2013 mayıs annelerinin dogum hıkayelerı :)

Panıkmıyım emosdreın ya arkadaslar sıstım aglamaktan Allah ananalı babalı büyütsün ınsallah

allah yavrunu analı babalı sağlıklı büyütsün inşallah. İnşallah bizde hayırlı zamanda alırız bebişlerimizi kucağımıza

allah bagıslasın ınsll cıdeen mucızenız mucızenızz olmuss oncaa seye dayanmıss coksukur hayırlı evlat olur ınslll saglıcakla kalın daırısı zamanı gelınce bıze ınsll

ağlamakdan çok fena oldum darısı basımızaa bebegıme kavusmama az kaldııı

okurken ağladım inan ki rabbim iyiki vermiş sana yavrunu kilosuda erken doğmasına göre iyi gelmiş cnm bolca emzir bebişi hemen büyüsün öp mis kokulunu yerime
Eki Görüntüle 691564 Eki Görüntüle 691565 işte benim büyümüş kızım topiğin ilk doğum hikayesi benim :) aceleci kızım

oyh cnm yaa maşallahhh rabbim bizede nasip etsin zmanında gelsin yavrularımız inş

Zeynep Erva
doğum tarihi:1-mayıs-2013
doğum saati:05:50
hastahane: bursa jımer
boyu-kilosu:48cm-2580gr
doğum şekli epidural anestezi

Evimin üçüncü nuru güzel prensesim zeynep erva m dünyaya bu sabah 5.50 geldi. bu süreç 28 ağustosta başladı 23 eylülde eşim gebelik testi alıp eve gelmiş benim hamile olacağım şüphesi taşıyormuş bende çok şaşırdım okuldan gelmiş evi topluyordum hadi testi yap işe geri döneceğim dedi ben inanmayarak ve gülerek testi yaptım test pozitif çıkınca şok oldum istyorduk ama uzun bir süre geçtikten sonra karar verdik ilk aydan hamile kalacağımı düşünmemiştim ağlamaya başladım eşim gülüyor ben ağlıyorum çocuklar okuldan geldiler onlara söyledik şokoldular bu arada 16 yaşında bir kızım 11 yaşındada bir oğlu var sevindik güldük heyecanlandık güzel bir haberdi bizim için 5. haftada bir kanamam oldu rapor alıp istirat etmeye başladım 8. haftada daha büyük bir kanama ve hastane yatışı rahim kan içindeydi bebek gözükmüyodu ama kalp atışlarını duyduk sevincimiz gursağımızda kalmamış allah minik kızımızı bize bağışlamıştı. artık daha dikkatli olmalıydım heyet raporu aldım yatak istirati ve ilaçlarla günlerim geçmeye başladı...22 haftamızda şeker olduğumuzu öğrendik diyete başladık kilom 81 ağrılarım çoğaldı 15 günde gittiğimiz doktorum 10 günde gelmemi istedi zar zor 35+0 geldik 4 5gündür sancılarım çoğalmıştı dr mu aradım sancımmın çok olduğunu söyledim önceden sezaryan doğum yaptığım için tehlikeli olacağını hemen gelmemi söyladi son bir aydır haftada bir ziyaretine gidiyorduk son ziyaretinde daha çok dikkat atmemi söylemişti tehlikelerden bahsetmişti...telefondan sonra dr muza gittik muayne etti nts ye bağladı ve beni hastaneye yatıracağını söyledi kabül ettik tam yatışımız oldu ben bu bebeği yarın 8.30 da alırım dedi şok üstüne şok yaşadık...bu sıkıntıları çektiğim halde çantam hazır değildi annem bizimleydi hemen eve gidip çantamı hazırlayıp gece getirdi çocukları alıp eve gitti yarın 8 de geliriz dedi eşimle ben kaldım sabah olmasını bekliyoruz tabiki gözümüzde gram uyku yok sancılarım 2saatte bir takip altında bu arada tansiyonum yükseldi neden olduğunu sorunca yatıyosunya ondan dedi hemşire ama ben 7-8 aydır hep yatıyorum dedim eşime tv seyrediyoruz saat 4 dr geldi sen galiba panik yapıyosun dedi gülerek bende güldüm biraz endişeliyim dedim gebelik şekeri olduğum için akciğerleri için iğne vurmamışlardı yatışımız olunca akciğerleri için iğne vurdular uyumaya çalış dedi gitti bir saat sonra hemşire geldi bir çok kağıt imzalattı biz sabaha hazırlık yapıyor zannetik imza işi bitince hadi canım dr bizi ameliyathanede bekliyor gidelim dedi titremeye başladım çok korktum sedyeye bindim eşimle birlikte ameliyathaneye gittik titremem artmıştı eşim sakinleştirmeye çelışıyor anestezi uzmanı ilk galiba dedi hayır üçüncü değince şaşırdı hazırlıklar başladı dr geldi eşim yanımda konuşarak başladık ben daha hazırlık yaptıklarını sanarken kızımın sesini duydum hemen eşim kalktı bebeğin yanına gitti dr u muayne etmeye başladı sesi gitti eşimin rengi değişti birşeyler ters gidiyodu tekrar ağlamay başladı kundağa sarıp yanıma getirdiler yüzünü gördüğüm gibi alıp gitti dr u muayne edecek dedi eşim korkma dr umda son işlerini yaparken tam zamanında aldık canım rahmin çok incelmiş yırtılmak üzereymiş dedi korktuğum başıma gelmeden bunuda atlattık dedi...sevgili dr umu çok seviyorum benimle bu süreçte dr gibi değil bir abla bir anne gibi ilgilendi bebeğimi prensesimi başarıyla kucağımıza aldık...doğumdan çıktığıda çok kötüydüm titriyordum üşüyordum odamıza çıkarken prensesim odadamı diye sordum hayır annesi bebğinizi küvöze aldık 4 5 saat sonra görebileceksiniz dedi hemşire ablamız ben ağlamaya başladım eşimde göz yaşlarını tutamadı yatağımı hazırlamışlar beni temizleyip yatağıma yatırdılar ben ağlıyorum hemşireler dr uma haber vermişler geldi beni teselli etti bebeği gidip gördüğünü gayet iyi olduğunu söyledi 2-3 saat sonra gelir dedi gitti kızımı 3 saat sonra getirdiler çok güzeldi kucağıma verdiler azıcık kokladım aldılar elimden yatağına yatırdılar babası ablası abisi kardeşlerim ve annem uzaktan bakıyolardı kızım nefes almayı unutuyormuş gözlem altında olması gerekir dediler bize yapmamız gerekenleri anlatırken kızım morardı hızlı bir şekilde odadan alıp gittiler perişan oldum ağladım herkes benimle ilgileniyordu ama üzgünlüğüme kafi gelmiyodu dr um geldi konuştu küvöze aldıklarını çocuk dr gelip bizimle ayrıntılı konuşacağını söyledi. öğleden sonra çocuk dr gelip karaciğerinde su olduğunu söyledi vede nefes almayı unuttuğunu bu yüzden 10 gün ila 20 gün arasında küvözde kalacağını söyledi buda günsüz doğduğu için oluyormuş normal dedi ben cuma günü çhastahaneden çıkcağım inşallah meleğimde en kısa zamanda çıkar...az önce görmeye gittim mışıl mışıl uyuyordu sevdim seyrettim geldim...allahım bana ve tüm hmişlere bebeğini kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin...kimsenin kucağını boş bırakmasın...

Allah yardımcın olsun, tez vakitte bebeğine şifa versin.. Hiiiç görmediğe dönün inşallah, Allahım çaresiz dert vermesin.. Hızlıca toparlar minnoş içini rahat tut..

Allah yardımcın olsun canım

İsminin adamı : Ali RÜZGAR
Doğduğunda 2.880 gr
Sulu yerde kalmanın avantajıyla 47 cm sulak boyumuzla
34+2 de mucizem ;
10.04.2013 11:23 annesinin karnından ayrılıp kucağına kondu :)

Senle maceramız 03.09.2012 tarihinde başladı annem, Rabbim şükürler olsun kii hiç aratmadı senii ve işyerinde yapmış olduğum testle benle-bizle olduğunu silik bir çizgiyle anladım.
Ama sonucu netleştirmek için kan testine gitmem gerekiyordu, sorun babaya çaktırmamaktı çünkü yaa yoksa, yaa üzülürse diye düşündüm;
Annen tek başına bu görevi üstlenip iş çıkışıı bir tıp merkezi bulup kanı verdi ve hemşirenin 1 saat sonra alırsınız sonucu demesiyle geçmeyen dakikalar başladı benim için
Biryandan babanın arayıp telefona boş boş bakıp cevap veremiyeşim bir yandan açsam nerdeyim derim ki aman serviste müzik çalıyordu duymadım derim diye düşündüm
Ve nihayet dakikalar geçip benim o zarfı alma vaktim geldi, Abartısız filmlerdeki ağır çekim adımlarla ilerledim,o küçük pencereden ismimi söyleyip zarfı almam ve arkamı dönüp sadece 33,71 diye sonuç okuyup referans arasında olan sonucu en düşük okur-yazar anlarken benim beynim duruşuyla bian algılayamadım.
Burda 33,71 yazıyor ne demek oluyor dedim? Hemşirenin gayet soğuk bir tavrıyla evet gebelik var diyebiliriz demesi ile ona zıt oan ki yüreğimdeki ateşi tarif edemem ama sen hissettin dimi annem...
eee şimdi ne olacaktı, kimi arayacaktım, telefonla söyleyemezdim dimi babaya, okadar değişik ve karmaşık duygular içinde başladım yürümeye
Bulunduğum yerden 40 dakika gibi sürede boş boş kağıda baka baka yürüdüm, o arada telefonum çalıp arkadaşım aradı ve tutamayıp söyledim
'Ben anne oluyorumm galibaaaaa' diyee haykırdım...birinee oan boşalan gözlerimlee söylemek istedim ama hala içimde bir volkanla yürüyorum
Ben bunu herkese söylemeliyim, bir tepeye cıkıp haykırmalıydım ama asıl merakım babandıı nasıl olacaktı suratı, ilk ne diyecekti, evet 2 senenin sonunda istenilen bir bebektin ama hazırmıydık bu sorumluluğa
Derken,
Halanda buldum kendimi çünkü baban geç gelecekti bende evde duramazdım. Tabii onlara söyledim ama eşimin haberi yok ben eve gidince söyleyeceğim dedim
Çünkü değerin artması gerek belli olmaz belki dış gebelik, belki devam etmeyecek hamilelik oyüzden onlarda temkinli olarak pek heyecan yaşayamadı
Ve nihayet baban geldi yemek faslı sohbet derken, evimize geldik ama hiç hazırlık yapmadım acaba bugün söylemesem mi diye düşünürken;
Arkadaşlarımızın doğum gününde latife niyetli 'iyi ki doğdun baba' yazdıkları şekerlemeyi, kendi yaptığım kiti ve test sonucunu babanın başucuna koydum
Ve işi bitip odaya girip görünce; -tepkisi
Ne bu? dedi, Sence? dedim, Şaka mı yapıyorsun? dedi, Sonuçlar önünde! dedim
Ve bir hışımla üstüme doğru koşarken ayyy dur dur bişey olur mu? Ben şimdi baba mı oluyorum diye diye o geceyi bitirirken aslında yeni bir hayata yol almaya başlamıştık bile...
Artık 2 günde bir kan testlerine başladık, önce 77 çıktı sonraki kan testi 299 çıkınca herkes acaba ikiz mi bukadar artar mı yok bu erkek aaa kız olabilir diyerek sürecin yolunda ama merakla ilerledik,
Artık hamileliğim kesinleştiğine göre, Doktorumuzu seçme koşturmasına girdim ben ve ilk başlarda yıldızımın barışmadığı doktor teyzemizi bulduk..(seni önce Allahın izniyle sonra doktor teyzenin katkılarıyla sağlıkla kucağıma verdiği için minnetarım)
Doktor teyzeye gittiğimizde 12.09.2012di tarih ve bizle konuştuktan sonra senle ilk tanışma anına geldi
Ve tatataaaamm ekranda bizim için pek bişey anlaşılmayan ama doktor teyzemizin çok beğendiği muhteşem kesemiz gözüktü 4+3 idik ogün
Ve bizi 8. haftada çağırdı, ayaklarımız havada yüreğimiz ağzımızda çıktık hastaneden artık haftaları saymak başladı bizim için
Ve kalp atışın, ikili testin, şeker yüklemen derken (ki ben 4 kere yaptım seninde için bayılmıştır dimi yavrum) bir tatlı telaşa kapıldık, çok şükür hamilelik şekeri haricinde;
Herşey iyi ve yolundaydı...Buarada yaşadığım stres ve bazı aksi durumlarda kaç kere acile gittim hatırlamıyorum :=) Pinpirikli olmuştum o konuda en son acilimde doğum oldu zaten:)
Biraz tostostun ve buyüzden sezeryan diyip duruyordu doktor teyzee ama ben inanıyordum senle ben başarırdık oyüzden sezeryan diye hiç hazırlamadım kendimi
Artık alışverişede başlamıştım, İnternet sitesinden ne gördüysem aldım senin için, herkes abartma dedi ama ne için abartmaydı ki sen benim evladım olacaktın istedim güzel olan ne varsa gücüm yettiği kadarıyla hep senin olsun
Odanı kendim çizdim verdim mobilyacıya ama asıl benim ve senin için hızlı süreç o mobilyacı sayesinde başladı
Ocak 20sinde verdiğim mobilya bugün yarın derken 10 dakikaya ordayım derken 2 ay sonra geldi.
Buarada işyerim taşındı bende zorunlu olarak 32. haftada ayrıldım işten ama Rabbim öyle büyük kii benim üzüldüğüm konu aslında annenin azıcıkta olsun dinlenmesini sağladı

Ve gelelim doğum sürecimize çok uzatmadan

08.04.2013
34+1de Doktor teyzeye kontrole gittik, herşey normal nst sonucumuz iyi 2.930 gr olmuşuz tospalığımız devam, doktor teyze hafta bir geliyorsun, erkenci durmuyor kafayı indirmiş ama kanalda değil diyor ve diyete devam sezeryan olursun diyerek uğurladı beni
Ogün arkadaşlarıma sinir oluyorum bu kadının bu yaklaşıma diyorum... Ve gün bitiyor...

09.04.2013
Sabah kalkıp sosyal sitede arkadaşlarımla hem konuştum hemde kahvaltı yaptım. 12e kadar oyalanıyorum ve öğle gibi amcan geliyor mobilyan için internetten bulduğum kulpları almak için
Ve bulduğum mağazada maalesef kalmamış kulplar, çook üzüldüm ama yılmadım sordum başka nerde bulurum diye çok ters biyerde olacağını üretiminin orda olduğunu söyledi bizde gidelim dedik ve döne dolaşa belki geçtiğimiz yeri 20 kere dönerek; Bulduk o cici kulpları
Ama ne yazık kii onların ellerinde de yoktu, dedim sipariş verin ben mutlaka alacağım ama buraya gelemem birdaha, kargo edin bana diyip,Ödememi yapıp, kargo adresini yazıp çıktık...
Ve saatlerce dolaşmanın verdiği açlıkla eve yaklaşırken birde Burger king ziyafeti cektik ikimize :)
Sonra eve geldik ve mobilyacı aradı geliyorum diyerek saat 16:00da :) Allahım şaka gibiydii geliyorum dedi ve kendi aradıı hadi bakalım inşAllah diyip kapadım telefonu.
Yaklaşık 1 saat sonra geldi zatii muhteremm ve yanında bir usta ile ustanın kaynı olan 18-20 yaşlarda bir cocukla geldiler
Benim asıl tanıdığım mobilyacı bir işim var yarım saate geliyorum ustalar başlasın dedi bende ok dedim, buarada onlar mobilyayı taşımaya odaya sokmaya başladılar
Bende çaydı ikramdı hazırladım yanlarına bıraktım, arada kontrol etmek üzere bakıp diğer odada tv seyrettim, buarada nihayetinde diğer usta teşrif etti ve şurası olmamış burayı götür döşemeleri al diye son rötüşleri konuşurken
Mutfakta bulunan telefonum çaldı, ısrarla çalıyor ama ben ustayla konustuğum için hiç oralı olmuyorum
O arada cocuk artık dayanamayıp 'abla telefonun çalıyor' dedi -bende boşver hareketiyle elimi salladım mobilyacıya döndüm ki 10 saniye sonra eşim mobilyacıyı aradı beni istedi
Niye telefonun kapalı dedi bana? Bende yooo dedimm ama bir hışımla mutfakta masanın üstündeki telefona bakmaya gittim ki yok
-Tabii bunlarda gitmek için malzemeleri toparlıyor , - dedim telefonum yok şimdi çalıyordu duydunuz dedim
Asıl tanıdığım mobilyacı bende burda gördüm dedi?? Dedim hadii kapandı ama telefon nerde? olamaz böyle birşey diyorum ama cocugu izleyip duruyorum
Her yeri aradım taradım yok, dedim gitmeyeceksiniz polis cağıracağım ben, mobilyacının telini aldım aradım polisi böyle böyle evimde ustalar var tel. kayboldu
onlardan şikayetciyim gelin diye, çocuğa baktım bozardı kızardıı, cocuğa döndüm bak sen diyordun çalıyor diye eğer aldıysan ,ederi yok telin
-Bak kadın bana iftira atamazsın sen, sen kimsinn bak şu halinle beddua ederim sana diyerek efelenip üstüme yürüdü bide...
Dedim bana sesi yükseltme bekle polisi.... -Gelsin polis,savcı kim varsa gelsin diyor buarada usta ve o cocuğun eniştesi evi arıyor
eniştesi eve biri mi girdi diyor?? güldürme beni dedim 4 kişi var hırsız girdi teli aldı gitti mi diyorum??!!
Ve cocuğa dönüyorum yeniden bak aldıysan ver polisle uğraştırma beni dedim, buda yaalıı yuuulu konuşmaya başladı, hiçbişey önemli değil sim kart önemli dedim
Oan fırının altına eğildii aaa burda sim kart var dedi!!! Ve ustada dahil olmak üzere sen aldın ver diyoruz başlıyor bağırmaya çağırmaya
Bak dedim sen aldın belli polis gelecek bu halde beni bu strese soktun yaa Allaha havale ediyorum seni dedim aldıysan söyle polisi iptal ettireceğim dedim
Ve eniştesi bunu dışarı cıkardı 3 dakika sonra geldi yeni kurdukları beşiğin altına eğildi telefon ve parçalarını çıkardı, bu almış telefonu, simi atmış sonra polis cağırınca telefonuda beşiğin altına atmış
Buarada polis mobilyacıyı geri aradı geliyoruz diye oda yok gerek kalmadı bulduk filan dedi, ve kusura bakmayın özür dilerimler filan derken bunlar çıktı gitti
Ben kapıyı kapatmamla ağlama krizine girişim ordan kasıklarıma saplanan ağrıyla oturduğum yerde kalışım bir oldu, okadar cok sıkmışım ki kendimi onlar gidince resmen nöbet geçirdim
Elim ayağım titriyor, efelenmesine mi kızayım çünkü tekim ve üzerime yürüyor ne yapacağım oan kestiremedim ve eşimi aradım böyle böylee ama nasıl ağlıyorum
Dur ablamı arıyorum hemen yanına gelsin ben yok gelmesin yatacağım ben diyorum dinlemiyor bağırıyor sen neden aramıyorsun bunlar oluyor diyip,
Cocuğa sayıp sövüyor mobilyacıyı arıyor onla konuşuyor ona sayıyor o cocuğu bana getireceksin diyor yada dur ben bulacağım derisini kaldırcağım diyor,sen nasıl evime getirirsin böyle birini diyor, -ben dur bişey yok sadece korktum diyorum
Eşimi kapatıyorum mobilyacı arıyor kızım nolur ağlama ben o şerefsizin ağzını burnunu dağıttım dur sakin ol elini yüzünü yıka geleyim hastaneye götüreyim kurban olayım yapma sende kızımsın benimm diyor
Onu kapatıyorum görümcenin eşi arıyor, kayınvalidem arıyor, kaynım yola cıktım hastaneye gidiyoruz diyor eşim tek cıkamıyor, görümcem geldi uzandırdı benii ama ben susamıyorum
Ağlamayı durduramıyorum ve sürekli "oğlum özür dilerim bişey yok tamam mı özür dilerim özür dilerim" diye sayıklıyorum Ve kaynım geliyor görümcem ben kayınım hastaneye gidiyoruz
Yolda görümcenin eşini alıyoruz oda bana ne gerek bukadar stres yapıyorsun alsın gitsin diyor bende olur mu enayilik olur ozaman diyorum oan ayrı sinirleniyorum!
Ve hastane yine acil ama suratımı gören tekerlekli sandalye getirelim diyor ben yok diyorum, ve pazartesi muayene olduğum için kontrol olarak işlem alıyorlar ve nöbetci kadın doğumcuya anlatıyorum durumu
Gel bakalım diyor ama önce karnımı sıkıyor, cooookk sert bebekte kasılmış anlaşılan dıyor ve usgye alıyor beni, bebeğin kalp atışı var ama aşağıya cok inmiş
Hemen nstye cık diyor bende dün cektirdim ama diyorum oda dünle bugün aynı mı diyor hemen cıkıyoruz ve bağlanıyorum kalp atışını zar zor buluyor ebe sonra beklemeye başlıyoruz 20dakika geçiyor
Ve benim sancılar çıkıyor en büyüğü 40 olmak üzere, doktora götürüyor hemşire ve buarada doktor kendi doktorumla sürekli irtibatta onuda söyluyor ve bana serum bağlıyorlar sancı kesici, Serum bitiyor yine nstye alıyorlar 20 dakika sonra en yüksek sancı 57ye vuruyor ve doktor hemen yatış veriyor, serumda düşmedi çoğalıyor bırakamam seni dedi
Buarada açılmana bakacağım dedi bende erken doğumu tetiklemez mi diyorum hayır canım yok öyle birşey diyor ve acılmaya bir böğründüm ki adam bile tamam tamam diyip elini çekti, (ama sonradan öğrendim ki doğum sancıları varmış oyüzden bakmışlar)
Doktorum buarada akciğer geliştirici vurun demiş ona itiraz etmeden vuruldum, nöbetci doktor yine geldi ve alttan usg ile incelmeye baktı oda normal dedi (ama değilmiş)
Ve bende temizlenmek için lavaboya gittim ki iç çamaşırım su içinde aklıma hemen acaba kacırdım mı diye geldi ve hemşireyede gösterdim oda bakalım dedi bana bir ped verdi, üzerinde şerit halinde 3-4 çizgili bişey vardı koy bunu bakalım rengi döncek mi dedi,
Sonunda odamda ayarlanıp odama gidiyorum ve yine serum ve yine nst ve yine testler :/ Artık yorgun düşüp gözlerimi kapadım ve babada bizle kaldı oda uyudu nede olsa sabah çıkacaktık doktorum gelince :)

10.04.2013
Sabah 7 oldu tekrar nst (ve en yüksek sancı 70 çıktı )bende uyandım ve hareketlerini saymaya çalıştım ama hiç oralı değildin dedim açım ya oynaşmıyor tospağaam, baban horul horul ben o halini facede yazıyorum
Nede olsa doktorum gelecek ve çıkacağız bizz!!! Saat 7:30da kahvaltı geldi açlık şekerime bakıldı sonra yedikten sonra bakacağız dediler,baban hala horul horul, buarada ben lavaboya gittim başka hemşire geldi ona dün akşam bir ped verildiğini ama unuttuğuma
Veren hemşireninde sormadığını söyledim, oda bakim dedii suratı değişti ben doktora gösterip geliyorum dedi belki 1 gün kaldığı için böyledir dedi çıktı...Ve tekrar nstde...
elimdeki serumların biri bitiyor diğeri takılıyor buarada, elim davul gibi oldu bende sıkıntıdan elimi çekiyorum ama senden hala ses yok annem...
Giden hemşire tekrar elinde bir pedle geliyor yarım saat sonra alacağım bunu emin olmalıyız diyor?Bende neden diyorum suyun sızıyor sanırım diyor bana bak mavi olmuş bu şeritler dedi
ve yarım saat sonra geldi...Pedi aldı ve yine mavi...Geleceğim diyip tekrar gidiyor bu sefer doktorla geliyor, doktor suyun geliyor pekbicicicim bir daha nst yapacağım ama 4-5 saat sonra seni doğuma alacağım sanırım dedi
Çünkü bu sızma enfeksiyon riskini coğaltır ve bebeğin daha büyük tehlikeye girer diye devam ediyor
Ben ağlıyorum ama daha cok küçük lütfen başka birşey yapalım diyorum, daha hiç birşeyi hazır değil ne giyecek diyorum,onu hallederiz biz merak etme,emin ol bu en iyisii sadece kuvezde kalacak diyor, ben busefer hıçkırarak ağlamaya başlıyorum, babanın sesi gidiyor kızarıyor oda dayanamıyor ağlıyor
Birşey olmaz dimi diyor oda...Arkasını dönüyor konuşamadan... Ben iyice bırakıyorum kendimii...Ben böyle hayal etmedim çıkarken bile asortik olacaktım ben diyorum:/ Doktor teyze aaaa böyle yapmayın hadii bakalım herşey güzel olacak diyor....Sarılıyor...Ve gidiyor...
Daha tek ağız bezi yıkamamış ben doktorun çıkmasıyla yakın dönemde doğum yapmış tüm arkadaşları ve kuzenimi arıyoruz eşimle, yeni doğan elinizde ne varsa kapıp gelin doğuma gireceğim ben diyorum, herkess şaşırıyor, şaka dimi bu diyor
Hastaneye gidiyorsun neden haber vermiyorsun diye bağıranlar, neden doğuruyorsun diyip sorguya cekenler filan derken her haber verdiğimiz kişide babanda bende ağlayarak söyluyoruz...
Daha önümüzde koskoca 4 saat var herkesde gelir herşeyde hazır olur derken nstden çıkan sonuçla hemen alıyoruz seni demeleriyle sadece annem gelmedi diyebildim
Kalp atışların düşüyormuş bebeğim çok hızlı hareket etmeye başladılar, 2.doz ciğer geliştici oldum, damar yollarım açıldı, ameliyat önlüğüm geldi ve yanımda kayınvalidem,kayınpederim, baban ve 1 arkadaşım vardı
Bebek hareket ediyor mu diye sordu bi hemşire bende yooo dedimm hadiii hadiii hızlıı hızlı diye bağırmaya başladı giyindim ve sedyeye yatırıldım.
Babanda ne sulu gözlüymüş oğlumm zırtt zırtt ağlıyor benide ağlatıyor sedyede giderken kıpkırmızı bir suratla gitmek ve ağlama nasıl girersen öyle çıkarsın diyen hemşireler sayesinde gözyaşlarımla bile vedalaşamadım
Asansöre bindim.... Ters bindirdiler yaa benii bide kapı örtülmeden kayınpederin ağladığını gördüm ya ben yine su koymaya başlıcakken hemşirenin repliğiylee sustum yine...
Ve kapılar kapandı...Hemen biyere girdiler ki bende hızlı hızlı etrafı kesmeye başladım :) Hemşire ne arıyorsun diyor gülerek ordan sedyenin kenarından tutan doktor teyze beni arıyorr beni dedii...
Burdayım korkma çok kolay olacak bak derken, içerde hummalı bir çalışma ve bıcır bıcır konuşan bir ekip, biri çay mı içsek nescafe iyi gider sen ne alırsın:) diye sorana cevap anezteci o daha iyi birşey alacak şimdi diyor,
Sorular başlıyor alerjin var mı diye bende yer fıstığına var diyorum hepsi gülüyorr aaa ona olur mu alerji diyorlar, bende 2 fıstık birbirini çekemiyor diyorum veee
Şimdi çok güzel bir uykuya dalıyorsun, yüzünde bir yanma olacak dediği anda yüzümde bir alev topu oluştu ve küt gitmişim... Tek hatırladığımm hadii kalkk kalkk cok yattın aaa annesi bebiş çıktı yukarı hadii kalk diye bağıran bir ses
Benimde sadece dediğim boğazım ağrıyor benim, bebek kuvezde mi? Bebek nerde soruları olmuş...Ardarda soru yönelttiğimden anne uyurken bir sessiz galiba babası demiş hemşireler yukarda babana :)

Ve 11:23
senin dünyaya ve bize Merhaba dediğin an meleğim...Dünyada vazgeçilmeyecek ne var deseler bir tek sensin derim dünyam, 8 ay boyunca anneni üzmediğin için, bazen keyifli bazen korkulu bir süreci en sağlıklı şekilde tamamlağın için
Çoook amaa çok teşekkür ederim..
Kuvezde bile kalmadı benim güçlü erkeğim, 2.880 kg 47 cm boyunda 34+1de bizimle olmayı istedin sağlıkla kucağımıza geldin şimdi gün be gün büyüyüşünü; kirpiklerin çıkışına bile tanık oluşum ayrı bir mutluluk..Şükürler olsun Allahım.
iyiki bizi seçmişin annem.... Seni Seviyorum.

Ahucuxxx bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun en kısa zamanda kollarınızda evinize dönün inş :)))

Pekbicici hamile hamile kadınlar okuyacak bunu bu kadar da insan ağlatılmaz ki yaaaa :) maşallah güçlü erkeğinize Rabbim onu size ve babasına bağışlasın inş :) doğumunuz hayırlı uğurlu olsun ...

en cok agladıgım dogum hıkayesı senın kı oldu

Ya canım harıkasın çok guzel anlatmıssın duygularını Allah uzun ömür versın yavruna analı babalı büyüsün

Rabbım sıfa versın canım ınsallah sag sağlım yavrunu alıp evıne götürürsün Allah'a emanet olun

Nerden geldim ben buraya yaa...Oturdum hüngür hüngür aglıyorum...İçim şişti ayol ben bu kadar sıkıntıya gelemem..Neyse gidip paşamla güzel bir kahvaltı yapayım... :)

Şaka bir yana da arkadaşlar mevla analı babalı büyütsün hayırlı evlatlar olsun benim gibi daha dogurmayanları da saglıkla kucaklarına almalarını,kucagına alanların da evlatlarının eksıklıgını gostermesın. Bu cuma vaktinde duamı da kabul etsın herkesın gonlune gore versın mevla...

o kadar güzel yazmışsınız ki; çiçeği burnunda tüm anneleri hem tebrik ediyorum hem çok teşekkür ediyorum.. mutluluklar paylaştıkça katlanarak çoğalıyor, okuduğum her bir doğum hikayesini kendi hikayem gibi yaşadım sanki.. Allah'ım bizlere de sağ salim bebişlerimize kavuşmayı nasip etsin.. rabbim onların acılarını hiçbir kuluna yaşatmasın.. son günlerde normal mi sezaryen mi olsa, bebeğim için hangisi daha iyi diye korkularımla mücadele ederken, bu mutlu sonları okumak tüm kaygılarımı hafifletti.. artık eminim onu kucağıma alınca tüm bu korkular yerini saf bir mutluluğa bırakacak.. Allah'ım hepimizin yardımcısı olsun, iyi ki varlar, iyiki anneyiz :)

allah analı babalı büyütsün canım yavrunu inşallah. En kısa zamanda kucağına alıp eve götürmeyide nasip etsin rabbim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…