2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

benım kızım 1 ayı geçtı en fazla memede 20dk kaldıgını bılıırım o da cok cok nadır
genelde 5 dk 10 dk
tabı boyle olnca da sık sık emıyo

Günaydın güzel anneler! Kizlar benim kızımın karni gurul gurul ötüyor gazı var galiba ama pek atamiyor arada pırt yapıyor ama pek ağzından cikaramiyor gazını kendim rezene çayı içiyorum her gün bir bardak bebegime direkt olarak ne uygulayabilirim bir şeyler deneyip gerçekten faydasını gören bebeğinin gazını bitiren var mı

benım kzımın da karnı gurul gurul
doktor gazdan dedın
bliss baby dıye bı surup verdı onu denıyorz bıkac gundur
cok cok ıyı geldıgını söyleyemem henuz ama baslayalı 2 gun oldu
Alttan gaz cıkaracagı zaman uykusundan uyanıo kıpkırmızı oluyo yavrum:KK43:

merhaba kızlar bende eylül annesiyim 6 günlük bir kızım var biraz sıkıntılarım var yardımcı olur musunuz?
göğüslerim çok yara oldu emzirme vakti geldiğinde korkar oldum artık böyle sorunu olan var mı ne kadar sürer?
bebeğim sürekli emmek istiyor memede falan uyumuyor çenesi hep oynuyor sütümde gayet iyi yanlardan çıkıyor ama bazen 2 saati buluyor emme seansı yani gözü açık olduğu her an emmek istiyor..
birde sezeryan ağrım ama dikiş yeri değil dikiş yerinin dört parmak üzeri öyle bir yanıyor ki sanırım iç dikiş var orda dışarıdanda rengi koyulaşmış gibi sizin sezeryan ağrılarınız ne zaman geçti

Canım benimde göğüslerim çok yara olmuştu lansilosh ve mustella krem kullandım yaraları geçiriyorlar ama tekrar oluşmasına fayda etmiyorlardı. Zamanla göğüslerin acısı azalıyor biz 15 günlük olduk ben kendi sütümü sürüyorum şimdi acısı bayağı azaldı krem kullanmıyorum artık. Tabi bide tüm kahverengi kısmı emdiğine dikkat et. Sadece biraz zaman ve sabır. Benim bebeğimde sürekli memede kalmak istiyordu ama aç olduğu içinmiş ben dayanamadım malesef sen dayanabiliyorsan emzir çünkü zamanla emme süresini azaltacak. Tabi kilo alımı iyiyse benimki kilo almadı sütüm yetmiyordu mama takviyesi başladım ben. Şimdi memeyi zorla ağzına veriyorum. Böylesi daha kötü. :KK50:

kızlar meraba biz bugün 20 günlük olduk... ilk bebeğim ve ben bazı şeyleri yanlış yapıyorum sanırım ilk olarak kızım benimle birlikte yatıyo babamız çalıştığı için çekyatta yatıyo ben kızımla bizim yatağımızda yatıyorum halbuki odası var ayrı beşiği var ikincisi çok kucağa alıştırdık sizinkilerde öylemi bilmiyorum ama tecrübesizim bebeğin hareketleri nasıl olur bilmiyorum çok ağlıyo gibi geliyo dayanamıyorum sürekli babası gelince zaten babasının kucağında hatta babasının göğsünde uyuyo ... sizin bebekleriniz uyumadığı ve emmediği süreler dışında kendi kendine duruyormu benimki ya uyuyo ya emiyo ya ağlıyo:) üçüncüsü poposunu pişik yaptık ne yazıkki yüzündede minik minik sivilceler çıktı hergün yıkayamıyoruz sanırım bu yüzden oldu:KK43: son olarakta amaaann o neymiş dediğim bana çok saçma gelen lohusa depresyonumu yenemiyorumm herşeye ağlıyorum özellikle bebeğin çok huysuzlandığı gün kendimi atasım geliyo camdan şaka değil inanın nasıl yenicem ben bunu çok mutsuz hissediyorum şimdi diceksinizki minik meleğin için katlanmalısın evet farkındayım mucizem o benim ama o başka bu başka bunlar dışında sezeryan olan arkadaşlar göbeğiniz nedurumda benim hala 5 aylık hamile gibi duruyo:KK43: dikişlerim acımıyo ama yürüyüşüm değişti çok yavaş yürüyorum sanki sallanıyomuş gibi göbeğimdeki bütün etler göğsüm kopma noktasına geldi canım çıkıyo emzirirken ne sürdüysem geçmedi bepanten, garmastan,lansinoh, zeytinyağı , nişasta (annem tavsiye etti) karbonatlı su sizin bildiğiniz başka şeyler var mı onlarıda deniyim:)
Ben dogum yapali 17 gün oldu eşim göğsüne alıp uyutuyor ya da alıp aramiza yatiriyor bazen ama çok yapmıyor şu an memleketteyiz annemle babam hep kucaklarinda dursun istiyor ben yataga yatirin ya da kendi kendine uyusun kucaginizda uyumasin diyorum bazen ama zorlarina gidiyor gibi geliyor pek de bisey diyemiyorum cekiniyorum alinacaklar diye ama kizimin karni tok alti temizse kendi kendine yatar oyalanir uykusu gelince eğer toksa tekrar göğsümde uyutmam emzigini veriyorum kendi kendine uyuyor sonra da emzigini atıyor ağzından göğüs ucuna gelince ilk günler cok acidi catladi hafif kanıyor gibi oldu emme vakti gelince ben de korkarak alıyordum kucagima acidan kendimi öyle bir sıkıyordum ki dikislerim aciyordu şimdi azaldi ilk agzina aldığında yine aciyor ama emdikce azalıyor acisi pisigimiz yok şükür ama gazimiz var göbeğe gelince de 11 kilo vermeme ragmen gitmedi bnm de hala var 4 aylık gibi

Son düzenleme:
Ben gogus yarasi icin bebenthon diye bir merhem kullandim.gogus yaralarinin iki sebebi var yanlis emzirme teknigi ve bebegin mem ucunu cekmesi.gogus ucunun kahverengi bolumunn tamamini vermeye calismalisi yada en azindan yarisini ver.sadce ucunu veririsen hem cok canin yanar hemde yaralar iyilesmesi cok gecikir.ben bebegkm aglarken tikistiriykm agzina memeyi ozaman o kahvereng bolumun yarisini aliyor.emme seansinin 2 saat surmesi cok garibime gutti sen ayirsan memeden agliyormu bide memeden ayirirken memeni cekme serce parmAgini ver memen agzindykn ole ayir memeden.umarim anlaatabildim ve sana yardimi olur.sezeryan agrilarim 10 gunde falan gecti.ayaklarini ve sirtini sicak tutmalisin iki kat corap giyiyorum.agri kesicimi cok agrim sancimolurs aliyorum
çok teşekkür ederim yazdıkların için meme ağzındayken kahverengi yeri hiç gözükmüyo ucu ve kahverengi yerini tamamen alıyor 2 saat sürmesi benide çok şaşırtıyor sezeryandançıktığımda bile hemen memeyi tutup yaklaşık 2 saat emmişti çenesi kuvvetli kızımın galiba :nazar::nazar::nazar: yeterki bu kadar emmenin zararı olmasın ona .kendimi sıcak tutmaya çalışıyorum ama çok terliyorum bu seferde neyseki havalar biraz serinledi artık...
benim bebeğimde 1 saat emiyor nerdeyse sizinkiler öyle değil mi?
benim en az 1 saat sürüyor 6 günlük kızım bıraksam memede yapışık yaşıcak
Canım benimde göğüslerim çok yara olmuştu lansilosh ve mustella krem kullandım yaraları geçiriyorlar ama tekrar oluşmasına fayda etmiyorlardı. Zamanla göğüslerin acısı azalıyor biz 15 günlük olduk ben kendi sütümü sürüyorum şimdi acısı bayağı azaldı krem kullanmıyorum artık. Tabi bide tüm kahverengi kısmı emdiğine dikkat et. Sadece biraz zaman ve sabır. Benim bebeğimde sürekli memede kalmak istiyordu ama aç olduğu içinmiş ben dayanamadım malesef sen dayanabiliyorsan emzir çünkü zamanla emme süresini azaltacak. Tabi kilo alımı iyiyse benimki kilo almadı sütüm yetmiyordu mama takviyesi başladım ben. Şimdi memeyi zorla ağzına veriyorum. Böylesi daha kötü. :KK50:

canım bende lansinol kullandım hemde hamileliğimden itibaren ama dünden beri sürmüyom kendi sütümü sürüyorum daha iyi geldi böyle.tüm kahverengi yeri alıyor ağzına bazen çok canım yanıyor azcık mama veriyorum ama mamanın üzerine emmek istiyor yani uyanık olduğu müddetçe memede durmak istiyor inşallah normale döner canım acımasa hep dursun ama hem canım acıyor hemde korkuyorum midesi şişiyor iyice.kilo alımı iyi çok şükür 6 günlük doğum kilosundan hiç kaybetmemiş 30 gr almış üstüne çok şükür .:nazar:

Hiç sıkıntı yapma sonuçta kalça cikigi değil benim ilk kızından sağ bacakta yağ birikintisi var ama önemli değil çift bez kullan dediler sonraki kontrolde duzelmisti ilk bez normal ikinci bez bi numara büyük olsun kundak tarzı seylerde yapma hiç üzülme birşey olmaz

cok gecmıs olsun canım
inş 3 aya kadr hiçbişeyı kalmaz güzel bebeğinin

tskler kızlar çok sagolun ..ıns atlatır kızım rabbım kımseyı evladıyla sınamasın

kızlar bebegım meme emerken kendnı sıkıp kafasını memeye bastırıyor bunu gazdan dolayı yapıyordur demı

Kızlar mrb.Moralim çok bozuk.Gündüzleri 3 ya da 4 sefer mama vermeye başladım.Göğsüm dolu gibi ,sıkınca süt geliyor.Ancak çocuk büyük bir hırsla saldırıyor.gelmiyor diye çıldırıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Bu arada biberon yüzünden mi bilmiyorum göğsün ucunu alıyor.Uğraşıp ağzına sokuyorum kahverengi alanı.Ama yine eski konumuna getiriyor.dudaklarınıda içe kıvırıyor.Merak ettiğim bebek mi hatalı yoksa bende mi süt yok.Gerçi gece gelince sorunsuz emiyor 10 dk kadar herbir göğsü.Fakat gündüz toplasan en çok süt biriktiğinde 5 dak falan zaten doyurmuyor.Biliyorsunuz kilo kaybı vardı.bu arada 23 günlüko lduk.Daha önce cevap yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Çok inatçıyım ama mamaya teslim olmaya başladık gibi.Bu arada kızım gerçekten emmeyi çok istiyor .Süt olmayınca yok diye ağlayınca çok üzülüyorum

Kızlar mrb.Moralim çok bozuk.Gündüzleri 3 ya da 4 sefer mama vermeye başladım.Göğsüm dolu gibi ,sıkınca süt geliyor.Ancak çocuk büyük bir hırsla saldırıyor.gelmiyor diye çıldırıyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Bu arada biberon yüzünden mi bilmiyorum göğsün ucunu alıyor.Uğraşıp ağzına sokuyorum kahverengi alanı.Ama yine eski konumuna getiriyor.dudaklarınıda içe kıvırıyor.Merak ettiğim bebek mi hatalı yoksa bende mi süt yok.Gerçi gece gelince sorunsuz emiyor 10 dk kadar herbir göğsü.Fakat gündüz toplasan en çok süt biriktiğinde 5 dak falan zaten doyurmuyor.Biliyorsunuz kilo kaybı vardı.bu arada 23 günlüko lduk.Daha önce cevap yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Çok inatçıyım ama mamaya teslim olmaya başladık gibi.Bu arada kızım gerçekten emmeyi çok istiyor .Süt olmayınca yok diye ağlayınca çok üzülüyorum

canım sutun genel olarak az mı sut yapıcı seyler tuket allah yardımcın olsun canım

canım sutun genel olarak az mı sut yapıcı seyler tuket allah yardımcın olsun canım

sanırım çok değil.öyle akma durumu hiç yok.ama büyük kızımı besleyebilmiştim.iki sene emzirdim.mama falan vermeden
şimdi kendime yediklerime daha çok dikkat ediyorum ama nafile.

sütün varsa gazdır muhtemelen.benimkide bazen çok sinirli hareketler yapıyor ama ardından çok geçmeden gaz çıkarıyor.

sanırım çok değil.öyle akma durumu hiç yok.ama büyük kızımı besleyebilmiştim.iki sene emzirdim.mama falan vermeden
şimdi kendime yediklerime daha çok dikkat ediyorum ama nafile.
dra gorunsen mı acaba bebıs neden boyle yapıyo

Olabilir aslında.doğum yaptığım hastanedeki bebek hemşireleri ile görüşmek fallan da aklıma geldi.daha adam gibi bir dr rastgelmedim.arayış içerisindeyim.15.gün drun söylediği bebeğe mama ver bu arada sen de sütünü arttır deyip gönderdi.
maalesef bu iş bu kadar basit bizde.

kızlar bebegım meme emerken kendnı sıkıp kafasını memeye bastırıyor bunu gazdan dolayı yapıyordur demı

Galiba gazdan dolayı çünkü benim kızımın da bir kaç gündür gazı var ve emerken göğsümü cekistiriyor bırakıyor sonra bir hırsla yine arayıp emmeye devam ediyor

Elimden geldigince dikkat ediyorum gazli icecek ve nohut fasulye gibi gaz yapabiocegini dusunduklerimden uzak duruyorum yada cok cok az yiyorum.bebeginin yasadiklari refluden kaynaklimi oluyor sirtustu yatirmamaya ozen gosteriyom ya sag yada sol tafafina yatiriom.gecen magaza gezerken reflu olan bebekler icin ozel yastik gormustum.doktoruna sorup deneyebilrsjn bence.

gaz yapmasın diye 26 gündür süt içmiyorum yoğurt yemiyorum. ayran içmiyorum. kuru fasulye nohut, soğan yemiyorum :KK43:((((
yastık olayınada en kısa zamanda bakacağım

merhaba kızlar bende eylül annesiyim 6 günlük bir kızım var biraz sıkıntılarım var yardımcı olur musunuz?
göğüslerim çok yara oldu emzirme vakti geldiğinde korkar oldum artık böyle sorunu olan var mı ne kadar sürer?
bebeğim sürekli emmek istiyor memede falan uyumuyor çenesi hep oynuyor sütümde gayet iyi yanlardan çıkıyor ama bazen 2 saati buluyor emme seansı yani gözü açık olduğu her an emmek istiyor..
birde sezeryan ağrım ama dikiş yeri değil dikiş yerinin dört parmak üzeri öyle bir yanıyor ki sanırım iç dikiş var orda dışarıdanda rengi koyulaşmış gibi sizin sezeryan ağrılarınız ne zaman geçti

göğüs yaraların için en önemlisi bebeğini doğru emzirmek. rumeysa arkadaşımızın sana anlattığı gibi meme ucunu ve etrafında ki kahverengi bölgeyi komple ağzına almalı. ağzının alt tarafı dışa dönük olmalı. öyle yapmıyorsa sen bebeğinin alt dudağını hafif çenesine doğru çekersen dışarı dönük olur. tabiki bebeğinin canını acımadan yap.
meme vermeden önce meme ucunu hafif sıkıp bir kaç damla süt getir ve o sütü meme ucuna ve etrafına sür meme yaralarına çok iyi geliyor.

sezeryan ağrılarım 20. günümde geçmişti. bugün 26. gündeyim dikiş yerim komple ağrımaya başladı :KK43:((((((
kişisine göre değişiyor galiba

canım göğsün dolu ise. bebeğe az süt gidiyorsa. süt kanalların açılmamış demektir.
bir pompa yardımıyla. ama iyi bir göğüs pompası olmalı. onunla her iki göğsünden süt sağmalısın göğüs ucu kanalların açılsın ve bebeğin eminim daha iyi emer sütünde bol bol gelir

Bizim uyku problemimiz başladı zaten gaz icin ilac kullaniyorduk. Su anda sac kurutma makinası açık yatiyoruz.o açıkken sallamasam da yatıyor yerinde. Ağlamiyor en azından. Onun disinda sallarken gozler kapali biraktigim anda acıyor

selam kızlar coook uzun zaman oldu girmeyeli
benım kuzular 43 günlük oldular
çok zorlanıyorum ama çok tatlı bir duygu bazen ıkısı bırden aglıyor meme ıstıyor o zamanlar yetemıyorum dıye düşünüyorum ama buna da şükür
ben en basından berı dr kontrolunde meme ve mama bırlıkte gıdıyorum
tek bebek olsa sütüm yetermıs dıye dusunuyorum ama ıkı bebek cok zor oluyor doya doya emzıremıyorsun cunku az cok aynı saatlerde uyanıyorlar bırbırırının hakkından calıyorum gıbı gelıyor oglum zaten 1 kılo daha agır kızımdan o daha guclu emıyor sütü bitiriyor doymuyor dığer gögsum kızıma rezerve oldugu için mecbur mama verıyorum.
boyle boyle gidecek ne yapayım mmadan korkan arkadaslara seslenıyorum mama da zehır degıl sonucta besleyıcı o olmazsa sekerli ekmek mi verelim yeter ki Allah saglık versin.

gaz sancılarından bahsedılmıs benım ıkısı de acayıp gazlı
dr bana bıraz pahalı ve ABD menseli bi ilaç önerdi little tumyys dıye cunku sab sımplex ve nurse harveys kullandım sabdan hıc fayda goremedık nurse bıraz fayda etti ama o da cok diil
cok etkılıymiş ben ankarada henuz bulamadım bırkac yer var bakıcagımız yoksa artık ABD den bır arkadastan ıstıycem
bı de bebek kendını yay gıbı gerıyorsa ve kusması coksa reflü olurmus bana dr onu soyledı kusması yok benımkılerin o zaman gazdır dedi.

kalça ultrasonumuz ve işime testimiz iyi gecti şükür,
ay sonunda göz muayenemız var ınsallah o da sorunsuz gecer.

benim bebeğimde 1 saat emiyor nerdeyse sizinkiler öyle değil mi?

tek mememyı bır saatte emıyorsa bu ıstenen bır sey degıl canım bebek memeyı emzık yerıne kullanıyor olabılır bır saat boyunca yutkunuyor mu buna dıkkat et bakalım
dr da bana tek memede en fazla 20 dk tutacaksın dedı anneler bebek uzun uzun emdıkce ıyı beslenıyor dıye dusunurler ama bebek sadece emme duygusunu tatmın edıyordur bellı bır dakıkadan sonra dedı

X