2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

canım yüzüstü yatırmak ani bebek ölümlerinin en büyük sebebiymiş allah korusun hepimizin bebişlerini kusup boğulma olması açısından tehlikeliymiş gaz çıkarması konusunda haklısın iyi oluyor ben gündüzleri göğsüme yatırıyorum çok güzel gaz çıkarıyo hem kontrollü oluyo

Yuzustu meselesni bende bir ara arastirmistim.benim okuduklrimda yuzustu yatirmsk tehlikeli degil fakat bebegjn yattigi yatak uygun olmadigi icin bebegjn seklini alan ice gomulen yataklarda yuzustu yatirmanin tehlikelk oldugunu yaziyordu.sabahlari kizimla uyurken yuzustu yatiriyom hem gozumun onunde hem yatagim sert oldugu icin.yuzustu yatirmak isteyen anneler mutlaka gozetim altinda yapmaliyiz

kızlar doğum yapalı 50 gün falan oldu dün gece camaşırımda kan lekesi vardı daha devamı gelmedi 40 günden sonrada aynı şekilde bi leke gelmişti.bu normal mi aramızda adet görmeye başlayan var mı
Bende de kirkim cikinca ara ara kanli lekelenme oldu sonra kahve gibi hala arada oluyor doktora sorcam ctsi randevumda
işte benim meleğimin mevlüdündeki hali
Maşallah tvdeki bebekler gibi Allah nazardan saklasin
aynı sorunlar canım ben de ağlayınca aç diye düşünüyorum çünkü karnı tok olunca çok huysuzlanmıyor.göğsümü çekip bırakıyor ve mızırdıyor.onu da süt olmayınca yaptığını yada süt azken yaptığını farkettim muhtemelen seninki de ondandır.memenin ucunu sık ama birkaç kez peşpeşe ik seferde geliyor devamı yokordan anlarsın.kaka yapmama sebeplerini ben de araştırdım sütün yaraması da dahil olmak üzere birçok nedeni varmış önemli olan kakanın cıvık olması ve bebeğin ağlamamasıymış. ağlamıyorsa sorun yapma benim de 4 günde falan yapıyor.umarım yardımcı olmuşumdur.
Allaha Şükür yeme icmeme uykuma dikkat ettim daha iyi şimdi sütüm de
ben yarısını aldım canım
allah yardımcın olsun canım cabucak aksamlar olsun ıns

Kizlar sorması ayıp ne iş yapıyorsunuz

bende de kirkim cikinca ara ara kanli lekelenme oldu sonra kahve gibi hala arada oluyor doktora sorcam ctsi randevumda

maşallah tvdeki bebekler gibi allah nazardan saklasin

allaha şükür yeme icmeme uykuma dikkat ettim daha iyi şimdi sütüm de

kizlar sorması ayıp ne iş yapıyorsunuz

canım benim muhasebe :))

slm kızlar,
bebekleriniz için ıslak mendıl kullanıyormusunuz,unıbaby kullanıyordum bıttı,molfıx ın hedıyesı vardı oda ıyı gıbıydı sımdı ne alsam bılemedım:44:

canım ben ıslak mendil kullanmıyorum yeni bir pamuk keşfettim sıkıştırılmış gibi ıslatıp onu kullanıyorum

huggies iyi gibi ama en iyisi peçeteyi ılık suyla ıslatıp bununla silmek... En zararsızı bu

ben sadece çiş yaptıklarında unı baby yenıdoğan kullanıyorum kaka yapmıslarsa ılık suyla silip kuruluyorum bunun için baby&me diye bir markanın kare kare kesılmıs pamukları var onu kullanıyorum cok memnunum .

canım ben ıslak mendil kullanmıyorum yeni bir pamuk keşfettim sıkıştırılmış gibi ıslatıp onu kullanıyorum

teşekkürler cevaplarınız için kızlar,unıbaby da de sadece pamuk ve su var dıye onu kullanmıştım ,gerçekten ıslak degıl nemlı ve hıc koku yok,ama yınede pamuklu bır bezı ıslatıp kullanmayı düşünüyorum kakasını yapınca, ilgilendiğiniz için sağolun

slm kızlar,
bebekleriniz için ıslak mendıl kullanıyormusunuz,unıbaby kullanıyordum bıttı,molfıx ın hedıyesı vardı oda ıyı gıbıydı sımdı ne alsam bılemedım:44:
evet canım ama hep aynı marka almıyor ve kullanmadan once yıkıyorum ARADA PAMUK VEYA PAMUKLU BEZLE TEMIZLIYORUM
eylül aqnnelerimiz bebişlerimiz ne kadar oldu dünyaya geleli kaç kilo gelişimleri nasıl
2750 dogdu suan 68 gunluk dun asısı vardı 5 kiloymus
canım oda sıcaklıgı 26 iken alt degıstırırken soba yakmana hiç gerek yok ki
bebegını sıcaga alıştırmıs olursun
bana dr 24-25 dereceyı gecırme dedi hatta oğlum 24 derece iç çamaşırı ince tulum ve ince yelekli durdugu halde isilik oldu dr yelek cıkar dedi ankaradayım kalorifer en alt ayarda ayarlayınce 24 derece oluyor, gece de iki tane penye battanıyeyle yatırıyorum
hastanede doğum yaptıgımda coocuk doktoru odaya geldı sıcaklık 26 dereceydı bu ne boyle cok sıcak pişirecek misiniz cocukları acın üstlerini demişti sıcak sevmez bebekler demişti, eve gelince de ben üşür anne örtelim dedikçe annem dr ne dedi pişirmeyin dedi sıcaga alışmasın bızım gıbı sonra normal sıcakta üşür dedi :)

tabi yine sen bilirsin
çok haklısın canım ama sobayı sdece altını 15 20 dk acık bıraktıgım zaman acıyorum altını actıgım gıbı ayakları buz gıbı oluyo

Son düzenleme:
öncelikle şunu belirteyim ki çok kilo alımı bebeğe yapılacak kötülükten başka birşey değildir,, fazla gelişen yağ hücereleri bebeğin ileride obezite bile olmasına neden oluyor.. Önemli olan boy ve kilonun orantılı gelişimi..
Benim bebeğim 2ay 1 haftalıkken 5,5 kilo 56 cm di... Ayda ortalama 1 kg alıyor maşallah
cnm bebekler sadece anne sütüyle beslendıgınde obezite olması munkun degıl,hatta senın ıcın araştırdım doğruluğunu

Anne sütü hem doyuruyor hem obeziteyi engelliyor
Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevli Uzman Dr. Faruk Demir, yaptığı açıklamada, obezite hastalığının alınan enerjinin tüketilen enerjiden fazla olması nedeniyle ortaya çıktığını, fazla enerji alımı nedeniyle yağların aşırı depolanması sonucu kilo alımının yüksek olduğunu söyledi.
Çocuklarda obezitenin yaklaşık yüzde 15 ile 30 arasında görülme sıklığının yaşandığına işaret eden Demir, obez çocukların en büyük özelliğinin genellikle ailelerinin de obez olması olduğuna dikkati çekti.
Obez ailelerde harcanan enerjinin az olduğunu, bebek ve çocuklarda da daha çok aşırı beslenmeye bağlı olarak obezite hastalığının görüldüğün değinen Demir, “Anne Sütünün obeziteyi engelleyici etkisi vardır. Anne sütü bebeğin doymasını sağlar. Bu da bebeğin aşırı kilo almasını önler. Anne sütü olan bebekler emzirmenin sonunda doyar. Emzirmede son süt vardır. Bu süt de bebeğin doymasını
sağlar” dedi.

cnm her bebegın gelısımı farklıdır,zayıf doğanlar daha cok kılo alıyorlar genelde,ve ılk aylar kılo alımı fazladır 5.aydan sonra felan azalacakmış bu artış yanı bunlar temel kılolar anne sütünden en ıyı sekılde yararlandıklarının kanıtı,benım oğlum 3240 ,50 cm dogdu,1. ayda 4200 oldu,2.ay 10 gunkukken yanı 2 gun once doktora gıttık 6200 cıktı 200 gr gıysısı var dedı dr 6000 gr olmuş dedı boyuda 60 cm olmuş herseyı cok ıyı dedı dr :nazar:hıcbır sorun gormedı,ne fazla kılo almış dedı ne de ogun duzenlemesı yaptı ben her arandığında emzırıyorum 2 saat felan hıc beklemıyorumve en az 15 dk emzırıyorum genelde

Son düzenleme:
Benim bebişim de 2buçuk aylık oluyo nerdeyse 5,5kilo 60cm çıktı dün ölçümde.maşallah bebeklermize sağlıkla büyüsünler inşş

bır aylık kontrolununde drumz eldıvenlerı görünce kızdı cıkarın hemen tırnaklarını kesin ellerini tanısın gelişimini yavaslatırsınız elleri cok önemli demişti, cıkardık bız de gercekten de ellerıyle cok oynuyorlar ve ıkıncı aylarından berı ellerını emıyorlar bu da gelişimlerinin bir parcasıymıs.

çizilirse cizilsin törpülersen bişey olmaz 3 ay eldiven cıkarılması için gec bence

çıkarmayı düşünüyorum aslında ama şuan sağolsun bize terör estiriyor evde yeniden gaz sıkıntısı başladı herhalde elleri ile öyle sert darbeler yapıyor ki herhalde açık olsa kanatır:KK43:

slm kızlar,

ben prima pampers kullanıyorum hiç değiştirmedim. memnunum bu ıslak mendilden.
bebeğim çok kaka yaptığında poposunu banyodaki lavaboda yıkıyorum. günde bir kere mutlaka yıkarız poposunu.
bu zamana kadar hiç pişik olmadı.
bir tane havlu ağız mendili var onu ayırdım pamuk gibi yumuşacık. bazende onu sıcak suyla ıslatıp sıkıp onunla siliyorum kızımın poposunu.

peçete yada pamuk suya girince minicik kalıp kayboluyorlar ıslatmaya değmiyor

benim bebeğimde 3150 gram doğmuştu

2. ayında 5200 gram olmuş. her ay 1 kg almıştı.

bundan sonra her ay 1 kg almasını beklemeyin dediler banada....

ben prima pampers kullanıyorum hiç değiştirmedim. memnunum bu ıslak mendilden.
bebeğim çok kaka yaptığında poposunu banyodaki lavaboda yıkıyorum. günde bir kere mutlaka yıkarız poposunu.
bu zamana kadar hiç pişik olmadı.
bir tane havlu ağız mendili var onu ayırdım pamuk gibi yumuşacık. bazende onu sıcak suyla ıslatıp sıkıp onunla siliyorum kızımın poposunu.

peçete yada pamuk suya girince minicik kalıp kayboluyorlar ıslatmaya değmiyor

canım bebekler için özel pamuklar var suya girse bile boyutu aynı kalıyo büyük marketlerden bulabilirsin eğer almak istersen

slm kızlar,
canım ben pamuk topları aldım evde suya batırıp onu kullanıyorum,çok kakalı olursa lavaboda yıkıyorum totoyu. dışarda veya başka biyerde ıslak mendil kullanıyorum prima ve huggies ama primayı daha çok beğendim.

kızlar aranızda adet gören var mı ben gecen ay oldum bu ayda 4 gün önceden geldi ama çok fazla akıyor bn hiç böle olmadım acaba normal mi bide bebeklerinizin göz rengi belli mi renkli olan var mı aranızda yoksa daha erken mi

canım ben pamuk topları aldım evde suya batırıp onu kullanıyorum,çok kakalı olursa lavaboda yıkıyorum totoyu. dışarda veya başka biyerde ıslak mendil kullanıyorum prima ve huggies ama primayı daha çok beğendim.

sagol cnm, annemde prıma pampers almış bugun bakalım o ıyı gelmezse bende aynı pamuk kullanıcam

kızlar aranızda adet gören var mı ben gecen ay oldum bu ayda 4 gün önceden geldi ama çok fazla akıyor bn hiç böle olmadım acaba normal mi bide bebeklerinizin göz rengi belli mi renkli olan var mı aranızda yoksa daha erken mi
ben daha olmadım oğlum 66 günlük oldu ama daha ne gelen var ne giden. sen ne zaman olmuştun canım. benim oğlumun gözü renkli şuan için umarm değişmez. bazıları daha değişmez diyor ama. seninkinin nasıl?

ben daha olmadım oğlum 66 günlük oldu ama daha ne gelen var ne giden. sen ne zaman olmuştun canım. benim oğlumun gözü renkli şuan için umarm değişmez. bazıları daha değişmez diyor ama. seninkinin nasıl?

7 eylül canım benim doğumum sanırım aynı günler bizim babamız mavi gözlü oğlum babasının kopyası inşallah gözleri de benzer şuan için ne renk anlamıyorum ne kahverengi ne renkli gibi ama koyu bir ton senin ki acık mı yani belli mi baya renkli olduğu?
bu arada ilk kanamam 17 sinde oldu 40 ın çıktığında şimdi de 13 ünde oldum

Son düzenleme:
7 eylül canım benim doğumum sanırım aynı günler bizim babamız mavi gözlü oğlum babasının kopyası inşallah gözleri de benzer şuan için ne renk anlamıyorum ne kahverengi ne renkli gibi ama koyu bir ton senin ki acık mı yani belli mi baya renkli olduğu?
bizimde 10 eylül canım. maşallah sen 2. yi oluyorsunbizde daha tık yok. bakalım ne zaman olacak:KK31: benim eşimin gözzleri ela ama oğlumunki şimdi lacivert gibi bir renk galiba mavi olacak herkes aynı şeyi söylüyor ama zamanla göreceğiz.. renkli olduğu hemen belli herkes maviş bu ya falan diyor oğluma :nazar::nazar:

X