2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Evet benim eşimde bayılmıştı :) Yanımdaki yatağada onu yatırmış ayaklarını yukarı kaldırmışlardı, o sancı arasında gülermisin ağlarmısın moduna girmiştik. Ama çok güzel bir anı oldu. Bunda hayatta gireceğini zannetmiyorum :KK1:[/QUOTE]

Çok komik, hayali bile insanı güldürüyor... Yanında esın, ayaklar havada sense bebeğine mi eşine mi kendine mi bakacağını bilmeden doğum yapıyorsun :)) bu erkekler bir alem :KK66:

Belimden vurmaya başladığına göre benim bebiş hazırlıklara başlıyor gibi hadi bakalım hayırlısı.

Kizlar biri bana dogurmadigimi soylesin 6 dan beri belom agriyo 4 defa farkli zamanlarda kasiklarima bicak saplandi 30 40 sny surdu.dktora gidesim vR ama utaniyom

cnm sancıda belden gırer kasıkdan cıkar gıt gıde kısa zamanda gelir vee adet sancısı gıbı kasıkda daha uzun kalır ve bır kac sn..gene gıder bu sırada dınlenırsın 2 sn de olsa evet sancı buu belden kasıga ve dınlenmeye sonra gıt gıde uzar sancı kalıs suresıı ve hop cm acılıgıın artar ben sunı ıle yaptım dogumumu o yusden sn cok takıp etık esımlee ve arttıkca suyumda patladııı ve bır anda cm dahada arttı ve 8 cm le doguma gırdm ınsl kolaylıklada yaptım dua et bolca sancı geldıkce sakın sezercık ıstıyrmm (esınede tembıhlee o sancı ıle sezercık ıstersenm sakın aldırma bana dıye cunku ınsan kendını kaybedebılyr sn olmak uzere acıdan halıyle)yada ısyan fılan etme yardım ıstee bol caaaa sana tavsıyelerım bunlar tabı kabul edersennn :KK16::KK16:topıkdas ark..benımmm:KK16::KK19:

ve ebelerın dedııgın yapp kendı basına hareket etmekı dogum anı kısa gecsınnn:KK34:aklımda kalnlar bunlar v unutmakı dogdugundan ıtıbaren hıcbır acınn kalmıyorr normal dogumda ve bır tavsıye dahaaaa sancı cekerken kuru sogan kezzınler ve gogus ucuna sursunler gogusun yara olmakdan kurtuluyorr veee sutun hemnececık geliyoooooooooooo:KK52::KK52::KK52:ve bebegınle emısme sahnelerınız var bundan sonra ınslll

Bizim hastanemiz de eşleri içeri almıyor. Çevremde duyduklarımdan sonra bana isabetli bir karar gibi geldi. Arkadaşlarımın anlattığına göre destek olacağına köstek oluyormuş esler; ya ağlayıp titreyip eşlerini daha cok korkutuyorlarmış ya bayılıp doktorları yoruyorlarmış :))

Erken doğumlarda izin sonraya aktariliyormus. Bu arada ben istirahat raporumu aldım, alırken tatile denk gelen kısımların aktarılıp aktarilmayacagini sordum okula, herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum; aktarılır herhalde dedi. Yani yine net bir yanıt almadım. İsin tuhaf yani okula ne zaman döneceğimi de bilmiyorum 

hayır arkadaşlar maalesef o iki haftayı aktaramazsınız yasal olarak en fazla 5 hafta aktaılabilir
40. haftadan önce doğum yaptıysanız maalesef o haftalarınız yanar...

Merhaba kizlar kontrolden geldik 40 hafta dolmasina rağmen bebek hala doğum kanalına girmemiş suyu falan cok iyi çıktı bir hafta daha beklemeye karar verdik 16 eylüle de sezaryen günü aldik o güne kadar doğdu doğdu yoksa spinal sezaryen olacağım dua edin kızlar bize normal doğsun bebeğim

Merhaba kizlar kontrolden geldik 40 hafta dolmasina rağmen bebek hala doğum kanalına girmemiş suyu falan cok iyi çıktı bir hafta daha beklemeye karar verdik 16 eylüle de sezaryen günü aldik o güne kadar doğdu doğdu yoksa spinal sezaryen olacağım dua edin kızlar bize normal doğsun bebeğim

Hakkinda hayirlisi canim tam kac haftalik ve cinsiyeti ne? Demek ki hala kanala girmemis. Bende cuma gidecegim. Benim bebegiminde suyu falan iyi. Kac kilo cikti bebeginnn?

cnm sancıda belden gırer kasıkdan cıkar gıt gıde kısa zamanda gelir vee adet sancısı gıbı kasıkda daha uzun kalır ve bır kac sn..gene gıder bu sırada dınlenırsın 2 sn de olsa evet sancı buu belden kasıga ve dınlenmeye sonra gıt gıde uzar sancı kalıs suresıı ve hop cm acılıgıın artar ben sunı ıle yaptım dogumumu o yusden sn cok takıp etık esımlee ve arttıkca suyumda patladııı ve bır anda cm dahada arttı ve 8 cm le doguma gırdm ınsl kolaylıklada yaptım dua et bolca sancı geldıkce sakın sezercık ıstıyrmm (esınede tembıhlee o sancı ıle sezercık ıstersenm sakın aldırma bana dıye cunku ınsan kendını kaybedebılyr sn olmak uzere acıdan halıyle)yada ısyan fılan etme yardım ıstee bol caaaa sana tavsıyelerım bunlar tabı kabul edersennn :KK16::KK16:topıkdas ark..benımmm:KK16::KK19:

ve ebelerın dedııgın yapp kendı basına hareket etmekı dogum anı kısa gecsınnn:KK34:aklımda kalnlar bunlar v unutmakı dogdugundan ıtıbaren hıcbır acınn kalmıyorr normal dogumda ve bır tavsıye dahaaaa sancı cekerken kuru sogan kezzınler ve gogus ucuna sursunler gogusun yara olmakdan kurtuluyorr veee sutun hemnececık geliyoooooooooooo:KK52::KK52::KK52:ve bebegınle emısme sahnelerınız var bundan sonra ınslll
tavsiyelerin icin teşekkürlerr eşime de söyledim doktoruma da arada sezeryan istersem aldırmayın siz bana dedim :KK1: tabi doktorum her dakika yanımdaolmaycak ama bunu hasthaneye gidersem hemşirelere sölemem lazım..vaves kesin doğuruyor bugün :KK16: sende maşallah normal doğum yapmışsın,benimkiler kısalmadı belimin ağrısı sürekli oluyor 3 4 gündür evde dinlendiğim icin başka bişeyede yoramıyorum yol yürüdğğümde akşamına cok ağrım oluyordu.perşembeye kadar sabretmeye calışıyorum o gün kntrolümüz var,,garip bi hal içindeyim doktora gidip bunlar yalancı sancı yada normal bu ağrılar lafını duymaktan utanıyorum :KK1: bir taraftanda gidip ne ise öğreneyim diyorum..işte bu haldeyim eşim işe gitti evde tekim ve korkuyorum.burda bazı arkdaşlar tek olmaktan korktuklarını sylüyorlardı ozman diyordum onlara korkcak bişey yok doğum öyle ha diyince başlamıyor ararsınız yakınınızı gelir diyordum ama kızlar haklıymış korkmakta

Canım bu gebelik o kadar farklıki, ilk gibi inan, oğlumda 2 gün içinde ağrılar başlayıp bitmişti, bu oğlumda 9 aydr ağrılarım var...
doğru diyorsun her gebelik farklı oluyor kızlardan biri kalca ağrısı mı sırt ağrısı mı ne cekiyordu doktora gitmiş doğum yapmıştı :KK16: canım yanıyor sağlıklı düşünemiyorum

Hakkinda hayirlisi canim tam kac haftalik ve cinsiyeti ne? Demek ki hala kanala girmemis. Bende cuma gidecegim. Benim bebegiminde suyu falan iyi. Kac kilo cikti bebeginnn?

Benim kızım olacak nasipse kilosu 3600. Normal sata göre 6 eylülde doldu 40 hafta ama gec yumurtlamam vardı o yüzden 10 eylül demişti doktorum bugün o da doldu doktor bekleyelim bir hafta daha dedi

Ah canim ya kiyamam Sana Rabbi m sabrini versin ins gonlune gore olsun
Bizde sabhtan beri kayinvalidemle isleniyoz doguma hazirlik sigara boregi ve sarma sardik ilginctir bu hAFTA agrilarim azaldi Sabah 9:30dan bu saate oturur pozisyondaydim ama belim cok agrimadi

benim kızım olacak nasipse kilosu 3600. Normal sata göre 6 eylülde doldu 40 hafta ama gec yumurtlamam vardı o yüzden 10 eylül demişti doktorum bugün o da doldu doktor bekleyelim bir hafta daha dedi

rabbim gönlüne göre verir inşallah istediğin şekilde doğurabilirsin ama şartlama kendini kısmette ne varsa o olur deyiver.bebişinde maşallah kilosu yerinde

Neyse doğumu biraz unutalımmı ne dersiniz, bebek şekeri falan düşündünüzmü?
Biz geçenlerde pastanede sorduk nazar boncuğu şeklinde drajeler var sanırım ondan yaptırıcaz.

Bu arada mide yamalarım devam ediyor benim, ama karnım aşağı indi, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Ah canim ya kiyamam Sana Rabbi m sabrini versin ins gonlune gore olsun
Bizde sabhtan beri kayinvalidemle isleniyoz doguma hazirlik sigara boregi ve sarma sardik ilginctir bu hAFTA agrilarim azaldi Sabah 9:30dan bu saate oturur pozisyondaydim ama belim cok agrimadi

rabbim gönlüne göre verir inşallah istediğin şekilde doğurabilirsin ama şartlama kendini kısmette ne varsa o olur deyiver.bebişinde maşallah kilosu yerinde

Sağolun kizlar Allah razı olsun dualarinizi esirgemeyin

neyse doğumu biraz unutalımmı ne dersiniz, bebek şekeri falan düşündünüzmü?
Biz geçenlerde pastanede sorduk nazar boncuğu şeklinde drajeler var sanırım ondan yaptırıcaz.

Bu arada mide yamalarım devam ediyor benim, ama karnım aşağı indi, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

doğumu unutmak ne mumkün :KK1: :KK1: Biz düşünmedik doğum yapmak kısmet olursa hastahanede tatlı cukalata gibi bişey yaptırır onu dağıtırız eve gelenlerede ikram yaparız,,mide algılayamamıştır karnının aşağıya indiğini :KK1:

Ya banada geç döllenme demişlerdi acaba ondanmı bekletiyor benim paşam, bekletmesi mesele değilde, hem ağırlaştı hemde eşimin izin bitti, bu haftasonuna kadar olması lazım :)

Bu arada dün okumuştum bi yerde duvara sırtını verip, ayak ayak üstüne atamıyorsan bebek 2 gün içinde doğarmış, ben dün atamıyordum ama oğluşum gelmiyor...

X