2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Bütün gün sohbet ediyoruz. Yaotıklarımı anlatıyorum altını değiştirirken. Neler yapacağımızı anlatıyorum. Üstünü değiştirirken oyunlar yapıyorum yoksa ağlıyor. O da bana cevap veriyor, gülüyor, sesler çıkarıyor. Egzersiz yaptırıyorum. Beşiği ve park yatağında dönenceler var, onlara bayılıyor. Ana kucağındaki oyuncakları çok seviyor. Oto koltuğuna da bir oyuncak astım. Sonra vücudunda dokunduğum her yerin adını söylüyorum ve öpüyorum, çok hoşuna gidiyor. Dün aynadaki aksine güldü birkaç kere.
Dönencesi Fisher Price Mutlu Düşler
Ana kucağı Tiny Love 3 in 1
Oto koltuğuna astığım oyuncak Playgro Kelebek. Hem sallayınca ses çıkarıyor hem de kanatları hışırtılı, bayılıyor o sese, çok sakinleştiriyor, aynası falan var.
Bir de Fisher Price Yağmur Ormanı oyun halısı var ama henüz açmadım.

Allah kabul etsin canım.

benim elif nuriş ağu gı gu gibi sesler çıkarmaya başladı bi görseniz çok tatlı oldu yaaa. ayrıca rotavirus aşısına az kaldııı.

maşallah elife. bence bebeklerin en tatlı dönemleri bu dönemler, keyfini çıkar bu güzelliklerin

maşallah tosuncuk olmuş bu yakışıklı. Ben benim oğlum tosuncuk oldu diyodum ama ali daha tombik olmuş maşallah
kıyafeti de kıyafetin içindeki de çok tatlı

geçmiş olsun canım, çok yoruldun demek ki insan bazen o kadar yoruluyor ki dalgınlık oluyor

yok canım benm ki ağlarken demiyor bildiğinz durup duruken anne diyor :))))teyzesi anne diyor o da arka arkaya anne diyordu şimdi daha net anne diyor:))5 gün sonra 3 aylık oluyoırz artık büyüyor tabi:)))

maşallah bebeğine, zaman ne çabuk geçiyor, sanki daha dün gibi nst yi, ultrasonu, krampları, doğum şeklini konuştuğumuz günler
o günler geçti, doğdular da, kocaman oldular

herkese selam nasılsınız kızlar ben fena değilim kızım 2 gündür çok korkuyor ve ağlayarak uyanıyor sizce neyi var dün hiç uyumadı bugünde uyudu ama huysuzdu bi sorun yoktur inş. :18:

canım benim bebeğimde 2 gündür öyle, zorla uyutuyorum sanki korkmuş gibi uyanıyor 5 dk sonra, 2-3 saat uyumuyor
ben de esra gibi aşıdan olduğunu düşünüyorum

maşallah canım, akşam karınları iyi doyunca uzun uyuyorlar
iyi ki taşmış sütün taşmayıp içerde kalınca süt düğümlenmesi oluyor
ped, emzirme atleti falan gündüz bile kullanamıyorum ben, siz gecede mi kullanıyosunuz

Günaydın millet....!
Herkese iyi haftalar

sana da iyi haftalar canııııım

geçmiş olsun canım, en azından sorun bulunmuş, bildiğim kadarıyla tedavisi de kolay, inşallah eylül de rahatlar artık sende

kızlar bişey sorucam konu buraya gelmişken , büyük tuvaletleri ne zaman sertleşir ki , hala cıvıkız bizzzz:26:

biz de hala su gibiyiz, katı gıdalara geçtikleri zaman sertleşmeye başlıyor canım

geçmiş olsun canım, ilaçla tedavi oluyormuş madem sıkma canını
grip için zencefilli bal üstüne başka bişey bilmiyorum 2 günde ayağa dikiyor beni,
kestane balı bulabilirsen o daha iyi oluyor

Canım geçmiş olsun inşallah sizde de allerji yoktur... Öncelikle mama kullanıyor musun? Şayet kullanıyorsan senin yaptığın süt diyetinn hiçbir anlamı yok.. Boşuna eziyete girme.. Kullanmıyorsan çok dikkatli bir şekilde diyet yaparsan şayet 4-5 güne bebeğin toparlar.. Yalnız sadece inek sütüne karşı değil başka gıdalara karşı da allerjisi varsa şayet o zaman doğal olarak bebeğinde rahatlama olmaz.. Ben 9 gün oldu doktorumun verdiği diyeti ve özel mamayı kullanıyorum.. Maşallah diyeyim kanlı kakaya ( bizde kanlı kaka olmuştu) rastlamadım.. Suratındaki döküntü tarzındaki sivilceler bitecek kadar azaldı...

Ben bebeğim uyanıp istediçe emziriyorum.. Gün içinde 2-2.5 saatte bir gece ilk yatışında 4 saat sonra... Göğüslerim çok doluysa tek göğüsle doyuyor.. Değilse ikinci göğüse de geçiyoruz...

Geçmiş olsun(

Canım ben oyun halısını kurdum onda asılı olan oyuncaklarla oynuyoruz onun dışında da içi çıngıraklı yada basılınca öte yumuşak tabi yine oyuncaklarla oynuyoruz.. Yuvarlak saplı sallanınca ses çıkaran oyuncağı eliyle tutturmaya sallatmaya çalışıyorum kol kasları güçlensin diye... Başta tutamıyordu ağır geliyordu.. Şimdi güzel kavrıyor kaldırabiliyor:) birkaç resim ekledim..

nane sutu kesmiyoda bir miktar
a zaltir..prolaktini dusuriyor..b kac gun idare dersn oyle cok ck da azalmiyor hem..
ihlamurda kafi o zama.n..n devam edeblirsin..
bide dnlenme ck onemli..

oy kıyamam yaaa
bebişler hiç hastalanmasın
agresifmelek ve turkuaz canlarım çok geçmiş olsun allah şifa versin

esradinçel canikom geçen okudum yazamadım dr ne dedi tam olarak anlatabilirmisin benimkinde de horoz ötmesi gibi sesler oluyo
ne zaman geçicekmiş?

keleback evet canım bizde de memeyle bi inat var sukunet demiş zaten
emme sıklığını sormuşsun, önceden daha sıktı ama buaralar çok değişken emme aralıkları, hiç kestiremiyorum değişti düzeni
zaten çok acıkınca tutuyo yoksa bağrış çağrış çekiyorum hemen
ben tek seferde birini emziriyorum...

cemredeniz allah kabul etsin canım atlattın sende mevlütü
bizim de çok kalabalık olmuştu

yaa sık sık yazamayınca unutuyorum
çok hızlı değişiyo bizim bebelerin gündemi

çok tşkler arkadaşlar dikkate alacam bu oyuncakları inşallah. bebeklerinizle güzel vakit geçirmeniz dileğiyle

kızlar bu gün kontrilumuz vardi kakasi icin tekrar tahlil yapildi şurup kullandigim halde hala sonuç ayni mikrobik kist çikti kakası hala yeşil bide enfeksiyon bölümü görsün istersen dedi karar veremedim eve geldim uff çok kararsizim normalmi acaba bu durum bi şikayetimiz yok rengi dışinda ateş yok kusma yok kilo alimi iyi boşuna ilaç kullanmış olduk napsamki rengi yediklerine baglı derseniz çokta sebze yemiyorum

Essela moralim cok bozuk sanirim bebegim memeyi birakicak ben sorunu buldum ama cozum henuz bulamadim benim bebegim ilk emmeye baslayinca birden cok sut gidiyor oda rahatsizlik duyup agliyor birakiyor napicagimi sasirdim 3, 4 saatte bir tek meme emiyor emme pozisyonuna gelince veriyor yaygarayi seninki tam olarak nasil ?.

Nane sütü kesiyor diyorlar. Ihlamur içiyorum bol bol. Antibiyotiği aynı saatte veriyorum. Hiç içmek istemiyor

Cok gecmiş olsun Cnm.
Cok üzüldüm. Neden hastalanmış bişey dedimi Dr.
Birinden mi bulaştı acaba.
Sen bol bol ıhlamur iç içine çubuk tarçın koyabilirsin.
Sütün şifa olsun elaya
Cok sıcakta bebekleri hasta edebiliyor Cnm
Hergun havalandır da temiz hava içeri mikroplar dışarı çıksın

turkuaz 2 saatte bir 1 saat emiyor mu?
hep böyle mi acaba diğer bebişler de
eğer normali buysa bizim ki baya az emiyo

çok geçmiş olsun gizemcim
uyumama falan da ondan belki de
çok şükür ki farketmişsiniz...
allahım tüm hastalıklardan korusun

senaycım ben de gecen hafta aşıda hemşireye danıştım
bazen yeşil oluyor kakası dedim
sadece anne sütü alan bebeklerde olabiliyor normal dedi
senin yediklerin de etkiliyor dedi
ama sizde mikrobik kist çıktığını söylemişsin
bu nasıl anlaşıldı ?
rengi yeşil dedin de kaka tahlili mi yapıldı :26:
allah şifa versin canım

bırakmaz inşallah dur, hemen olumsuzu düşünme
4 5aylık bebeklerin biara memeyi bırakma eğilimi olur diye duymuştum, burda da yazdım
ama bizimkiler daha çok küçük
bilmiyorum niye böyle yapıyo memeye yaklaştırınca çok çok acıkmış değilse ağlamaya başlıyo ama fena bi ağlama!
daha hiç almadan!!!
eğer çok süt gidiyo diye yapıyorsa onu emzirmeden önce biraz sağmayı denesen
bizim de çok değişken ama ortalama 3-3,5 saatte bir tek meme

Canım benm bebeğim de çok kusuyodu dr bikaç şey önerdi ondan mı bilmem bayaa azaldı
Öncelikle eğimli yatır dedi reflü yastığımız var sayesinde geceleri çocuğum boğulur mu diye korkmuyorm artk
Mümkün olduğunca dik emzir ayaklar aşağıda baş yukarıda ve emdikten sonra on dk omuzda pış pış yap uyusa da yap gaz çıkarması önemli değil yediği bağırsağa gitsin dedi
Belki yardımı olur sana da kusan bebek zor çünkü biliyorum

Giremedim biraz geç cevap veriyorum kusura bakma nolur
Benm yara izimde iyileşme var ama normal bıraksam da böyle olurdu gibime geliyo. Bir de düzenli kullanmak lazım ben yapamıyorum işte onu unutuyorum gidio tek derdim o olsa unutmazdım tabi hamilelikte çatlak kremini bir gün atlamaadım birde şu halime bak dişimi fırçalamayı unutuyorum bazen
Çıldıırrrrrrrrr

canım bazen benim bebeğimde de oluyor o problem
göğsüm çok doluysa emzirmeden önce biraz sağıyorum ben, 50-60 ml kadarını alınca rahat emiyor

geçmiş olsun canım,
emme süresi de aralıkları da değişken bizde, gündüz uyuyorsa 2-3 saatte bir genellikle tek göğüsle doyuyor, emme süresi de 20 dk ile 30 dk arası değişiyor, uyanıksa saatte bir de emdiği olyor

Canim minnosa cok uzuldum facebookta bebek bakim yapim ve onarim diye kapali bir grup var oraya sorsana bunu, orada guzel bilgilendirirler, insallah tez zamanda duzelir

o gruba defalarca istek gönderdim almadılar beni ya neden ki acaba :44:

Son düzenleme:

cok tesekkur ederim
ben bunlara ek olarak gece kucakta ve dik yatiriyorum kusmasi cok siddetli 10 dakika kurtarmadi gerci boyle de cok bisey farketmiyor kusacagi varsa kusuyor. ben en cok memeemdikten hemen sonra ya da meme emerken sut kusmasina uzuluyorum cunku bu sefer de ac kaliyo acliktan agliyo zaten ksutugu icin cok sik emmek istiyo bi de boyle olunca sut uretemeden yeni ihtiyac beliriyor. cok yiprandim cok
senin bu onlemlerle azalmis olmasi buyuk sans cok sukret :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…