2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
GÜnaydın Kızlar.
12.12.12'niz hayırlı olsun, uğurlu gelsin sizlere ve bebeklere :) :) :)

Bir şey danışmak istiyorum. Son 4-5 gündür çok sık olmakla birlikte adet sancısı yaşıyorum.Günde 5-6 defadan az olmaMAK kaydıyla.Ama ilkkez dün gece çok şiddetli kendini hissettirdi.Sanırım saat 3'e geliyordu ki adet olacakmışım ya da olmuşum gibi bir sancıyla uyandım (Normalde adetlerim hep sancılıdır). Sonra sabah 6'da tekrar uyandırıcak kadar şiddetli oldu o saatten beri de ayaktayım. Gerçi ayağa kalkınca,yürüyünce kesiliyor.Sürekli değil.En fazla 4- 5 dk kadar sürüyor ama son günlerde çok sıklaşmaya ve rahatsız etmeye başladı.
Bunlar normal mi? İlk gebeliğim olduğu ve sona yaklaştığımız için tedirginim.
Birde 26-28 haftalarım arasında erken doğum tehdidi yaşadık idrar yolu enfeksiyonu yüzünden.
Çok şükür enfeksiyonu düşürdüler serumlarla.Yatak istirahati yeni bitti onunda tedirginliği var.
Adet sancısına benzer doğum sancısı diyorlar şimdide huzursuz oluyorum bu sancılar geldikçe.Kontrolüme de 2 hafta var Size danışayım dedim. Bir yardım, fikir ne olur...
Sevgiler hepinize.

Birde OCak annelerinde erken doğum yapan var mı?

Kızlar hepinize günaydın,mutlu günler:KK16:
yavaş yavaş herkes doğurmaya başladı,beni de iyice heyecan sardı yaa:KK53: bizim daha vaktimiz de var ama sizleri okudukça heyecanlanıyoruz...

kızlar bu arada ciğer geliştirici iğneden bahsetmişsiniz,benim doktorum öyle bişey hiç söylemedi ben vurulmadım,merak ettim şimdi yaa:KK53: herkes vuruluyormu bu iğneyi??

GÜnaydın Kızlar.

Bir şey danışmak istiyorum. Son 4-5 gündür çok sık olmakla birlikte adet sancısı yaşıyorum.Günde 5-6 defadan az olmaMAK kaydıyla.Ama ilkkez dün gece çok şiddetli kendini hissettirdi.Sanırım saat 3'e geliyordu ki adet olacakmışım ya da olmuşum gibi bir sancıyla uyandım (Normalde adetlerim hep sancılıdır). Sonra sabah 6'da tekrar uyandırıcak kadar şiddetli oldu o saatten beri de ayaktayım. Gerçi ayağa kalkınca,yürüyünce kesiliyor.Sürekli değil.En fazla 4- 5 dk kadar sürüyor ama son günlerde çok sıklaşmaya ve rahatsız etmeye başladı.
Birde 26-28 haftalarım arasında erken doğum tehdidi yaşadık idrar yolu enfeksiyonu yüzünden.
Çok şükür enfeksiyonu düşürdüler serumlarla.Yatak istirahati yeni bitti onunda tedirginliği var.
Adet sancısına benzer doğum sancısı diyorlar şimdide huzursuz oluyorum bu sancılar geldikçe.Kontrolüme de 2 hafta var Size danışayım dedim. Bir yardım, fikir ne olur...
Sevgiler hepinize.

Bende de aynı adet sancısı gibi sancılar var canım. Düzensiz...
Niye bilmiyorum.:KK19:

yavaş yavaş herkes doğurmaya başladı,beni de iyice heyecan sardı yaa:KK53: bizim daha vaktimiz de var ama sizleri okudukça heyecanlanıyoruz...

kızlar bu arada ciğer geliştirici iğneden bahsetmişsiniz,benim doktorum öyle bişey hiç söylemedi ben vurulmadım,merak ettim şimdi yaa:KK53: herkes vuruluyormu bu iğneyi??

Yok cnm erken doğum tehlikesi olduğunda gelişsin diye vuruyorlar sadece onu sonuçta kortizon gereksiz yere vurmuyorlar bana 29da vurmuslardi

GÜnaydın Kızlar.

Sevgiler hepinize.

canım benim doktorum adet sancısı gibi sancıların olursa mutlaka gel demişti.bi ara doktorunu sor istersen.ama gaz sancısı da bazen öyle algılanabiliyor

canım benim doktorum adet sancısı gibi sancıların olursa mutlaka gel demişti.bi ara doktorunu sor istersen.ama gaz sancısı da bazen öyle algılanabiliyor

Yok gaz değil hayatım ya, gaz sancısı da çektiğim oluyor ama iksi çok farklı. Ben adet sancısında profesör olduğum için,normal zamanda her adetim ağlamaklı sancılı yatak döşek geçtiği için iyi biliyorum yani :))
Bu baya baya adet sancısı..
Daha önce gittiğimde de söylemiştim artık ara ara olacak yalancı sancılar rahmin kendini doğuma hazırlıyor kanama,su boşalması gibi etkenler yoksa korkma demişti ama işte insan çelişkide kalıyor ya! Evet bir arayayım en iyisi,ne zaman arasam da kak gel diyor yahu....

Merhaba kızlaar ay kaç gundur gelemedıımmm

izne çıktım güyaa koştur koştur iizmndemiyim aynı şekild eçalışıyo muyum anlamadım evde iş

bitmiyo hadi iş bitiyo bu sefer de başka bişey çıkıyo

nasılsınız napiyosunuz bakiymm sancılar benım gene başladı bebek rahım çıkışına çok sert vuruyo

baya canım acıyo :S pazartesi günü kontrolumuz var cumartesıde doç randevumuz var ınss

bakalım doğumu konuşuruz artık heralde :) siz de ne var ne yok

bugun dogursam ne ciks olur. 12.12.12 :KK1:

anlasilan haftaya bayagi bi dogum hikayesi okuyup kiskancliktan catir catir catliyacaz :KK1: :KK1:

280 gunu bitirdik 20lere 30lara 40lara geldik. Allah saglikli bebekler versin hepimize. bir avazda kurtulalim insallah :KK1: :KK1:

Aaayyyyyy çok heyecanlı anneler günler azalmış :KK52::KK52::KK52:
Allah nasip ederse ben de Mart annesi olacağım inşallah
Allah herkeeeesseeee kolay doğumlar nasip etsin inşallah.

Taze anne adayları bebeğin gaz sancısı ile ilgili bi şi okudum... İlginizi çekebilir linki veriyorum. Denerseseiz deneyimlerinizi duymak isteriz

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum...u-olmasin-istiyorsanizdogar-dogmaz-yapin.html

Öpüyoruzzzzz hepiniziiiii :KK54::KK54::KK54:

GÜnaydın Kızlar.

Sevgiler hepinize.

cnm ben ocak annelerinden erken doğum yapanlardanım.kasım annesi oldum.

evet doğum sancısı 3 kat şiddetli adet sancısı gibi.ama emin ol.bu sancı başka,bu doğum sanıcısı diyosun başladığında.sürekli değil.girip çıkan bir ağrı.düzenli ağrılar.saat tutarsan hep belli aralıklarla geliyo.

yine de huzursuzsan eğer doktoruna görün.nst den anlarlar zaten.seninde için rahatlar.

Allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cnm.kendini yorma.

merhaba kızlar hepinize güzel günler diliyorum.bn kendimi çok yorgun hissediyorum bgn daha dogrusu kafam çok yorgun.hastane çantamı tam hazırlayamadm eksikler war.annemin aldıkları annemde kaynvalidem daha almamş alcam deyip duruyo nezaman alcksa artık.annem dio şunu aldım alma kv dio bn alcam almaa..bizde güvendik herşeyini almadık.ama bn hergece rüyamda dogruyorum nerdeyse kabuslar görüyorm.bide bu eşya çanta olayını kafama taktm uykuda tutmuyor.anlaşılan kimseye güvenmemek lazmmm..bu haftasonu annemi aricm getirin ne aldiysanz dicem alın battaniyesi falan hep orda.. Birde sorum olcak size epidural normal doğum yapan varmı aranızda.nezaman dogum başlıyor normal dğum gibi sancı başlayıncamı ??

kızlar şarkıcı zarada ocak sonu doguracakmış bugün erken dogum yapmış :))) ocak bebekleri çookkk aceleci yaw herşeye hazırlklı olmak lazm :))

Herkese Merhaba arkadaşlar

Güzel keyifli huzur verici bir gün olsun inş....

Hayırlı Geceler..
Bugün Doktordaydık..
Yine Nst, Ultrason v.s.
Ağrım Olmadığını Herşeyin Yolunda Olduğunu Söyledim..

Aralık 20 Anlaştık..
Anestezi Uzmanı İle de Tanıştık..
Form Doldurduk v.s.
Herşey Tamamdır..
Ben Haftaya Perşembe Sabah Saat : 09:00'da Allah Nasip Ederse Doğumda Olacağım..

Hadi hayırlısı cnm Allah sağlıkla ,kolaylıkla kucağına almayı nasip etsin....

Şükürler olsun ki rabbime 36. haftanın içine girdim. :KK16:

28. haftadan beri erken doğum riski, en son doğum sancıları. 2 haftadır katıksız yatak.

Bebeğim pazartesiden sonra istediğin zaman gelebilirsin... He beklersen şikayetim olmaz elbette, ama aylardır bu kadar acelecisin ya, artık kollarımız açık sana. :KK55:

Ama sen yine de pazartesiden önce gelme :KK49:

Gelecek gibi yapıp annesini kandıranlardan oldu senin oğluşunda cnm :) Çok şükür ki en güzel haftalara ulaşmayı nasip etti Allahım...Daha da beklicek gibi..P.tesini de geçicek inş annesi...

Merhaba kızlaar ay kaç gundur gelemedıımmm

izne çıktım güyaa koştur koştur iizmndemiyim aynı şekild eçalışıyo muyum anlamadım evde iş

bitmiyo hadi iş bitiyo bu sefer de başka bişey çıkıyo

nasılsınız napiyosunuz bakiymm sancılar benım gene başladı bebek rahım çıkışına çok sert vuruyo

baya canım acıyo :S pazartesi günü kontrolumuz var cumartesıde doç randevumuz var ınss

bakalım doğumu konuşuruz artık heralde :) siz de ne var ne yok

Kızz sen nerdesinnnn:)

Eve çıkanların hepsi kayboldu valla...Kendimden biliyorum ama evdeyken daha fazla işin gücün oluyor olmazsa bile sen çıkartıosun illa bişiyler...Herşey yolunda olsunda gerisi önemli deil tabikide....Benim kızda tekrar yukarı döndü cnm 2 haftaya kadarda dönmezse doğum olacak.Üzülüyorum ama hayırlısı olsun diyorum artık napiym..Senin kontrollerde iyi geçer inş...Ama arada gir yinede haberlerini ver özletme kendini.....

cnm ben ocak annelerinden erken doğum yapanlardanım.kasım annesi oldum.

evet doğum sancısı 3 kat şiddetli adet sancısı gibi.ama emin ol.bu sancı başka,bu doğum sanıcısı diyosun başladığında.sürekli değil.girip çıkan bir ağrı.düzenli ağrılar.saat tutarsan hep belli aralıklarla geliyo.

yine de huzursuzsan eğer doktoruna görün.nst den anlarlar zaten.seninde için rahatlar.

Allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cnm.kendini yorma.

Ayy nasıl yani?Ciddi misin? Çook panik oldum şuan.Erken doğum yapmışsın.İnsan hamile değilken erken doğumu normal bişey zannediyo şimdi 1 gün daha fazla içerde kalsınlar diye hesap yaparken erken doğum duyunca panik oluyorum :)
Umarım hersey ylundadır bebeğin iyidir.
Benimki öyle bir enteresanlık hissettiricek ağrı değil.Normal bildiğin adet sancısı.Benim için orta kademede bir şey.Adetimin ilk günü çektiğim sancıya eş değer.Onun dışında aha doğuruyorum diye algılatıcak bi durum yok.Zaten az önce kuzenimle görüştüm o da zaman yaklaşınca olur dedi.Onunda 1 yaşında bebei var az çok hatırlıyor normal doğum da yaptı beni anlıyor :)
Gerçi ben çok normal doğum yanlısı değilim yapamayacakmışım gibi geliyo...
Korkuyorum....

Geçen haftada bir başka kuzenim 6 ayı yeni bitirmiştki 27 haftalık doğum yaptı bebeği hala küvözde.Durumu iyi diyorlar ama hala kendi başına nefes alamıyormuş.
Allah herkese sağlıklı sıhhatli doğumlar nasip etsin su gibi akıp gitsin zaman bebeğinizi kucağınızda bulun sağlıkla :)

hı öylemi annesi baştan istemedin çocuğu gelcekti ne güzel şimdide 40 a kadar bekliyomuş :) şaka bi yana sağlıkla gelsin inşallah en hayırlı zamanda..

eşimde öyle diyor. 40a kadar bekleyecek bu çocuk diyor. beklesin yavrum. ne kadar beklerse o kadar iyi :KK16:

slm anneler ve tatlı kuzuları herkesi bi panik sarmış inşallah kolay geçer doğumlarımız sağlıkla alırız bebişlerimizi:KK16: Dün eminönüne gittik bebek süslemelrine baktık ayy başım döndü bi sürü süslü şey:KK53: hava akşama bayağı soğudu soğuğu kapmışm gece bi baktım bademciklerim şişmiş burnum tıkanmış uyuyamadım aman kızlar dikkat edin kendinize gündüz güneşine aldanmayın :KK20: Bu arada benim dünden beri vajim ağrıyo dış tarafı kemiği ağrıyo kalkınca ve yürüyünce özellikle benimle aynı durumu yaşayan var mı?:18:

yok canım benim herkes olmuyor. genelde ikiz bebek anneleri ve erken doğum riski olan gebeler oluyor.
ben de oldum 28. haftadan beri erken doğum riskim var. 33. haftamda oldum. herşey yolundaysa gerek yok canım benim iğneye...

X