2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Anıl nasıl ya 9 ayın sonunda arasımızda süt alerjisi mi, varmış ya şoklardayım kuzum benim ya çok geçmiş olsun tatlım benim

Evet kızlar geldik bugğn dr dan
Doğuştan süt ve yumırta alerjisi varmış
Tabi uzun süredir olduğu ve farkında olmadığımoz için geçmesi uzum sürebilirmiş. Söylenecek çok sey var ama kafa şişirmek istemiyorum
1 haftada tez yazdım alerji konusunda. Damak tadı olışan bi çocuğa tatsız vermek daha zor olacak başta bögle olsaydı daha kolay olurdu.

Şimdi yumurtasız makarna veşehriye arayışına geçtim

Canım fena sıkkın kızlar öyle böyle değil
Bir sürü alerjik bebeğimiz var ama bu zamana kdr anlamamız bu çocuğa eziyet çektirmem öyşe vicdanımı sızlayıyor ki tarifi mümkün değil....

anılcığım üzülmemeye çalış, senden sonra bende pinpiriklendim, zeynepe sık sık yumurta yediriyorum hemen hemen her sabah kolunda sivrisinek ısırığı gibi kızarma kabarma oluyordu, bende bu ayki kontrolde test isteyeceğim buarada daha önce bir arkadaşım yumurta alerjisi olan çocuklara 9. aydaki aşı vurulmuyor demişti bu isin aslını bilen varmı
makarna arayışına gelince bende kızım için sadece tam buğday unu yumurta sarısı ve sudan oluşan ev makarnası yapacağım belki sende evde yapıp kurutabilirsin tatlım
forumu takip edenler bilir benim kızımın yemekle hiç arası yok çünkü ben ona hep püre ya da sebze veriyorum dün ocak bozuldu bende haşladığım patates havuç ve kabağı ziyan olmasın diye yumurta sarısı yoğurt zeytinyağı ve tam buğday unu ile mücvere çevirdim fırında pişirdim gerçi ince yapmama rağmen birazcık içi çiğ gibiydi ama zeynep çok severek yedi ardından da kendimize yaptığım lahana sarmasının içinden verdim resmen ver diye ağladı ama baharatlı olduğu için tadımlık verdim sanırım benim kızım büyük adam işi yemek istiyor bebeklikten çıktığını sanıyor cadıcım

kızlar merhaba.size bi sorum olucak.oğlumu 2 haftadır bakıcıya bırakıyorum.oğlum normalde gündüz 10.30 ve akşamüstü de 15.30 yada 16..00 gibi uyuyordu.belki hatırlayan olur uyku konusunda çok düzenli bi bebekti.ama 1 haftaddır 07.30 da uyanıyor kendi 08.30 da bakıcıya bırakıyorum.kadında saat 09.00 da tekrar uyutuyormuş.çünkü çok ağlıyormuşş.sonra tabi saat 13.te falan tekrar uykusu geliyormuş.ben alınca da tabii uyku saatine kadar dayanamadığı için akşamüstü tekrar uyuyor 5 le 7 arası falan.tabi sonra gece uykusu saatimiz kaydı.gece uyanmalarımız ve gece oyun isteğimizz başladı.sizzce ne yapmalıyım.kayınvalidem uyusun ağlıyacağına diyo.annem de artık büyük günde 3 kere uyumamalı diyo.(bu arada memleketlerden uzaktayız).ikiside gelemez.bir de oğlumu ayağında sallayarak uyutabiliyormuş sadece((
uzun oldu biraz ama kusura bakmayın kafam çok karışık bakıcıyı bırakmayı bile düşünüyorum hala alşmadı kadına.

anılcım çok geçmiş olsun sen zaten ilgili bir annesin.vicdanı sızlaması gerekenler o çocuğu anlamaya doktorlar.sadece tıp diploması almakla doktor olunmuyor maalesef.

anılcım çok geçmiş olsun sen zaten ilgili bir annesin.vicdanı sızlaması gerekenler o çocuğu anlamaya doktorlar.sadece tıp diploması almakla doktor olunmuyor maalesef.
Ben hep yazıyprdum bu dr lar beni anlamıo çözüm bulamıolar hiç birini beğenmiyorum diye belki hatırlayan vardır
Ama gene hata bende gene bende. Git ysptır tahlil. Birşeyi yok diyene ne bakıosın. Kimse kızmasın ama hiçbi dr a güvenmiyorum artık. Devlettekiler yerin dibine sokar yüxüne bakmaz sorduğun soruya cevap vermez özeldekiler seni nasıl sönüreyim diye bakar saçma sapan tahliller filmler isterler yeterki ay sonunda yapılan toplantıda hastanesinin kotası tutsunda prim alsın. ama gene teşhisi biz koyarız biz bulurız. İyi dr bulduysanız çok sanslısınız ben daha yeni buldım 10 ay oldu. Olan oğluma ve bizlere oldu. Bi hafta da bile nasıl değişti Aras. Eğer aklınızda ufacıkbi şüphe barsa bile acaba diye mutlaka gidip yaptırın. Benim gibi pişmanlık yaşamayın. Gözüme uyku girmez oldu.

Anilcim ben cok takip edemiyorum artik malum son zamanlarim bide Hüma da iyuce hareketlendi hic fırsat kalmiyo cok geçmiş olsun sana da oglunada nasil sikintilari vardi ki yavrunun

Anilcim ben cok takip edemiyorum artik malum son zamanlarim bide Hüma da iyuce hareketlendi hic fırsat kalmiyo cok geçmiş olsun sana da oglunada nasil sikintilari vardi ki yavrunun
Mervecim naber ya bende aeni merak ediyordum naptı bu kız diye. Nasıl gidiyo inşallah yolundadır herşey. Şimdi zor ama ilerde iyi ki yaş farkı koymamışım diyeceksin ben adına hep sevindim inş doğumunda iyi olur

Benim oğlum doğduğundan beri huzursuz ağlak bi çocuktı. Demek kib mizim şansımoza da bu geldi diyorduk ne bilelim

Geceleri ağlayarak uyanıyordu iştahsıDı hep zprla yemek yiyordu hep. Geceleri uykusu hiç yoktu ağlamaktan. Yok diş yok gaz. Kusmaları çoktuu yok sütün yarıo yok fazlsını kusuo yan yatır yüksek ystır hepsi yalan hepsi. Bunların hepsi süt ve yunurta alerjisindenmiş meğerse. 1 haftadır 9aylık oğlum gitti başkası geldi yerine sanki. Yumurta ve süt ürünleri kestik.ona o eziyeti çektirdiğim için hiç affetmicem kendimi.

Canım ya o kadar haklisinki eriste kendin yap istersen corbalik gibi herseyine koyarsin Allah yardimcin olsun

Iyi akşamlar hanimlar. Ne zamandir giremedim. Unuttunuzmu beni :) Biz nakil olduk kemoterapi bitti. Bayrama cikabilir diyo doktorlar. Hamd olsun iyi gidiyor. Benin yanimda gorumcem kaliyo. Ise gittiğimde elife o bakiyo. Esimin yanında ise erkek kardesi. Zaten nakil de ondan yapildi. % 90 kusur uyumlu.. Veliler bu sene iyi cikti Allahtan. Psikolojim fena degil şükür. Hafta sonlari kayinvalidelerdeyim,cocugu bırakıp hastaneye gidiyorum 5 saatligine falan. Malum onlarin ev ege unv hastanesine cok yakin. Akrabalar eş dost cok ilgileniyor Allahin lütfu. Esimin de kadrosu oldu bu arada. Deli oglan. Benim samsunda cocukluk arkadasin vardi cok cok sevdigim, gitmis ucak bileti almış araligin 18' ine, sürpriz (; nasip kısmet.

kızlarr selam herkes iyidir umarım
çok vaktim olmuyor işe başlaynca okumaya yorum yapmaya...metenin kakaları çok sıklaştı üstelik çok fazla yemek yemyr rengide çoğu zman yeşil ishal mi değil mi anlayamyrm ishal olunca hep su gibi mi oluyor
bazen günde bikaçkez kaka yaptğndaa birinde mesela bez tamammen emmiş oluyorr ama diğerleri normal kıvamlı oluyor. çok takıldım hem rengine hem ishalmi değilmi uzattım kusura bakmyın

diş belirtileridir diar. kına yeşili gibi. uzunca bir süre bunlar olur geçer. tekrar olur. taa ki tüm dişler çıkana kadar. yani deneyimli anneler ve doktorlar öyle diyorlar.

Kızlar merhaba tekrar. bebişim elifim 9 ay 18 günlük oldu. çak yapıyor. alkış, gel gel, bay bay yapabiliyor hareketleriyle.
bir bir yapmaya calışıyor. öpücük yapıyor elini ağzına götürüp. konuşma olarak ise çok şey diyo ama ben net söylemedikçe onu bir kelime olarak kabul etmiyorum. yaklaşık 10 kilo. boy 72 falan. sizinkiler nasıllar. neler öğretiyorsunuz bebişlerinize?bunlarla teselli bulup seviniyorum bende napiyim...

canım çok sevindim... zor günlerin ardından aydınlık günler bekliyor sizi insallah. Allahım önce sağlık sıhhat sonra istediğimiz herşeyi nasip etsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…