2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
mirakar canım napalım kaderimiz bu boşver bebeklerimiz kucağımızda ya
1 sene süt et olmadan besleniriz
bu arada bir sürü dr gezdim canım
şimdi tıpa gidicem bakalım ne diyecekler

dün markete gittim canım nasıl tatlı aburcubur cekti
koca markette rafta tek ürün bulamadım
sabah peynirsiz beslenmekte cok zor
cidden büyük emekler veriyoruz
insallah en gec senesinde kurtuluruz bu illetten

Kızlar dün 8 den beri ishal kusma be ateş çekiyorum
Gece 3de acile gittik serum taktılar salgın varmış
Bildiğiniz gibi değil kafaö kalkmıyo çok çok kötüyüm ve çevremdekikere hemen bulaşırmış

Hastanenin yüzde dpksanı bu salgına yakalanmış
Siz siz olun dışarda yemek yemeyin su sıralar ve bebeğin altını yıkadıktan sonra elinizi çok iyi yıkayın
YaZamıyorum çok. Hiç bu kadar ağır hastalık geçirmeöiştim eritti beni

Arasın d kakaı çok çok kötü kokuyo ve kusması var dr a geldik kaka njmunesi getirdik 45 dk ya çıkarmış
Burda kadının biri rota virüatür dedi kafayı yedim
Rota vurulmaya gelmiştik oysa ki

Dua edin önemli birşey olmasın kütfen:KK43:(
Kucğıma bile alamıyorum. 2kişiyşe yürüyorum oturuyorum kalkıyorum
Bacaklarım tutmuuo

Serumd ilaç olduğı için 12 saatlik sütü sağdım attım. At dedi dr
Ben önemli değilim oğluma birşey olmasıb yeter
Anilcim çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inş çabucak toparlanirsinda yavrucugunla. Daha yakinen ilgilenebilirsin. Canim benim Allah kolaylik versin

Mirakar ve sukunet kizlar dizede gcmis olsun telden girdigim için çok alinti yapamadim kafayi yiyoda benkmksii kusura bakmayin. Allah YARDIMCINIZ olsun

Canim önceki sayfalarda gördüm kziim her bos vakitte elini agzina atiyo demissin benimkide öyle. Ben emzik vermiyodum normalde dun verdim agzinda emzik olduğu halde elini sokmaya calisiyodu yine. Galiba öğrenme asamasi bu

Mrb anneler öncelikle tüö hasta bebiiş olsun allah tez zmnda acil şifalar versin inş bnm küçük bebeğiminde 1 aylıktan beri sağ kalçasından kırt diye ses geliyordu şimdi 3 ayımız bitti ses hala dvm ediyor diye bugün ortopedi doktoruna götürdüm tekrardan usg çekildi değerlerimi 60 ve 63 çıktı normal dedi amz sınırda dedi 5 ayluk olunca içimiz rahat etsinn diye röntgen çekeliö dedi çocuk doktorumyza da söledim böle diye sorun yok dedi eklemleri geliştiği için ses çıkabilir dedi allahım inş bişi yokkturr korktum yaa sizin bebişkerdede böle bişi var kalça usg leri nasıl

Canim ayni kitirtiyi bende uzun zamandır duymuyordum ve kucakladigimda hissediyordum. Ancak hic Dr a söylemedim. Sonra kalça USG Kiz çekildi immatur kalça olduğu ortaya cikti. Yani sağ kalcamiz olması gerekenden daha az gelismisti. İkincioölçümde bazi karisikliklar oldu 63-62cikti dediler ama ben.mutmain olmadim. Simdi bibdaha çektirmek istiyorum. Bakalim ne olacak. Sen Dr gidip bisi ogrenirsen babada soylermisin cabim. Bide ortapedi Dr nun muayenesinde ultrason var mi? Yoksa çekilen ultrasonlarimi goturmeloyim bilemedim

Canim ayni kitirtiyi bende uzun zamandır duymuyordum ve kucakladigimda hissediyordum. Ancak hic Dr a söylemedim. Sonra kalça USG Kiz çekildi immatur kalça olduğu ortaya cikti. Yani sağ kalcamiz olması gerekenden daha az gelismisti. İkincioölçümde bazi karisikliklar oldu 63-62cikti dediler ama ben.mutmain olmadim. Simdi bibdaha çektirmek istiyorum. Bakalim ne olacak. Sen Dr gidip bisi ogrenirsen babada soylermisin cabim. Bide ortapedi Dr nun muayenesinde ultrason var mi? Yoksyia çekilen ultrasonlarimi goturmeloyim bilemedim

Ultrason yok bizden istedi ayrıca çektirdim tabiki öncekileti götür 1. Ayda çekilen usg yi götürdüm ona bakarak 2. Yi istedi önce elle muane etti elle olanda bişi hissetmedim dedi sonra çektirdik usg yi normal sınırda dedi bacak botu herşeyi normal dedi 5. Ayda gidicem röntgen çektircem ama kırt sesi dışarıdan bu ay duyulmaya başkadı kucağımıza aldığımızda hissediliyo çok hareketli kızım bence içine sinmediyse götür tekrardan erken müdahale lazım ben düşünüyorum başka biyerede götürsem mi diye bahçelievler medicanaya götürdğm

Dr sütünü vermeyeceksin dedi
Sağıp sağıp atcam. İçime oturuyo çok fena
Dünden beri 1litreyi geçti attığım süt
İshali önleyen mama verdi onu yedircekmişim
Bi de preyotik verdi günde 3sefer mamaya katacakmışım

Yani kızlar enfeksiyon süte geçiyormuş maaleseff
Aras da büyük ihtimal benim yüZümden hasta oldu

Şimdi kan alındı Aras dan,karın ultrasonu çekilecek bir de idrar bakılcak ama idrarı bakacak idrarı yok kuzumun
Sütü veremiyorum. Mama yapamıyorum suyu ısıtamıyorum sinir geldi
aaaaaay canım geçmiş olsun neler gelmiş başına... insallah hemen toparlanırsın, aras da iyileşir. sen enfeksiyon süte geçiyormuş deyince bana herşeye rağmen emzir diyen doktora ve hemşirelere uyuz oldum.... bundan sonra bende dikkat edeceğim. ben 50 ml sütü dökünce bile içim yanıyor seninki yazık:KK43:

Öyle ya. Ambalajlı hiçbir şey olmuyor malesef...
İnşallah canım benim doktorun öngörümü 2.5 yaş:KK43:(

Mirakar ve sukunet kizlar dizede gcmis olsun telden girdigim için çok alinti yapamadim kafayi yiyoda benkmksii kusura bakmayin. Allah YARDIMCINIZ olsun

Amin canım çok sağol...

Bu benim allerjik kuzucum:)
500. Postum daböyle olsun:KK37:
canım maşallah sübhanallah kızına, çok güzel ve uzun bir bebek:) insallah şu alerji olayınız da biter tez zamanda. buaraada oturma pozisyonunda bebek? benim ödüm kopuyor kızımı biri oturtmaya çalışınca kucakta, sanki ters hareketmiş gibi gelioyor ay itibariyle?

Bildiğiniz gibi değil kafaö kalkmıyo çok çok kötüyüm ve çevremdekikere hemen bulaşırmış

Siz siz olun dışarda yemek yemeyin su sıralar ve bebeğin altını yıkadıktan sonra elinizi çok iyi yıkayın

Arasın d kakaı çok çok kötü kokuyo ve kusması var dr a geldik kaka njmunesi getirdik 45 dk ya çıkarmış

Bacaklarım tutmuuo

canımm çok geçmiş olsun

Canim önceki sayfalarda gördüm kziim her bos vakitte elini agzina atiyo demissin benimkide öyle. Ben emzik vermiyodum normalde dun verdim agzinda emzik olduğu halde elini sokmaya calisiyodu yine. Galiba öğrenme asamasi bu

canım benimki beni emerken bile ağzına elini götürmeye çalışıyo anlamadım:)))

canım maşallah sübhanallah kızına, çok güzel ve uzun bir bebek:) insallah şu alerji olayınız da biter tez zamanda. buaraada oturma pozisyonunda bebek? benim ödüm kopuyor kızımı biri oturtmaya çalışınca kucakta, sanki ters hareketmiş gibi gelioyor ay itibariyle?

Sağol canımçok uzun değil aslında fotoğraftan öyle görünüyor heralde:KK9:
Ana kucağında çok uzun süreli olmamak kaydıyla tutuyorum.. Tam oturur vaziyette değil aslında sırtında pad'i var ama yanlış mı yapıyorum ki? Sonuçta dışarı çıkarırken de 2 saati geçmemek şartıyla ana kucağında çıkarıyorum..

Sağol canımçok uzun değil aslında fotoğraftan öyle görünüyor heralde:KK9:
Ana kucağında çok uzun süreli olmamak kaydıyla tutuyorum.. Tam oturur vaziyette değil aslında sırtında pad'i var ama yanlış mı yapıyorum ki? Sonuçta dışarı çıkarırken de 2 saati geçmemek şartıyla ana kucağında çıkarıyorum..

canım ben evde anakucağında tutuyorum ama bukadar dik değil benimki. bu oto anakucağı sanırım. bende doğumdan önce almıştım ama hastaneye giderken bile kullanmıyorum. battaniyesine sarıp kucağımda tutuyorum.bize hastane yakın 10 dk falan sürüyor.en azından evde pek tutma derim ben daha çok küçükler.

canım ben evde anakucağında tutuyorum ama bukadar dik değil benimki. bu oto anakucağı sanırım. bende doğumdan önce almıştım ama hastaneye giderken bile kullanmıyorum. battaniyesine sarıp kucağımda tutuyorum.bize hastane yakın 10 dk falan sürüyor.en azından evde pek tutma derim ben daha çok küçükler.

Aslında evde sadece foto falan çekerken tutuyorum onun haricinde hep yatar pozisyonda.. Hatta evde anakucağı bilekullanmıyorum dediğin gibi bu da oto anakucağı... Ama artık onun için bile koymam uyarılar için sağolun:)

Aslında evde sadece foto falan çekerken tutuyorum onun haricinde hep yatar pozisyonda.. Hatta evde anakucağı bilekullanmıyorum dediğin gibi bu da oto anakucağı... Ama artık onun için bile koymam uyarılar için sağolun:)

boşver canım büyüyünce bol bol resimlerini çekeriz otururken.benimkini bi görsen tüm resimlerde yatışta:))

canım benimki beni emerken bile ağzına elini götürmeye çalışıyo anlamadım:)))

Kızlar elini emme olayını cumartesi Dr a sordum benim oğlum da aynen sizin ki gibi bu ayda ellerini kesfediyorlarmis ve oral dönem de oldukları için de sürekli ellerini emiyor larmis ileride de eline geçeni ağzına götürmeye baslicak dedi
köpüklü tükürük de normalmis fazla salya ürettikleri için dışarı atiyorlarmis

Bacaklarım tutmuuo

Canim çok geçmiş olsun Allah bebeğine ve sana acil şifalar versin

kizlar selam 28 aralik dogumlu oglum ben size sunu sorcam ben adet olmadim hala. ne zmn olck dogumfan sonra(sezeryan) da kanamm cok az oldu simdi bu aralar delirmelerim geliyo aglyrm slK slK onunla mi ilgili acaba

Bacaklarım tutmuuo

gecmıs olsun canım tez zamanda iyileşirsin inşalahh..

kizlar selam 28 aralik dogumlu oglum ben size sunu sorcam ben adet olmadim hala. ne zmn olck dogumfan sonra(sezeryan) da kanamm cok az oldu simdi bu aralar delirmelerim geliyo aglyrm slK slK onunla mi ilgili acaba

valla adet kişiswden kişiye değişiyor
ilk doğumumda 11 ay sonra olmuştum ben.
bazıları ise hemen ilk aydan olabiliyor.

canım kişiden kişiye değişiyo maalesef:KK43:ben 9 aralıkta doğum yaptım.ikinciye adet gördüm

valla adet kişiswden kişiye değişiyor
ilk doğumumda 11 ay sonra olmuştum ben.
bazıları ise hemen ilk aydan olabiliyor.

canım kişiden kişiye değişiyo maalesef:KK43:ben 9 aralıkta doğum yaptım.ikinciye adet gördüm

hakikatem cok degisikmis benmkide gec olur. kesin hep gecikirdi zaten psikolojim bbozuk zaten iyice bozulmasa bari saolun iyiki boyle bir yer var:)

X