2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
arkadaşlar 1.5 ay falan mama destekli besledim bebeğimi ama günde 1 kez veriyordum. yaklaşık 1 aydır da sadece anne sütü veriyorum. ben 1 ay sonra çelışmaya başlıcam sizce şimdiden sütümü sağmalımıyım. sağarsam bebeğime şimdi yetecek süt kalırmı acaba. sütümün çok olduğunu düşünmüyorum. boşuna sağma makinesi de almak istemiyorum.
buarada siz hangi markayı kullanıyorsunuz?
canım bende senin gibi yapıyordum günde 1 kere mama veriyordum ilk hafta sadece mama veriyorduk gerçi sütüm olmadığı ve mastit olduğum için, sonra giderek azallttık mamayı yaklaşık 2 haftadır sadece anne sütü veriyorum. sütü dondurucuda saklama olayı çok kafama takılıyordu süt sağma makinesini zaten almıştım avent in çok memnunum. süt saklama poşeti de aldım hatta 1 poşet attım ama sonra dondurucudaki poşete bi baktım süt donmuş tamam ama poşette buz parçaları var yani sütü ısıtınca bu buz parçaları süte karışacak:44: geçenlerde internette bir doktora sordum bu durumu " çok önerdiğimiz bir yöntem değil, ama mecbur kalındığında kullanılabilir" cevabını verdi, ben en azından 6 ayını doldurmak istiyorum bebeğimin sonra işe başlayacağım , sende sağma makinesi al bence sağdığını o gün aksam verirsin biliyorsun buz dolabında 2 gün bekliyor insallah sütün çok olur

Canım malesef ben beveğimden dolayı allerji diyetindeyim vebisküvü yiyemiyorum:KK43: lactamil de kullanamıyorum... Geriye su kalıyor onu da biraz daha arttırdım şimdi bakalım fayda edecek mi:KK43:(( sağol düşündüğün için ama:))

Cnm bize biskuvi olmuyor ama lactamil kusburnulusu var
Klasik lactamil degil
Bana firmacisi hediye etti
Tadi biraz buruk ama icinde sut grubu birsey yok
Birde humana iciyorum
Rezene cayi da sut yapar sende dene

canım bende senin gibi yapıyordum günde 1 kere mama veriyordum ilk hafta sadece mama veriyorduk gerçi sütüm olmadığı ve mastit olduğum için, sonra giderek azallttık mamayı yaklaşık 2 haftadır sadece anne sütü veriyorum. sütü dondurucuda saklama olayı çok kafama takılıyordu süt sağma makinesini zaten almıştım avent in çok memnunum. süt saklama poşeti de aldım hatta 1 poşet attım ama sonra dondurucudaki poşete bi baktım süt donmuş tamam ama poşette buz parçaları var yani sütü ısıtınca bu buz parçaları süte karışacak:44: geçenlerde internette bir doktora sordum bu durumu " çok önerdiğimiz bir yöntem değil, ama mecbur kalındığında kullanılabilir" cevabını verdi, ben en azından 6 ayını doldurmak istiyorum bebeğimin sonra işe başlayacağım , sende sağma makinesi al bence sağdığını o gün aksam verirsin biliyorsun buz dolabında 2 gün bekliyor insallah sütün çok olur

canım bend e çok isterdim 6 ay bebeğimle kalmak ama ücretsiz izin alamam kredi borcumuz var.bakalım raporlarla ne kadar uzatabilirsem okadar yanında kalmak istiyorum bebğimin. ne kadar sürede sağıyorsun canım.

Cnm bize biskuvi olmuyor ama lactamil kusburnulusu var
Klasik lactamil degil
Bana firmacisi hediye etti
Tadi biraz buruk ama icinde sut grubu birsey yok
Birde humana iciyorum
Rezene cayi da sut yapar sende dene

Hımm kuşburnundan pek emin değilim bnim diyetim için ama doktora soracağım... Humanayı içiyordum eskiden hatta 1 kutu bitirmiştim bile şimdi ondan da korkuyorum.. Benim diyette sadece süt grubu olmadığı için çıldıracağm:KK43:(

haklısın valla çok zor durumun. ama bu günler de geçicek inşallah. allah dermansız dert vermesin..

Amin canım doğru söylüyorsun Allah bu günlerimizi aratmasın... Ben sıkıntı çekmeye razıyım..

cnm şimdi yakaladım seni :) nasılsın bebeğin nasıl?
en son sana özelden yazdım ama msj kutun doluymuş,
hepinizi çok özledim yahuuuuuuuuuuu kimseler yok şimdi arada bakıyom ama
nesle uzun zamandır gözükmüyo mahtuana hamile ama sanırım zorlu geçiyomuş
ve bende doğum yaptım cnm çok zor bi doğum oldu ama değdi
sidelyam şimdi yanımda uyuyo :)
seni çok öpüyom cnm bnm....
nerde o eski günler :KK43:

cnm şimdi yakaladım seni :) nasılsın bebeğin nasıl?
en son sana özelden yazdım ama msj kutun doluymuş,
hepinizi çok özledim yahuuuuuuuuuuu kimseler yok şimdi arada bakıyom ama
nesle uzun zamandır gözükmüyo mahtuana hamile ama sanırım zorlu geçiyomuş
ve bende doğum yaptım cnm çok zor bi doğum oldu ama değdi
sidelyam şimdi yanımda uyuyo :)
seni çok öpüyom cnm bnm....
nerde o eski günler :KK43:

Canimmmmmmm iyiyim cok sukur bebis te iyi sukurler olsun :KK16: ben de cok ozledim inan
Niye zor oldu tatlim normal dogummu oldu?
Biz de sancilari evde cektik, siklasinca gittik cok istiyordum normal dogumu ama kismet degilmis olmadi iri bebis cok zorladi bizi :KK1: sezeryana alindim... olsun simdi. Yanimizda ya minikler allaha sukurler olsun
Tasinmistiniz siz de, alistin dimi hersey yolundadir umarim
Nerdesin simdi ocak annelerinde mi?
arada baktim herkes yeni topiklere terfi etmisti minikkelebek naapti acaba haberin varmi
Mahtuana giriyo mu o nerde ayyyy cok sordum :KK1:
Cok opuyorum seni de sidelyayi da :KK16:

Idrar tahlili mi zeynep?
Sonucu yaz mutlaka tamam mi
Insallah bi sorun yoktur

arkadaşlar 1.5 ay falan mama destekli besledim bebeğimi ama günde 1 kez veriyordum. yaklaşık 1 aydır da sadece anne sütü veriyorum. ben 1 ay sonra çelışmaya başlıcam sizce şimdiden sütümü sağmalımıyım. sağarsam bebeğime şimdi yetecek süt kalırmı acaba. sütümün çok olduğunu düşünmüyorum. boşuna sağma makinesi de almak istemiyorum.
buarada siz hangi markayı kullanıyorsunuz?
Avent var bende gayet iyi memnunum
Ben de hamileyken almamistim
ilk haftamizda mastit olunca arkadasim yetismisti imdadima

Yorgunum dostlarım yorgunum yorgunnnnn
:KK37:

Hem de ne yorgunluk yaaaa
Ne yemek ne camasir ne utu ne supurme
Hic bitmiyo isler deniz hele sizin gibi 2. Hatta 3. Cocugu olanlara allah yardim etsin
Tam hıh bitti isler deyince yine basa sariyos
Yardimci sartmis...

Canimmmmmmm iyiyim cok sukur bebis te iyi sukurler olsun :KK16: ben de cok ozledim inan
Niye zor oldu tatlim normal dogummu oldu?
Biz de sancilari evde cektik, siklasinca gittik cok istiyordum normal dogumu ama kismet degilmis olmadi iri bebis cok zorladi bizi :KK1: sezeryana alindim... olsun simdi. Yanimizda ya minikler allaha sukurler olsun
Tasinmistiniz siz de, alistin dimi hersey yolundadir umarim
Nerdesin simdi ocak annelerinde mi?
arada baktim herkes yeni topiklere terfi etmisti minikkelebek naapti acaba haberin varmi
Mahtuana giriyo mu o nerde ayyyy cok sordum :KK1:
Cok opuyorum seni de sidelyayi da :KK16:

oh çok sevindim seninde bebişinde iyi olmasına :)
doğumum hep normal gözüküyodu son ana kadar bi gece yalancı doğum sancısıyla hastaneye gittik eşimle
drumuz aniden yatış yaptı ztn günümde geliyodu neyse yattım eee tabi verdiler suniyi tam tamına 2 gün
ama ne açılma oldu nede sancım vardı 2 günde sadece 1 cm açılma vardı
acilen sezeryana alındım çok süpriz oldu ve hazırlıksız oldu doğum şu an tam 1 aylık olduk :)
evet cnm yazın taşındık evime çok alıştım nede olsa kira deil
yok cnm ocak annelerine girmiyom daha doğrusu en son bizim topikten beri hiç girmiyom.
minikkelebek ocak topiğinde bi oğluşu var bnde uzaktan biliyom şimdi girer bakarım epeydir girmedim.
mahtuana en son özelden yazmış cvp yazdım hala tık yok bu akşam biraz kurcaladım onun yazdıklarını
sanırım zorlu bi gebelikmiş hastanede yatmış
bnde evdeyim cnm bebişle zmn geçiyo bugun ilk aşımızı olduk teyzesi
bnde seni çok öpüyom cnm selim dimi bebişin adı onuda öptük :KK70:DDDD

slm kızlar sizleri her daim okuyorum özellikle gece nöbetlerimde oğluşum memedeyken elimde telefon takipteyim. belki kötüyüm ama:)) benim gibi olanları görünce biraz mutlu oluyorum. en azından normal olduğumuzu görüyorum. yoksa sanırım daha zor olurdu. uykusu düzene giren bebeklere maşallah. bizde düzen falan yok paşamın gönlü ne zaman isterse o zaman uyuyor. onun uyku vaktide benim uykum gelmiyor böylece zombi gibi oluyorum. Rabbim bütün yavrulara içinde oğlumda dahil can beden sağlığı versin de geçer elbet hepsi. en azından gaz sorunumuz baya azaldı. gaz çok berbat bir illet ya.. Hasene Allah yardımcın olsun.

bu arada cemredenize benim büyük teşekkür borcum var. belki kendisi hatırlamaz ama beni normal doğuma çok teşvik etmişti ve başardım onunda güzel motivesiyle. ha birde emzik tavsiyesi nuk biraz işimi kolaylaştrısı sıpa onu tutuyor ama azcık pekmez sürüyorum. şekerli su sürenler var. ama sanırım şekerden daha iyi bir seçim pekmez.

gunduz uykusu cok onemli bencede...o zaman iyi oluyorrr..

harfiyyyyen katiliyorummm..
iki hamilelk yeter....

koca gbek bel agrisii....amannnnn

esraa meraba.. rüyanı okuyunca panikledim valla. şu anda bende öyle bir duruma hazır değilim. umarım kazaya kurban gitmem:)) Rabbim isteyenlere versin inş. bana da bebeğim büyüyünce inş hayırlısıyla sağlıcakla.
bu arada ben de antepteyim.. belki birgün sankoda görüşürüz fırsat olursa:))

slm kızlar sizleri her daim okuyorum özellikle gece nöbetlerimde oğluşum memedeyken elimde telefon takipteyim. belki kötüyüm ama:)) benim gibi olanları görünce biraz mutlu oluyorum. en azından normal olduğumuzu görüyorum. yoksa sanırım daha zor olurdu. uykusu düzene giren bebeklere maşallah. bizde düzen falan yok paşamın gönlü ne zaman isterse o zaman uyuyor. onun uyku vaktide benim uykum gelmiyor böylece zombi gibi oluyorum. Rabbim bütün yavrulara içinde oğlumda dahil can beden sağlığı versin de geçer elbet hepsi. en azından gaz sorunumuz baya azaldı. gaz çok berbat bir illet ya.. Hasene Allah yardımcın olsun.

bu arada cemredenize benim büyük teşekkür borcum var. belki kendisi hatırlamaz ama beni normal doğuma çok teşvik etmişti ve başardım onunda güzel motivesiyle. ha birde emzik tavsiyesi nuk biraz işimi kolaylaştrısı sıpa onu tutuyor ama azcık pekmez sürüyorum. şekerli su sürenler var. ama sanırım şekerden daha iyi bir seçim pekmez.

esraa meraba.. rüyanı okuyunca panikledim valla. şu anda bende öyle bir duruma hazır değilim. umarım kazaya kurban gitmem:)) Rabbim isteyenlere versin inş. bana da bebeğim büyüyünce inş hayırlısıyla sağlıcakla.
bu arada ben de antepteyim.. belki birgün sankoda görüşürüz fırsat olursa:))

Mrb gececi anne , bende aynı durumdayım , kızım memedeyken teldn takip ediyorum :)) benimki uyudu sabah 7 ye kadar uyanmaz muhtemelen ama bu seferde bende uyku kaçtı gitti :KK66: iyi senin kuZucuğun emziği almış , cok uğraştım ama deniz emzik almadı maalesef :KK43:

Kizlar emzik verme konusunda cok kararsizim
Ama esim verdigi icin kizim emzikkolik oldu
SiZce sorun olurmu emzikten

Mirakar ala yarin alerji uzmanina gidicem medical parka bakalim ne dicek burdan yazarim

Kizimda pisik oldu ya
Surekli altini degistiriyorum kremliyorum hayret birsey ya

İyi cnm sen nasilsin
Bebisin gazi mi var
Benim minnosta ikiniyor
İnsallah 3. Ayda biter bu gaz

Iyiyim canm bende , sorma 3 gün iyiysek 4. Gün gaz sıkıntısıyla baş ediyoruz , aminnn inşallah biter , bitmezse Nisan'da işe başlamam gerek ben biterim gibi geliyor , hayırlısı bakalım , sabah rota aşısı ve kalça randevumuz var

Mirakar ala yarin alerji uzmanina gidicem medical parka bakalim ne dicek burdan yazarim

Kizimda pisik oldu ya

Canm emzik bence oyalamak için iyi olmus , asıl sorun duydugum kadarıyla zamanı geldiğinde bıraktırmakmış, onuda halledersiniz umarım , pişik için mustela krem var onu öneririm ben ilk günden beri onu kullanıyorum , mustela barier krem olarak geçiyor , hamilelik döneminde çatlak kremini kullanmıştım cok memnun kalmıştım hiç çatlağım yok , o yüzden Denizi'de mustela ile kremledim çok gecmiş olsun kuzuma

Mrb gececi anne , bende aynı durumdayım , kızım memedeyken teldn takip ediyorum :)) benimki uyudu sabah 7 ye kadar uyanmaz muhtemelen ama bu seferde bende uyku kaçtı gitti :KK66: iyi senin kuZucuğun emziği almış , cok uğraştım ama deniz emzik almadı maalesef :KK43:

mrb cnm. demekki çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz.. dün senin yazını okuyunca dedim maşallah bebişe ne güzel 7 ye kadar uyuyor:)) ama senin uykunun kaçması kötü olmuş.. umarım sende duruma hemen adapte olursun.. ewt ya en azından 5-10 dk pekmezli emzik tutuyor da tuvalet ihtiyacımı falan gideriyorum:))

Kizimda pisik oldu ya

çok iyi olmuş aslında burda karamel yazmıştı sanırım. emziğe alıştırmak birkaç ayı buluyor ama unutturmak birkaç gün demişti.
bence çabuk unutur. ha birde bir dişhekimin yazısında okumuştum . emziği verin gazı çıkarmaya çalışırken hırsını ondan alır onu sıkar. bıraktırıken de emziği makasla kesin verin birkaç kere ağzına aldığında istemez demişti. şuanda psikolojimiz iyi değil çoğumuzun bence azıcık da olsa dinlenme molası baya iyi gelir bizlere.. özellikle tecrübesiz annelere:))

X