2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Aralik anneleri hepibnize merhabalar
emzik konusulmus benim.arasim sadece bambino aldi oda bambinonun ucuz olanini onun ucu cok cok yumusak
bu arafa recel bandirirken alerjiye dikkat cilek receli cildinii bozabiliyor
emzik iyimi kotumuye gelince ben cok memnunum.su an bile aglayinca aklima.gele tek sey emzigi takmka caba sarfetmiyorum 2o gunlukkenden beri emiyor hep uzun uykular uyuyan sakin bir bebek oldu
genelde dr kar karsidir diye ben emzigi cikartirdim kontrole girerken bir gun dr amcamiza yakalandik:KK43:
Derken dr da demezmi kitaplar bize vermeyin der ama bizde bizim.oglanla basedemedik hanim verdi:)
Iste o an daha bir rahatladim
kizim ikibucuk yasa kadar emdi bir ginde birakti

Yaaa .ne kadar guzel...bende emzik alsin ostiyorum olmuyor.
Bakkal emzigi denicem..
Bambinonun bebedordn farki varmi

Bide kiraz uclu emzik kullanan var mi...

arkadaşım benide bekle bende geliyorum

Gec bile kalmisiniz canlar hosgeldiniz ben bebek dogdugundan beri ordayim yine uyandik 6 bucukta :KK43: sabah uykusuna hasretimmm
Kizlar niye boyle olduk ya? Ben gece gündüz uykusuzm anam Allah dusmanimin basina vermesin.
kiraz uc dedkleri mi yuvarlak..
bende bugun arkadasa bakkal emzigi sipatis ettm.
belki emer.

bebedor silikon ucluyu emmedi.sadece bazen aciktiginda emiyor.nuda adanada unuttum...
bambno tavsiye etmis biri burdan onun uc ile bebedorun wee nin hep ayni.
alsam farkeder mi acaba ....yani biri diyo benimki sadece bebedor aldi biri bambino...uclari arasinda fark goremedim..
bakkal emzigini de emmezse

kaucuk mu kiraz mi hangisin aliiim..
deneyimli annrlere soruyorum..

hemen girdign yerden cik arkadasm...
biliyorum cok yorucu senn icin.
dn aksam gece yani seni dusundum.
bizimki gce de uyndi emdi..buraya kadar normal..aaaa baktm fal tasi gibi acik gozu uyusana ...
yoook uyumuyor
kucalta gezmek isiyor..
sesne kv kalkt gzdirdi biraz.emzirdm ettim derken 2 saat gect 2den 4 e kadar uyanukti yani.
dedmki o zaman helal olsn tubaya

nasil yapiyor cok guclu b kiz dedim...

azck daha sabret bbism..
cogu gitti azi kaldi.
4 alkken duzelmis olur buyu ihtimalle..

Kiz güçlü olsaydim bu kdr bitkin olmazdim. Ya kolik nöbet saatlerimizde azalma yok ama ağlama volumünde hafif bi düşme var. İyi çok şükür artik bogurerek aglamiyo diyorum tam 2 saat omuzuda ziplatarak uyutmaya calisiyrum .uyuyo koyuyorum ya uyaniyo yada 5-30dk arasi uyuyup uyaniyo. Ben iyice düzelmesini beklerken ayarları kaydi iyice. Nette okudum 6-10 haftalar arasında bebeğin uyku aliskanligi oturur. Ben 9. Haftadayim bu mu düzen? Dun gece artik eşime yalvardim 1,saat bak nolur diye arkasini dondu yatti. Sonra bi ara uyandi bende su içme bahanesiyle verdim ahmedi gelen yattim 20 dk snra meme istyo diye geri verdi bana ben ne kdr kotu anneyimki çocuğum ssürekli mutsuz anlamiyrum galiba onu beceremiyorum anneligi...

sanirsam bende depresyona giriyorum bugun dogum gunum esimle aram tirt kendimle tirttt ev aldi basini gidiyo ustum basim tirtt sac bas dagildi iyice Allah sonumuzu hayir etsin bide kafaya takmamis gibi gosterip taktigim bi konu var oglumun iki kasinin ortasinda V seklinde dogumdan kalan bi leke var koyu kirmizi degil acik pembe uyudugunda azaliyor kendini kastiginda biraz belirginlesiyor varmi bebeginde dogum lekesi olan gecer diyorlar ama bilmiyorum ismini V ile baslayan bi isim koysaydiniz diye espri yaptigini sanan insanlarla karsilasmak sinirimi bozuyor

cnm cvp verilmiş ama bende vereyim
oğlumda totsundan sırtının ortasına kadardı leke ödüm koptu kalacak diye okula başladığında hiçbişey kalmamıştı
kızımdada var bu sefer korkmuyorum :KK34:
sende merak etme geçecektir
doğum günün kutlu olsun hepimizde aynı tırtlıklar var herşey rayına oturduğunda bu günleri unutur sonraki bebişi düşünmeye başlarsınız merak etmeyin :KK9:

karamelcim ultrasonda yanılma olurmu bilmem ki doktorda bişye demedi 2 aylıkken yaptırmıştık burda okuyunca dikkatımı çekti ndişe ettim bilmıyorum belkı gideriz baska bır hastaneye radyolog baktı sadeece hiç bişey demedi yazıcıdan cıkan kağıdı doktorunuza gösterın dedi çocuk doktoruna gösterdik normal dedi

sonrdan olmuştur belki benım yeni dikkatımı cekıyor asimetrik olduğu inşallah bir sorun yoktur bebelerimizde c<nım onlr bizim canımız

cnm yanılma olayı ne kadar olur bilemiyorum
ben ablamda kalça çıkıklığı olduğundan sadece biraz fazla üstüne düşüyorum bu durumun
yürümesinde problem yok ama 40 yaşına kadar kaliteli bir hayat yaşayamadı hep ağrılar acılar sonra platin takıldı çok çekti
erken farkedilseydi bunlar olmayacaktı
ben ilki iyi çıksada açıkçası sonraki ay tekrar baktırmayı düşünüyorum
sonuçta zararlı bişey değil

Aralik anneleri hepibnize merhabalar
emzik konusulmus benim.arasim sadece bambino aldi oda bambinonun ucuz olanini onun ucu cok cok yumusak
bu arafa recel bandirirken alerjiye dikkat cilek receli cildinii bozabiliyor
emzik iyimi kotumuye gelince ben cok memnunum.su an bile aglayinca aklima.gele tek sey emzigi takmka caba sarfetmiyorum 2o gunlukkenden beri emiyor hep uzun uykular uyuyan sakin bir bebek oldu
genelde dr kar karsidir diye ben emzigi cikartirdim kontrole girerken bir gun dr amcamiza yakalandik:KK43:
Derken dr da demezmi kitaplar bize vermeyin der ama bizde bizim.oglanla basedemedik hanim verdi:)
Iste o an daha bir rahatladim
kizim ikibucuk yasa kadar emdi bir ginde birakti

sonuna kadar katılıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kizlar niye boyle olduk ya? Ben gece gündüz uykusuzm anam Allah dusmanimin basina vermesin.

Kiz güçlü olsaydim bu kdr bitkin olmazdim. Ya kolik nöbet saatlerimizde azalma yok ama ağlama volumünde hafif bi düşme var. İyi çok şükür artik bogurerek aglamiyo diyorum tam 2 saat omuzuda ziplatarak uyutmaya calisiyrum .uyuyo koyuyorum ya uyaniyo yada 5-30dk arasi uyuyup uyaniyo. Ben iyice düzelmesini beklerken ayarları kaydi iyice. Nette okudum 6-10 haftalar arasında bebeğin uyku aliskanligi oturur. Ben 9. Haftadayim bu mu düzen? Dun gece artik eşime yalvardim 1,saat bak nolur diye arkasini dondu yatti. Sonra bi ara uyandi bende su içme bahanesiyle verdim ahmedi gelen yattim 20 dk snra meme istyo diye geri verdi bana ben ne kdr kotu anneyimki çocuğum ssürekli mutsuz anlamiyrum galiba onu beceremiyorum anneligi...

cnm allah yardımcın olsun
ne sen kötü bir annesin nede bebeğin garip bir bebek
sende benim gibi kurradan kolik çektin :KK53:
oğlumda çektiklerimi rabbim kızımda çektirmedi çok şükür
seni çokkk iyi anlıyorum ama inan geçiyor
az daha sabır rabbim meleğine şifa sanada sabır versin

kızlar şu emzirme olayı çok canımı sıkıyor şimdi makaleleri okuyorum da emzirirken anne kucağında bebeğin başı dik olmalı diyor nasıl ya anlamadım gitti, ben kucağımda emzirdikten sonra yatağa koyduğumda uyanıyor, ama yatarak emzirince yerinden de kaldırmadığım için uyanmıyor ama yanlış bir teknikmiş, yatarak emzirme orta kulak iltihaba sebep oluyormuş. sizler nasıl emziriyorsunuz

kızlar şu emzirme olayı çok canımı sıkıyor şimdi makaleleri okuyorum da emzirirken anne kucağında bebeğin başı dik olmalı diyor nasıl ya anlamadım gitti, ben kucağımda emzirdikten sonra yatağa koyduğumda uyanıyor, ama yatarak emzirince yerinden de kaldırmadığım için uyanmıyor ama yanlış bir teknikmiş, yatarak emzirme orta kulak iltihaba sebep oluyormuş. sizler nasıl emziriyorsunuz

ben kafasının altına yastık koyuyorum kucağımdaysa ve yastık yoksa yanımda dizimi kırıp ayağımı diğer bacağımın üstüne koyuyorum inşallah anlatabilmişimdir
biraz dik oluyor ama geceleri uyku sersemi nasıl emziriyorum bilmiyorum :KK53:

bende oğlumu hep yatarak emzirdim bişey olmamıştı.. şimdi daha başlayamadım bunu yatarak emzirmeyi..
bi kaç kere yaptım ama meme ucu bulmda zoralnıyor. :KK70:

ben şu sırada huniyi takcam o da deminden beri cızırdıyor meme istiyor sürekli iki gündür diye gece uykularımız iyi sadece dün 2 saat 2 den 4 e kadar uyanık kaldı diye bugün depresyona bağlicam nerdeyse
eşim k.v ve k.baabam yardımcı oldukları halde
emzirme sırasında sucuğum çıkıyor bunalıyorum
bağırma geliyor içimden delimiyim neyim bilmiyorum..
biraz emip bırakıyor
uyukluyor:KK35::KK35:
sonra kalkıyor birdaha aynı sey bugun böyle geçti:KK53::KK53::KK53:
bunaldım bende
senin halini düşenimiyorum bile:KK53::KK53::KK53:

kolay gelsin, inşallah çabucak alışır
canım sen kalça usg darülaceze de mi çektirmiştin, eğer öyleyse sistem nasıl işliyor nereye gidiliyor ne yapılıyor anlatır mısın?
ben de usg için ücretsiz çekecek bir yer arıyorum

sukunet ben de kalca ultrasonunu devlette cektirmiştim
cocuk bölümüne randevu alıp gittim orda dr.a söyledim yazdı gittim çekildi
3 4 kişi vardı benden önce çok beklememiştik
buarada sen nerde oturuyorsun canım?

tuba ne demek beceremiyorum
bu zorlukları yaşamak hiç kolay değil!
gayet te güzel üstesinden geliyosun
tamam uykusuzluktan mahfoldun yoruldun eşin de yardımcı olmuyo ama işte bunları yaşadığın için biçoğumuzdan daha güçlüsün
allah yardımcımız olsun hepimizin...
annelik zormuş gerçekten ki daha küçücükler...

valla ben sadece oturarak emzirebiliyorum

buarada benim bebiş buaralar memeyle çok zıtlaşıyo :KK43:(
almıyo sinirleniyo anlamıyorum
pamukçuk yok daha önce olmuştu ama çok önce

bişey duymuştum
bebekler 3 4 aylıkken memeyi bi bırakma eğilimi yaşarlarmış
hatta sakın pes edip mama verme, geçer sonra yine güzelce emer demişlerdi
böyle bişey var mı
almayıp aç uyudu bikaçtır :KK14: benim de içim gidiyo...

Cnm dik nasil olcakmis anlamadim
Yatarak derken siz mi yatiosunuz zor degilmi oyle

yaaa aşerme nedir şimdi yaşıyorum ben!!!
bu nasıl bi iştahtır arkadaş :KK53:
canım nasıl tatlı çikolata istiyo
doğumdan sonra rahat kilo vermiştim ama geri alcam yaaaaaaaaaa
kendime engel olamıyorum
canım nasıl bi tepsi baklava bi kilo çikolata istiyo anlatamam :KK53: :KK52:

kızlar hediye aldınız mı?
şöyle kolayca ulaşılabilcek ve ekonomik bir hediye önerisi olan var mı???
peki ülker çikolatalı gofret sevmeyen var mı :KK52: :KK37:

şekercim nbr özledim valla bebişin nasıl ben 14 subat falan hiç düşünmuyorum bilmem koca düşünuyormu o yapsın sürprizi falan ama bak huni olabilir bu aralar çok revaçta :)

cnm cvp verilmiş ama bende vereyim
oğlumda totsundan sırtının ortasına kadardı leke ödüm koptu kalacak diye okula başladığında hiçbişey kalmamıştı
kızımdada var bu sefer korkmuyorum :KK34:
sende merak etme geçecektir
doğum günün kutlu olsun hepimizde aynı tırtlıklar var herşey rayına oturduğunda bu günleri unutur sonraki bebişi düşünmeye başlarsınız merak etmeyin :KK9:

cnm yanılma olayı ne kadar olur bilemiyorum
ben ablamda kalça çıkıklığı olduğundan sadece biraz fazla üstüne düşüyorum bu durumun
yürümesinde problem yok ama 40 yaşına kadar kaliteli bir hayat yaşayamadı hep ağrılar acılar sonra platin takıldı çok çekti
erken farkedilseydi bunlar olmayacaktı
ben ilki iyi çıksada açıkçası sonraki ay tekrar baktırmayı düşünüyorum
sonuçta zararlı bişey değil

sonuna kadar katılıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

cnm allah yardımcın olsun
ne sen kötü bir annesin nede bebeğin garip bir bebek
sende benim gibi kurradan kolik çektin :KK53:
oğlumda çektiklerimi rabbim kızımda çektirmedi çok şükür
seni çokkk iyi anlıyorum ama inan geçiyor
az daha sabır rabbim meleğine şifa sanada sabır versin

karamelcim ablan için üzüldüm hayattki en önemlı şey sağlık bunun için elimden geleni yaparım k bende içimde kalmamsı için başka bir doktora daha gidicem

bende oğlumu hep yatarak emzirdim bişey olmamıştı.. şimdi daha başlayamadım bunu yatarak emzirmeyi..
bi kaç kere yaptım ama meme ucu bulmda zoralnıyor. :KK70:

ben şu sırada huniyi takcam o da deminden beri cızırdıyor meme istiyor sürekli iki gündür diye gece uykularımız iyi sadece dün 2 saat 2 den 4 e kadar uyanık kaldı diye bugün depresyona bağlicam nerdeyse
eşim k.v ve k.baabam yardımcı oldukları halde
emzirme sırasında sucuğum çıkıyor bunalıyorum
bağırma geliyor içimden delimiyim neyim bilmiyorum..
biraz emip bırakıyor
uyukluyor:KK35::KK35:
sonra kalkıyor birdaha aynı sey bugun böyle geçti:KK53::KK53::KK53:
bunaldım bende
senin halini düşenimiyorum bile:KK53::KK53::KK53:

bende yatarak emzirmeyi beceremiyorum
eylülede bişeyler oldu bugün gündüz uyumadı doğru dürüst en uzun yarım saat 45 dk uyudu hala uyanık yanımda yatıyor kanepede
bizim yatağa koydum kendi kendine uyudu
beşiğine aldım gözler faltaşı
beşini niye sevmiyor bu çocuklar yaaaa
kanepede de uyumuş bile :KK53:
uzun bir gece bei bekliyor sanırım :KK6:

hımmm bide o var dimi :44:
hiçbişey düşünmedim doğrusu ya çikolata deme banaaaa :KK56:
olsada yesem
yok yok yemesem :KK19:
uyu kızım yaaa uyanık kaldıkça kötü kötü niyetler :KK53:

karamelcim ablan için üzüldüm hayattki en önemlı şey sağlık bunun için elimden geleni yaparım k bende içimde kalmamsı için başka bir doktora daha gidicem

sağol cnm
haklısın rabbim sağlık versin dermansız dert vermesin
bence de git aklın kalmasın
sonucu da bize yaz olur mu bakalım eylülün ki nasıl geçecek önümüzdeki hafta gidicez
bu gün 55 günlük olmuşuz
salı aşımız var kalça usg var
önce usg çektirelim sonra aşılar :26:
inşallah bizim aşılarda kolayca geçer gider
birde kusmasını sorucam yine
kakası çok sulu her seferinde belinden çıkıyor,bezini sıkınca bacaklardan çıkıyor :KK14: bir yeri tıkasam başka yerden çıkıyor zaptedemiyorum
acaba kayısı suyu içiiyorum omu etkiliyor çocuğu
birde kulaklarını kontrol ettiricem
oyyy doktor bizi kovmasa bari :KK53:

sağol cnm
haklısın rabbim sağlık versin dermansız dert vermesin
bence de git aklın kalmasın
sonucu da bize yaz olur mu bakalım eylülün ki nasıl geçecek önümüzdeki hafta gidicez
bu gün 55 günlük olmuşuz
salı aşımız var kalça usg var
önce usg çektirelim sonra aşılar :26:
inşallah bizim aşılarda kolayca geçer gider
birde kusmasını sorucam yine
kakası çok sulu her seferinde belinden çıkıyor,bezini sıkınca bacaklardan çıkıyor :KK14: bir yeri tıkasam başka yerden çıkıyor zaptedemiyorum
acaba kayısı suyu içiiyorum omu etkiliyor çocuğu
birde kulaklarını kontrol ettiricem
oyyy doktor bizi kovmasa bari :KK53:

canım doktorlar ne için var sor tabii bende çok pimpirikli olduum bizimkide günde bir kere yapıyordu beline kadar dolduruyordu iki gündür de 3e 4e cıktı bir düzek tuturamadık ama az az yapıyor ishal midesem değil az az rengi sarı kokusu normal mukuslu değil ama bir ses çıkarıyor dağları devirecek aman diyorum belıne kadar gecmiştir bir acıyorum az yapmış bir günü bir gününü tutmuyor

Sallayarakta uyumuyo memedede uyumuyo uyusada en uzun uykusu 30-60 dk ve 24 saatin 5 saatini ancak uyuyo bunun sebebi uyumayı bilmemesi.ya öğrencek yada uykusu oldugu ve uyuyamadığı için hep ağlayan mutsuz bi bebek olucak.

canım cok kahwe cay içiosanda sütten geçebilir ,bebeğe uykusuzluk yapar, ben cok içioduk bizim bebişi uyku tutmuodu. azalttım şimdilerde uyuyor. mesela sabah uyandı diyelim hemen başka odada durmmak istiyor.gece ve gunduzu ayırmış durumda. sadece geceleri yatağına gidiyor oradada sallamam uzun sursede sallayarak uyutuyorum. ama bende cok zorluk çektim anlayacağın. sürekli gaz sancısı sürekli huysuzluk yapıodu durmadan ağladı ,ağlamasını durduramadık canım. bişey olacak diye cok korktum küçük aşkıma. bir yerde eksik yada yanlış yapıyoruz ama nerede.ısrarla ya yastıkta salla, yada beşiğinde illa uyuyacak. bide telefonuma kurutma makinesinin sesini çektim uyurken bana yardımcı. bideee eeeeeeeeeeeeee diyorum gözlerini kapatıo. emiziği normal sartlarda emmio ağzından cıkarıo ,ama uyurken emizikle uyumayı öğrettim ,sadece uyurken emiziği kabul ediyor. yani kısacası her yolu denedim ,ama orta yolu bulduk. umarım sende bulursun canım , bebeğe de uzuluyorum uykusuz kalıo , kendimizede uzuluyorum bizde yorgun argın mecalimiz kalmıo.

tabiki sevmeyen yok :))))

ben hdiye falan istemiyorum..tek bana yard. olsn yeter.

bende yatarak emzirmeyi beceremiyorum
eylülede bişeyler oldu bugün gündüz uyumadı doğru dürüst en uzun yarım saat 45 dk uyudu hala uyanık yanımda yatıyor kanepede
bizim yatağa koydum kendi kendine uyudu
beşiğine aldım gözler faltaşı
beşini niye sevmiyor bu çocuklar yaaaa
kanepede de uyumuş bile :KK53:
uzun bir gece bei bekliyor sanırım :KK6:

hımmm bide o var dimi :44:
hiçbişey düşünmedim doğrusu ya çikolata deme banaaaa :KK56:
olsada yesem
yok yok yemesem :KK19:
uyu kızım yaaa uyanık kaldıkça kötü kötü niyetler :KK53:

benimkide daha yen uyudu ama ayahimda hala cnku surekli kiprasiyor. sallanc uyuyor.
bu ahlak da yeni ckti.

X