2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Canım ya o kadar haklisinki eriste kendin yap istersen corbalik gibi herseyine koyarsin Allah yardimcin olsun
Burda MAVİLİMM diye bi arkadaş vardı belki hatırlarsınız
O burda okur okumaz arasa bir yığın makarna açmış minicil minicik kesmiş yunurtası o kdr uğraşmış ki Allah razı olsın
Çok duygulandırdo beni. Onu yedircem cnm çok teşekkür ederim desteklerinize.
Selam kızlar MTA yi hatirladiniz mi bakayim
Sen nerdesin yaaaaa!!
Küstüm sana ben ama şimdi barıştımmm/)) ssnde mi amerikaya gittin kocanla ama gitsen de yazardın niye yazmadın nasılsınız anlat sümeyra nasıl anlat hadiii çatladıkkk
Cnm diş olabiliri ama tahlil yaptırma da fayda var. Bana artık birşey sormayın zaten hep ön yargılı olurum malum yaşadıklarım yaşattıkları
Keşkelerim çoğaldığı için artık ki se keşke demesin diye temkinli gidiyorum kusura bakma ama vaktiniz varsa bi saatte götürüp yapıyorlar cnm.
Kafan rahat etsin
Cnm öncelikle çok geçmiş olsun günleriniz daha aydınlık derah olsun inşallah
Bu dedijlerini benim oğlumda yapıyor.
Ama gelişim bebekten beneğe değişir sakınnkoyaslayıp da ğzme kendini olur mu. Bak bazısı yürüo bazısı konuşuo. Önemli olan sağlıklı olması.
Bu dediklerinde zaten ayına göre paralel gittiğini gösterir maşallah yavruna. Allah sizlere bağışlasın

Evet kızlar unutulmamisim. Olleeyy
Bizde iyilik valla bu bebekler büyüdükçe daha tatlı oluyor. Eminim Sizinkiler de öyledir. . sizden Naber? Bi olumsuzluk yoktur umarım.

diş belirtileridir diar. kına yeşili gibi. uzunca bir süre bunlar olur geçer. tekrar olur. taa ki tüm dişler çıkana kadar. yani deneyimli anneler ve doktorlar öyle diyorlar.

saolun kizlar tesekkurler

MTA çok konuşmamamıza rağmen en çok merak ettiklerim arasındaydın :)
Bende sizi merak ettim. Yaz tatili çok yoğurdu. Annem rahatsizdi bi ara orda kaldım falan giremedim.
bizim kız babasının gözdesi oldu. Isvesiyle cilvesiyle herkesin gönlüne giriyor.

Öpücük atıyor. , emekliyor. , bay bay yapıyor, alkış yapıyor, yemeklerden yiyor maşallah. .

Sizler Nasılsıniz bebekler nasıl? Opun benim yerime

Bu arada anilll
Seni ve bebisini de çok merak ettimm

kızlar benim minik prensesimde öpücük atıyo kendince taklitlerimizi yapmaya çalışıyo çirkin yapıyo herşeyi alkışlıyo emeklemeye çalışıyo kuzumda geriye gidiyo :) hep kalksın istiyo elini tuttuğun gibi ayakta bide üstüne başardım diye alkış yapıyo

maşallah kuzuya.. geçmiş olsun annene de cnm.
kolay değil 2 çocuk, eş, annen rahatsızmış bir de size gelen giden de oluyordu. hepsi zor valla.
benim sıpa sadece oturuyor :) uzanıyor emekleme pozisyonunu alırken yere yapışıyor. bazen bay bay yapıp bazen yapmıyor. çak yapıyor ve artık her şeyi yiyor. ok baharatlı olmadan ben veriyorum. bazen ağır gelince kusuyor o kadar. onuda deneye deneye öğrenicez. en sevdiği şey salıncak. saatlerce sallanabilir. parktan eve zor geliyor :)

Yerim o sümeyrayı bennnnnn

Biz napalım cano bir sürüü aksilik hastalık atlattık önemli önemsiz ama hepsi geçti. Rabbim dermansız dert vermedi vermesinde inşallah
Oğlumun 9aydır tek derdi inek sütü ve yumurta alerjisiymiş onu da yemi anladık daha iyiyiz elhamdülillah.

Annene geçmiş oşsun iyidir şimdi umarım
Ay çok özlettin ya anlat anlat. Bizde haber bitmez başlarsak susmayız neler oldu meler
Ama şükürler olsun sapasağlam burdayoz kimsede sorun yok merak etme kuzummm
Oy maşallah ona yerim onuuuuı o minnak elleri
Aferin aralık bebişlerine. Hepsi zeka kübü maşallah sübhanallah

anılcım aras nasıl biraz huysuzluğu azaldı mı, kreş işini naptın inan hep aklıma geliyorsun :)
uyumaya ve yemek yemeye başladı mı sıpa?

Ayaklaniyoruuz biiiz
oooy maşallah kuzucuğa ama tehlikeli yer kanepe altı korktum biran annelik içgüdüsüyle benim tembel kızımda yürüme alametini bırak yürüteci aldıktan sonra sürünmeyi bile unuttu yere koyuyorum gideceği yere dönerek yuvarlanarak gidiyor miskinim.... alkışı yapıyor baybay yeni öğrendi ama keyfi yetince yapıyor kendine yakın gördüğü bebeklere çocuklara çıldırıyor kanat takıp ucacak sankı

geçmiş olsun canım, vicdan yapacak bişey yok üzme kendini, sanki biliyordun da yaptın... üzülme hiç...
iş ne oldu? kreş ne oldu?

canım eymenin uykuları dzenliydi çok iyi hatırlıyorum da bakıcınınki de iş artık gündüz uykularını bile 1 e düşürmeye başlıyorlar yavaş yavaş bakıcı 3 e çıkarmış, pes valla... ben annene katılıyorum, artık büyüdüler, oyun evrelerine geldiler o kadar çok uyumamalı, akşam erken yatmalı, gece uykusu deliksiz ve kaliteli olmalı... sen bi düzenleme yapmasını söyle...

ay canım çok sevindim, oh geçti bitti çok şükür.

evet diar diş olabilir... doktorlar günde 7 ve vıcık kakaya ishal diyorlar ve tahlil istiyorlar, eğer o kadar çoksa önlem olarak tahlilini yaptır. ege zaten günde 4-5 kere yapıyor.. yediğine göre bazen katı bazen cıvık...

benim paşa da 9250, 77 cm. çak yapıyor, alkış yapıyor... gel gel yapmayı bıraktı. yeni bişey öğrendikçe eskiyi unutuyor mu yoksa sıkılıp mı bırakıyor anlamadım... anne, mama ve baba yı anlamlı söylüyor...emeklemeyi öğrendi ama tüm evi turlamıyor, tutunup kalkacağı yere kadar gidip kaldırıp, tay tay duruyor, adım atmaya çalışıyor. 1-2 adım atıp düşüyor..

Mta

Ayy canim sen bir kayboldun pir kayboldun ozlettin kendini.
Dedim damatt tarafi kizin basini yedi galiba..

Naturell cok sevindim canim gwcmus olsun.
Esinin atamasi mi oldu anlamadim

Kizim cok dik kabiz oluyo muz vermiyorum patesi kestim her sabah kayisi veriyorum gun icindede sik dik vermeye calisiyorum zeytin yagi corbakarina hep koyuyorum gecmiyo gecmiyo doktorada sorcamda brlki bi fikriniz vardir

canım eymenin uykuları dzenliydi çok iyi hatırlıyorum da bakıcınınki de iş artık gündüz uykularını bile 1 e düşürmeye başlıyorlar yavaş yavaş bakıcı 3 e çıkarmış, pes valla... ben annene katılıyorum, artık büyüdüler, oyun evrelerine geldiler o kadar çok uyumamalı, akşam erken yatmalı, gece uykusu deliksiz ve kaliteli olmalı... sen bi düzenleme yapmasını söyle...

ayy canım çokk teşekkür ederim canım cevabın için senden başka da cevap veren yok zaten. yaz boyunca hep uzak kaldım.şimdi de çalışmaya başladım pek girmem artık.sen napıyorsun bu arada .Ege bey nasıl?

Kizim cok dik kabiz oluyo muz vermiyorum patesi kestim her sabah kayisi veriyorum gun icindede sik dik vermeye calisiyorum zeytin yagi corbakarina hep koyuyorum gecmiyo gecmiyo doktorada sorcamda brlki bi fikriniz vardir

canım biz 1 kere kabız olduk, gün içerisinde sadece sabah aç karnına zeytinyağı içirdim ve sadece kabak haşladım, akşamları da salatalığı rendeleyerek cacık yaptım... kabızımız 2 günde geçti, ama ben bu gıdayı 1 hafta verdim ki bağırsaklar iyice yumuşasın diye... sonra normal düzene girdim... ben bu kabak salatalık olayından önce herşeyi yaptım hiç bişey yumuşatmadı bağırsakları 10 gün çektik, sonra kabak ve salatalık açtı.. bi de ben bu süre zarfında ne çorba, ne meyve hiç bişey vermedim, bolca su içirdim, ve kabağını da kemik suyuyla yaptım.

iyiyiz canım çok sağol.. ege diş çıkarmakta nazlanıyor ama ağrılar tam gaz... onun haricinde hala aynı düzende devam ediyoruz.
canım artık kimse kalmadı buralarda o yüzden cevap gelmiyor..
sana özelden mesaj atıcam.

ayy aynısını bende yaşadım cnm anlıyorum seni allahım korusun bebeklerimizi geçmiş olsun günlerce etkisi atamıyo insan 1 ay önce falan bizdede oldu offf

benim oğlumda çok kusuyo özellkle kahvaltı sonrası ayy acaba alerjimi var nası anladınız cnm

MTA.......
Canım hoşşşgeldinnnnn nerdesşn sen ya
Bebiş cok buyumuş masallah canım.
Biz cokkk iyiyiz superiz :) büyüdük bi çok sey öğrendik.
Bnm de annem ameliyat oldu. 1 ay olucsk.
Ablam dan aldım getirdim birazda ben bakıyorumm Cokkk yogun ve yorgun oluyorum
Ogluşun nasıl canımm

mtaaa hoş geldin canım benim ya valla özlettin kendini kuzum nerelerdesin canım yaaa bi faha böyle kaybolma kuzummmm

Anılım senin hiç suçun yok dr değilsinki arasın sıkıntısının teşhisini tam koyasın Allahtan bir şek. farkedildi sonuçta ya daha geç olsaydı herşeyde bir hayır vardır canım benim sen sıkma canını bundan sonra herşey yoluna girecek alerjide ne yediriliyor ne yedirilmiyor bilemiyorum ama bak benim bıdığım çok seviyor bu çorbayı yap bence hiç bişe yemz bundan başkasını

1 havuç rendele üstünü geçecek kadar su koy biraz haşlanınca içine kırık prinç at tatlım bir dişte sarımsak rendele ve iyice pişir pişmeye yakında et suyu koy azıcık z.yağı çok az tuz çok az kimyonlada tatlandır canım hefif lapa kıvaında oluyor pek suyu kalmıyor ama bizim asyacık çok güzel yiyor bunu arada içine çok az da mercimek atıyorum onuda severek yiyor arascıkda yakışıklı en yakın zamanda alerjiden kurtulacak Allahın izni ile canım benim

Denizim geçmiş olsun tatlım biraz geç oldu benimki kusuruma bakma aynen bebişlerimiz hasta olmasın içim gidiyor o ağladıkça

Kızlar bu arada sağlık ocağındaki drumu şikayet ettim içim soğumadı ama az da olsa sinirim geçti bir daha ona muayne için asla gitmem kızımın ateşi yüksekti götürdüm ilaç verdi rahat ol annesi akşama kadar ateşi iner dedi ve biz o akşam 40 derce ateşle acile gittik 3 gün sonra tekrar gittim anlattım böyle dediniz ama böyle oldu dedim bana kızdı hemen ateş yükselince acile mi koşacaksın diye bende eğer soğuk tedavi duş ilaçlar bir işe yaramazsa ateş düşmesi gerektiği halde hala yükseliyorsa evet acile giderim dedim sustu dedim öksürüğü başladı boğazı tahriş gibi acile gittiğimizde çok az geniz akıntısı vardı bende şurup ve antibiyotik yazar mısınız dedim bana zar zor şurup yazdı ve antibiyotiğe gerek yok ciğerleri boğazı tertemiz dedi ve biz o günün gecesi saat 3 sularında asyamı acile götürdük ve broşları dolmuş bronşite yakalanmış nefes almakta güçlük çekiyormuş bu teşhisler konuldu ve 1 haftalık yoğun tedavi süresini atlattık hala hırıltısı var ilaç dozları azaltıldı yani gerçekten de dr bile güvenmemek gerekiyormuşşş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…