2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
hakikisi emin ol yediremezssin canm:) ben trabzon of dan getirtmiştim geçen ay buraya gelenlerle yeriz diye ama masal sevmedi hakikiler acı olduğu için ben bile yiyemedim birkez tattrdm bugün ama pek sevmedi
Biliyorum canım bizde de var artvin den geliyor biz bile zor yiyoruz anca hasta olunca ilaç niyetine ben atatürk orman çiftliğin balı ni kullanıyorum suan çocuklar icun

kızlar merhaba uzun zmandır giremiyordum dün oğlumun doğum günüydü ve bu sabah tekrardan hamile oldğumu öğrendim şaşkınım süt korur derlerdi ama korumuyormuş demekki :)
Hayırlısı olsun canım zor olucak ama 2. Düşünüyorsan aralarının az olması iyi olmuş süt korunuyor zaten söylüyor doktorlar

Selaaaammm:))
Yazamadım hiç ya geçmişide okuyamadım hatta eylül fena grip oldu kötüyüz çookkkk

Geçmiş olsun canım çok fena hastalıklar bulaştı mi gecmiyor

Bende 1-2 ay sonra biraktiricam şimdiden biberonla süt vermeye çalışıyorum bizimde ısirmalar başladı ve hep yanımda sürekli emmek istiyor sıkıldım artık ben kızıma Salça sürmüştü ve görünce hiç istemedi geceleri çok uyandı ağladı sonra alıştı bakalım bu nasıl olacak bence sende biberonla alıştırma ya çalış biraz tatlı meyva suyu falan içi yatak konusu bizim için de aynıydı biz önce yer yatağı yaptık ama bütün odayı Montessori de var böyle bir uygulama oradan gördüm ve kızımın odasını yerleri yatak yaptık ağladığını yanına gittim sonra kalktım yatağıma önce odasına alıştır dik sonra yatağına zor oluyor ama hala yanıma gelmek istiyor 2.5 yasinda

Hoş geldin canım benimm nasılsın bebişin nasıl iyimi çok öpüyorum kuzum benimmmmmm sık sık gel bumdan sonra evet dediğin gibi faceden sonra dağıldık ama inş. tekraradan toparlanırızzz
hosbuldum canım :)
İyiyiz çok şükür kuzu da iyi bugün çenesinin altını sehpa köşesine fena çarptı ve kanatti bunlar dışında iyiyiz
Düşe kalka gidiyor maalesef
Rabbim beterinden korusun
Henüz yürüyemiyor ama hep kalkma isteği...
Daha sik gelmeye calisirim canim
Sizde ne var ne yok?

Selam)
Yazamadım hiç ya geçmişide okuyamadım hatta eylül fena grip oldu kötüyüz çookkkk
Gecmis olsun gizemcim allah acil sifalar versin...

kızlar artık bebeklerimiz karnımızda değil ya da bıraktığımız yerde durdukları ayda değiller, o yüzden eski performansı olamaz zaten forumun, bazen açıyorum okuyorum tam yazacakken zeynep ya üstüme çıkmaya çalışıyor ya biyerlere tırmanmaya yada düşmeye kalkınca yazamadan kapatmak zorunda kalıyorum, artık gündüz 1 kere uyuduğu için de o uyurken ancak ev işi yemekle uğraşıyorum 20 güne kadar işe başlıcam ins. ozaman bolca yazarım size
kayraeren81 çooook sevindim canım hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla kucağına al yavrunu ins, aslında bende ikisi birarada büyüsün isterim ama ben normal hamile kalamadığım için biraz vucudumu dinlenmeye aldım..,,
kış geldi ya yavrulardan kötü haberler gelmeye başladı, hatırladığım kadarıyla aras, eylül ve ahmed hasta geçmiş olsun kuzucuklara, unuttuğum varsa özürdilerim onlara da geçmiş olsun...
zeynep 4 gündür augmentin , buhar, ve asist sayesinde daha iyi ama hala hırıltısı ve ses kısıklığı devam ediyor

geçmiş olsun canım, artık çok tehlikeliler , okula gidecekleri döneme gelsinler artık yaaa (sanki ozaman bitecek gibi sıkıntı) benim kızımda sürekli hareket halinde ayağa kalkayım emekleyim, uzanayım ... baktım başedemiyorum valla kaldırdığım yürüteci geri çıkardım

BiZde selimi öpüozzz ısırıoz tosbiğiii
Yazcam sana birazdan inş
Bi fırstı bulabilsemmmm
Muahhhhh canoo

Siz nasıl oldunuz bakalım uykusuz zombilet
Bizden farkınız yok bizde hırıltılı ve uykusuz gecelere devammmmmm

kızlar merhaba uzun zmandır giremiyordum dün oğlumun doğum günüydü ve bu sabah tekrardan hamile oldğumu öğrendim şaşkınım süt korur derlerdi ama korumuyormuş demekki :)
Cnm evet ne zamandır gözükmüyorsun hep oğlunun fotolarını koyardınnnnn
Hayırlı olsun sizler için. İkisi bi amda büyür bu konuda mavilimmmm çok tecrübeli ondan destek almano tabsiye ederim=)))
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsinn
Allah kolaylık versin cnm hiç bilmem memeden kesmeyi hiç tutmadığı için:)
Yatak konusu da zamanla alışacak artık ne zamana kdr senle yatcak çok zor öyle yaaa
Bir iki ay demişsin ama msjı yazalı 1 gün olmuş:))
Burda mı hata var bana gelen msj da mı
Şaka bi yana allah sabır kolaylık ve azim versin sizlere. İşiniz zor gerçekten. Bebekler içinde Zor. Artık bebeklikten çıktılar ama bebek demek istiyorum ben gene de=)))
Gerçekten büyüdükçe derdi de büyüyormuş. Hiç o zaman gelsin su zaman da gelsin dememek lzm. Hele şimdi yürüyor ya gerçekten çok zor

Benim akıllı kocam dün aktivite masasını niye bilmem ters çevirmiş bacaklar havada tabi
Sen bizimki yürürken hop düş boynun sol tarafı boydan boya kesildi kabardı kıpkırmızı oldu
Bi de eşim gitti kanlı yere bepanten sürdü vicdan azabından aceleden ne uaptığını bilmeyerek iyice kızardı
Bakıcı demiştir sabah görünce naptılar bu çocuğa diye
Bi kere poposunu pişirdi diye ağlattım bakıcıyı,demiştir kendilerinin yaptığıma bak
Aklım onda. Böyle büyüyorlarmış geerçekten düşe kalka. Yaranın çabuk iyirleşmesi için birşey ypmama gerek var mı sizce kızlar uoksa kendi kendşne mi iyileşsin

Gizo Eylülle Arasın burnunun çesmesi bi durmadı. Hababam sümüklü nezleler. Bizimki alerjik tabi mikroptan değil. Srninki de kapalı evde mikrop kapıo. Gezse nolcek acepp nazlı kuzum benimmmm

Canm hayırlı olsun kısmete bak oğluşun doğum gününde öğrenmişssin hemde:)

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim inşallah rabbim hayırlısı versin sağlıklı sıhhatli doğsunda tek dileğim..

Merhaba kizlar beni hatirladiniz mi
Cok uzun zaman oldu
Bir zamam hergunumuzu burda gecirirdik simdi firsat bulamiyoruz.
Gizem papatya g090 nasilsiniz
Cemredeniz giriyormu hatirladiklarim bunlar
Biz iyiyiz kizima yasgunu yaptik 25 kasim da cok guzel oldu
Yarin da 1 yas asilarimiz var yaptiraniniz oldumu sikinti oldumu
Kizim siraliyo ayakta tay tay duruyo iki adim atip pat dusuyo henuz yuruyemiyo yani 6 tane disi var kopek disleri de cikmaya basladi herseyi erken oluyor gibi

Huma nin annesi giriyormu nickini hatirlayamadim ikinciye hamile kalmisti belkide dogurmustur.

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim inşallah rabbim hayırlısı versin sağlıklı sıhhatli doğsunda tek dileğim..

aaa canım hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına aldırsın tam birinci yas sürprizi olmuş.

merhaba tabi ki hatırladım aynı zamanlarda doğum yapmıstık ben de 24 kasımda doğum yaptım. allah uzun ömürler versin yavruna. aşılarımızı olduk ebe ateş yapar demişti ama biz de ateş yapmadı 3 tane 2 sağ bi rsol bacaktan

Gizo Eylülle Arasın burnunun çesmesi bi durmadı. Hababam sümüklü nezleler. Bizimki alerjik tabi mikroptan değil. Srninki de kapalı evde mikrop kapıo. Gezse nolcek acepp nazlı kuzum benimmmm

merhabalar,
ben 2014 şubat annesiyim, malum havalar soğudu, kış sezonu hastalıklar etrafta her yerde özellikle de kapalı alanlarda. hepimiz korkuyoruz aman bir şey olmasın yavrulara diye. komşumun 7 aylık bebeği var ve sık hastalandığı için doktorunun önerdiği bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim." "Çocuğun bağışıklık sisteminin güçlenmesi için yağmur ve kar olan günler haricinde her gün dışarı çıkarılması gerekir. avm gibi kalabalık ve havasız ortamlarda bulunulmamalı. odası sık sık havalandırılmalı. kendi ellerimizi de gün içinde sık sık yıkamalı, dışarıdan geliyorsak bebeğe temas etmeden önce ellerimizi yıkamalıyız." demiş. Bunların çoğu bildiğimiz ve uyguladığımız davranışlar ama ben dışarı sık sık çıkması gerektiğini bilmiyordum örneğin.

yeryüzündeki tüm bebeklerin hastalıkları inşallah en kısa sürede geçer, hepinize sağlıklı mutlu günler dilerim...

nerelerdesiiiiiiiiin kaçak... zeynep kuzunun büyümesini izlemekle geçiyor valla, yaramaz bir kızım var , geçen hafta hastaydı ömrümden ömür gitti, Allah yavrularımıza sağlık versin... bizim şuan 4 dişimiz var teyzesi, emekliyoruz, tutunarak ayakta duruyoruz ama yürümeye niyeti yokhümanın annesi mdaa ydı , sanırım o da 2. yine aralıkta doğuracaktı... . senin kuzun napıyor, kızlar çok cadı oluyormuş valla onu anladım

Amin cnm Allah gçnlüne göre versin.Arada bize de haber ver kız mı erkek mi yolunda mı herşey diye.
Kızz hatırlamaz mıyızzz
Bebekler olunca koptuk ister istemez.Denizde iyi onlar daha yoğun ace de takılıyorlar ama uğrarlar buraya da yolunda herşey rutin sıkıntılar dışında
mdaa dan bahsediyorsun merve den.5 aralık alandı doğumu ama sezeryan olursa bu sıralar doğuma gidebilir.
gelirse bizde bigileniriz ama hiç bi fikrimiz yok maalesef inş hepsi sağlıklıdır kendi eşi yavruları...
Ben şu 3 gün hariç her gün çıkatıoyrum ama kısa kısa 10 dk falan mesela saatlerce durmıyoruz korkuyorum ben açıkcası
bir de bizimki alerjik olduğu için hemen hava bağlanyor ilerliyor hastalığı.
ondan da cesaretim olmayabilir.ama sizler koruyarak mümkün olduğu kdr çıkartmalısınız dışarı...
kızların cadılığı erkeklerin yaramaz ve haylazlığı meşhur sanırım.ama uslu bebek de duymadık ki be anacım=))
çok nadirdir yani.bebek dediğin böyle olur yemez içmez uyumaz azar da azar=)

cnm bir yaş aşısı mı.
haberim yoktu bak bizde zamanı gelince yaptıralim bari.bi dahaki aşı ne zamanmış??
hemen 2 ay sonra değildir inşallah...
maşallah ateş yapmamış.bize de yapmaz inş yaa...korkuyorum valla nedir bu aşılardan derdimizzzzz

sadece aşı mııı , yok dişiydi yok ateşiydi yok iştahsızlığı yok uykusuzluğu

bir daha kı aşı 18 aylıkken 1 yas aşılarının adlarını unuttum valla bir de menenjıt asısı varmış özel ama o aşılar arasında yok kendi isteğine bağlı o da 1 yasından sonra yapılıyormuş şimdi onu araştırıyorum

Off anil çim sorma o mesajı yazarken düşüncem tam da oydu bir iki ay çünkü zeynep te 13 aylıkken bıraktı alp için de aynısını düşünüyordum ama paşam beni çıldırttı için hemen çalışmalara başladım sana mesaj attığım gün başladım suan ki durum ise gündüz emzirmiyorum onu kapalı giyiyorum çünkü görünce cildiriyor aksama ise göğüslerin çok dolduğu için kiyamiyorum emziriyorum onu da kesmek için güç toplamaya çalışıyorum gerçekten bu aralar çok zorlaniyorum

Off çok geçmiş olsun ya hiçbir fikrim yok açıkçası mikrop kapmamasi için birşey olabilir belki batık lâ temizlersin bilemedim

Bu arada huysuz oğlum alttan 3.disini patlatti 4.kizarik uykusuz huzursuz geceler ve günler bizi bekler bu gece sabaha karşı 4 te uyandı bu saatte zor uyuttum doğum günü için dün birseyler aldım daha çok alınacak şeyler var her zaman inemiyorumda çarşıya kimseyi çağirmayacagim sadece oğlum büyüdüğün de bana neden doğum günü yapmadın demesin diye hiç gücüm yokken yapıcam birseyler

kızlar en son dün bi test daha yapmıştım böyle çıktı hergün koyulaştı kan testi verdim ama sonuç pazartesi çıkar dediler kaç gündr gidemedm eşim çalışıyor bende bebekle tek başma cesaret edemedim malum.. bu ara biraz huysuz içine doğdu sanırım kardeş geleceği :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…