2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar birde benim kızım çok huysuzdu 2,5 aylık olana kadar gece yarıları baze sabaha kadar uyumak bilmiyodu bizde ne yapacağımızı şaşırıp ayakta kucakta heryerde salladık şimdi vicdan azabı çekiyorum zararlıymış ya

bişey olmaz bende ayağımda sallıyorum yapacak bişey yok
zaten herşey zararlı o zararlı bu zararlı :KK70:

haklısın çunku ellerınden uyuyamıyolar cunku.Annem ayağında sallamadan hafıf ellerını yarım kundak yapıyo kolay uykuya dalıyo.ben yapıyorum bağırıyo kıyamıyorum çözüyorum ellerini kıpıldatmadan uyumuyo zilli:KK14:
bizim gaz sancımız kalmadı cnm.sap sımplex ve rezene çayının etkısı çok oldu aklında olsun
kaçta yatırıyonuz bebışlerınızı kızlar. bızle bırlıkte 11 gıbı yatırıyoz ama sanırım onun ıçın geç saat dimi. eee daha erken yatarsa sabah çok erken kalkar dıye korkuyorum.11 de yatırıyorum ben. 2-3 saatte bır kalkıyo genelde.sabah 9dada uyanıyo

ne zaman isterse o zaman yatar bizim hanım :KK70:
uykusu gelince çıldırır

kızlar burda bi aradaş yazmıştı facede ek gıda anneleri var diye kim yazmıştı hatırlamadım ama çok güzel bilgiler var haberiniz olsun yakında ek gıdaya geçeceğiz hepimiz

orda üye olan kimse varmı burda ?

sabsimplex'in hiç bir zararı yok günde 4 kere ver canım. yani 6 saatte bir verirsen günde 4 kere vermiş olursun.
içinde 7 damla çay kaşığı ile verin yazıyordu emzirmeden hemen önce vermen lazım.
ben önce sabsimplexi veriyorum sonra altını değiştiriyorum böylece aradan 5-10 dk geçmiş oluyor. sonrada emziriyorum
bebeğim daha rahat yapıyor kakasını. 1 haftadır bitti vermiyorum günde 2 kere zorla yapıyor. ıkınıyor kızarıyor yapıyor

Doktorum o ilacın (sub s...) kabızlık yapabileceğini söyledi,
ayrıca sonuçta kimyasal bir şey
biraz karın ağrısı çekmesinin zararı yok,
kimyasalları bebeklere dayamayalım bence...
doktorumu seviyorum çünkü ilaçları hiç sevmiyor...

cnm aynı bende 8den sonra uyumasına ızın vermıyorum. hatta 11 ı buluyo uyuması ama ona rağmen gıdıyoz yatak odasına bazen 1 saat uyutamıyorum ya:KK14:

cnm bende yatak odasına götürüyorum karanlık emiyo sallıyorum yok uyumuyor karanlıkta bana bakıyor öyle sesler çıkartıyor oynamak istiyor sabahda uyandırıyorum 10 dak snra kendiliğinden yine uyuyor gece kuşu benim oğlum

Doktorum o ilacın (sub s...) kabızlık yapabileceğini söyledi,
ayrıca sonuçta kimyasal bir şey
biraz karın ağrısı çekmesinin zararı yok,
kimyasalları bebeklere dayamayalım bence...
doktorumu seviyorum çünkü ilaçları hiç sevmiyor...

Bir yazı da i okumustum. Bagirsaklardaki gazi cikaran bir ilac yoktur diye.sicak suya oturtmk kabizliga iyi gelirmiş. Bizimde aile hekimimiz sevmiyor ilaç kullanımı ni hele ki antibiyotik leri. Sizin bebeginizde gaz sıkıntı oldumu olduysa nasil atlattiniz

Bir yazı da i okumustum. Bagirsaklardaki gazi cikaran bir ilac yoktur diye.sicak suya oturtmk kabizliga iyi gelirmiş. Bizimde aile hekimimiz sevmiyor ilaç kullanımı ni hele ki antibiyotik leri. Sizin bebeginizde gaz sıkıntı oldumu olduysa nasil atlattiniz

9 Eylül doğumlu benim oğlumcum,
gaz sorunumuz var reflü de var.
Gazını çıkarana kadar spor yaptırıyorum, dik tutuyorum
emerken uyusa bile uyanması pahasına dik tutup gazını çıkarıyorum bazen yarım saat sürüyor.
Ben çok uğraşıyorum, yoruluyorum,
ama ilaç vermiyorum.
Elbet geçecek, allah büyük dert vermesin ben sabırlıyımdır.

Reflüye gelince
Doktor ablamız yatağın baş tarafını yükseltmemizi önerdi.
Bebişim emiyor ve günde 1 kere 60 ml mama yiyor, bu mamasını Anti Reflü mama olarak vermemizi söyledi,
emerken 40 derece açıyla emzir dedi,
bunların hepsini yapıyoruz.

Son düzenleme:
ben sab sımplexı duzenlı olarak kullandım.ne kabız oldu nede bışıy...hatta çok mutlu oldum bebeğimin ıkınmaları gecınce....resmen ıkınmaktan aglıyordu kuzum.elbettekı ılaç son çare ama zararlı oldugunu düşünmüyorum.

9 Eylül doğumlu benim oğlumcum,
gaz sorunumuz var reflü de var.
Gazını çıkarana kadar spor yaptırıyorum, dik tutuyorum
emerken uyusa bile uyanması pahasına dik tutup gazını çıkarıyorum bazen yarım saat sürüyor.
Ben çok uğraşıyorum, yoruluyorum,
ama ilaç vermiyorum.
Elbet geçecek, allah büyük dert vermesin ben sabırlıyımdır.

Valla ne denir helal olsun.siz bunları yaparken bebeginiz gaz dan dolayi aglamiyormuydu

Emmek istemiyo kıvranıyo ağlıyo uykuya geçemiyo ağlıyo acaba sütmü azaldı anlamadım

Benim kizimda arada meme ile cekisir resmen bi firt ceker biraz aglar gene bir firt cekerdi.eger oyleyse genelde gazi olurdu.gorumcemde oyle soylerdi.bu anlattiginiz sadece gece ye dogru kizin yatma saatine yakinmi oluyor bide hergece mi oluyor.

haklısın çunku ellerınden uyuyamıyolar cunku.Annem ayağında sallamadan hafıf ellerını yarım kundak yapıyo kolay uykuya dalıyo.ben yapıyorum bağırıyo kıyamıyorum çözüyorum ellerini kıpıldatmadan uyumuyo zilli:KK14:
bizim gaz sancımız kalmadı cnm.sap sımplex ve rezene çayının etkısı çok oldu aklında olsun
kaçta yatırıyonuz bebışlerınızı kızlar. bızle bırlıkte 11 gıbı yatırıyoz ama sanırım onun ıçın geç saat dimi. eee daha erken yatarsa sabah çok erken kalkar dıye korkuyorum.11 de yatırıyorum ben. 2-3 saatte bır kalkıyo genelde.sabah 9dada uyanıyo

Eğer gündüz de çok uzun uykuları yoksa ben akşam 8 de de yatırsam sabah 7,7 buçukta kalkıyo. Dün 11 de uyudu yine 7 bıçukta uyandı. Gecede 3 yada 4 saatte bir emziryorm yinede. Gece hem göğüslerim baya dolmuş oluyo.

Benim kizimda arada meme ile cekisir resmen bi firt ceker biraz aglar gene bir firt cekerdi.eger oyleyse genelde gazi olurdu.gorumcemde oyle soylerdi.bu anlattiginiz sadece gece ye dogru kizin yatma saatine yakinmi oluyor bide hergece mi oluyor.
Genelde her akşam oluyo evet yatma saatine yakın oluyo. Sanırım uykuya geçiş problemi okuyo dalamıyo bi türlü. Çünkü aç olsa uyusada uyanır ağlar sanırm bizimki uyuduğnda uyanmıyo maşallah sonra.

Eğer gündüz de çok uzun uykuları yoksa ben akşam 8 de de yatırsam sabah 7,7 buçukta kalkıyo. Dün 11 de uyudu yine 7 bıçukta uyandı. Gecede 3 yada 4 saatte bir emziryorm yinede. Gece hem göğüslerim baya dolmuş oluyo.
Ben gece beslenmesini kestim daha dogrusu kizim kessti.gece yatiyor sabaha kadar ne zaman isterse ozman veriyom.benim goguslerim dolu degil ama kizim da bi doymama hissi yok.ebeye sordum kizin isteyince ver demisti.bazi doktorlada gece sen yemek yiyormusun dermis anneye yemek kadar uykuda onemli

Genelde her akşam oluyo evet yatma saatine yakın oluyo. Sanırım uykuya geçiş problemi okuyo dalamıyo bi türlü. Çünkü aç olsa uyusada uyanır ağlar sanırm bizimki uyuduğnda uyanmıyo maşallah sonra.

Kesinlikle haklsin uyusa bile kisa surede uyanır o yuzden doymadigini dusunme bence.kendi sesinle guzel ninni soyle dandini dandiniyi biz hatim ediyoz ben diger sozlerini de ogrendim sesim guzel olmasada soyluyom inan kizimda rahatliyor.pedagog ahmet gunese gore 2 yasina kadar bebeginizle uyuyun diyor.oyle iste cenem düştü :KK1:

Bendede aynısı oluyo bu uykusu geldiğini gösteriyor hem aç oluyo hemde çok uykusu oluyo ikisinin arasında tercih yapamiyo hem hem emiyo hem agliyo uykusu oldugu için bu durumda ben hemenemzirmekten vazgeçip ayagimda sallıyorum daliyo hemen

ben bugun adet oldum kzılar.ıyıkı sütüm korur dıye düşünmemiş korunmuşum
bu arada sordum ama cvp alamadım doğumdan sonra kan hapı verdılermı sıze.ne kadar devam ettınız

Bana kan hapı vermediler canım...

bız son 1 haftadır 2 saat uyutamıyoruz kızlar ya....ınat edıyo ağlıyo beşikte.sallıyozda sallıyoz.en son uyumayınca babası ayagında sallıyo oyle uyuyo.dun gene 1 saat gectı uyumadı babası ayagına aldı gene uyumadı.karnı tok olmasına mamasını vermeme ragmen hadı bı emzıreyım dedım memeye tuttum 2 dakıka gecmedı uyudu mememı emmek ıstıyomuş anlamadım:KK14: malesef sütüm az mama takvıyesı verıyorum.gece uyksuna gecmeden mama verıyorum.
bu arada 2-3 saatte bır kalkıyo.bazı anneler demış 5-6 saat kalkmıyo dıye. ne guzel ya....uyku duzenı oluşturmuş annelerden fikir istiyorum

Aynı şeyleri yapıyormuşuz :KK1: Geceleri uyumuyorsa babası sallıyor. Bakıyorum uyumuyor, karnı tok olmasına rağmen elini filan emmeye başlıyor, alıyorum, emziriyorum hemen dalıyor. Gerçi tam dalana kadar (gece 1.30 -2.00:KK37:) 2-3 kez uyanıyor, tekrar salla, emzir vs. bir, bir buçuk saat uğraştırıyor... 4 saat sonra uyanıyor, sonra her 2 saatte bir. Hemen hemen her gece aynı...

ugrastik cok 1 hafta meme vermedim istemiyorduda bu surecte uyanik biberon almaya basladi 1 hafta sonra yattik yataga basta istemesede tuttu gogsumu emiyor artik uyku icinde emzik kullaniyoruz 7 saat kesintisiz uyuyor gece besleme bitti uykumuz uzadi cok sukur ins hep boyle surer

X