2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

canım hayırlısı olsun. artık allahın izniyle 8 gün sonra bebişini kucağına alıcaksın inşallah...

canım artık rahim kendini doğuma hazırlıyor. son haftalarımıza girdik.

hepimizde hemen hemen aynı ağrılar var. sen de dikkat et kendine. havalar fena çarpıyor..

Evet canım, benim de aynı ağrılarım var. Vajinanın hem içinden hem dışından kemikleri çok ağrıyor özellikle de ayaktayken.Belinin arkasına ve ya poponun az altına ufak bir minder koyarak oturmayı yatmayı dene. Az da olsa faydası oluyor.Ayaklarını da biraz havaya kaldırarak hafifletebilirsin.Çok yukarı dikme ayaklarını tansiyonunu oynatırsın.

canım artık rahim kendini doğuma hazırlıyor. son haftalarımıza girdik.

hepimizde hemen hemen aynı ağrılar var. sen de dikkat et kendine. havalar fena çarpıyor..
Evet canım inşallah bol bol ıhlamur içiyorm başlamadan biter inşallah:26:

Birdenbire bende başlayınca telaş yapmıştım ama şimdi yalnız olmadığımı görünce rahatladım sağol canım

haklısın cnm gelmesin desem eşim arar gelme der ama üzülür aramız gerilir annesi de onu büsbütün yer hiç hoş olmaz bu güzel günlerde gerginlik olsun istemiyorum zaten gerilecek çok sebebimiz var bir de bu eklenmesin
senin dediğin gibi önemsemeyeceğim ama yüz de vermem

bir kere tartıştık zaten artık konu kapandı hem de dışarıda girdik birbirimize evde konuşunca sakinleştik anladık birbirimizi konu kapandı ama ben nasıl davranacağım kv ye onu bilemiyordum illa ki gelecek doğuma gelme denmez ama tavrımı koyacağım kararlıyım eşimle de hiç tartışmam o da ister memnun olsun ister olmasın oğluşum geliyor ayol daha önemli ne var ki...

aynen canım tamamen katılıyorum ve böyle davranmaya karar verdim...

Eşinin senin yanında olması önemli.. Bu yüzden hiç aldırış etme boşver. Eşinle aran bozulmasın neticede annesi. Sen araya mesafeyi koy bence, hatasını anlar belki..

yok canlarım anlamaz benim ki 7 senede denemediğim yol kalmadı uzak durmak da bir yere kadar sen uzak duruyorsun ama oğlu sonuçta durmuyor çocuğu yalnız yakalayınca da bana karşı dolduruyor baksana, benim eşimin gözünü açmam ve profesyonel davranmam lazım ki eşim benim yanımda dursun anneden ümidini kessin...

bu arada zeynepciğim, kayınvaliden ayıp etmiş ama eşinin sana inanması güzel
bence hiç takma, biraz şımarıklık yapmış gibi geldi bana

ayy o ne şımarıktır bilmezsin bir akşam eşim eve geldi ben kapıya yakın oturuyorum ikimize de hal hatır sordu,sonra elimi tuttu benim bir de yanağımı sıktı ayy kv kıskanmış sofraya geçtik başladı ağlamaya banyoya gidiyor salona gidiyor 1 saat ağladı derdini de söylemiyor yemek yiyemedik resmen anlayamadık sonra söylemiş eşime bana soğuk davranıyorsun demiş la ilahe illallah

ah ah canım ben de öyle yapıyordum hatunun inadına eşimle iyi geçiniyordum 6 sene hiç sorun yaşamadık inan bir gün ailelerimize bizim şu sorunumuz var demedik, geçen yıl ben kpss ile ankara ya atandım 4 ay annemlerde kaldım eşim de o sürede genelde annesinde kaldı işte ne olduysa o zamn oldu bize bir döndüm baktım kocam eski kocam değil adam bana bir şeyler kabul ettirmek için savaş veriyor, kendimi sıkmaktan yoruldum, özüme dönmek istiyorum falan, 6 ay da bebek yapmak için çok uğraştık o süreç de yıpratıcı oldu, tuz biber ekti. Yazın olanaları da biliyorsunuz zaten eşim bana hiç hak etmediğim şeyler yaptı boşanmanın eşiğine geldik. Şimdi kv o durumu bile kullanıyor yok efendim o zaman benim yanımda yer almış yok efendim bizim aramızdaki gerginlik eşimin böyle davranmasına sebep olmuş.
Yani benimle iyi geçin kocanı kaybedersine getiriyor. Ah ah bunun burnu bu kadar havalandıysa benim akılsız kocam yüzünden oldu malesef....

Resmen ikili oynamış allah korusun cnm yaa ..
Gün içerisinde sürekli ya Vedud ismini zikret cnm

tamam cnm

yok zaten eşimle artık üstünde durmuyoruz uzatmadık ama kv onu didiklerse onu da ben bilemem ben umursamadan ama yokmuş gibi davranacağım ne derse desin ne yaparsa yapsın ilgilenmem oğlu uğraşsın ben de oğlumla uğraşayım değil mi ama

sorma bir de demez mi "ben anneyim oğluma o kadar da laf diyemeyecek miyim" diye

anaaaam bunların hepsi bir kumaştan kız benimki de aynı sorsan o çok iyi bana da iyi davranır şöyle yaptım böyle yaptım der ama eşimin yanında değişiyor hep onu koruyor zaten benim olmadığımda da beni şikayet ediyormuş baksana...

neyse kızlar kafaya takmamak lazım en iyisi düşünmemek bunların bir şey anlayacağı düzelteceği yok biz kendi rahatımıza bakalım

Günaydın canım,Allah ım kolaylıklar versin.Fetal eko ne için yapılıyor?
sağolasın
fetal eko tedbir amaçlı yapılıyor
benim oğlanda tek damar vardı göbek kordonunda ,o gelişim geriliği yada kalp hastalığı yapabilir diye bir risk vardı ,bu zaman kadar bir sorun çıkmadı herşey temiz çok şükür ama 4 haftada bir yaptırmam gerekiyor

İnşallah,benim iğneler 29+5 te 2 tane 29+6 da 2 tane olarak yapıldı...
bana iğne yapılmadı valla yarın kontrolde sorayım bakalım ne diyecek
acaba ciddi bir durum olursa mı yapıyorlarki bilemedim
canım inş güzel haberler ile dönersin

teşekkür ederim
çok şükür döndüm doktordan ...
bir sıkıntı yok çok şükür...
ikiz olduğu için ölçümleri çok zor ,pozisyon vermiyorlar vs ..
bakabildikleri kadar ii dediler ama doğumdan sonraki 1 ay içinde mutlaka göstermen şart dediler ..
inş. bir sıkıntı çıkmaz da sağlıkla doğarlar..

Canım üzme kendini,bunlar nasıl insan anlamıyorum ya?Tamam bizde yarın kayınvalide,anne olucaz ama bu kadar da olmaz ya.Bırak ya sen takma onları,üzülme boşa gelen gelsin,gelmeyen kendisi bilir.Senin şu anda düşünmen gereken daha önemli şeyler var ya,bu kayınvalidelerde kıskançlıktan mı yapıyorlar.oğullarını bizden mi kıskanıyolar anlamıyorum ya Hayatta önmeli olan şey sen ve bebeğin şu an unutma sakın,gerisi teferruat

ben de hem sallanma hem mama sandalyesi için aldım
benim ikizlerim var bir de tek tek ayağımda sallamayla uğraşamam
ilk 6 ay bunlarda yatırmayı düşünüyorum inş.
inş. biz de memnun kalırız

yaw bende mi bi gariplik var ?
nerde bu millet ..ben arada girip yazıyorum ama hiç tanıdık yok ya
doğurdular mı acaba ?

selam kızlar yoğunluktan ve yorgunluktan pek giremiyorum ama az kaldı işlerim bitmek üzere bebiş de gelmek üzere öpüyoruuummmm

canım yaa okudum hepsini sabırla ama ne bileyim cesaret edemem sanki

yani kimi soda demiş

acve hurması yedirmek sünnetmiş mesela bir de nar bebek doğar doğmaz şeker komasına girmesin ayol

siz neler düşünüyorsunuz...

sebamed yada chicco mu alayım ? set halinde netten mi almalı yoksa herhangi bebe mğazasında var mıdır ? siz deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

Ben inretnette eczanemizde.com diye bir siteden sebamedin ürünlerini ayrı ayrı aldım istersen set halinde de var ama sadece gerekli olanları alabilirsin.Chiccodansa sebamedi tavsiye ederim

canım ben de okudum. ama nar olayı bana da mantıklı gelmedi.

bugün bir tuhafım yahu,rahmimde yanm gibi bi his var.. arada akıntılar oluyor .. erken dogumdan korkuyorum inşallah zamanında dogurum bir tokofobim eksikti birde o oldu . sizde de böyle seyler oluyor mu kızlar dogum yaklastıkca degişimler hissediyor musunuz yoksa bende mı var tek nettende baktım bişi bulamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…