyorum.dayanabildiğin kadar dayan dedi.offffffffffff

GEÇMİŞ OLSUN diş ağrısı da zordur
geç olsun güç olmasın boşver hayırlısıyla sağlıkla doğsunlar da takma kafana o kadar ..

herkese günaydın ..akşam duşa girmiştim hala onun verdiği bi rehavet var üzerimde

Günaydın ikiz annesi :)
Bugün doktor kontrolum var ,bakalım ne cıkcak ..

Nasılsınız?Biz iyi olmaya çalışıyoruz.Sabah 6:30 da diş eti kanamasıyla uyandık.Kandan ve kokusundan tiskinir oldum artık.Birde direk ağızda olunca kanama.Günde 3-4 kez kanıyor diş etim ve 1 saat uğraştırıyor beni.Dün sabah eşim işten geldi kanama durmayınca.Tampon yapıp tutmaktan kollarım ağrıyor.En son çarşamba gittik dişçiye,son aylar olduğu için yapmadılar bir şey.Doğumdan sonra kendiliğinden bile geçebilir dedi.
Ama önemli olan şu kalan günleri atlatmak hayırlısı ile...Diş dr undan sonrada kendi dr uma kontrolüm vardı.10 Ocağa kadar bir sorun olmazda doğum kendiliğinden başlamazsa 10 Ocak bebişlerimin doğum tarihi olacak hayırlısı ile.Ama eşime kalsa yarın gidip aldıracak hemen.Beni öyle kan içinde görünce kan kaybından gidecen diye korkmaya başladı.Artık sana da zor geliyor diyor ama ne yapalım inşallah dayanacaz Allah ım güç kuvvet versin inşallah.En hayırlı zamanda sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bebişlerimizi.Amin...

Bu arada teyzeleri bebişlerimin ismi kesinleşti diyebilirim,kapı süsü ve şeker siparişi vermiştik.kadın pazartesi arayıp isimleri verin demişti ama dün akşama kadar biz hala karar veremediğimiz için arayamamıştık.Dün akşam kadın aramış,şekerler hazır isim ne yazılacak diye...
Anıl ve Akın bebişler olarak karar verdik bakalım.Allah ım pişman etmesin.Hayırlı uzun ömürler versin hepimizin bebişlerine.Amin..

Rabbim tüm isteyenlere de en yakın en hayırlı zamanda bebiş haberlerini vermeyi nasip etsin...

geeçmiş olsun diş de zor gerçekten ..
sende diş bende ödem hayırlısıyla bi doğursak diyorum
sen 10 ocak neden diyorsun belki daha uzun dayanırsın sonuna kadar götürürsün
sende ödem oldumu hiç ,kilon ne durumda
ben de ayağımın üzerine basamıyorum kollarım ayaklarım bacaklarım bir anda şişti
eşim diyorki zor dayanacaksın ,dedimki sonuna kadar gideceğim yürüyemez olsam da bebeklerin büyüyebileceği yere kadar gitmek istiyorum
benim doktor tarih söylemiyor ,gittiği yere kadar gitsin diyor valla
isimler de hayırlı olsun çok güzel ikisi de ,RABBİM sağlıkla yaşatsın inş.

Günaydın ikiz annesi :)
Bugün doktor kontrolum var ,bakalım ne cıkcak ..

günaydın tekiz annesi :))
hadi hayırlısı inş. güzel sonuçlarla gelirsin
bizim hamsiler bugün erkenciler uyandılar kıpır kıpırlar ,annem dün tavuklu pilav yapmıştı ,sabah sabah canım çekti gidip yoğurtla yiyeyim bari
sabahın bu saatinde yemek yiyen bi ben varımdır herhalde

Yok canım,çok şükür ödem oluşmadı.Şuan 79-80 kg arasıyım.Yani 16 kg almış durumdayım diyebilirim.64 le hamile kalmıştım.10 Ocağa kadar kendiliğinden gelmezse bebişler zaten 37 hafta dolmuş oluyor ve ikizler için bu nerdeyse çok zor görülen bir hafta.Hayırlısı bakalım zaman ne gösterecek...

Ayrıca tşkler inşallah cümlemizinki...Sende isimler ne durumda?

ben de 1 hafta öncesine kadar 14 kilo almış durumdaydım bir haftada 3 kilo aldım ,17 kilo oldu ama göbekte bi değişme yok ,ellerim kollarım ayaklarım ve bacaklarım şiş ,kilo ordan yani ..
ben de 60 ile hamile kaldım 77 kiloyum ,bakalım kaçla bitecek ..
bence hiç belli olmaz ,dün ben nette araştırdım da 37-38 de doğuran da çok var ,nasip kısmet işi bu işler belki dururlar o zaman kadar
hem sancı ,su azalması filan yoksa neden durmasınlar ki ,bilmiyorum ben umutluyum bu konuda yine de
bizde de erkek için mehmet çınar kız için de büşra düşünüyoruz ..
bizim de kesin gibi ama yine de son ana kadar belli olmaz

ben 2 kez gittim. bebek hareketleri çok önemli, ihmal etmeyin.

benim de dolgum düşmüştü, aynı şekilde ağrım var ama şekerli falan yemeyince düzeliyor. süte geçtiğini duyunca üzüldüm fazla zamanım kalmadı mecbur doğumdan sonra gitmem lazım

Allah sağlıklı, anneli, babalı büyütsün canım. Almaya başlıyorlar, geçen ay aynı şekilde doğurdu arkadaşım 2.5 tu 2.2 ye kadar düştü şimdi 3.9 kilo sağlığı da iyi

Ben ne zaman doğurucam yaa. Hiç bir iz yok 6 günüm kaldı

Ödem doğumdan sonra geçer ama şuan senin için sıkıntı yapıyor olması kötü tabiki.Allah ım yar ve yardımcımız olsun inşallah.Yani normalde tek bebek bekleyen gebeler bile son aylarında ne kadar zorlanıyor ki biz maşallah ikişer tane taşıyoruz.Eee doğal olarak daha zor geçiyor.Ben çınar ismine bayılıyorum.Hatta bizde düşündük çınar ı ama kısmet diyelim...Allah ım hayırlı ömürler nasip etsin inşallah...

evet ödem inş.doğumdan sonra geçer diye umudum var ,ayaklarımı görsen şaşarsın
o incecik ayaklarım odun gibi oldu ,hiçbir ayakkabıya olmuyor ,bu kara kışta conversle geziyorum onu da terlik gibi arkasını kırıp giyiyorum çünkü içine sığmıyor
sorma yaa yine ii dayandık bu zamana kadar ..
bize ilk başlarda doktor iki erkek olabilir demişti , o zamanlar biz çınar ile cihan düşünüyorduk sonra kız olunca da büşra oldu
amin inş..

günaydın kızlar hayırlı cumalar herkese..günlerdir uykusuzum tüm bacaklarımda ve popomdaki kemiklerde aşırı bi ağrı var.yattıgım anda başlıyor sanki.bacaklarımı kıpırdatcıkça çıtlama kütleme sesleri falan geliyor.noluyor anlaladım.ama çok kötü bü ağrı kemikler kuruyor sanki.pzrtsi dktora gitcm ozamana kadar sabredcem artık.sizdede warmı bu durum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…