2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ay ne güzel tosuncuk annelerimiz derler ya toplu bebek doğduğu zaman sırtına çantasını ver okula gitsin diye o hesap bizimki de bende gidicem c tesi bakalım benim minnoş ne alemde senin 33 te kaçtı cnm hatırlıyo musun gecende öyle almış yani haftada 400 gr bundan sonraki ahftalardada öylemi gider yoksa dahamı yavaslar acep:26: benim ilk doğumun üstünden çok gecti unuttum artık

Yavaşlama olur mu tatlım sımdı daha da artıcak günde 40gr alır geçer suan cok hızlı büyüyor :))valla bnmkı 2600 fln dı galıba B'nde 3 300 olmuştur dıye düşünürken şok olduk bugun)4,5 bulur dedı Dr 39. Haftadan sonra yavaşlıyor kılo alımı CNm

maşallah canım hepimizin bebişlerine sizinkide o zaman haftada 400 falan almış bu haftalarda böyle gidiyo demekki bakalım o koskoca 2 gün bana nasıl gecicek çok merak ediyorum bebeğimi belkide benim kızımda koca kız olmustur dr teyzesi sezaryen derde babaannesinin de çenesi kapanır bizimki normal doğumdan yana çatılarım dar olmasına ragmen hemde ilkini zorda olsa doğurduguma göre bunu da doğurabilirmişim sanki o çekiyo sancıyı çok biliyo o bak yine aklıma geldi sinir oldum şimdi

slm kızlar sizlere uzun süredir bişey sormak istiyordum ama bi türlü yazamadım benim göğüslerimde kıllar var acaba bunları beyle alsam bebişimi rahatsız etmezse lütfen yardım edin

Bence gecmiştır CNm hıc merak etme maşallah bu kuzulara))ılkını doğurdun dıe parçalanacak halın yok CNm devlete mı gıdıyorsun genelde Dr lar anneyı ppisikolojısını Cook düşünürler ılkın normal dıe ısrar ediyor sanırım (kaynanayı düşünme boşver tatlım sanki ne farkedecek acıyıda sen çekeceksın

Maşaallah kızlar ne yiyonuz bebişleri şişirdiniz o kadar ??

cnm Allah bi avazda kurtarsın inşallah minnoşunun resmini ve doğum hikayeni kendini iyi hissedince paylaş bizimle ,biz teyzeleri çok meraklıyız merak ederis sonra

Yok cnm dr bisi demiyor hatta geçen sefer sordu dogumu nasıl istiyosun die normal istiyorum zannettim herhalde gerçi bende bilmiyorum falan dedim o zaman daha kararsizdim ama tekrar kendimi ve bebegimi aynı tehlikeye atmaktan korkuyorum galiba.. O zamanki dr hiç cati muayenesi falan yapmamisti doğum bitince ebeler çatının çok dar o yüzden çok zorlandin dediler parcalandim resmen zaten çok zayıfım.. Sevgili kayınvalidem bunu da vogurabilecegimi düşünüyor sadece onu ama annecim kiyamiyo mahvettiler seni ilkinde diye bu sefer ozele gidiyorum daha iyi ilgileniyorlar doğal olarak..

Kızlar kaç gündür gezmekten yazamadım buraya bugün kabul günüm gibiydi.internetten aldığım terliklerim,hastane odasına bebeğim için aldığım folyo balonlar,ve yıkamaya gönderdiğim halılar hepsi geldiler sırayla sevindirik oldum bi kapı süsümüz kaldı oda gelir bugün yarın diyorum..neyse...
bugün bi arkadasım doğum yaptı..maşallah hokka burunlu bir kızı oldu,minnacık 2.900 mis kokulu..rabbim bana ne olur normal doğum nasip et spinal sezeryan oldu..herşeyin ,ameliyatın iyi geçtiğini,doğum sırasında hiçbir acı hissetmediğini söyledi.ama saatler geçtikçe tabi karnında ağrıları başlamış..gittiğimizde doğuralı 9 saat olmuştu kız.sabah doğurmuş...fakat ağrılarım var,cesaretli ol normal doğur pişmanım dedi..zaten bebeğimin başı hala dönmedi tırstım yemin ederim yaa :18: sezeryan olacak anneleri korkutmak değil amacım..öyle yada böyle başımıza ne geleceğini biliyoruz çıkacak bu çocuklar başka yolu yok.onlar sağlıklı olsunlarda biz önemli değiliz tabi..ama bebeğimin kafası hala dönemdiği için korktum,inş. dönerde normal olurum:44: rabbim kim nasıl istiyosa öyle doğum nasip etsin inş. arkadaslar..hayırlı doğumlar olsun inş.. ama bebeği gördüm yaaa miss gibi cennet kokusu... sezeryanda olsam vız gelir özendim doğurasım geldi

Son düzenleme:
Maşaallah kızlar ne yiyonuz bebişleri şişirdiniz o kadar ??

Walla CNm muz ve kecıboynuzu pekmezi bnm reçetem bunları hergün yemeye başlayınca bebısım buyumesı hızlandı onun dışında balıkmış cevızmış sütmüş hıc yemıyorum dene ıstersen sabh ac karnına 3tatlı kasığı pekmez yutuyom )1tane de muz gun içinde yada akşam düzenli kahvaltım ya da öğünüm hıc olmadı)

Maşallah muzu kabızlık korkusuna,portakalıda basur korkusuna yemiyorum :)ama ceviz ve süt her gece tüketiyorum :)o da okadar etkili deil diosunuz.meyve gerçekten insan vücuduna çok faydalı yaa bebislere bile etki edio ne enteresan.

gozu aydin arkadasinin Aslicim
Bende sezaryan yapmistim 1 gun sonra duzeldim ama dikislerden dolayi rahat hareket edemiyorsun.
En guzeli normal dogum ama sezaryanda hayat kurtarici gercekten.
Allah hakkimizda hayirli olani etsin. sezaryanda olucaksak guzel olsun normalde. Yoksa normal olup mindar olan dogumlarda
mevcut maalesef.
Bende netten birsey alinca teker teker geliyor cok hosuma gidiyor ben seviyorum ama hediyeymis gibi oluyor:)
simdi bu haftada dokulur artik son eksikler trdende koli bekliyorum. oda gelirse dogumdan once super olucak:))

Aman masallah 4100 mu??
benim 36afta bittiginde 2900grdi. bu hafta bakalim kac olucak bende kilo almasinda normal dogurayim diyorum
muzu bende cok yerim yemesemmi acaba sevip yiyordum kilo yaptigini bilmeden
pekmezide yiyorum ama keciboynuzu degil dogal organic dut pekmezi:) kv yapti.
3,5 u gecmemesi lazim benim boncugun ya

İnsan canının taaa içinde taşıdığı,gittiği her yere yanında taşıdığı,beraber nefes aldığı,beraber yemek yediği,uyuduğu kısacası her şeyi beraber yaptığı birini bu kadar çoooooook özleyebilir mi ya??Özleyebiliyormuş,anladımm Bugün öğleden sonra dr randevum var ama saatler bir türlü geçmek bilmiyor yaa

slm nasılsınız?
bu cumartesi 35 haftalık oldugumda doktoruma gidecegim bakalım ne diyecek kızımı özledim iki hftadır görmüyordum umarım çok asırı kilo almadı normal dogum isityorum ben...
hala çalısıyorum dün 1 gün izin aldım ama artık çok yoruluyorum..haftayada allah sabır versin de çalısayım sonra bitsin bu iskence:) nerdeyse iste dogacak bebek:)
dün baya yürüdüm haraket etmiyorum bu aralar diye bu seferde acayıp yoruldum geceleri yatmak çok zor benim için karnım agzıma girecek gibi
salı yada pazartesi günü bebesin ütüsünü yaptık esimle daha dogrusu ona yaptırdım artık ütü bile yapamıyorum çok yoruluyorum bu vesile ile bende kıyafetleri katladım çok güzel oldu esimin ütü yaparken fotosunu çektim ilerde anı olur bana:) bir daha zor yapar dermisim:)
bu arada millet bana erkek olacak deyip duruyor doktordan iyi biliyor su yaslı kadınlar gıcık oluyorum
neymis göbegim sivriymis kalçam kilo almamıs sadece göbegim büyümüs ve güzellesmisim (yüzüm hiç degismedi bence!!!) neymis bunlar erkek belirtisiymis kızların annenin güzelligini alırmıs kadın yayılırmıs..ya arkadas bıktım bu saçma sapan yorumlardan nehir in bütün odasını yaptım bebekler aldım kıyafetleri hazır millet erkek yorumu yapınca çıldırıyorum DOKTORDAN DAHA ÇOK BİLİYORLAR!!!

bende o yorumların tersine oğlumda acayip çirkinleştim lekeli abalak bi suratım oldu kızımdaysa güzelleştim öyle çok şişliğim de yok bence tam tersine kızda daha çok güzelleşiyosun gerci batıl inanç ama bende olan buydu..

Canım anneciğim;
seni çok özledim.aylardır karnından çıkmayı bekliyorum.öyle yalnız hissettiğim anlar oldu ki,seni tekmeledim,benimle konuşmanı istedim,en azından sıcacık elini karnında gezdir de beni sevdiğini hissedeyim istedim,şöyle bir geriye uzanıp kitap okurken bir yandanda meyve yediğinde ara sıra okşamıyor musun karnını,bayılıyorum.çırpın

ıyorum içinde biraz daha sev diye.dışarı çıkıpellerinin arasında olmayı ne de çok istiyorum o anlarda.bazen sen babamla sarmaş dolaş uyurken onun elleri de sarıyor beni,hoşuma gidiyor ama seninkiler kadar değil.senin ellerin bambaşka anneciğim.seni en derin uykundan uyandırıp bir bardak süt içmeni sağlamak için tekmelememe sebep olacak kadar tatlı,yumuşacık ellerini özledim.

ya sen? benim yumuk yumuk minicik ellerimi özlemedinmi?
bir türlü açmadığım yumruğumu yavaşça açarak parmaklarımı tek tek öpmeyi istemez misin?sütle dolu memeni bir yandan emerken,diğer yandan küçücük elimle bastırsam...''bu meme,bu sütler benim,başka kedilere asla vermem,''der gibisıkıca tutsam,istemez misin?

anneciğim, seni çok özledim.buradan duyuyorum,herkes senin gözlerinin ne kadar güzel olduğunu söylüyor.kıskanıyorum. burası öyle karanlık ki,ışığın ne demek olduğunu bir an önce öğrenmek istiyorum.ama dünyaya ilk baktığımda ışıktan önce senin gözlerini görmek isterim.söylediklerini ilk başlarda anlamayacağımı düşünüyorsun.ama ben gözlerinin beni hep,her zaman ve her şeyden koruyacağını söylemesini isterim.inan,anlarım.beni en çok sevenin sen olacağını,her an yanımda ve destek olacağını,her an yanımda ve destek olacağını hissettiren en güzel şey olan gözlerini özledim.

ya sen?sana ilk baktığımda içini eriteceğini ikimizinde bildiği gözlerimi bir an önce görmek için sabırsızlanmıyor musun?uyuyup uyandığımda önce seni arayacak olan,seni görmediğinde yaşarıp çeşme gibi akacak olan gözlerimi merak etmiyor musun?her geçen gün gürleşecek olan kirpiklerimin altından sana doğru''Bni dünyana getirdiğin için,beslediğin ve hep yanımda olduğun kimselere bırakmadığın için teşekkür ederim,'' diyen gözlerle sana baksam,istemez misin?

seni çok özledim,anneciğim bazen bana şarkılar söylüyorsun,sesin öyle tatlı geliyorki buraya.yalnız olduğumu bile unutturuyorsun bazen.o güzel sesinin bana,sadece bana söyleceği ninnileri duymayı iple çekiyorum.bazı şarkıları bana özel hale getirerek söyleyeceğin,duymaktan hoşlandığımı anladığında tekrar tekrar söylemekten zevk alacağın günler bir an önce gelse...karnım ağrıdığında,içim bulandığında,aşı olduğumda canım yanarken bana tüm bunların geçeceğini söyleyen,inandıran ve rahatlatan sesini özledim.

ya sen? ilk kahkahamı duymak için oramı buramı gıdıkladığında çıkaracağım sesleri,aguları,çığlıkları özlemedinmi?biliyorum,altım kirli olduğunda,acıktığumda,gazım canımı çok yaktığında karnım ağrırken çıkardığım sesler seni çok üzecek,hatta ilk günler belki uyumana bile izin vermeyeceğim.ama sen tüm bunların sana ilk kez anne diyeceğim güne kadar çoktan unutulacak şeyler olduğunu biliyorsun.peki o gün geldiğinde söyleyeceğim ilk ''anne''yi özlemedinmi?

anneciğim,benimle ilgili hayaller kuruyor musun?beni en güzel yataklarda yatırmak,en cici giysileri giydirmek,en şeker oyuncakları almak gibi hayallerden bahsetmiyorum.mesela,karnındaki resmimi çeken doktor gibi bir doktor ya da avukat,subay filan olmamı isteyip hayallere dalıyormusun?üniformalı,cüppeli yada önlüklü bi resmimi,ultrason resmimin olduğu çerçevenin yanında bir başka çerçeveye bakarak''işte bu benim oğlum/ kızım'' deyip gururlanmayı filan hayal ediyormusun?evlendiğimi,çoçuklarımın olduğunu...

hayallerini gerçekleştirmek için söz veriyorum anne.

peki,ya seni hayal kırıklığına uğratacak bir şey yaparsam?
ayakkabılarımı bağlamayı bir türlü beceremezsem örneğin ya da matematiğe aklım yatmazsa hiç...oyun oynarken akşam olduğunu anlayamaz,hep geç kalırsam eve...kola içmeden köftelerimi bitirmezsem inat edip,ya senin hiç hoşlanmadığın o kızla/ erkekle evcilik oynamayı istersem hep...evleniverirsem bir gün pat diye hiç habersiz,ya da yurt dışında okumak için ısrar eder,senden uzaklaşmaya kalkarsam...çok üzülürsün değil mi?

seni hayal kırıklığına uğratıp üzmemek için çok uğraşacağıma söz veriyorum,anne.

beni ne olursa olsun sevcek misin anne?
her tülü kötü şeyden koruyabilecek misin?
yanında olmadığım zamanlarda nasıl davranmam gerektiğini öğretebilecek misin?

beni koruyamadığın kadar büyük tehlikelerin neler olduğunu öğretip kendi kendimi koruyabilmem için hazırlayacak mısın?

senden daha çok sevebilecek kimseyi bulamayacağım halde,beni sevecek ve anlayacak birini nasıl aramam gerektiğini anlatacak mısın?

bana yapacaklarım,yapamayacaklarım ve yapmak istediklerim konusunda sonsuz destek verecek misin?

kimsenin inanıp arkamda olmayacağı fikirlerim olsa bile,sen bana inanıp istediğim her şeyi yapabileceğime beni inandırabilecek misin?

saklanmak istediğimde,kimseyi görmek istemediğimde,uzaklaşıp kendimi dinlemek istediğimde yanına sığınmak istediğim tek liman olabilecek misin?

anne,beni ne olursa olsun sevebilecek misin?

ben mi?

ben seni hep seveceğime söz veriyorum,anne!

millet ne garip heee.kızın doğunca şaşıp kalırlar herhalde boşver yaa aldığın cİCİLER HAYIRLI OLSUN

canım geç oldu kusura bakma nice senelere bebişlerinle ve eşinle huzurlu bir ömür geçirmeniz dileğiyle

hadi gözün aydın canım artık baya baya azalttınız günleri darısı bizim başımızada inşallah

canım RABBİM yardımcın olsun inşallah hakkımızda hangi hayırlı ise o olsun inşallah bebişler sağlıklı olsunda

maşallah subhanallah canım bebişine hadi biz neysekde bence bşka yerde beişin kilosundan çok fazla bahsetme derim canıım :)) nazar değer ALLAH korusun sizin doğum tarihleriniz belli oldukça beni heyecan basıyo burda RABBİM doğum tarihleri belli olan kardeşlerime hayırlısıyla kurtulmayıda nasip etsin inşallah

evet aslıcım yaaaa o ne güzel kokar şimdiii bende oğlum doğduğunda koklamaya doyamazdım RABBİM inşallah bu duyguyu hayırlısıyla yaşamayı yeniden nasip eder

canım okadar güzel anlatmışsınki gerçekten öyle benimde pazar günü randevum bana da hiç geçmiyor kızımı çok özlüyorum

aman canım ya boşver kim nederse desin hiiiiiiiiiiiiççççççççççç takma ben öyle yapıyorum. sende benim gibi çalışıyorsun hala ama ne yapalım sırf onlarla daha fazla vakit geçirmek adına yapacak bir şey yok RABBİM yardımcımız olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…