2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
sizlere kolay geceler anneler. ben nöbete kaçar bilgisayarı kapatcam ama telden takipteyim.. gazsız güzel uykulu sağlıklı geceler..

Valla canım bence olmaz alıyırsa bırak alsın sen de rahat edersin.. Ben biraz abartmışım o kadarı da doğru değil ama ben 5 yaşına kadar emzikliydim:) emzik kullandığım günleri hatırlıyorum düşün:) dişlerim çenem de gayet normaldir bu arada:)

Hadi bakalım ne diyecek merak ettim mutlaka haber et canım... Hayırlı haberle gel...

Pişik allerjik bünyeli beveklerde tekrarlayan şekilde olurmuş... Ben sudocrem kullanıyordum iyiydi... Ama allerji doktorumuz (makatında çatlaklar da vardı gerçi) hametan+ çinko karışımı kullanacaksın dedi... Eczaneden onu aldım karıştırdım onu kullanıyoruz sıkıntı yok hiç...

Saolasin canim valla geceleri bazen hic girip yazamiyorum ben oğlum yüzünden. Dualarinada amin diyorum valla 3.ayi doldurmaya gün sayiyorum. İnş geçer. Allah bütün annelere yardim etsin. Bgn gündüz 3ten aksam 10a kdr uyumadi yavrum. Kakada yapmiyo Şali günü fitil attim azicik yapti yeşil ve çok suluydu. Sonra hiç yapmadi. Simdi annemdeyim eve gidince ne yapicam kara kara düşünüyorum
Canim benim oglumda pisik olmuştu ilk zamanlar İslam mendil kullanmayi biraktik. Uni baby yeni doğan kullaniyoduk ama ona rağmen oluuodu. Simdi pamuk su yapiyorum hiç bisiyi yok çok şükür tavsiye ederim

Cnm evde o krem ve sudo krem var
Sadece suyla sileyim belki gecer
Bende nisanda baslicm ise nasil yapcaz bakalim

Evt cnm buyuk rahatlik emzik
Sagol bilgiler icin
Ya pek olmuyodu
3 gundur gecmio
Nasil aciyordur yakimbilir
Hametan cinko bende kullanayim bari

Pamuk su bencede bende oyle yapayim
Hasene benim kiz 12 saat uyumayabiliyor
Max 45 dk lik iki defa uyuyo
Tum gun ayakta

merhaba canm...evet bayadir yoktun.
neden olmasin b gun bulusuruz belki...
tab bnlardan firsat lursa.

emzige gelinc bende alistiramiyorum b kac kere tuttu ana sonra geri pirtlatiyor agziyla.
bakiciya verecegim icun cok stiyorum mzik emmesini.rahat oludu..
bide kauck uclu deneyim lmassa.
silikon olanlari denedm hep.

Canım ben ütü yapamıyorum yaa bugün aralın pantolonunu yatağının üzerinde ütülerin
O kdr zorlanıyorum ki onu okula hazırlarken
Bu sabah yine mahvetti beni..
Ütüleri eşim yapıyor genelde
Ben yemek ev işi cocuk bakımı ile ancak uğraşıyorum :/
Banyo bile yapamıyorum artı birde aralın faaliyetleri fln oluyor başında dur yardım et
Uyut yıka onunla konuş ilgilen vs.. Özen gostericem derken kendimi unutuyorum
Ama cok cok şükür mutluyum.
Dün yemek yaptım mesela bugün belki sadece bi tatlı yapıcam ve evle uğraşırım o kdr
Bu arada 7 de kalktım daha kahvaltı edemedim.

6.30da kalktimmm bende daha kahvalti yapmadim serdar i bekliyorumm 10 da ders i bitiyor birlikte kahvalti yapariz diye.
cagani kla hzirladm biraktim geldim.
dedigin gibi giydirirken savas veriyoruz resmen kazagn giyiyor..b bakiyorm geri yatmis.
pant.giydiriyorumm baska yer kcmis :))))
lduruyor bni...
odev dedn mi `anasinn kirigini` gormus gibi oluyor :))))))
boyamayi hic sevmiyor...
matematiktw ck basarili bide satrancta...boyam acmiyor yuzden onu...

Emzik tutsunda bıraktırmak şöyle Dursun :)
Bence buyuk kurtarıcı.
Aral 1 , 1,5 yaşında iken bıraktı geçe kalırsa zor oluyor

Pişigi geçmiyorsa travakort var mantar kremi hemen geçertravazor da olur.benim kızda olmuştu 15 gün geçmedi bu krem iki günde geçirdi
Kızlar aklınızda olsun hemen geçiriyo.dr bi arkadaşım önermişti

cnm sen güçlü bir annesin bu zamana kadar tek başına baktın. bi an anne rahatlık veriyor sonra naparım diyorsun ama Rabbim gücü veriyor. ben annemlere gidemiyorum malesef şöyle bebeğim çok huysuz evden başka yerde gece geçirmiyor. eşimle demirden beşik yaptırdık. battaniyede sallanıyormuş hissi veriyor. bu bizim kurtarıcımız oldu. gazını pıtır pıtır çıkarıyor ona binince. aldığımız park beşik boşa gitti. neyse o yüzden annem geldi 2 gün kaldı. dün gitti naparım diye kendi kendime düşünüyorum ama allah gücü veriyor. zaten annemde bakamıyorum bebeğime ağlayınca panikliyor. tek avantajı bana yemeğimi yapıyor aç gezmiyorum öyle işte cnm.

inş cnm. ben de silişkon uçluluları deneedim asa almadı diliyle itti hep. halbuki biberonu silikon ama boş boş emiyor onu. sonra cemredenizin nukunu kauçuk aldım tuttu. denemeni tavsiye ederim..

canım bend e çok isterdim 6 ay bebeğimle kalmak ama ücretsiz izin alamam kredi borcumuz var.bakalım raporlarla ne kadar uzatabilirsem okadar yanında kalmak istiyorum bebğimin. ne kadar sürede sağıyorsun canım.
Allah yardımcınız olsun canım ödeme kolaylığı versin. benim eşim rapor olayına karşı olduğu için mecburen ücretsiz izin alacağım yoksa 6 aya kadar raporlarla tamamlamak mümkün insallah sende rapor ayarlayabilirsin, gerçi o da parayla malesef bir arkadaşım 500 tl ye alıyordu raporu 45 er günlük... internette iki göğsüde 15 er dk sağmak gerektiği yazıyordu bende öyle yapıyorum yani toplamda yarım saati sağma işlemine ayıracaksın

Ruyamda: Aralımı kaybolmuş gördüm kızlar
Kocaman bi hastanenin içine girmiş okul çantasını buluyorum bi müddet del gibi arıyoruz ama onu bulamıyoruz
O kdr iğrenç bi duyguydu ki..!
Sonunda buluyordum oğlumu
Allahım neydi o öyle yaa:/
Cnm oğlum bnm nefesim bnm

gecen seneydi.bir yere gitmisizz..cagan yanmdan kaybonluyorr ..ve ariyoruz aruyoruz blamiyoruzz v elimiz bos dnuyoruzzz..oyle agliyorum ki ruyamdaa.uyandimmm.ama tutamiyorumm uyandigm halde aglamaya devam ettim.ama nasil agliyorumm.
allahim vlatlarini kabdenler ne kadar kotu yaaa.
ölumn tek iyi oldugu yer herhalde kayblmadir....insan omur boyu azap icinde lur...
simdi nerde duygusuuuu ne yapiyor duygusu olumden beterrr

allah yasatmasn....cmlemizeee

Pişigi geçmiyorsa travakort var mantar kremi hemen geçertravazor da olur.benim kızda olmuştu 15 gün geçmedi bu krem iki günde geçirdi
Kızlar aklınızda olsun hemen geçiriyo.dr bi arkadaşım önermişti

travacort da kortizon var.
trabazolda yok mus. yemi ogrendim...eczaci arkadas dedi..bilgin olsun canim.
bende travazol surdum pisigine bi kac iyi Geldi. mantar ilaci...

Ben oğluma bir aydır sadece anne sütü veriyorum sağarak ve buzluğa atarak
Besleyicilini kaybetseyai oğlum şimdi 6800olmazdı bence
Süt denilen şeyin yarısı su zaten yani tabi ki buz parçaları olcak buz dediğin su:)
Su içiyoruz süt oluyo öyle düşünün
Sağıp buzluğa atabilirsiniz
Tabi ki tazesi gibi olmaz ama fediğim gibi oğlumun kilosu falan maşallah çok iyi
Ayrıca dolapta 6gün buZlukda 3ay derin dondurucıda 6ay bekler süt
Ben çok araştırdım çoj sordum soruşturdum çünkü

oo maşallah 1aylık olmuş bile bizde 10gün sonra 3ayı doldurcaz
eveet unutmamışın adını selim
şifa olsun o aşılar, yer onu teyzesi
özletmeyin arada görünün canım...

Ayyy Esra ağlattın beni o an seni hayal ettim uyandıktan sonraki halini ((
Kendimi senin yerine koydum.!!
Allah hiç bi anayı evladından onun saglıgından alıkoymasın
Hayatım boyunca cok güçlü oldum tek zayıf noktam evlatlarım
Ve tüm cocuklar.
Allah ayırmasın onlardan beni

cnm sütünü sağarken kac cc süt sağiyorsun tek seferde?ben de önceden mama takviyesi yspıyordum ama son zamanlarda mamayı azalttım ama 2. ay sadece 600 gr almış oğlum o yüzden sordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…