2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
allah korusun cemrecim ne geldi başına o kadar?
allah beterinden korusun...

yok canım, benim ilk bebişim olcak allahın izniyle.

daha önce bi düşüğüm olmuştu, daha doğrusu kalp atışı durması sebebiyle 9. haftada krtj olmak zorunda kalmıştım
öyle acı bi tecrübe yaşayınca insan tedirgin oluyo
olcak demeye bile çekiniyorum inan ki, allahın izniyle inşallah allahım sağ salim, sağlıkla kavuştursun hepimizinkini...

canım olmuş takvimin, hayırlı olsun :KK16:

biz iyiyiz canım sen nasılsın
oralarda yormadın dimi kendini, dikkat et...
benim kayınvaldemler de ankarada biz istanbulda, eminim onlarda planlar yapıyolardır :KK1: korkuyorum, çünkü kayınvaldemde bel fıtığı var, ameliyatlık, kayınpederimin baya rahatsızlıkları kendisi maalesef engelli ve akülü araba kullanıyo, şeker hastası biraz da başka rahatsızlıkları var yani aslında onların yardıma ihtiyacı var gelince evin düzeni baya değişiyo bakalım...
hayırlısı olsun

hiç cahilliğin olmaz canım, onları büyütürken öğrenicez inşallah :KK16:
ben de iyiyim canım yok ya yormadım kendimi, çapulcu gibi gezdik geldik işte:KK1: ya bence kayınpederler gelmesin rahat edemem ki ben off, kayınvalidemin en son büyüttüğü bebek eşim olduğu için bu konuda pek bilgisi yok tuhaf tuhaf adetleri olacak her şeye karışacak o yüzden stres oldum:)
ALLAHIN izni ile inşallah sorunsuz bir hamileleik ve anne olurum bende panik atak başlangıcı var ondan dolayı korkularımda biraz da ..umarım sizlerle yazışmak fikirlerinizi önerilerinizi almak bana ve bebişime iyi gelecek hepimiz çok iyi annişler oluruz ..bu arada tatonoz aşısını olan varmı benden başka ?? ben bugün oldum sağlık ocağındaki dr arık 13. haftada oluyor dedi mecbur hissettim kendimi ve oldum
canım bana 20. haftada demişti ya 13 erken değil mi acaba

ist üni banka okuyorum canım bennn son senem :)

Kızlaaar turşu gibi oldum yorgunluktann oooff tırnaklarım bile ağrıyooo:KK14:sınavlarımda ayıptır söylemesi b*k gibi geçti çok moralim bozuktu bende çıkışta alışverş yaptım ahaha:KK9:
yarın da 2 tane var bakalım napıcam ooof off

hoşgeldinn canooo
oyy demek kötu gecti hee ee ne poh yiyicenn :26::KK53:

kız bide alışveriş mi yaptın neee aldın soyleee:KK52:

bende internetten öyle okudum ve sordum 20. haftadan sonra olmuyormu dedim ..sağlık bakanlığından gelen yazıya göre 13. haftalık başlıyoruz yapmaya dedi..mecbur hissetim kendimi

hoşgeldinn canooo
oyy demek kötu gecti hee ee ne poh yiyicenn :26::KK53:

kız bide alışveriş mi yaptın neee aldın soyleee:KK52:

bilmiyorum aşkım ne pohh yiceğimiiii:KK9:
moralim bozuktu avm'ye attım kendimi:KK1:
kotondan 4 tane t-shirt aldım incecik,bide rimelle parfüm aldımm bide fasulye aldım o kadar:KK9:
gerçi rimele ihtiyacım yok ama olsun ahaha biraz uzunda kirpiklerim ayıptır söylemesii:KK9:oofff valla sıkıntıdan ne dediğimi bilmiyorum idare edin beni 2 hafta beynime oksijen biraz zor gidiyo final haftalarında:KK1:

kızlar bu arada chıccoya baktım bebek arabalarına falan.karar verdim gibi erken olmasına rağmen hamile değilken bile bunu istiyodum hep :)
$TRIO_CHICCO_I_MOVE_TOP_PEMBE.jpg

en baştaki ana kucağımı diyolar bişey işte onu almanıza gerek yok dedi onu evde yatak yerine kullanıyolar genelde dedi.1500-1600 civarına geliyomuş o olmadan.3.5 yaşına kadar kullanırsınız ağır biraz sıkıntı olabilir ama dedii bastonlar daha hafif dedi ama ilk 1 yılda baston olmaz falan dedi.ben buna bittiimm amaa :)
erken daha utanmasam alırdım bugün:KK9:
bakmak isteyenler ı move trio diya ararsa videosu falan var kullanımını gösteren :)
http://www.youtube.com/watch?v=L8qTuFI0-eU

Son düzenleme:
Gizem canım cok pahalı yaaa
İnsan nelere özenio ama cogu kez kullanamıosun bile
Aral arabasına sadece 4 ay bindi hep kendini atmaya calışıodu.
Mahfediodu bizi orda burda hep kucağınıza alıyoduk mecbur.
Aralın arabası var ben onu kullanıcam birde baston puset alıcam
Ennnn rahatı kullanışlısı o valla

Gizem canım cok pahalı yaaa
İnsan nelere özenio ama cogu kez kullanamıosun bile
Aral arabasına sadece 4 ay bindi hep kendini atmaya calışıodu.
Mahfediodu bizi orda burda hep kucağınıza alıyoduk mecbur.
Aralın arabası var ben onu kullanıcam birde baston puset alıcam
Ennnn rahatı kullanışlısı o valla

ya dimi aslında öyle ilk olunca acemilik diz boyu her görseli güzeli alasım geliyo inan :/
neyse zamanı gelince daha ayrıntılı bi araştırmaya çıkmalıyım:KK1:

kayınvalidene mı gıdıcektın sen yaa ben mı yanlış okudum neler oluo ben kımımm :KK53:

HEVUK evet tahminin doğru=)
Kayın valideme geldim.Onları da aldım öyle geçtik kızın okuluna.
OOhhh göbek de attık oynadık angaranın bağlarında=)
Ayy kıroyum.
Liseli kızlar utanmış oynamıyo ben büyük görümcemle döktürdüm sanki biz mezun olduk=)
Anam bu liseli kızlar ne öyle hormonlu.
Ben onlardan daha küçük gösteriyorum ,onların giydiği topukluları ben daha bu yaşta giymiyorum.=)

bensizz buluşamazsınızzzzzzzzzzzzz nolamazzzzz
vallaa atlar gelırım bursadan ferıbotla 2 saatlık yok nolcakkk :13:

Gel.Hakikaten sen gelmezsen biz geliriz.
Ben zaten bursaya gelmeye çok rahat bahane bulanlardanım.
cemredeniz rahatsızlanmış helva kavurmayı bilmiyormuş gitmem lazım derim eşime hehe=)
Gerçi bursa deyince o da bahane istemiyo.Mest oluyo.

HEVUK evet tahminin doğru=)
Kayın valideme geldim.Onları da aldım öyle geçtik kızın okuluna.
OOhhh göbek de attık oynadık angaranın bağlarında=)
Ayy kıroyum.
Liseli kızlar utanmış oynamıyo ben büyük görümcemle döktürdüm sanki biz mezun olduk=)
Anam bu liseli kızlar ne öyle hormonlu.
Ben onlardan daha küçük gösteriyorum ,onların giydiği topukluları ben daha bu yaşta giymiyorum.=)

sorma kuzuum ben şaşıp kalıyorum bi giyiniyolar bi makyaj yaş oluyo 25-30.hormonlu şeyler yemekten gdo olmuş öyle geziyolar işte:KK9:

Cnm snın kanaman ne kadar sürdü bir de ultrasonda kanama bölgesi gorulmusmuydu ve hala duruyo mu kanama bolgesi

Benim kanamam 8. haftada olmuştu bir gün adet kanamasından farksızdı. İkinci gün sakinledi. Ama ne zaman ayağa kalksam çok akıyordu. Uzunca progesteronu fitil olarak alttan aldım. Zor oldu ama daha faydalı oldu bana. Bir de doktor neredeyse 20 gün dinlenme verdi . Arkasında işten izin aldım. Çok uzun süre yatarak dinlendim. Bugün hala biraz eğilsem ya da ayakta kalsam kahverengiye dönen akıntı oluyor.Ağrı oluyor. Korkmuyor değilim ama bazı bünyelerde böyleymiş hamilelik.9 ay yatan, rahim ağzı dikilen arkadaşlarım var..

canımm burada da paylaşsana elbiselerin modellerini biraz kopya çekelimm bende diktirmeyi düşünüyorumm.

canımmm benim de kanamamolmuştu.bir gün sürdü.karından bakıldığında kanama bölgesi görülmemişti ama alttan baktığında doktor daha demeden ben anlamıştım nerede olduğunu.benim o dönem eşim şırnaktaydı ve yalnızdım.doktor stres ve yorgunluk olabilir demiştii

Paylaşayım tabii.. :KK1: ben onları abidik gubidik cizmiştim.Sonra terziye gittim, bunlar çok basit ama pahalı olur dedi. Önce biraz direndim yapmamaya ama şimdi kumaş seçeceğim; ucuza kumaş alıyorsun, bir iki defa da provaya gidiyormuşsun:)

millete gelince neler neler diktimde kendime gelince biraz tembellik yapıyorum likralı kumaşlarım var bir kaç pantolon dikicem kendime beli lastikli dikiyorum hamileykende rahat giyerim kilolu olunca kıyafet bulmak gerçekten baya sıkıntılı ben çoğu kıyafetimi kendim dikiyorum zaten hamile kıyafetleride dikerim artık inş kendime bu aralar sürekli uyku halindeyim şu uyuşukluk geçsinde başlıcam ciciler dikmeye:))

Ne güzel wetu, ben de hep bunu yapmak isterdim. Senelerce kıyafete o kadar çok para verdim ki aslında hiç kafamdaki kıyafetleri giyemedim..Tchibo'da da bir singer dikiş makinesi gördüm, almayı da uzunca düşündüm. Ama kursa gitmem lazım..:) nerede artık o zaman..:KK43: çalışırken hiçbir şeye zaman yok :KK43:( İnsallah hamilelikten sonra..

Benimde koyu sarı bir akıntım var normalmi acaba. cumartesi randevum var tekrar. seninde geçmiş kandilinn mübaek olsun canım. geçicek inşallah bu günler

Sedacım, o akıntı normal..hiç üzülme.çok gittim doktora bundan. rahim kanama sonrası temizliyor kendini. Benim de şimdi en büyük korkum tekrar kanama olacak olması.. bazen çok ağrı oluyor, hiç dayanamıyorum..eğer bir de kanama olursa artık kahrolurum..inşallah geçer..

Sevgili arkadaşlar,,

Bu hafta sonu İstanbul'a gideceğim.

Pazartesi ve salı bazı testler yaptırmam gerekiyor. Toksoplazma avidite ve ayrıntılı ultrason vb..

Düzen laboratuarı ile görüşeceğim zaten Şifa hastanesin gitmek istemiyorum. Acaba Anadolu yakasında bildiğiniz bir hastane var mı riskli gebelik uzmanı önerebileceğiniz bana? Bazıları Acıbadem diyor..Benim istediğim buradaki testlerimi de gösterebileceğim ve ayrıntılı ultrasona girebileceğim bir hastane uzmanı gibi....

Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize..

Son düzenleme:
Ah şu hamileliğin bozduğu psikoloji.. Aslında benim psikolojimi bozan çok rahat alıp çok zor verdiğim kilolar.. Eşim kilo fizik konularında çok hassas şöyle ki ilk hamilelik kilolarimi binbir emekle verdim 2 3 kilo fazlam kalmıştı.. Bana 10 kilo fazlam varmış gibi hissettirdi hep ama.. E dolayısıyla insanda özgüven eksikliği yaratiyo.. Hemde her konuda :KK17: yani bir yemeğe gittiğimizde falan gonlumce yemeye çekinir oldum yarım pozisyonlar yok ben aç değilim demeler oluyor. Ve gün geçtikçe hamilelikten dolayı gram gram kilo alicam korku sardı iyice.. Üstüne üstlük strese girince iştahı açılan tiplerdenim..
Canım bişe istese bile söyleyemiyorum, sofraya oturduğumuzda çekinerek yiyorum.

Off sıktım biliyorum ama belki anlatacak daha doğrusu beni anlayacak birileri olursa rahatlarim umuduyla yazıyorum..:KK19:

Sevgili arkadaşlar,,

Pazartesi ve salı bazı testler yaptırmam gerekiyor. Toksoplazma avidite ve ayrıntılı ultrason vb..

Düzen laboratuarı ile görüşeceğim zaten Şifa hastanesin gitmek istemiyorum. Acaba Anadolu yakasında bildiğiniz bir hastane var mı riskli gebelik uzmanı önerebileceğiniz bana? Bazıları Acıbadem diyor..Benim istediğim buradaki testlerimi de gösterebileceğim ve ayrıntılı ultrasona girebileceğim bir hastane uzmanı gibi....

Benim kuzenim yanlış hatırlamıyorsam medipole gitmiş riskli gebelik uzmanına.Kadıköy de dedi.
Kadıköy şifa da da fuat hoca var bildiğim kadarıyla.Ama senin için yarın kuzenime sorcam.
Ona da 8,5 aylıkken bebeğin sakat demiş gerizekalı herifler!çocukk doğacak yeni farketmişler.
Hemen atlayıp samsundan ist a geldi.
Ben seni haberdar ederim

Sevgili arkadaşlar,,

medipol hakan apaydın canım bence..

Ah şu hamileliğin bozduğu psikoloji.. Aslında benim psikolojimi bozan çok rahat alıp çok zor verdiğim kilolar.. Eşim kilo fizik konularında çok hassas şöyle ki ilk hamilelik kilolarimi binbir emekle verdim 2 3 kilo fazlam kalmıştı.. Bana 10 kilo fazlam varmış gibi hissettirdi hep ama.. E dolayısıyla insanda özgüven eksikliği yaratiyo.. Hemde her konuda :KK17: yani bir yemeğe gittiğimizde falan gonlumce yemeye çekinir oldum yarım pozisyonlar yok ben aç değilim demeler oluyor. Ve gün geçtikçe hamilelikten dolayı gram gram kilo alicam korku sardı iyice.. Üstüne üstlük strese girince iştahı açılan tiplerdenim..
Canım bişe istese bile söyleyemiyorum, sofraya oturduğumuzda çekinerek yiyorum.

Off sıktım biliyorum ama belki anlatacak daha doğrusu beni anlayacak birileri olursa rahatlarim umuduyla yazıyorum..:KK19:

Valla ne diyeceğimi bilmedim ya.Öyle ya da böyle min 8-10 kilo alacaksın.
Kafaya taksan da gerçek bu.
Bu kouda anlayışsız olan eşin için bebeğini de kendini de üzme.
Zamanla o da mantıksız düşündüğünü anlayacaktır.O getirecektir önüne bundan da ye ya da canın ne istiyor diye soracaktır.
Doğumdan sonra şu şok dietleri uygularsın olmadı biter gider.
Tabi bebişini sütten ayırdıktan sonra.

ayy kızlar geçmişi okudum dün giremedim kandil di diye..
bugnde msifrlerim vrdı..geçmişi okuyan akdr anca girdimm kızlar..kimsecikeler kalmmışş..ppatyam bebeni gördünn enseyi bulana kdr ii uğrştınn..ben ultrsondan pek bişe anlamıyorum nedne se:=)))
ay bir sürü şey dicektim unutuumm..ama herkesin iiolmasına sevdnimm...bugn migdem çok kötydü ama şimdi bulntı geçti yanma kaldı..

neyse artık gnüdüz girdim zman herkesciklerle konuşurum bende gece kmseikler olmo..benmde uyku düzenim maoffolfuu:KK14::KK14:
gndüz uykum geliyor uyuyorum akşam 4 e kdr otyom sonra...çok zor uyom..koltukta uyumak daha kolay gelo..yatakta tepiniyom resmen..kocam gececyken uymak çok zor olo

Valla ne diyeceğimi bilmedim ya.Öyle ya da böyle min 8-10 kilo alacaksın.
Kafaya taksan da gerçek bu.
Bu kouda anlayışsız olan eşin için bebeğini de kendini de üzme.
Zamanla o da mantıksız düşündüğünü anlayacaktır.O getirecektir önüne bundan da ye ya da canın ne istiyor diye soracaktır.
Doğumdan sonra şu şok dietleri uygularsın olmadı biter gider.
Tabi bebişini sütten ayırdıktan sonra.

ben anlamıyorum bu miileti ..yazık eş bu yaa...
ben çocum olsun diye ne kdr çok uğrştım kortizonlu iğneler ilaçlar kocamn oldum şimdi doğurrken kaç kilo olurum bilmm..zayfflıyofum tedaviye başloduk tekrr kilo al..3 sene boyunca adet düzensizliğiydi bebekti..ama dr rhatalttı beni ..doğum yapcaksın bebenmi emzirceksin ve o ara hamillkte aldıklarını ve çoğunu vericeksin dedi..şiş olnalarıda bende gülemsedim..
kocamda bişe demedi.ne desin evlendim hali bilo tedeiye badlımız hali bilo sonu bilo:KK66:)

ben anlamıyorum bu miileti ..yazık eş bu yaa...
ben çocum olsun diye ne kdr çok uğrştım kortizonlu iğneler ilaçlar kocamn oldum şimdi doğurrken kaç kilo olurum bilmm..zayfflıyofum tedaviye başloduk tekrr kilo al..3 sene boyunca adet düzensizliğiydi bebekti..ama dr rhatalttı beni ..doğum yapcaksın bebenmi emzirceksin ve o ara hamillkte aldıklarını ve çoğunu vericeksin dedi..şiş olnalarıda bende gülemsedim..
kocamda bişe demedi.ne desin evlendim hali bilo tedeiye badlımız hali bilo sonu bilo:KK66:)

Evet enseyi gördük patlatamadık bitane=)
Yarım saat uğraşırdı desem yalan değil.Kadın ter içinde kaldı=)

Emzirirken verilir bence de.
Ya emzirmesende ya da emzirirken veremesen de dert m sanki,anne bebiş sağlıklı olsun yeter ya.
Bende belki duba gibi olurum ama hiç takamam.
Eşim de takılmaz ama olurda takılırsa da umursamam yani.Ona sinir olup geçiremem hamileliğimi loğusalığımı

X