2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

bende halaaaaa adet olmadım. peki benim gibi adet olmayan varmı???????

bebeğimin göz rengi doğduğundan beri yeşil. ama elaya dönecek gibi.
göz rengi tam olarak kaçıncı ayından sonra tam oturur bende bilmiyorum

bende adet olmadım 63 günlük oldu bebişim göz rengi 6. aya kadar değişebiliyormuş canım benim bebeişin gözleride mavi umarım değişmez

bebeğinizin kakalı zıbınlarındaki lekeleri nasıl çıkartıyorsunuz.
elimde yıkıyorum çitiliyorum çıkmıyor boyalı sanki :))))))

makineye atıyorum hemen diğer kirlilerle yine çıkmıyor.
makinenin gözüne kosla yada başka leke çıkarıcı döktüğümde çıkıyor ama sanki renkleri soluyor. kafayı yiyicem vallla

canım bende önce elimde çitiliyorum sonra makineye atıyorum makinede suyunu alınca yaklaşık 20 dak sonra durduruyorum 3 4 saat bekliyorum sonra tekrar devam ettiriyorum çıkıyo lekeler sende dene bence

slm kızlar
günlerdir donence arstırıp duruyorum zıra bı sey alamadım hala,oglum gece yattığında besıkte uyuyo ama gunduz uyutamıyorum o yüzden projektörlü pek ısıme yaramaz gıbı geldı ,kurmalı da cabuk bıter ne alsam ben yaa:KK43:
bıde anakucagı takıldı aklım acaba ankucagımı alsam,kullanan var mı aranızda?o gunduzlerı bebegımı uyutmamam yardımcı olur mu acaba yaa ne kadar kararsız bırıyım ben yaa ben alana kadar bebek buyuyecek:44:

Canım ben bugün aldım bir tane projektörlü. Kaplumbağa gibi olanından. Pilleriyle beraber 27,5 tuttu. Sehpaya koyuyorsun ama beşiğe değil. Işıklarını çok beğendim. Tavanda ay ve rengarenk yıldızlar yanıp sönüyor. Çok beğendim görselliğini. 8 çeşit müziği var, onları çok sevmedim ama fena değil. Tavsiye ediyorum projektör arayanlara. 50 dakika müzik çalabiliyor benimki. Sen gündüz de kullanmak istiyorsan beşiğe takılan oyuncaklı dönencelerden alacaksın. Onlarında uzun süre çalanı vardır illaki. Anakucağını ben doğdu doğalı kullanıyorum, beşiğinden daha çok seviyor onda yatmayı. Ama ben içine yastık koydum, çok çukur olarak kullanmadım. Müzikli oyuncağı var küçük. Onu da tutma sapına asıyorum baka dinleye uyuyor. Tabi gazı olmadığı zamanlar. Hem küçük heryere taşınır, mutfağa bile götürüyorum işim olunca. Ayrıca bebeği onda sallamak daha kolay. kISACA BEN TAVSİYE DERİM. Dışarıda kullanmayacaksan ucuzlarından alabilirsin.

Kizlar benim bebegim 2, 5 aylik ve cok kusan bi bebek dogdugundan beri boyle her defasında doktora götürdugumde normal fazlasini kusuyor diyorlardı 2 ayina kadar 2 kilo aldi yani her ay bi kilo asi vurulduktan sonra kusma si daha arttı annemlere gore normal diyolar di kilo aliyor diyolardi bende 15 gun sonra dayanamdim dok goturdum reflü olabilir diye ilac verdi bebegim 2 haftada sadece 150 gr almis doktor dogdugu andan itibaren hesapladi 3 kilo dogmustu 5200 olmus normal dedi ama bana hicte normalmis gibi gelmedi her ay 1 kilo alan çocuk iki haftada bu kadar az kilo almis.annemin şimdi de dediğine gore sutun.yaramiyor bu cocuga mama var ben onceden 2 /3 gunde yada gunluk 30 cc mama veriyodum annem diyoki cocuga o kilo aldiriyodu o kadarlık mama cocuga 1 kilo aldırır mi ya şimdi mama ver diyorlar cildircam doyuran sutumudr doyurmuyor yaptılar ya helal olsun ya bu cocuk niye bu kadar az kilo napicam ben cocugumun kilo almasi icin

Canım ben bugün aldım bir tane projektörlü. Kaplumbağa gibi olanından. Pilleriyle beraber 27,5 tuttu. Sehpaya koyuyorsun ama beşiğe değil. Işıklarını çok beğendim. Tavanda ay ve rengarenk yıldızlar yanıp sönüyor. Çok beğendim görselliğini. 8 çeşit müziği var, onları çok sevmedim ama fena değil. Tavsiye ediyorum projektör arayanlara. 50 dakika müzik çalabiliyor benimki. Sen gündüz de kullanmak istiyorsan beşiğe takılan oyuncaklı dönencelerden alacaksın. Onlarında uzun süre çalanı vardır illaki. Anakucağını ben doğdu doğalı kullanıyorum, beşiğinden daha çok seviyor onda yatmayı. Ama ben içine yastık koydum, çok çukur olarak kullanmadım. Müzikli oyuncağı var küçük. Onu da tutma sapına asıyorum baka dinleye uyuyor. Tabi gazı olmadığı zamanlar. Hem küçük heryere taşınır, mutfağa bile götürüyorum işim olunca. Ayrıca bebeği onda sallamak daha kolay. kISACA BEN TAVSİYE DERİM. Dışarıda kullanmayacaksan ucuzlarından alabilirsin.
cnm anakucagının markası ne acaba? kaplumbaga ya baktım ama dedıgın gıbı bana gunduz ılgılenecegı uyumasını saglayacagı bısey lazım,kaplumbagayı da alıcam ama oyuncak olarak dıkkatını ceker sagol cnm
Kizlar benim bebegim 2, 5 aylik ve cok kusan bi bebek dogdugundan beri boyle her defasında doktora götürdugumde normal fazlasini kusuyor diyorlardı 2 ayina kadar 2 kilo aldi yani her ay bi kilo asi vurulduktan sonra kusma si daha arttı annemlere gore normal diyolar di kilo aliyor diyolardi bende 15 gun sonra dayanamdim dok goturdum reflü olabilir diye ilac verdi bebegim 2 haftada sadece 150 gr almis doktor dogdugu andan itibaren hesapladi 3 kilo dogmustu 5200 olmus normal dedi ama bana hicte normalmis gibi gelmedi her ay 1 kilo alan çocuk iki haftada bu kadar az kilo almis.annemin şimdi de dediğine gore sutun.yaramiyor bu cocuga mama var ben onceden 2 /3 gunde yada gunluk 30 cc mama veriyodum annem diyoki cocuga o kilo aldiriyodu o kadarlık mama cocuga 1 kilo aldırır mi ya şimdi mama ver diyorlar cildircam doyuran sutumudr doyurmuyor yaptılar ya helal olsun ya bu cocuk niye bu kadar az kilo napicam ben cocugumun kilo almasi icin
canım sen nıye taktın bu kadar yaa uzulme saglıgı yerındeymıs nıye kılo almasın alır he ay degısır kılosu,annene saırdım dogrusu benım annem memeyı bırakır dıye sutumu bıberonla dahı verdırmıyo,senınkı mam ver dıyebılıyo,cnm sutun varsa sag artar ve bebegını sık sık emzır beımkı emmıyodu dudagıı emıyod ben alıstırdım cok sukur her ıstedıgınde verıyorum ve sutumu sagıyorum ,mamaya ne gerek var anne sutu kadar degerlı ne var kı,mama sadece şişirir bebeklerı kılo yapması degıl öemli olan kemık gelısımı vücüduna sagladıgı vitaminler,mineraller önemli olan,kimseye bakma sen emzır bebegını sakın vazgecme bundan:KK45:

Kizlar 2 .ay asini yaptiran var mi nasil gecti cok ateslendi mi bbeklrriniz
biz yaptırdık cok ates omadı ama ılk gun ozellıkle cok huzursuzdu agldı uyuyamadı agrı gırdıke aglyarak uyandı neysekı 3 .gunde gectı ama gunduz azıcık uyumya baslamıstı o huzursuzluk uykusunuda bozdu

canım benim bebeğimde de reflü var Allah yardımcın olsun zor bir durum gerçekten. umarım çabuk atlatır.
10 dk önce emzirdim deli gibi uykusu var bebeğimin ama ağzına sürekli süt gelip geri gittiği için uyuyamıyor mızmızlanıyor yavrum :KK43:((((((

mama olayına gelince 3. ay kontrolünü bekle bence doktorunla konuş ona göre mama ver.
benim kızımda ilk ay 1200 gram almıştı. ikinci ay 1 kg almıştı. bana artık her ay 1 kg almasını beklemeyin böyle ümide kapılmayın dediler. ikinci ayı bittikten sonra bebekler daha az kilo alırlarmış

benim bebeğim aşı olduğu gün ve ertesi gün çok uyumuştu. mızmızlanması çok olmamıştı. normaldede mızmız zaten sürekli kucak istiyor

canım sen nıye taktın bu kadar yaa uzulme saglıgı yerındeymıs nıye kılo almasın alır he ay degısır kılosu,annene saırdım dogrusu benım annem memeyı bırakır dıye sutumu bıberonla dahı verdırmıyo,senınkı mam ver dıyebılıyo,cnm sutun varsa sag artar ve bebegını sık sık emzır beımkı emmıyodu dudagıı emıyod ben alıstırdım cok sukur her ıstedıgınde verıyorum ve sutumu sagıyorum ,mamaya ne gerek var anne sutu kadar degerlı ne var kı,mama sadece şişirir bebeklerı kılo yapması degıl öemli olan kemık gelısımı vücüduna sagladıgı vitaminler,mineraller önemli olan,kimseye bakma sen emzır bebegını sakın vazgecme bundan:KK45:[/QUOTE]
Ya bende emzirmek istiyorum ki sutum azalmasin ya mahalledeki bi kadın benim kizimda bebgine mama verdi memeye ek destek versin demis ondan mama ver diyo bide dok 2 saatte emzir diyo annem yok yok sen iki saat bekletme yazik cocuk ac kalir emzik alıyo onuda hemen acliga bağlıyor ya ac bu ac diyo yok diyorum gel ya emzir yada mama ver diye israr ediyor bazen kaynanammis gibi davraniyor bende sadece aksam uyumadan 60 cc verim diyorum en azından gece daha rahat uyur

Ya bende emzirmek istiyorum ki sutum azalmasin ya mahalledeki bi kadın benim kizimda bebgine mama verdi memeye ek destek versin demis ondan mama ver diyo bide dok 2 saatte emzir diyo annem yok yok sen iki saat bekletme yazik cocuk ac kalir emzik alıyo onuda hemen acliga bağlıyor ya ac bu ac diyo yok diyorum gel ya emzir yada mama ver diye israr ediyor bazen kaynanammis gibi davraniyor bende sadece aksam uyumadan 60 cc verim diyorum en azından gece daha rahat uyur[/QUOTE]
yaaa o bunu dedı bu sunu dedı olayı yok mu öldürüyo beni yaa,sen takma duymazdan gel ne ıstıyosan onu yap senın bebegın degıl mı onu en cok sen düşünürsün.eger bebegının doymadıgını sütünün yetmediğini düşünüyorsan ki aç kalan bebek zaten ağlar uyuyamaz,b, gece basıma gelmıstı cok ıyı bılıyorum o gece ılk kez mama vermıstım kv de görmden,görüpte sütü yetmıyo demesın dıye:KK53:eger bebısın ac oldugu ıcın uyumuyorsa ver mamayı yoksa zaten doyan bebgın mamayı ıstemez bence,ama sutun varsa bence aldrma szlere,dr ne dedı mama ver dedı mı? buda onemlı ver dedıyse az az verırsın,demedıyse de gıt annnele doktordan duyunca bebısının saglıklı oldgunu oda bırakır bu mama baskısını,2 saat olayına gelınce bılemıycem ben hıc 2 saat beklemıyorum gunduz bazen yarım saatte bıle emzırıyorum bebgım bunaa alıstı bazen tam doymadan ırakıyo bazen oyun yapıyo bende seve seve emzırıyorum hıc oyle sık emer gaz olur derdımızde olmadı masallah:nazar:sık emzırmek de sutu arttırıyo bunu bilesin cnm ,çalışmıyorsa bebegını 2 saate sınırlama derım tabı benım fıkrım bu en azından sütün yetip artana kadar...

canım benim bebeğimde de reflü var Allah yardımcın olsun zor bir durum gerçekten. umarım çabuk atlatır.
10 dk önce emzirdim deli gibi uykusu var bebeğimin ama ağzına sürekli süt gelip geri gittiği için uyuyamıyor mızmızlanıyor yavrum :KK43:((((((

mama olayına gelince 3. ay kontrolünü bekle bence doktorunla konuş ona göre mama ver.
benim kızımda ilk ay 1200 gram almıştı. ikinci ay 1 kg almıştı. bana artık her ay 1 kg almasını beklemeyin böyle ümide kapılmayın dediler. ikinci ayı bittikten sonra bebekler daha az kilo alırlarmış

benim bebeğim aşı olduğu gün ve ertesi gün çok uyumuştu. mızmızlanması çok olmamıştı. normaldede mızmız zaten sürekli kucak istiyor

evet canım gercekten cok zor reflu ne kızımın ustu nede benım ustum temız kalıyor hadı onu gectım bebegın kılosunuda etkılıyor senın bebegının kılosunda cok etkı edıyormu kusması

yaaa o bunu dedı bu sunu dedı olayı yok mu öldürüyo beni yaa,sen takma duymazdan gel ne ıstıyosan onu yap senın bebegın degıl mı onu en cok sen düşünürsün.eger bebegının doymadıgını sütünün yetmediğini düşünüyorsan ki aç kalan bebek zaten ağlar uyuyamaz,b, gece basıma gelmıstı cok ıyı bılıyorum o gece ılk kez mama vermıstım kv de görmden,görüpte sütü yetmıyo demesın dıye:KK53:eger bebısın ac oldugu ıcın uyumuyorsa ver mamayı yoksa zaten doyan bebgın mamayı ıstemez bence,ama sutun varsa bence aldrma szlere,dr ne dedı mama ver dedı mı? buda onemlı ver dedıyse az az verırsın,demedıyse de gıt annnele doktordan duyunca bebısının saglıklı oldgunu oda bırakır bu mama baskısını,2 saat olayına gelınce bılemıycem ben hıc 2 saat beklemıyorum gunduz bazen yarım saatte bıle emzırıyorum bebgım bunaa alıstı bazen tam doymadan ırakıyo bazen oyun yapıyo bende seve seve emzırıyorum hıc oyle sık emer gaz olur derdımızde olmadı masallah:nazar:sık emzırmek de sutu arttırıyo bunu bilesin cnm ,çalışmıyorsa bebegını 2 saate sınırlama derım tabı benım fıkrım bu en azından sütün yetip artana kadar...[/QUOTE]

yok canım ya doktor cok gerekmedıgı surece mama verme dedı bebegımın oyle cok aglaması yok uyuyoda zaten bencede yetıyor yanı kızımda reflu oldugu ıcın doktor 2 saat sınırlandırmasını koydu sık sık verırsen mıdede yanma yapar dedı dedıgın gıbı artık kımseyı dınlemıcem kım ne derse desın ben kendı bıldıgımı yapıcam kım kırılırsada kırılsın ya bı bırakmıyolarkı bebegımızı kendımız buyutelım onlar bızlerı buyuttuklerı ıcın kendını tecrubelı goruyolar ama sımdıkı anneler daha cok bılgılıler

Oncelıkle gecmış olsun bencede kımseyı dınleme sen bebegını herkesten daga ıyı tanıyorsun benımde oglum 2.5 aylık 2 hafta hıc meme tutmadı meme başım yoktu sagolsun bı arkadasım geldı 4 gun kaldı yanımda zorla agzına sokup emzırıyordum sımdıyse goğsum yara oglum kan kusuyor arada hep aç kalıyordu gece hıc uyumuyordu mamaya basladım bende hıc ıstemesemde şimdi cok şukur mamayı azalttım 2 gunde bı verıyorum oda doymadıgını anladıgım zaman ve benım oglumda cok kusuyor sadece sut kusarsa sutun yaramıyormus ama cökelek gıbı dıyorlar oyle kusarsa sutun yarıyordur ve bebeklerın kusması bıldıgım kadarıyla normal yanı :KK76:

hıç ateşlenmedı cnm dr her ıhtımakle karşı ateş düşürücü surup verdı ateşlenmezse verme dedı ama hemşıresı dedıkı" annelerden duyduğum kadarıyla eve gıdınce hemen yarım kaşık veriyolarmış" dedı.bende aşıdan sonra eve gıder gıtmez bı kere yarım olçek verdim maşallah sorunsuz atlattık

X