2013 mayıs annelerinin dogum hıkayelerı :)

Cok gecmis olsun canım Allah uzun ömürler versin bebeğine ve ailene İnan okurken ağladım benimde bı mucizeye ihtiyacım var peki senn rahatsızlığın neydi doktor imkansız dedi canım

pekbicici gerçekten doğum hikayeni çok merak ediyordum, doğum yaptığını duyunca çok şaşırmıştım. çünkü beklenen doğum tarihimiz hemen hemen aynıydı.

çok şükür sağlıklı bir şekilde kavuşmuşun oğluna. her işte bir hayır vardır yaşadıklarında da mutlaka bir hayır varmış. Ama gerçekten roman gibi bir doğum hikayesi. okurken kimi yerde gülüp kimi yerde göz yaşlarımı tutamamadım.

Allah oğlunu analı babalı sağlıklı büyütsün inşallah. mis kokulu bebişini kokla biz daha yavrularına kavuşmayı bekleyen teyzeleri için.

Cok gecmis olsun canım Allah uzun ömürler versin bebeğine ve ailene İnan okurken ağladım benimde bı mucizeye ihtiyacım var peki senn rahatsızlığın neydi doktor imkansız dedi canım

pko yüzünden menepoza girmiştim canım yumurtlama olmuyordu ama hiç yani düzensiz falan değildi..yumurta rezervi tükenmişti.. ama inan Allah oll dedi mi herşey olur..

pko yüzünden menepoza girmiştim canım yumurtlama olmuyordu ama hiç yani düzensiz falan değildi..yumurta rezervi tükenmişti.. ama inan Allah oll dedi mi herşey olur..

Haklisin canım herseyin bası Allah inşallah benmde yüzüm güler umut oldun bana canım benmde fsh m 13 çıktı daha 24 yaşındayım ve doktorum cok olumsuz konuştu tabi haklı kadın bu siteden bı doktora daha danıştım oda tüp bebek içn bile geç kalabilirsiniz dedi ama benim şimdiye kadar adetlerim cok duzenliydi bu ayda korkuyorum stresten Mezopoza giricem adetim olmayacak diye

alla alla doktor olduğuna emın mısın benım fsh 25 çıkmıştı yine bu kadar olumsuz konuşulmadı.. ve senede bir adet görüyordum neredeyse.. proloktin 100 küsürdü ve şuan 26 yaşındayım.. teşhiş koyuldu 2 ay sonra hamile kaldım.. sen her söylenen kulak asma başka doktora git.. olur canım emin ol olur yetr kı inan.. çok zor bir dönem beklmek ama ummadığın anda geliyorlar melekler... para kazanacaklar tüp bebek tüp bebek.. yok kardeşim böyle birşey.. bana tüp bile olmaz denildi ama bir deneyelim.. ne oldu doğal yolla üçüzlere hamile kaldım sen içini ferah tut güzel beslen kocişini besle inancını koru meleğin seninle olur

Cook teşekkür ederim tatlım ya icime su serptin cok sevindim yaa ben haftalardır cok fenayim ağla ağla doktora gitmeye korkuyorum bende dedim 2 ay duruym bide Aslan pençesi cayı iciyim fsh icin yumurtaliklar icinde incir kürü yapayım dedim Hazirandada bişey olmazsa oyLe gıdiyim doktora İnan yıllardır düzenli adetim bu ay gelmicek diye ödüm kopuyor hem adetim gelmesin hamile oliyim bu ay diyorum hemde stres aman gelmezse bide menopoza girmiş olurm oooof of neyse tatlım Cook mutlu oldum yazdıklarına Allah uzun ömürler versin bebisine canım Bu arada eşim bu durumu hiiiic sallamıyor doktor falan ne demiş hiç umursamiyor diyorum o kadar okumuş etmiş yok

Kizlar o kadar guzel ki hikayeleriniz allahim bebislerinize uzun omur saglik versin hayirli evlat olsunlar insallah, bicok zorluk cekmissiniz eminim simdi hepsi gecti ve unutuldu masallah allahim tum hamislerin yardimcisi olsun opuyoruz kolay gelsin

çok güzel doğum hikayeleri paylaşmışsınız benim 2.bebeğim dünya ya gelecek nasipse hem okudum hem ağladım hikayelerinizi 2.5 yaşında bir oğlum var şimdi birde kızım olacak rabbimin izniyle sezeryan olacağım için 38.haftada alacaklar şimdiden beni heyecan sardı.

canım benımm ali rüzgarın ayırlı evlat osunda hayırlı yerlere gelsın ınsll ılk hamsım dedıgın gunu hatırlıyorumdaaa hayılrısı ınlll aşan la sanaa every kavustu sızra gerı donusum,keep,ve bende snra lili de derken dıger kızlrda ınslll zamanında hayırlısı ıle kolay doguma ınlsl bu sana bızden buda erkekınee erkekımdennn

oğlumuzun adı:kerem
b.d.t:12 mayıs 2013
d.t:30 nisan 2013
sağlıklı ve keyifli geçen 9 ayın ardından son bir hafta epidural sezeryan olacağımı öğrenmemle korkuyla geçti.8 yıl önce kızımı genel anesteziyle dünyaya getirdim.şimdi herşeye şahit olarak heyecan panik yaparmıyım korkusu vardı içimde.bir yandan ilk benim bebeğimi görmüş olmam en güzel duygu olacaktı.
günler birbirini kovaladı bir hafta hızla geldi geçti.3 gündür bizde kalan annem babam ,okulundan izin aldığımız kızım ve eşim hastanenin yolunu tuttuk.hastaneye ulaştığımızda babaanne ,dede,hala,kuzen bizden önce hastaneye gemişlerdi bile.onların ev hastaneye bizden daha yakın bir de heyecandan duramamışlar evde.
sabah 10 da odamıza yerleşip nst ye bağladılar beni.serum bağlanması,kan tahlilleri,anestezi uzmanı ile görüşme derken saat 13 oldu.nerdeyse şenlikli diyebileceğim bir uğurlamayla herkesi öperek uğurlandım.
tatlı dilli hasta bakıcı,eşim ve kızım beni ameliyathaneye kadar uğurladılar.kızımın annecim seni çok seviyorum korkma cesur ol tamam mı demesini hiç unutmayacağım.neyse sedyeye oturdum içerisi buz gibi.iğne yapılırken korkup içeri çektim belimi bu epey moralimi ikinci denemede belim kopsa da kımıldamayacağım kızımın dediği gibi cesur olacağım dedim ve hemencecik uyuşuverdi ayaklarım doktorum geldi.heyecan var mı dedi çook dedim korkma bak bu kadar kişi senin için buradayız bize hissettiklerini hemen söyleyebilirsin rahatla dedi.5 dakika sonra ki ben nezaman başlarlar acaba derken hazırmısın bebeğin çıkıyor annesi dedi doktorum
gulu gulu bir ses ardından kuvvetli bir ağlama Allahım ne güzeldi anlatılmaz doktorum çok güzel bir kızın oldu dedi ne diyeceğimi şaşırdım saf saf bakmış olmalıyım ki şaka canım oğlun çok yakışıklı maşallah dedi.çocuk doktoru kontolünün ardından yanağıma dayadılar oğlumu gerçekten hemen sustu.bunu burada çok okumuştum doğruymuş.sonrada yanağımı emmeye başladı.sonra giyinmek üzere odadan çıktı.
ameliyatın geri kalanında tansiyonum çıktı.dil altı verdiler biraz da uyudum galiba benim doğumum 1 saat sürdü.çıktığımda kızım ve eşim beni bekliyordu.kızım elimi hiç bırakmadı.canım yavrum çok korkmuş bana bir şey olur diye.odaya geldiğimde herkes güleryüzle karşıladı beni bol bol fotoğraf çekildik.tabi bende bir titreme zangır zangır hem fotoğraf makinelerine gülümsüyor hem de titriyorum şidi hatırlayınca gülüyorum...ertesi gün evimize geldik bebeğimin mis kokusu 1 haftadır evimizin heryerinde Allahıma şükürler olsun herşey yolunda.hepinizi öpüyorum güzel anneler gebelik süresince çok şey paylaştık ve nihayete tek tek erişiyoruz.doğum yapmamış olanlara hayırlı doğumlar yapanlara sağlıklı ve mutlu bir aile diliyorum....

allah analı babalı büyütsün yavrunu inşallah.

b.d.t:9 Mayıs 2013
d.t: 25 Nisan 2013

Kızlar çocuklardan her zaman vakit bulamıyorum , bugün kızım 13 günlük oldu , artık doğum hikayemi yazıyım di mi teyzeleri

Beni takip edenler bilir en son midemden rahatsızlanmıştım hastaneye gitmiştim sanki zoraki gelmişim gibi filan karşılanmıştım,sonra da kızıp doktorumu değiştirdiğimi söylemiştim,öyle de yaptım Rahatsızlığım biraz gerilemişti ama karın ağrım devam ediyordu, e ara ara da kasılmalarım da geliyordu,hatta buraya yazdım böyle giderse sancılarım ben bugün doğururum diye,bir önceki gün devletten randevu aldım kızımda kordon dolanması vardı ya aslında benim derdim onu öğrenmekti.Kordon bi kere daha dolanmış mıydı yada bebeğin durumu nasıldı,vs...
24'ünde sabah başladı sancılarım ara ara,ama düzenli değillerdi.Öğlene doğru filan sancılarım daha da şiddetini artırdı ama yine düzensizdi.Ben de yerimde duramadım aman canınız çekmesin ama pasta yapmıştım dedim eşimin yanına gidiyim bari bahanesi pasta olsun Yoksa öyle gidiyorum desem annem binbir soru sorcak eşim neden geldiğimi sorucak vs... Neyse eşimin yanına gittim ki onu görünce sancım geçicek güya

Eşim de durumumu anladı hayrola sancın mı var dedi , evet dedim dinlen biraz falan dedi öyle böyle derken akşam ettik benim sancılar hala devam... Eve geldik yemek yedik işte çay demlemiştim bir de... Çayla beraber de pasta yedim bu sefer karnım ağrımaya başladı bir yandan kasılma var bir yandan karın ağrısı.Tüh dedim ne kadar pasta yedim öyle karnımı ağrıttı bu da Eşim dedi hadi ps3 oynayalım kafan dağılsın dedi 1-1,5 saat kadar oynadık...Bu arada kuzey güney izlicez saat 10'da başlıyor ya o başlayasıya oyun oynayacaktık Ama oyun oynarken sancılar iyice gelmeye başladı eşime dedim böyle olmayacak sancıları yazalım...Yazmaya başladı eşim yarım saatte bir geliyor hemen hemen.Şiddeti de bayağı kuvvetliydi ama,hatta bir ara foruma girip yazmayı düşündüm sonra vazgeçtim.Saat 10 gibiydi,bizim dizi başlamadı hala bu arada sancılar 20 dkda bire indi,daha sonra 10 dkda bire...
Eşim dedi olmazsa bir hastaneyi ara,sancılar geçmiyor.Oğlumu doğurduğum hastaneyi aradım.Dedim böyle böyle.İkinci doğumum olduğu için sürecin daha kısa olduğunu,hatta şu anda doğumun başlamış bile olabileceğini söylediler.Mutlaka gelmem gerektiğini söylediler.Belki de yalancı sancıdır ama bilemiyorum dedim çünkü ne nişan ne kan ne su hiçbir şey yok sancıdan başka hiçbir belirti yok.Yine de gelmem gerektiği söylendi.Biz de eşyalarımızı da aldık ve yola koyulduk...

Hastaneye geldiğimizde saat 22:30 falandı,garip olansa eşim her zaman bildiği,gittiği yola karıştırarak çevre yolundayken hem de yanlış yola saptı heyecandan Ve ona rağmen o kadar hızlı gitmişiz ki yarım saatte hastanedeydik Hemşire sormuştu nerden geliyorsunuz diye telefondayken,sonra hastaneye geldik dedim telefonda görüşmüştük,dedi ne çabuk geldniz siz ordan buraya Kocam sağolsun çok cool gözükür ama içinden acayip panik yapar

Doğumhaneye aldılar beni kontrol için açılma falan var mı diye,ordaki ebe sağolsun beni acayip bağırtarak ve canımı acıtarak muayenemi yaptı.Hiç açılma yok gibi ama önceki doğumdan dolayı hafif bi açılma var dedi.Önceki doğumdan kalan açıklık mı oluyor acaba Neyse nstye koyalım falan dediler hiç de inançları yok sanırım yanlış alarm diye düşündüler herhalde.Nst cihazının da ekranı bozuk çizgi gösteriyor sadece dikey olarak,sancılar geliyor kaça vuruyor göremiyorum.Daha sonra eşim geldi cihazın monitörüne bi vurdu orda gördük 95'i Daha sonra ebe nst kağıdını alarak drun yanına gitti ve daha sonra dr yanımıza geldi,yatışını yapalım doğum başlamış dedi

O an nedense içim bi garip oldu...Evden çıkarken annem çok panik yapmıştı beni de alın yanınıza ne olur falan demişti,anne sen oğlanla evde kal hem oğlan uyucak falan diyip çıkmıştık.Oğlum öpmüştü giderken beni,sarılmıştık.Kızımın eşyalarını almıştık,yani aslında doğum olabilir diye geldik ama ne biliyim dr doğum başlamış diyene kadar sanırım tam inanmamıştım bebeğimin geleceğine.Özel oda yokmuş hastanede genel odadaydım...Kadın refakatçi istediler,mecburen annem gelmek zorunda kaldı.Aslında ben eşimi istiyordum yanımda,oğlumda öyle olmuştu,özel odadaydık da hem,herşeyi yine ben yapıyordum ama eşim yanımda destekti,annenin de yeri ayrıdır ama ne biliyim ben yanımda eşim olsun isterdim...

Eşim gitti annemi almaya bu arada hazırlıklar yapıldı işte ameliyat önlüğü giydirdiler,lavman yapıldı,serum takıldı,suni sancı verilmeye başlandı.O arada annem geldi işte eşime dedim sen git eve uyu yarın işe gidiceksin bir de.Eşim eve gitti,annem de uykusu geldi koltukta kıvrılıyor,anne dedim koltuğu aç (yatak oluyor açılınca) bari ayaklarını uzat da yat şöyle,yok yok dedi ben uyuyamam falan..Yaa dedm sana ihtiyacım olacak gece lütfen azıcık uyu.Bir açtı yatağı pir açtı,hemşireler beni doğumhaneye götüresiye kadar annem gözünü açmadı uykudan Sancılarım sırasında falan komple uyudu resmen
Saat 01:00'de 1 cm açılmam vardı,saat 03:00'te 3 cm oldu,bu sırada eşim bikaç kere beni aradı,nasılsın iyi misin diye,onu da uyku tutmamış,eve gitmiş dizi falan izlemiş uyumak için,biz her gece öyle yaparız da Neyse sonra dr geldi suyunu patlatıcaz dedi , suyumu patlattılar.Oğlumda da hastanede patlatmışlardı suyumu zaten.Ama suyum patladıktan sonra bir sancılarım oldu ki kızlarrrr Dr epudral önerdi daha kısa sürede olur açılman da doğumun da dedi,eşime sordum,aslında ben hiç istemiyordum epudrali,eşimi aradım sordum,yapılsın tabii daha çabuk olsun dedi,iyi ki de bu kararı vermişiz nedenini sonra söyleyeceğim,saat 5:30 gibi falan kontrole geldiler sancı gelince ıkınmamı söylediler aa bebeğin başı görünüyor falan dediler ben korkudan dokunamadım bile Epudral yaptılar bana ama benim çok sancım oldu yine , annem de sağolsun ama sanki hiç yoktu yanımda uyudu kaldı , eşim 3-3:30dan sonra aramayı kesti ben de onu aramadım artık uyuyordur diye,sabaha kadar okudum dua ettim bol bol...Orda bi teyze vardı Allah razı olsun o bana çok yardımcı oldu gelini doğum yapmış onun yanında kalıyormuş,hemşireyi falan çağırmam gerektiğinde kadıncağız çağırıyordu,en son ezan okunduğunda sabah ezanında yani dedi kızım abdestimi alacağım namaz kılacağım birazdan,senin için de dua edeceğim bol bol dedi,Allah razı olsun.Bana çok moral oldu

Bebeğin başı gözüküyor doğum başlamış diye beni hemen doğumhaneye aldılar...Bu arada ben giderken de annemi uyandırdılar,bir yandan da doğumhanede hazırlıkları yapıyorlardı.Çatala yatırdılar işte sancı gelince ıkınmamı söylediler,tecrübeliyiz biliyoruz herhalde ama Her doğum da sanki ilk doğum gibi ayrı bir heyecanı oluyor Bu arada iğne filan yapmışlardı o iğne de nedense bulanık görmeme neden oldu,gerçi normalmiş de,bir de gözlüklerim de gözümde yoktu eşim çıkarmıştı,ben zaten miyobum Bir de ilacın etkisi olunca iyice bulanıklaştı,bi iğne yapıyorlar çarpıntı yapıyor,birisi bulanık gördürüyor...Her doğum farklı bir macera.Oğlumda böyle olmamıştı.
2 kere ıkındım , doktor ebelere birşeyler söyledi başladı ebeninteki dirseğiyle karnıma bastırmaya Ben oğlumu da bu şekilde,bağıra bağıra doğurmuştum,hatta bebeğin eşini bile karnıma bastıra bastıra çıkarmışlardı,yahu bunun adı normal doğum değil mi niye müdahale ediyorsunuz?Ben yeterince acı çekmişim zaten bir de siz neden acıtıyorsunuz ki? Velhasıl , 3.-4. ıkınmada kızım doğdu Ne çok ağladı ne çok ağladı teyzeleri Yalnız doğduğunda mosmordu , kordon dolanmasından dolayıymış , Allah'tan epudral yaptırmışım yoksa doğum daha uzun sürecekti ve bebeğim daha uzun süre oksijensiz kalacaktı belki de zarar görecekti.Allah korusun.Bu arada dr dedi ki kesmeden de doğurabilirsin bu sefer kesmicez dedi,ilk doğumumda kesilmişti çünkü,ama bu seferkinde kesmediler fakat kordon dolanmasından dolayı kendiliğinden yırtıldı...Allah'ıma şükürler olsun ki ne kızıma ne bana birşey olmadı,sağ sağlim atlattık doğumu.

Kızım 37+4 günlükken 3150 gr 49 cm olarak doğdu teyzeleri

Saat 05:50'de doğum yaptım.Çıkar çıkmaz eşimi aradım.Eşim uyuyormuş uyandırmışım.Aşkım dedim kızımız doğdu,ama nasıl ağlıyorum bir görseniz.Doğumhanedeyken de çok ağlamıştım nedense.Oğlumu doğururken duygulandım gözlerim hafiften yaşarmıştı.Ama kızımı görür görmez öyle de ağladı ki kızım ben de ağlamaya başladım.Salya sümük hem de.Hatta annem beni gülüyor sanmış halbuki ben bağıra bağıra çocuk gibi ağlıyorum

Doğum hikayemiz böyle kızlar.Allah sizlere de bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.Hepinizi öpüyorum

hepinizi ağlayarak okudum...benim bebeğim yok hamilede değilim 3 senedir uğraşıyoz olmuo tedavilere başladık rabbim banada bigün buraya yazmayı nasip eder inşallah

doğum hikayelerinizi büyük çoşkuyla okudum. Allah analı babalı büyütsün evlatlarınızı. diğer arkadaşlara da kolay doğumlar diliyorum. bizim günümüz 3 ağustos ama büyük ihtimalle temmuz annesi olucam ben de Allah nasip ederse. Allah hepimizin yardımcısı olsun. kimseye aratmasın Rabbim, isteyen herkese tez zamanda nasip etsin..

Sanisanie ben daha doğurmadım ki nereden çıktı

10 mayıs 15:30 dunyaya merhaba dedı prensesım ..ablan bızı 4 yıl beklettı ama sen Rabbıme sukurler olsun hemecık geldın...sezeyan olacagı için gunumuz bellıydı 12:de hastanede olacaktık sabah kalktım bacakları felan agdayla halletmıstım bıkını bolgesınıde kremle hallattık:) ve heyacan korku hepsi bı arada teyze abla aneanane ve baaba yollara dustuk senın ıcın....12.de hastanedeydık odamıza cıktık hazırlıklar basladı sonda bıraz canım yandı amelıyat onlugu fala beklemeye basladık ogun o kadar sezeryan vardıkı 25 kısı amelıyat oldu dr kongreye gıdecegı ıcın sıkıstırmıslar... bekle bekle yokk zaman gecmıyor veee sıra bende odala gonderdıya herkesı almıyorlardı kızımda kucuk oldugu ıcın yukarıya almıyolar ev yakın oldugu ıcın esıme sız beklemeyın amelıyata gırdıgım zaman sıze haber verırım cıkısta gorusuruz artık dedım...

ve sıra bana geldı annemın gozlerının ıcıne bakamadım esımde yok ben zorla gonderdım hakkını helal et dedım ve amelıyat bır kalabalık sormayın kosusturanlar fala kapılar acık bakmamak ıcın kendımı zor tuttum dr ıgne kullandıgım ıcın genel anestezı yapalım dedı bnde kabul ettım uyku sonra odanın kapısındayım canım acıyor aglamak ıstıyorum yapamıyorum sadece bebegım saglıklımı dedım gozlerım kapalı o kadar sonra dıkıs yerımde cok cı var agrı kesıcılerle halloldu derken bacaklarıma karamplar gırmeye basladı kasılıp kalıyo nasıl aglıyorum dr geldı narkozdan olabılır gecmezse haberımız oldu 2 saar surdu...sonunda evımızdeyız derken aksam kalbım kaburgalarım sıkısmayya basladı boynum tutuldu 2 gun nkendıme gelemedım kremler ıgneler ben amelıyatta enfeksıyon kaptım cocuklarıma kım bakacak boyle olursam dedım aglamaya basladım ve bugun cok sukur ıyyım amelıyatta usuttum heralde Rabbım kımseye dert vermesın .kızım bana anneler gunu hedıyesı oldu mıs kokulum benım...yemız boyle oldu raabbıı.sutumde yenı gelmeye basladı mama vermek ıstemıyorum ama sutumde yetmıyo bızımde hıkayemız boyle oldu Rabbım herkesın bebegını korusun saglıklı sıhhatlı hayırlı omurler versın hepınızı optuk....

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar,bebeğimi sağsalim 8 gün önce kucağıma aldım..nasıl bir duygudur bu? insan emzirmeyi özler mi,sabaha kadar seyretmek ister mi? her dudak hareketine hayret eder mi? çok başka bi duygu,Rabbim sizlere de bi an önce sağlıkla kavuşmayı nasip etsin..hayırlı doğumlar olsun

bu arada ben de doğum hikayemden bahsedeyim

doğumun olduğu gün öğlen bi işim için dışarı çıktım,akşam alışveriş merkezinde gezdimbebeğim için kıyafet bakıyorduk ama farklı bişeyler olduğunu hissetmiştim.eşime bebeği çok aşağıda hissdeiyorum dedim hatta ama insan doğum yapacağını kendine konduramıyor bi türlü anneciğimin gelmesine de 2 gün vardı sabret bebeğim diyodum hep annaneni bekle :)

akşam 23:00 gibi eve geldik meyve ve pasta yedik ayıp söylemesi kardeşim ve eşimle..bi saat sonra da uumaya koyulduk ama bebek o kadar hareketliydi ki uytmadı beni. ben de bi lavabıya kalkayım dedim belki idrar atarsam rahatlarım diye.. tuvalette bişey zorladı beni ama bazı şeylere karşı koyulmuyor tabi bi miktar su geldi..çok korktum niyeyse..eşime seslendim bu arada hafif hafif devam ediyo..sonra klozete baktım normalde rengi sarıdır diye okumuştum ama yeşilisiydi..bu da bebeğin kakasını yaptığını gösteriyordu..eşme dedim beklemeye gelmez bebek kakasını yapmış yetişelim hemem..doğumçantasını o an hazırladık,bi kenara koymuştum eşyaları zaten kardeşimle birlikte yetiştik hastaneye..acile gittiğimizde buyrun şikayetiniz nedir dediler doğuma geldik diyince herkes bi sevinç bizi kadın doğuma aldı..çantamız elimizde falan baya doğuma gidiyorum gram sancım yok bu arada..çok farklı bi duygu 9 ay byunca muhattap olduğun göbüş artık seninle tanışmak istiyor

doktorun yanına çıktık bu arada su devam ediyor gelmeye..batırdım her yeri doktorun odası falan gitti yani.. doktor açıklığa baktı 4 cm..bebek kakasını yapmış dedi ultrasyona aldı, kordon dolanmş bebeğimin boynuna sıkıntısı oluca da kakasını yapmış yavrum..
bekleriz ama riske atarız üzülürsünüz dedi,hep normal doğum hayal etmiştim niyeyse..

aslında hemen almam lazım sezeryana dedi ama YEMEK YEMİŞSİN dedi,bi gün aç gözlülüğümün başıma bişey getirceni biliyodum..o nedenle 01:30 dan 05:00 e kadar beklettiler beni yemek sinsin diye..şükürler olsun Allahıma bebeğimin kalp atışları hep normaldi nts de..
doktora dedim k ben sezeryana kadar uyusam olur mu çok uykum var uykusuzluğa dayanamam keşke uyuyabilsen ama sancın olur dayanamazsın dedi ama ben fos fos uyudum hiç sancım yoktu açıklık 6 cm olmuş :)
sonra sezeryan vakti geldi girdim çıktım 4 saat sonra ayaklarımı hissettim gaz problemi de yaşamadım çok şükür.. bebeğimi aldım kucağıma..
açıkçası ilk başta benimmiş gbi gelmedi 2 gün sonra baya kaynaştık ama şmdi gözgözediz dizeyiz..

bu arada kızlar zeytinyağının çok büyük faydası var hızlı açılmada..

Allah kolaycık doğumlar nasip etsin size

kocacımla 2012 ocak ayında tanıştık.. 2012 mayıs ında bebeğimizin adını bile belirlemiştik.. halil (rahmetli babası eşimin) efe olcaktı. hatta bütün şifrelerimi bile halilefe2013 diye yapıyordum.. okadar emindim belki de 2013 de olacaktı bebeğimiz.. ağustosta sözlendik... fakat tanıştığımızdan beri beraber yaşıyorduk.. ve ilişkimiz mükemmel gidiyordu şükür hala ilk gün ki gibi harika gidiyor.. ve ben bebeğimin olmasını çok istiyordum. hep hamile kalırsam naparız diyordum.. ağustos 1 de sözlendikten sonra ankaraya ailemin yanına gittik. gitmeden önce babaannemin kasabadaki türbeden bir erkek bebek istedim. çünkü adını bile koymuştuk.. kız adı düşünmedik bile hiç.. dönüşte hiçç ummadığımız bir anda hamile olduğumu öğrendim.. nikahımıza 2 hafta vardı. 20 gün sonrasında da düğünümüz.. napacaktık? düğün hazırlığı stresi zaten berbattı her şeyi kendimiz yapıyorduk.. ama bebeğimizden vazgeçemezdik.. aldırmayı hiç düşünmedik kimseyi umursamadık.. bir kaç yakın arkadaşım biliyordu ve ailem öğrendi ve ilk zamanlar beni istemediler fakat zamanla her şey yoluna girdi tabi.. hele bebeğimin doğduktan sonra.. etrafımızdaki diğer kişilere de erken doğdu dedik ve şuan kimse onu umursamıyor bile.. hamilelik sürecim çok rahattı aslında, bir erkek bebeğimizin olacağını öğrendikten sonra dünyalar bizim oldu tabir-i caizse.. son dönemler ilk zamanlarda yaşamadığım kusmaları yaşadım o kadar.. bebeğimiz gayet sağlıklıydı bizim evliliğimiz iyi gidiyordu.. 8. ayda tansiyon için alfamed kullanmak zorunda kaldım ve sürekli tansiyon takibi.. 39+0 olduğum günün gecesi nişanım geldi buraya yazdım ilk. doktora gittik sabah.. açılmaya baktılar yatış yapıldı.. açıklık yok sadece yumuşama var dedi doktor.. sonra suni sancı verdiler. tık yok.. gece tekrar deniycez dediler... gece 2 de geldiler kocacım atletle yatmış uyuyor tabi.. neyse sancı verilir verilmez bebeğimin kalp atışları yavaşladı. hemen doktoru aradılar ilacı kesin dedi, kestiler falan hiç düzelme olmadı.. doktor yola çıkıyorum dedi.. hemşire elinde önlük çıkageldi.. kocişe kalk dedim beni sezeryana alıyorlar, adam uykulu anlamadı tabi. bebeğin kalp atışları azaldı dedim.. bir yandan gömleğini giyior bir yandan hemşireyi dinliyor.. işlemleri yaptı anestezi uzmanı geldi.. spinal deniycez gripsin dedi.. tamam dedim bebeğim iyi olsun ben katlanırım her şeye.. bebeğin eşyalarını aldı eline kocam beni sedyeye aldılar.. ameliyathaneye girdim 3 kere spinal iğnesini soktular kocam duymuş sesimi elinde bebeğin kıyafetleri bekliyor.. sonuç ne olacak? ? ben korkuyorum bebeğim giyecek mi o kıyafetleri.. olmadı spinal iğneleri yetişmedi genel yaptılar.. sonra sonda taktılar baya bir rahatsız etti beni takılırken.. onu da duymuş kocam.. tam 12 dk sonra bebeğimin sesi duyulmuş.. kocam bebeğin peşinde.. ( bebeğe bak sen beni bırak demiştim) hemşirenin ellerine bile bakmış yüzük falan var mı diye.. sonra bebeğimizi kucağına almış hemşire mama yedirmiş.. gözümü açtım ama anlamadım sezeryanın bittiğini.. bırakın beni diyorum yeter artık istemiyorum diyorum.. kübra hanım sakin olun diyorlar.. demiyorlar ki bitti bebeğin oldu diye.. sonra kendim anladım.. bitti mi dedim.. bitti dediler. bebeğim nasıl dedim iyi dediler.. ohh dedim ve bir daha hiç sesim çıkmadı. odaya çıktım kocam ablası gelmiş onu almaya gitti bebeğim ağlar gibi ses çıkarıyor. hemşire geldi.. bebeğime bakabilir miyim dedim. sana göstermediler mi dedi yok dedim.. kucağıma verdi ağladım ağladım ağladım...çok güzeldii.. tam 3 gün bu benim bebeğim ne kadar güzel dimi diyip durdum herkese ama en çok kendime.. internette dolaşıp baktığım bebekler gibiydi... ağzı burnu.. kocam hiç bir yerine bakamadım dedi.. sonra ellerini çıkarıp kokladım.. emzirirken hala ellerini tutuyorum.. o kadar seviyorum ellerini.. hep rüyamda ellerini ayaklarını görüyordum artık dokunuyorum bile.. Allah herkese nasip etsin.. kimseyi evladıyla sınamasın..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…