2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Tesekkurler umut oldu benim icin ben birde mama dokuyorum tepesinden alsin diye yaliyor devam ediyor aglamaya

Tesekkurler umut oldu benim icin ben birde mama dokuyorum tepesinden alsin diye yaliyor devam ediyor aglamaya

arkadaşlar sizi çok iyi anlıyorum.bende ilk 1,5 ay mama verdim.bence kesinlikle mamayı biberonla vermeyin.bebek kesinlikle ona alışıyor.zorlada olsa kaşıkla verin.ve sakın sütüm az diye emzirmekten vazgeçmeyin.o ne zaman ağlasrsa aradan 10 dk geçmiş olsa dahi emzirin.bol bol uyuyun canım.boşverin misafiri ev işini.bizim tek işimiz bebeklerimize iyi bakmak..

canım çocuk doktorumuz aynen söyle dedi: bazı anneler geliyor fazla sutu var ama çocuğa yaramıyor çocuk kilo alamıyor dedi bazı annelerde sut fazla yok ama çocuğa yarıo kilo alıyor dedi.yani sütün olması değil kaliteside önemli. belki sütün az ama faydalıdır.mesela sağıyorum dolaba koyuyorum biberona koyup ,sabah kalkıyorum üstü kaymak baglamıs dibe çöken su cok az ve sütüm sarı hala.tartmıstı doktor bebeğimi 1 hafta boyunca werdiğim mamayı ve sagdıgım sutu yazdım ,doktor bebeğin kilo hesabı yaptı yani ortalama hesabı dedi ki sutun bebeğe kilo aldırmış dedi. o yüzden içim rahat. canım süt annesi bulursan adreslerini kim oldukalrını öğreniyorlarmış dediğin gibi çocuklar asık olmasın diye. düşünüyorsan olablir ama ben istemem açıkçası , emzirirken sigarayı bırak alkol kullananlar war ,sağlıksız beslenenler. süt annesi istesemde sıradan bir insan olamaz cok yakın tanıdığım olması lazım.iyi dusun derim bu konuda kararlıysan sekerim...

evet canım haklısın aslında ,agladıfgında göz yaslarına dayanamıyorum birde bizim sıpa katılıyor ağlamaktan mosmor oluyor.normalde memeyi azda olsa alıyordu 2 gecedir bıçak gibi kesti attı emmio meme falan .bakalım uyanınca deniyeceğim bu ssfer alıcakmı canım. güzel dileklerin içinde teşekkür ederim...

canım cok cok geçmiş olsun bebişine cok uzuldum Rabbim dermansız dert vermesin . canım ıhlamur yas zencefil ve tarçını kaynatıp içiyorum sutum aşırı cogaldı,bana güven bir seferde tek memeden 100ml ye yakın sağıyorum içtiğimde.kucuk bir tavsiye ama marifeti buyuk canım :)

Hemen uygulayayim canim :) yas zencefili nerden bulabilirim

Hemen uygulayayim canim :) yas zencefili nerden bulabilirim

aktardan canım yer elması gibi kestiriceksin mesela 5 lirlık istiorum de 10 liralık de biraz pahalı. onları dilimle yarım cm kalınlığında buzdolabu posedine koy difrize at her ıhlamur yaptığında o dilimden bir tane at içine tarcınıda öle yap canım.bir parça at . afiyet olsun...

Cok uzuldum insallah hersey yoluna girer.honkongda ne kadar kalacaksiniz.sen istanbuldamiydin

Bende 2ay hem emzirdim hem biberonla mama verdim bir haftayi gecti mamayi biraktik sadece emziriyorum.bende nuk un antikolik biberonunu kullaniyordum hic gaz sorunu yasamadim 2 cocuktada.

Orda tanidiginiz falan yokmu peki?
Benim honkonglu bi arkadasim var medikalci .ben burda bi hastaligimiz olunca ona soruyorum herseyden anliyo.cocuk lara bayiliyo istersen tanistirayim belki isinize yarar

sınıfçıların işi daha zor evet ama bizim okulda duyduğum kadarıyla bi sınıfçı süt izinlerini birleştirerek bi kaç hafta gelmemişti oluyormu bilmiyorum öyle hesaplatıp gün olarak gelmemişti ilginç gelmişti duyunca... bizim burda sorun çıkarıolar biraz rapor kolay vermiyolar ama aralarda istioyrum ben de alıcam yoruldukça, 37 de çıkmış olsam bende yapmayı planlıyordum senin gibi kısmet böyleymiş neyseki son aylar rahat geçiyor ders açısından az ders aldığımdan daha az yorulurum diye düşünüyorum bakalım yaşayıp görücez :)[/QUOTE]
canım yaaa sabah aklıma sen geldin dua ettim senin için Allah zorluk yaşatmasın diye, kendimi senin yerine koydum içim cız etti birden çok küçükleeer. nasıl geçti ilk günün merak ediyorum doğrusu

Kizlar ya bebeklerinin uykudan uyaninca esniyor mu? Esniyorsa bu ne demek? Uykumu alamadan uyutmaya devam et demek mi?

Benim oğlum bazen uyaniyo aciyo gözlerini ama esniyoda napicami sasiriyorum uykusundan mi esniyo yoksa uykudan uyandigi için mi

özgeciğim çok üzüldüm canım Allah yardımcın olsun biran önce işlerini halledersin ve ecrine kavuşursun insallah Rabbim ayırmasın evlatlarından eşinden seni. bak ne güzel sütün vardı böyle yaparsan sütün etkilenir asyaya haksızlık yapmış olursun. dualarım seninle canım benim

ilahi tugbaaa :)) birak cocugu kendi haline..
hicbisey demek degil tabi esniyor nizimkilrerde...hic onemli dehil. her inegin altinda buzagi arama kiz.opuyorummm cok tatlisinn.
birak damadimiii

Canim bi an bebeğini aldılar sandım ay çok korkunç ya düşüncesi bile neyseki kızın babasının yanında hiç üzülme sıkma canını diğer durum daha can sıkıcı olurdu bence azcik iyi yönünden düşün kızın babasına doysun sende en kısa zamanda halledip gidersin

Cok uzuldum insallah hersey yoluna girer.honkongda ne kadar kalacaksiniz.sen istanbuldamiydin

Orda tanidiginiz falan yokmu peki?
Benim honkonglu bi arkadasim var medikalci .ben burda bi hastaligimiz olunca ona soruyorum herseyden anliyo.cocuk lara bayiliyo istersen tanistirayim belki isinize yarar

Canlar allah razı olsun inanın kötü durumdayım çok şükürki sütüm şuan geliyor ıkı gun gştmişti elimde değil ben evlatlarımı zor buldum tüp bebek ecrinim ilk göz ağrım doğumda bile hastanede onun hastetınden birgün yatabildim bakalım evrakları içeri versim exspres vize istedim çarşamba çıkabilir dediler kurban olduğum allahım inşallah yardım eder cemredeniz canım çindede kurulu ev var sorun asyaya. Kimliğini çıkartmamıştık çünkü honkonga yeni gitmiştik

seatleon canım iyi olur irtibat kurabilirsek güzel olur türkmü tanıdığınız

Ay çok üzüldüm canım ya... Ama Allah dermansız dert vermesin en kısa zamanda tekrar kavuşursun mavişine inşallah... Çarşamba günü demişin inşallah olur dualarımız seninle..

Anlıyorum canım bende 6 yıldır hiç rapor kullanmadım bu ilk olucak ama napayım oğlum daha 3 aylik olucak burda kimsesiz yok nasıl bakıcıya bırakalım içim rahat etmez ki

olmassa uyannca biraz salla yada emzi r uykusu varsa hemn dalarr...yksa uyanir canm..
uykusuzlu hala devam mi geceleri..
gaz sprunnuz ne alemde.

Anlıyorum canım bende 6 yıldır hiç rapor kullanmadım bu ilk olucak ama napayım oğlum daha 3 aylik olucak burda kimsesiz yok nasıl bakıcıya bırakalım içim rahat etmez ki

evet mcbur alcaz rapor. benim allahtan bakicim hazir..cagan a bakan bayan bakacak.yan ap.da.oturuyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…