2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
slm kızlar aranızda kabızlık için dubpalac kullanan varmı günde ne kadar ve ne zaman kullanılıyor feci kabızım akşam bir ölçü aldım ama daha faydasını görmedim...

canım bende de kronik kabızlık var arada bir uğruyor duphalac kullanırdım ama hamileyken olmadım pek. duphalac hamilelerde kullanılırmış yarım ölçek ve 2 ölçek arasında. bak bir site var hangi ilaçlar kullanılır yazmışlar bir göz atabilirsniz. işte linkii tık Gebelikte İlaç Kullanımı | Hamileler Kulubü

ben kullnıyorum cm 3 ölçek içtm ben ilk başta sonra 3 saat sonra 2 ölçekk..daha sonra arada içtim..bol su ile iç cnmm..aman haa yola çıkım deme çok fene olursun :KK66:

bir ölçek 30ml bundan 3 tanemi içtin ben suyla içildiğinide bilmiyordum çok tatlı zor içmiştim akşam eczacı günde bir kere demiş eşime az gelirse 2 içsin demiş işe yarasında ben evdeyim zaten:))

ben kullnıyorum cm 3 ölçek içtm ben ilk başta sonra 3 saat sonra 2 ölçekk..daha sonra arada içtim..bol su ile iç cnmm..aman haa yola çıkım deme çok fene olursun :KK66:

Kalp kalbe karşıymış lafgı tam bize göre oldu şuan ne güldüm ya aynı anda aynı şeyi mesaj atmışız birbirimize :KK9:

canım herşeye ota çöpe ağlar oldummm fazla duygusalım ondan güzel paylaşımdı teşekkürler
ay cnm bişe olmaz ağla ağlada sonra kalkıver hemen..bende geçn gn ölydimm eşimle bile kavga ettk..artık nsl dvrnıyossssm...herneyseki topldım kendimi kuzumm
bir ölçek 30ml bundan 3 tanemi içtin ben suyla içildiğinide bilmiyordum çok tatlı zor içmiştim akşam eczacı günde bir kere demiş eşime az gelirse 2 içsin demiş işe yarasında ben evdeyim zaten:))
ay cnmmben 3 ölçek içtim üzeine 2 bardak su iötim..seni bilemm ama ben çok kötydüm ağlıcktım artık..kabızlıktan sancı vuruyorduu..
6 gn olmuştu dışrı çıkmayalı..(ay muahbbeti kess iğrendim kendimden şimdi) öle verdi sonra 3 saat sonra 2 içtim rhatldım..daha sonra ara ara 1 ölçek yetiyor
Kalp kalbe karşıymış lafgı tam bize göre oldu şuan ne güldüm ya aynı anda aynı şeyi mesaj atmışız birbirimize :KK9:

hee dimii kuzum :)))..ay ne silcem snii bea..ay ben öle ekleidmi silemm ..sen silceksen sen sil ebni :)))

Bu alerji beni mahvetti ya.Boğazım parçalandı
Burnum soyum soyum soyuluyo silmekten
Gözlerim öyle akıyor ki kıpkırmızı millet ağlıyorum sanıyor.
Sesim grip gibi2 aydır offff.
Nefes almak istiyorum=((

ay cnm bişe olmaz ağla ağlada sonra kalkıver hemen..bende geçn gn ölydimm eşimle bile kavga ettk..artık nsl dvrnıyossssm...herneyseki topldım kendimi kuzumm

ay cnmmben 3 ölçek içtim üzeine 2 bardak su iötim..seni bilemm ama ben çok kötydüm ağlıcktım artık..kabızlıktan sancı vuruyorduu..
6 gn olmuştu dışrı çıkmayalı..(ay muahbbeti kess iğrendim kendimden şimdi) öle verdi sonra 3 saat sonra 2 içtim rhatldım..daha sonra ara ara 1 ölçek yetiyor

hee dimii kuzum :)))..ay ne silcem snii bea..ay ben öle ekleidmi silemm ..sen silceksen sen sil ebni :)))

Eklemedin yavru yok canım silmem bende belki rahatsız olusun die dedim.. :KK9:

Kızlar Napıyosunuz arka sayfaları okumadım..
Herkes iyi dimi ?
Dun erken yatınca eşim tüm ütüleri yapmış:KK17:
Kurban olammm :) bari bende yerleştireyim

biiizz geldikkkkkkk :)
uyandım sabah bi halsizim ruhsuzum dışarı çıkıyım dedim gittim sahilde kahvaltımı yaptımm ordan hamiş mağazası aradımm buldum kumaş pant aldımm sonra gratise gittiim bişeyler aldım dolandım dolandım yürüye yürüye eve geldim.evi toparlicam akşam üstü yine çıkıcam evde ne zaman dursam kusmaktan bi hal oluyorum.psikolojik bence :44:

Son düzenleme:
az önce geldim doktordan çok şükür Allahıma o kıpır kıpır ellerini ayaklarını gördüm de geldim yavrumun.
ne inanılmaz muhteşem bir duygu anne olacağını bilmek ve bebeğini görmek.
o kadar çok mutluyumki mutluluğumu anlatacak cümle kuramıyorum beni en iyi evlat hasreti çekenler anlar o kadar yıl beklemek onca sıkıntıyı çekmek ve sonunda bu güne ulaşmak.çok şükür bu günü yaşatan mevlama.
Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

merhaba güzel anneler:))

bugün kontrolümüz vardı,çok şükür iyiydi ama bizim minik yaramaz ense kalınlığını ölçebilmek için baya uğraştırdı bizi:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:yarım saat arayla 3 defa ultrasona girdim bi türlü sırt üstü dönmedi en sonunda doktor bi ara zorla yakaladı da ölçtü çok şükür normal:KK16::KK16::KK16:cinsiyeti kemik yapısına göre kıza benziyor ama sakınn buna güvenip bişeyler almayın çünkü şuan görmediğim bişey üzerine konuşuyorum dedi:KK37: ikili test istedi yarın alıcam sonuçlarını inşallahh o da iyidir:KK16:

biiizz geldikkkkkkk :)
uyandım sabah bi halsizim ruhsuzum dışarı çıkıyım dedim gittim sahilde kahvaltımı yaptımm ordan hamiş mağazası aradımm buldum kumaş pant aldımm sonra gratise gittiim bişeyler aldım dolandım dolandım yürüye yürüye eve geldim.evi toparlicam akşam üstü yine çıkıcam evde ne zaman dursam kusmaktan bi hal oluyorum.psikolojik bence :44:

Bu ne enerji canım maşallah suppersin :)
Evet bende evde olunca cok midem bulanıo
Dışarda da tek güvenmiyorum kendime orda burda öğrürüm diye

Dr dan gelenlerede maşallah diyorum
Bende bebeğimin büyümüş halini mrk ediyorum
Herseyin yolunda olmasına çok sevindim kızlar
Sağlıkla inşallah

günaydın taze anneler:KK55: yarın okul son gibi düşünüyorum zaten sınavlar bitti inşallah haftaya öğrenciler gelmez:KK1:

keşkeee bizimkiler inatla geliyrlar yaa son haftalar daha güzel oluyormuş da son sınıfların son senesi olduğundan geliyorlarmış da bilmem ne... hiç okul bitiyor gibi gelmiyor eskiden gelmezlerdi bu sene ne olduysa çoğunluk geliyor.. bu arada burada ne kadar çok öğretmen varmış :KK1: ileride doğum izniyle ilgili durumlarımızı paylaşırız artık..

az önce geldim doktordan çok şükür Allahıma o kıpır kıpır ellerini ayaklarını gördüm de geldim yavrumun.
ne inanılmaz muhteşem bir duygu anne olacağını bilmek ve bebeğini görmek.
o kadar çok mutluyumki mutluluğumu anlatacak cümle kuramıyorum beni en iyi evlat hasreti çekenler anlar o kadar yıl beklemek onca sıkıntıyı çekmek ve sonunda bu güne ulaşmak.çok şükür bu günü yaşatan mevlama.
Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

merhaba güzel anneler:))

bugün kontrolümüz vardı,çok şükür iyiydi ama bizim minik yaramaz ense kalınlığını ölçebilmek için baya uğraştırdı bizi:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:yarım saat arayla 3 defa ultrasona girdim bi türlü sırt üstü dönmedi en sonunda doktor bi ara zorla yakaladı da ölçtü çok şükür normal:KK16::KK16::KK16:cinsiyeti kemik yapısına göre kıza benziyor ama sakınn buna güvenip bişeyler almayın çünkü şuan görmediğim bişey üzerine konuşuyorum dedi:KK37: ikili test istedi yarın alıcam sonuçlarını inşallahh o da iyidir:KK16:

:nazar::nazar::nazar::nazar::KK9::KK9:gözünüz aydın arkadaşlarr maşallahh bebeklerinize

kızlar ben 2 aydır hiç et balık süt yiyip içmedim. sizde de varmı böyle olan.
kalsiyum tüketimi için bir liste buldum sizinle de paylaşmak istedim okudukça şaşırdım sütten daha fazla kalsiyumlu şeyler ne çok süt içemıyorsanız alternatifleri burdaa. hem sevdiklerimizi yeriz hem de bize yarar sağlamış olur

KURU BAKLİYAT TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 77
Barbunya: 128
Fasulye: 86
Nohut: 134
Mercimek: 68
Bezelye: 64
Badem içi: 254
Yer Fıstığı: 66
Soya Fasulyesi: 226
Kestane: 30
Fındık: 209
Yeşil fıstık: 140
Ceviz içi: 84
Susam: 1200

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
İnek sütü: 120
Yoğurt: 120
Çökelek: 505
Kaşar peyniri: 700
Beyaz peynir (yağlı): 162
Beyaz peynir(yağsız): 96
Süt tozu: 950
Krema: 99

TAHIL VE TAHIL ÜRÜNLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Mısır: 9
Pirinç: 14
Arpa: 50
Bulgur: 40
Ekmek: 20
Makarna: 16
Tarhana: 78
Bisküvi: 217

ET TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Sığır eti: 8
Koyun eti: 7
Tavuk eti: 15
Karaciğer: 10
Sosis (2-3 Adet): 7
Salam (4-5 Dilim): 7
Balık eti: 50
Yumurta (1 Adet):25

SEBZE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Bakla: 48
Bamya: 78
Bezelye: 25
Enginar: 50
Domates: 7
Yeşil biber: 12
Taze fasulye: 55
Lahana: 43
Havuç: 35
Hıyar: 16
Karnıbahar: 38
Kabak:19
Patlıcan: 23
Marul: 79
Patates: 12
Pırasa: 56
Soğan: 34
Pancar: 20
Ispanak: 80
Asma yaprağı (sarma yapmakta kullanılır): 392
Semizotu:. 79

MEYVE TÜRLERİNİN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Elma: 6
Kayısı: 30
Muz: 10
İncir: 54
Üzüm: 15
Kiraz: 30
Ayva: 6
Erik: 10
Kavun: 15
Karpuz: 6
Şeftali: 6
Armut: 6
Nar: 10
Çilek: 29
Portakal: 34 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Mandalina: 30 (özellikle suyu sıkılarak içildiğinde...)
Limon: 41

DİĞER BAZI GIDALARIN KALSİYUM İÇERİKLERİ (100 gram içindeki kalsiyum-miligram olarak)
Tahin helva: 91
Bal: 15
Pekmez: 400
Tereyağı: 19
Margarin: 4
Siyah zeytin: 77
Yeşil zeytin: 90

X