2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

canım ıyıyım sukur bende sızler gıbı beklemedeyım sancı ne zaman gelecek dıye:KK1::KK1::KK1::KK1:
Hakkımızda hayırlısı ıns
sen nasılsın kontrollerın nasıl gıdıyo

eh canım dediğin gibi beklemedeyiz bizlerde herkes birbir aldı yavrusunu kucagına bekleyen çok az kaldı gerçekten kontrollerim doktoruma göre normal güzel gidiyo ama eskiden takılmadığım normal bulduğum kilo konusuna şimdi takılmaya başladım 36+4 2650 gr dı normal dedi ama bana azmış gibi geliyo şimdi

günaydın hanımlar 3 eylül 00:51 de oğlumu dünyaya getirdim. Bütün gün kanlı akıntım oldu akşama da sancım başladı gece bebeğimi aldım kucağıma. 3840 gr, 50 cm doğdu.. Bebeğim iyi benim de dikişlerim ağrıyo ne zamana geçer bilmiyorum.

ÇOk güzel bir duygu inşallah en yakın zamanda sizler de bebeklerinizi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız.

canımmmm hayırlı olsun analı babalı büyüsün inş maşallah kilosu falan yerinde normal mi yaptın?

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum bu sabaha akıntım kesildi tamamen. Demekki muayeneden dolayı öyle oldu. Haftaya doğumumumn olma ihtimali yüksek ve doktorum izne ayrılıyormuş maalesef. Haftaya olan kontrolümü de bir doktor ismi verip beni ona attı. Benim kendi doktorum beni normal doğumdan baya bir korkuttu dün ki muayenemde. Sen daha çatı muayenesinde sıkıntı çekiyorsun böyle olursa 2 günde doğuramazsın ne bu böyler şımarık çocuklar gibi diye kadın bütün hırsını benden aldı sanki :) onun bu konuşmasından sonra o doktorun bana doğum yaptırmasına da çok hevesli değilim açıkçası. Kimbilir doğumda ne laflar eder muayenede böyle yaparsa.Cesaret vereceğine böyle tırsıttı beni. Hayırlısı neyse o olsun böyle acımasızca konuşan doktorlardan gerçekten korusun bizleri ne diyim artık..

ayyy dinguk şey sinir oluyorum yaaa ne biçim doktormuş boşver gitmesi senin açından daha hayırlı olmuş bence diğer doktor belki daha aklı selim biridir takma kafana hiç bebeğine kavuşacağın anı düşün

Hakkında hayırlısı olsun canım bende muyanede çok sıkıntı çektim hatta dayanamicam artık dedim doktorum çok kasıyorsun kendini dedi ama asla doğuramazsın filan gibi bişi demedi. Aksine bu hiç belli olmaz muayenede dokundurtmayıp çok kolay normal doğum yapanlar varmış, aksi olduğu gibi. O yüzden hiç canını sıkma belkide o doktorun gitmesi daha hayırlıdır senin için. Sen zaten hassassın bu şekilde konuşması hiç hoş olmamış. :KK20:

İnsanın moralini bozup atıyorlar başka bir şey değil. İnşallah hepimiz için en hayırlı doktorla en hayırlı şekilde huzurlu, mutlu bir şekilde doğumlar nasip olur. Moral vermek çok önemli zaten son haftalarda stresli, endişeli oluyoruz bir de üstüne moral bozukluğu katıyorlar. O da bana rastladı birazda nasipsizim galiba doktor konusunda. O kadar araştırıp gitmiştim halbuki. Artık yavrularımızı kucağımıza alalımda bütün sıkıntılarımızı unutalım inşallah.

merhaba hanımlar... hiç buraya yazamadım ama hamileliğimi okuyarak geçirdim.. 29.08.2013 gece 1.40 da oğlumu kucağıma aldım.. şu anda göğsümde uyuyo şükürler olsun... 28 ağustosta o gün doğuracağımı biliyo gibi sabah 5 de içimde bi heyecanla uyandım ve bir daha uyuyamadım.. Antalya da yaşıyorum.. kontrollerimi yapan doktorum şelale tıp merkezinde tarık bey di. doğumumu araştırmada yapacaktım. ilk doğumumu d orda yapmıştım ve memnundum.. o sabah önce tarık beye kontrole gittim. suyumun azaldığını ama 4 gün kadar yeteceğini ve doğum yapacağım hastaneye gitmemi söyledi. ordan çıkıp araştırma hastanesine gittik eşimle. randevu almıştım zaten can baysal dı sanırım.. o da herşayin yolunda olduğunu 1hafta sonra tekrar gelmemi söyledi ama vajinal muayene bile yapmadı 40. haftada olmama rağmen.. saatlerce beklememiz yanımıza kaldı ve eve döndük.. üst komsumu gördüm tesadüfen nerde doğum yapacağımı sordu araştırma deyince 1 ay önce kız kadeşinin doğumu için araştırmada hemşire olan bi arkadaşından fikir aldığını ve kadının doğum için buraya sakın gelmeyin asistanlar oğum yaptırıyor acil durumlar dışında ebe bile bulunmadığını söyledi başka fikir alacağım kimse yoktu korktum açıkçası ve eşimi aradım. bu arada komşum hemşire tanıdıklarının onlara ofm ya da vitale hastanesini önerdiğini söyledi. karatay da oturduğum için ofm mantıklı geldi. bu arada saat akşam üstü 4. hemen netten tel numarasını araştırdım normal doğum herşey dahil 485 tl dediler inanamadım ve hemen gittim muayene olurum ümidiyle.. mükemmel tertemiz bi hastaneydi. dr derya hanım müsaitti tesadüf işte girdim muayeneye.. kadı çok tatlı ve mükemmeldi.. uzun uzun ultrasonda inceledi muayene etti çok tatlıydı. 2 cm açıklığım olduğunu ama 2. doğum olduğu için hemen doğumun başlayacağını göstermediğini söyledi 3.200 gr ölçtü bebeğimi. daha 4 saat önce araştırmada 3.565 ölçülmüştü ve beni uyarılarda bulunarak o güler yüzüyle uğurladı hastaneyi ve odaları gezdim eve döndüm. çok yorulmuşyum akşam 10 da hepimiz yattık.. annemde bizdeydi. yatakta eşime ben bu gece doğurucam dedim o da 1 2 saat uyuyum sonra doğur dedi güldük.. saat 22.15 eşim dalmıştı ben karnımdaki kasılmaları takip ediyordum ve karnım öyle bi sertleşti ki tam şimdi geçer derken pat diye bişey hissettim ve suyum boşaldı eşimi uyandırdım suyum geliyor dedim uyku arasında adamcağız öyle bi fırladıki gözleri fal taşı gibi açıldı eminmisin dedi ışığı açtı ve yatak sırlsıklamdı eşimin giyisileri bile.. ben kendimi banyoya attım eşim annemi uyandırdı ama suyum hala çok akıyır ve bitmiyordu. hemen bebeğin bezlerinden birini aldım hazırlandım eşim çantamızı kaptı arabayı garajdan çıkarmak için indi.. anneme kendim inerim dediğim halde ısrarla aşağıdan uğurlamak istediğini söyledi ve benimle indi. kızım evde uyuduğu için istemedim ama geldi.. tam arabaya binerken telefonumu unuttuğumu farkettim eşim annemle eve çıktı ve koşarak tekrar indi sinirden çıldırmak üzereydi noldu dediğimde şok oldum.. kapının arkasında anahtar olduğu için kapı açılmıyordu ve kızım içerde yalnız.. çıldırdık resmen.. komşulardan yardım isteyemedik kimse evde yoktu.. bakkal açıktı, onlar yardımcı oldu çilingir çağırıldı kapı açıldı yarm saat sonra ama telaşımızı anlatamam.. eşimle bindik 5 dk sürmeden ofm deydik. çok güzel karşılandık.. doğumhanede yalnızdım.. ebe mükemmeldi eşim yanımdaydı 4 cm açıklık vardı ama sancı yok.. doktorumla konuştular suni sancıya karar verildi ve derya hanım hemen geldi hep yanımdaydı.. sancılarıhep ayakta karşıladım hiç yatmadım ve kesinlikle böylesini taviye ederim.. artık açılma tamdı doktorum devamlı belime masaj yapıyordu canım benim.. doğum masasına geçtik.. doktor kesinlikle kesi yapmayacağını söyledi çok şaşırdım.. türkiyede kesmeyi çok seviyorlar dedi ve yarım saat sonra oğlum göbeği bile kesilmeden kucağımdaydı.. başımda 1 doktor 1 ebe 1 hemşire başımın attından tutan bi hasta bakıcı hepsinden allah razı olsun.. hiç yırtığım dikişim yok inanılmaz rahatım doğum yapmamış gibi.. hatta eşimin babası tatilden gelmiş gibisin maşallah dedi... sancı serumu gece 12 de bağlandı 1.40 da oğlum kucağımdaydı şükürler olsun.. sedyeye alıp eşimi çağırdı doktorum. hadi hazıra kondun dedi güldük.. eşim alnımdan öptü süper bi andı.... doğum sonrası ilgi alaka süperdi hemşirenin doktorların biri geldi biri gitti.. uzun oldu ama benim hikayemde böyle.. allah yardımcınız olsun ve sancıları kesinlikle ayakta karşılayın nefesi de unutmayın.. ilk doğumumda sancı odasında hep yatmıştım.. tek düşündüünüz sancı oluyor vezor geçiyor.dikişimde çoktu zor olmuştu. şimdi çok rahatım.. allah bir avazda hepinizi kurtarsın inşallah...

Kizlar nst de cikan sancilRin ac olmakla alakasi varmidir.2 tanesancim cikti 30 ve 90 olarak doktorum daha gormedi

Bence alakası yok canım çünkü ac karnına nst.ye girmeyi onermiyor hemşire sancinin çıkması için bebegin uterusa baskı yapması gerekiyormuş yani bebek oynamali bu da aç karinla pek olmuyor biliyorsun

İnşallah canım inşallah. Ama genel anestezi olmak istemediğimiçin doğumdan 1-2 saat sonra bebeğimi göreceğim.
Herkes benden önce görecek bu duruma üzülüyorum

Canım önemli olan senin bebeğinle ilk karşılaşman sen onun annesisin sonuçta başkaları senden önce görse de o sizin bebeğiniz, herşey güzel olur İnşallah hiç üzülme.

Günaydın güzel Anneler bugün kontrolümuz var doktor yine çatı muayenesi yapacak ve dogum hakkında sanırım son kararı verecek çünkü bnm kızın hic gelesi yok son 1-2 günüm ama ne sancim var ne ağrım nolur bize dua edin gidince sancim acilmam falan çıksın da doğuma alsınlar artık hayirlisiyla

Hakkimizda hayirlisi canim benimde 1 gun kaldi. Randevu alamadim ama yarin doktora gitcem bakalim ne diyecek. Ne su geldi ne nisan. Hep adet agrisi ama dayanilmayacak kadar degil, kasilma oluyor nefesimi tikiyor. Sanci nasil olacak, bebek kanala yerlestimi, kanala yerlesince agrimi olacak, bir suru soru aklimdan geciyor. Gunum bitti yarin 40. Hafta doluyor 41 e girecegim cok merak ediyorum ama bir o kadarda rahatim sanki hep karnimda kalacak gibi;:)))) tlf acan herkes daha dogmadin mi diyor neden bu kadar uzun oldu diyorum kendime dogum yapanlari gordukce. Esimde guluyor sen hic doguracaga benzemiyorsun diyor bu kadar uzun bekleyecegimi hic dusunmemistim

Kizlar nst de cikan sancilRin ac olmakla alakasi varmidir.2 tanesancim cikti 30 ve 90 olarak doktorum daha gormedi
Canım genelde tok olarak ve karbonhidrat ağırlıklı beslenerek nst'ye girilmesi öneriliyor ama aç karnına sancının bir alakası yoktur. 30 önemli değil de 90 önemli tabi. Bende iki haftadır 2 tane 100'ün üzerinde çıkıyor

canım ıyıyım sukur bende sızler gıbı beklemedeyım sancı ne zaman gelecek dıye:KK1::KK1::KK1::KK1:
Hakkımızda hayırlısı ıns
sen nasılsın kontrollerın nasıl gıdıyo

eh canım dediğin gibi beklemedeyiz bizlerde herkes birbir aldı yavrusunu kucagına bekleyen çok az kaldı gerçekten kontrollerim doktoruma göre normal güzel gidiyo ama eskiden takılmadığım normal bulduğum kilo konusuna şimdi takılmaya başladım 36+4 2650 gr dı normal dedi ama bana azmış gibi geliyo şimdi

canımmmm hayırlı olsun analı babalı büyüsün inş maşallah kilosu falan yerinde normal mi yaptın?

ayyy dinguk şey sinir oluyorum yaaa ne biçim doktormuş boşver gitmesi senin açından daha hayırlı olmuş bence diğer doktor belki daha aklı selim biridir takma kafana hiç bebeğine kavuşacağın anı düşün

canım benım 2bucuk kılodan sonrası ıcın normal dıyorlar bı hafta daha dogum olmazsa baya bı alır dıye tahmın edıyorum
ıcını ferah tut canım rahat ol ıns hersey yolunda gıdecek

Canım genelde tok olarak ve karbonhidrat ağırlıklı beslenerek nst'ye girilmesi öneriliyor ama aç karnına sancının bir alakası yoktur. 30 önemli değil de 90 önemli tabi. Bende iki haftadır 2 tane 100'ün üzerinde çıkıyor

sagolasın canım.zaten hemşıre de evın yakınsa eve gonderır senı dedı.karnım ac degıldı aslında ama hemşire oyle dedı acsın galıba dedı 2 saar once falan yemiştım yemegımı.sımdı gıdyom doktora bakalım ne dıycek gercı benı eve gondercek duygularım karmakrısık haldeyım

sagolasın canım.zaten hemşıre de evın yakınsa eve gonderır senı dedı.karnım ac degıldı aslında ama hemşire oyle dedı acsın galıba dedı 2 saar once falan yemiştım yemegımı.sımdı gıdyom doktora bakalım ne dıycek gercı benı eve gondercek duygularım karmakrısık haldeyım

Hiç endişelenme. Zaten doğuma daha var. Bak, benim iki haftadır hep yüksek çıkıyor. 4-5 tane 30,40 ve muhakkak 2 tane de 100 üzeri çıkıyor ve geçen hafta doktorum magnezyumu günde ikiye çıkardı bana da fazla yürüme, kendini yorma, bol bol otur, yat dedi. Bebeğin kalp atışları nasıl? Onu yazmamışsın. O da sonuç belirlemede önemli çünkü..

Bundan sonra da iki saat önce mutlaka karbonhidrat ağırlıklı yemeğini ye ve nst'ye girmedene önce de 1 tane elma ye; çünkü elmada da karbonhidrat vardır.

Hemşire açsın galiba derken belki belki bebeğin fazla hareket etmediği için demiş olabilir. Yoksa inan ben hiç aç karnına gitmiyorum ve elma yiyip giriyorum, sancılar tavan yapmış çıkıyor:KK9:

ya hep bu tonlarda oluyo kızımın kıyafetleri kızlar için neden güzel yeşil veya mavi sarı yapmazlar ki güzel mi 32 lira kargo dahil

Eklentiler

• $7b925bc772994b4386c5abfd80ce7fd3-Orjinal.jpg
    $7b925bc772994b4386c5abfd80ce7fd3-Orjinal.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 27
Hakkimizda hayirlisi canim benimde 1 gun kaldi. Randevu alamadim ama yarin doktora gitcem bakalim ne diyecek. Ne su geldi ne nisan. Hep adet agrisi ama dayanilmayacak kadar degil, kasilma oluyor nefesimi tikiyor. Sanci nasil olacak, bebek kanala yerlestimi, kanala yerlesince agrimi olacak, bir suru soru aklimdan geciyor. Gunum bitti yarin 40. Hafta doluyor 41 e girecegim cok merak ediyorum ama bir o kadarda rahatim sanki hep karnimda kalacak gibi;:)))) tlf acan herkes daha dogmadin mi diyor neden bu kadar uzun oldu diyorum kendime dogum yapanlari gordukce. Esimde guluyor sen hic doguracaga benzemiyorsun diyor bu kadar uzun bekleyecegimi hic dusunmemistim

Doktor kontrolünden çıktım ne sancı çıktı ne açılmam var salı günü günüm doluyor normal kararımda ısrar edersem 41.hafta dolana kadar 2 güne bir kontrolle beklicez yine gelmezse ya da istersem sezeryana alacak doktor

son 4 gün heyecandan uyuyamıyorum geceleri yaaa:18:
benim bugün son günüm. bende heyecanlıyım ama gece rahat uyumuştum :))

ya hep bu tonlarda oluyo kızımın kıyafetleri kızlar için neden güzel yeşil veya mavi sarı yapmazlar ki güzel mi 32 lira kargo dahil

ben beğendim canım. bende kızıma renkli hiç bir şey almadım. doğsun neler neler alıcam

benim bugün son günüm. bende heyecanlıyım ama gece rahat uyumuştum :))

ben beğendim canım. bende kızıma renkli hiç bir şey almadım. doğsun neler neler alıcam

neden almadın canım yaa cinsiyet tedirginliği mi var erkek olursa die ortak renk mi aldın

Kıjlar merhaba  bebişim ayın 10. Da geliyor tarih aldık. Şimdi geçmişi okucam kimler bebişine kavuşmuş merak ediyoru


X