2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
selam kizlarr bayagii b bakamadm buralara..
nihayet evimdeyim
20ocakta cikmistim 10 sbatta geldm.:))
omce antepten memleketm adanaya geldik annemlerle
iki gun kaldk kayseriye kiz istemeye kardesime.
ordan nvsehire gectim ablamn yanna 10 gun orda kaldm..orda cok guzel duzn oturtmustimku annem cagirdi hadiii bebeg ozldik.
tam adanaya gittik
habersiz ist.dan daymlar geliyor..eee biz kaliyoruz annmlerde...hadiii tam u c gun dayimlara gittik kaldik hergun annemlere glmek sartiyla..
surekli kucuk nebegi alip tasinmak yordu beni..
izmirdende kv.ler geldi simd
adanada birlstik.dogru antebe dnduk...smdi duzen yni bastan saglicm..
isin kotu yani cagan ogleci idi.smdi sabahc olmus anasnifi..
sabah erknden hzirladin goturduk dedesiyle ogln aldik..
kv ler giderse aycayi alip cagan ben goturecem mcburr.
bayaaa zorlancazz...

bizde 13 nde iki aylik lcz asimiz 19subatta.
kalca us si icin iki aylik olnca gelin demisti.
bogumlarimiz simetrik degil diye.CIFT bez takiyoruz....

guzel kilo veriyodum tum bu kamasaninn icindde 1 kilo almisim canm sıkıldi....

bizden boyle...
neyseki gce uykularnmiz iyi ilk uyudugunda 4 saat uyuyor sonra 2 ser saat daha uyuyup uyaniyor....

Allah utandirmasin tamamına erdirsin inş canim. İnanirmisin bende seni sormak için girmiştim tam:) bu Kiz nerde kaldi yaaa yazicaktim bi baktim donatmissin :)) valla benim oglanin bogumlari esit biz cektirdik kalça USG mizi ama daha Dr a gostermedik. Sonuç kagidi canimi sikiyo değerler birbirini tutmuyor esra :KK43:(( sağ farklı sol farkli bogumla olacak is değil galiba bu:KK43:((

Kiz yazdim sana ama beceremedim telden faredemezsin belki diye buradan hbr verim dedim:)
görmüştüm canım yine de sağol belirttiğin için :)

Valla canım bayağı yaygın hakikatten bazen ben mi çok pimpirikliyim diyordum ancak doktora son derece güveniyorum... İstanbulda bu konuyla ilgili iki tane prof var onlardan biri... Tedbiri elden bırakmıyor olabilir ama dediğin gibi...
canım nerde bu dr kimmiş
Allah muhtaç etmesin ama aklımızın bi kenarında bulunsun...

Anam iki posta yemekli misafir ağırladım pert oldum:-) toplamda 17 kişi ağırladım:-) ilk misafirlere mangal yaktım diğerlerinede yemek:-) üç çaydanlık çay bitti.bu kargaşada büyük kızım altına mıçmış banyo yaptırdım kimse görmeden.oğlum fazla üzmedi Allahtan.ikisinide uyuttum uyurlar sabahakadar.bende bi size bakayım dedim:-)
ya arkadaşlar ben evi anca hallediyorum iki posta yemekli misafir falan valla bravo
nasıl oluyo nasıl yapabiliyosunuz hazırlıkları?
anne falan biri mi yardıma geliyor yoksa bebiş yuyunca mı yetiştiriliyo? :44:

Merhabalaar geçmişi tam okuyamadım ama biçogunuz eşlerinizle kavgalısıniz biz iyiydik ama bugün itibariyle bende konusmayacam.. haftaya hafta sonu bjknin maçına gidiyomuş istanbula, arkadaşlariyla konuşarak uçak bileti alırken duydum bana söyleme gereği bile duymuyor beyfendi. Üstelik bu kadar masrafın içindeyken olmasıda cabası.doğum iznimdeyim maaş alamıyorum ev kredisini kıt kanaat ayarlıyoruz ben stres oluyorum adam maça gidiyor bide gezecekler yiyip içecekler ohh ne alaa.

Bende evde çocuk bakayım paspal paspalll:KK19:
ya ben de kendimi çokk paspal hissediyorum
aslında hiç pijamalarla falan karşılamıyorum ama eskisi gibi doğru düzgün görünmediğimi düşünüyorum
sinir oluyorum bu hisse
onlar da işyerinde ''doğal olarak işe bakımlı gitmiş'' bayanlarla muhatap :KK19:
off sinir oldum yine

günaydın kızlar.... bebeğinize banyodan sonra bebek yağı vs sürüyormusunuz? bide kas gelişimi için hareketler varmış yaptırıyormusunuz? adam gibi bir doktor bulamadığımız için internetten araştırıp duruyorum
ben yağlamıyorum üşümesin diye hızlıca kurulayıp giydiriyorum
bi de banyo sonrası havlulu falan çok ağladı son bikaç banyodur
çok zor giydirdim zor sakinleşti

Kizlar yaş benim oğlum bgn 63 günlük seslendigimizde eğer başka tarafa bakiyorksa bakmiyo bize Sizinkiler bakiyo mu? Onun görüş acisina girdiğimizde konuştuğumuzda yada hareket ettiğimizde bakiyor.takip ediyor sikilana kadar.:))
biz seslenince de dönüp bakmıyo ama bi duruyo şöyle :KK1:
önünde yüzüne bakarak konusunca bakıyo

tubisss

bnmkide goz temasi fzla kurmuyor daha.
seslndigimiz yere bakmiyor ancak cngirak gbi bisey varsa blkiiii..

erkek anneleri snnet cin gec kalmadnizz...ben 5.5aylikken yaptirdmda rahat ettm.. sadec uyusturuc ine yapiyolar.
bayiltmadan...ilk gun icin fitil verdi snraki gunler z.yagi su dedi kadar 5 gun icnde iyilesti..
smdi iyiki yaptimusm diyorum..
rahatlik..
buyuyunc korkuyolar travma oluyor...

Onun baktigi yere geciyorum konuşuyorum o zaman bakiyo bana göz temasi kuruyoruz gülüyor:) ama o başka bi yere bakarken sesleniyorum sesi aramiyo. Geldiği yöne bakmiyor. Ancak gorecekki öyle baksin. Acaba kulakla ilgili bi sorun mj var desem ani seslerde irkilebiliyor.uyurken gumburtu olsa sicriyor mesela. Sanirim daha erken sese kafayi çevirmesi. Bende yaptirmadim sünnet daha ama az buyusun dedik hem simdi kolik bide o eklenmesin

tubisss

bnmkide goz temasi fzla kurmuyor daha.
seslndigimiz yere bakmiyor ancak cngirak gbi bisey varsa blkiiii..

erkek anneleri snnet cin gec kalmadnizz...ben 5.5aylikken yaptirdmda rahat ettm.. sadec uyusturuc ine yapiyolar.
bayiltmadan...ilk gun icin fitil verdi snraki gunler z.yagi su dedi kadar 5 gun icnde iyilesti..
smdi iyiki yaptimusm diyorum..
rahatlik..
buyuyunc korkuyolar travma oluyor...

ya esracım ben de biran önce sünnet yaptırmak istiyorum ama ne zaman karar veremiyorum aslında 4 5 ay civarı iyi gibi
hem bahara gelmiş olur ne alakaysa iyi gibi geldi bahar :KK1:
yani çok sıcaklarda pişik mişik belki daha zorlar
baharda olsun bitsin o zaman bu iş
inşallah kolay atlatırıs

sen de az gezmemişsin miniğinle maşallah size allah nazardan korusun
biz de kız istemiştik abime
tam kırkımızda nişan oldu...
düğünde yaza :KK16:

bebeğinin uykusu olupta bir türlü uykuya dalamayan anneler..

benim kızımında çok uykusu oluyordu ama bir türlü dalamıyordu, uyku rutini oluşturmaya karar derdim bizi rahatlattı.

her gece 12de emziriyorum altını değişiyorum gaz damlasını veriyorum sonra sadece kollarını sıkacak şekilde battaniyesi ile kundak yapıyorum. saç bandanasını gözlerine indiriyorum (meğer benim kız gözlerini kapalı tutamıyormuş) ve emziğini veriyorum sonra ayakta yada beşikte sallayıp yada sadece pışşpışlamak. ayrıyeten birde uyku müziği olsun, fön sesi, belirli bir ninni ya da sadece pış-pış, eee-eee. öğlen 12ye kadar da kundağını açmıyorum ve yatağıyla odasından dışarı çıkarmıyorum. gece gündüzü bilsin diye. yattıktan sonra 8 saat içinde de bezini değişmiyorum, zaten benim kız kaka yapmıyor ki uyurken çiş bile yapmıyorlar.

3 gecedir bunun çok faydasını gördüm. bir hafta sonra saat 11e çekicem bu yaptıklarımı inşAllah bi uyku düzeni kurarız. bebekler düzeni bizden çok seviyor. birde "uyku uykunun mayasıdır" derlermiş doğru gerçekten de. ne kadar uykusuz kalırsa uykusu o kadar azalıyor. bence muhakkak deneyin

arkadaslar bana londrada onerebileceginiz cocuk hastanesi yada dr ismi varmi kizimin yine alerjisi kabardi ben hala burdaki dr randevu beklerken nerdeyse 1 aydir yemiyorum sut ve sut urunleri artik acliktan basim donuyor burdakilerin bise yapacagi yok en azindan londraya goturmeye karar verdim bebisimi

Benim bebekler uyuyo ama ben uyuyamıyom bu işte bi gariplik var:-)sabah namazdan sonra bi daha uyuyamadım ikiside 10 da kalktı.şimdi yine uyudular ama ben yine uyuyamıyom bende kolik miyim acaba:-):-):-)

arkadaslar bana londrada onerebileceginiz cocuk hastanesi yada dr ismi varmi kizimin yine alerjisi kabardi ben hala burdaki dr randevu beklerken nerdeyse 1 aydir yemiyorum sut ve sut urunleri artik acliktan basim donuyor burdakilerin bise yapacagi yok en azindan londraya goturmeye karar verdim bebisimi

Canım sen de bildiğim kadarıyla sadece süt ve süt ürünü değil başka şeyleri de yemiyordun değil mi? Olmadı benim diğer yazdıklarımı da yeme istersen...çok zor bir durum ya... İngiltereyi bilmiyorum ama randevu olaylarınınsıkıntılı olduğunu duymuştum... Allah yardımcımız olsun... Neler yiyorsun sen?

Kizlar okuyorum da cogunuZun yavrusunda alerjik durum sozkonusu bizde iki aylik yoktu tanustik
arkadasimizin yazdigi tum onlemleri aldik gercekten faydasi oldigunu dusunuyorum
yatak odaai halilari kalkti odada bazanin altinda bile yun hicbirsey kalmadi yatak oda tekstilimiz tamamen 6o derecede yikanabilir olarak degisti kiyafetleride ayni sekilde
toz icin buharli yer temizleyicisini kullanmaua basladik siddetle oneririm
malesef bizim alerjik bebekler alerjik astima aday oluyorlar biz adayliktan ciktik artik alerjik astim.tedavisine basladik
rabbim evlatlarimizi dermanszi hastaliklardan koruaun
mwlekyavrumun da dedigi gibi sartlar yavrularimizi bunlarla mucadeleye surukluyor keske elimizde birsey gelse cozym bulabilsek
ne kadar güzel düzenlemişsinz herşeyı allahım dermansız dert vermesın geçmiş olsun şu buharlı temziliyeciden memnunsanuz bna da hangi marka yazarmısınız bende alıcam karar veremedım
Günaydın
Eşimle cok kötüyüz hala.! Sürekli tartışıyoruz
Gıcık oluyorum ona.!! :KK43:(
Şimdi giyinip cıkıcam dışarı hiç bişey demeden
denizcim ne oldu canıım kötü birşey yoktur küçük bir tartışmadır umuyorum kocalarla kavgalıymış herkes.. benım ki iyi allaha şükür biz taam 8 aydır şey olmadık adam benı boşasa yeridir ama artık eve geldiik engel yok ama ben çok bakımsızım kız uyusa da işime baksam diye beklıyoru m
Gerci doktor gec kaldin biraz, bir haftalikken yaptirsaydin daha iyi olurdu dedi. Dun biraz agladi ama bugun iyi.
Ben 4 yas alti 3 cocukla iki haftadir yalnizim. Ne kadar yorulsam da kendimden bu performansi beklemiyordum. Herseyim plana uyunur olmali yoksa rutinim alt ust oluyor. Bir de burada havalar cok kotu. Yagmur firtina da buyuk kizimi okula goturmekden biktim, tabi obur iki side yanimda !
hayırlı olsuuun allahım daha büyük mürvetlerini de göstersıın
kızlar merhaba nasılısınz demiycem eminim çoğunuz kendinizi yorgun uykusuz bitkin hissediyorsunuz inanın bende öyleyim bebeğim hala geceleri uyumamakta direniyor hoş gündüzleride pek uyumuyor... resmen uykuya direniyor yok böyle birşey yaa... bazen daralıyorum eşimlede sürekli bebk yüzünden tartışıyorz.. aramız ii değil neden böyle oldu anlamıyorum:KK43: bu arada yavrum kaksını yapamıyordu dr bi krem verdi göbeğine ve çevresine masaj yapın hemen kakasını yapar dedi gerçekten de öyle oldu hemen yapıyor rahatlıyor meleğim.. anlatılacak çok şey var ama bunu bile zoraki yazdım 5 dk oldu uyuyalı birazdan uyanır:)) 15 gündür kardeşim ve ablam yanımdaydı onların sayesinde az da olsa rahat eder gibi oldum ama bugünden itibaren yine maraton başlıyor..geçmişi pek okuyamadım umarım bebişleriniz iydir bir sorun yoktur...
buda son halimiz..Eki Görüntüle 969417
ooo maşallah büyümüş kocaman olmuş yavrum allah nazarlardan korusun
kızlar bu arada benim adet başladı aralığın sonunda ve ocak sonunda oldu yani 2 kez adet oldum ...
çok erken başlamış iyi mi kötümü bilemedim aylarca çok iyiydik
Anam iki posta yemekli misafir ağırladım pert oldum:-) toplamda 17 kişi ağırladım:-) ilk misafirlere mangal yaktım diğerlerinede yemek:-) üç çaydanlık çay bitti.bu kargaşada büyük kızım altına mıçmış banyo yaptırdım kimse görmeden.oğlum fazla üzmedi Allahtan.ikisinide uyuttum uyurlar sabahakadar.bende bi size bakayım dedim:-)
valla bravo nasıl yetişiyorusnu ben daha ilk kez tek başıma bugun geçiriyorum şuan itibariyle iyi sadece yemek yaptım ortalığı şöyle bir topladım yüzeysel ama oyun istiyo bizimki hep ilgi hep ilgi uyudu uyuyacak şimdi beklıyorum
günaydın kızlar.... bebeğinize banyodan sonra bebek yağı vs sürüyormusunuz? bide kas gelişimi için hareketler varmış yaptırıyormusunuz? adam gibi bir doktor bulamadığımız için internetten araştırıp duruyorum

ben yağlıyorum masaj da yapıyorum neler yapıyorum neler bacaklaından tutup ters bil cevıtıyorum hoşuna gidiyor doktordan gördüm önce çok korkuyordum kesinlikle ypamam dedim ama alıştım şimdi onunda hoşuna gidiyor

Canım sen de bildiğim kadarıyla sadece süt ve süt ürünü değil başka şeyleri de yemiyordun değil mi? Olmadı benim diğer yazdıklarımı da yeme istersen...çok zor bir durum ya... İngiltereyi bilmiyorum ama randevu olaylarınınsıkıntılı olduğunu duymuştum... Allah yardımcımız olsun... Neler yiyorsun sen?

evet canim ben bayaca bise yemiyorum ama bugun yine heryerimiz kizarik ozellikle boynu.dun cocuk odasini temizledim halisini yikadim battaniyelerini 60 da yikadim vs vs kendimizede yere yatak koydum orda yatalim gece belki bise degisir diye gectik o odaya ama gece malesef geri yatak odasina donduk 5 dk susturamadim huzursuzdu cok fazla bugun baktim yine kizarik kakasinda kan yok ama anlamiyorum beni takip eden bi dr olamamasina cokk uzuluyorum hergun kendim biraz biraz bise degistirmeme ragmen bulamiyorum senin verdigin listeyi dolabin uzerine yapistirdim yemiyorum dun itibari ile basladim kahvaltida zeytin ekmek ve pekmez yedim hepsi bu gunden gune sutum azaliyor ve ben hala tetikleyen seyi bulamadim aksama dolma yapim dedim ama kararsiz kaldim dr domatesi yasaklamisya sen salca kullaniyormusun?

:
sadece reflü için mama başlatmaz herhalde doktorlar, sen arasın yatakbaşını kaldırıyor musun düz mü yatıyor?
kendin diyete başlama canım, mutlaka bir doktora danış, bizde de tüm sayılan belirtiler var, kakada kan harici herşey var,
cuma günü kaka ve idrar tahlilimizin sonucu çıktı doktor herşey normal dedi
Yok cnm öyle kafama göre yapar mıyım hiç diyet
Sadece yapmamız mı gerekir yani dedim öyleyse eğer hepimizin girmesi lazım:))
Bizimde tahlil vermemiz lazım hala veremediknoff
dipten kesmiyorummm çok üzülmüştümmm

evet canim bende cok dipten kestim sen soyleyince dank etti alerjik problemimiz var onun icin ellerini surekli yuzune goturuyor ve ciziyor diye kesmistim kremin ismini banada verebilirmisin?tirnak kesmeyi bile beceremiyorum iyi bi annemiyim bilmiyorum artik sorgulamaya basladim alerjisinin neden oldugunu bulamadim tirnagini kesemiyorum gazini cikaramiyorum burnunu temizlerken kanatiyorum offf:KK43:
Bende aynı senin gibi vicdan azabı çektim bi tırnağı bile kesemiyorun dedim
Kötü anneyim şu bı diye ama böyle öğreneceğiz be yapalımm
Kremin adı stafine
Dr una sor ama gene istersen
bunu ilk defa duydum :44:
iyi oldu öğrendiğimiz sağol
ben her banyodan sonra yağlıyorum ama üşüyecek diye o kadar hızlı yapıyorum ki :KK1:
aslılında yavrum seviyor ama ben üşütmeyeyim diye yanlış yapıyorum sanırım bu gün dediğin gibi yapayım bakalım çıkacakmı bişeyler

dün avm gezdik kızıma araba aldık ama modelini bilmiyorum baby2go marka rahat ettik kızımda bütün gün uyudu sadece bir kere emzirdim amaaa akşam eve bir geldik :KK53: imkanı yok susmuyor
gece bire kadar kustuda kustu 3 kere üstünü değiştirdim ne mendil ne önlük battaniye üst baş benim üstüm başım ev zaten kusmuk torbasına döndü :KK53:
saat bir oldu şükür uyudu zar zor gece 4 te kalktı bir saatte öyle uğraştık sabah 8 de kalktı gözü kapalı emdi kaka yaptı kustu :KK37: yattı saat 10 da kalktı gülücükler saçıyor :KK53: nasıl aguluyor cevap veriyor allahım sanki akşamdan beri gırtlağı yırtılan o değil aslında iyi uyudu ama hep mıkırdandı huzursuzdu
şimdi halıları gönderdim ortalığı topladım yemeği ocağa koydum
oğlan gelir birazdan onda okula göndereyim bulaşıkları halledeyim doğru yatağa gircem
Ayyy aynı arası anlattın
Avm ye gittik gezdik uyudu güldü çok mutluyu eve geldik 3e kdr ağladı
Anlayamadık derdini susmadı bi türlü çok kötüydü bu gece
Kusa kusa bi hal oldu
Sonra sabah kalktı şebeklik yapıo anlamadık gitti
Uzunca bi süre de anlayamıcaz sanırım bu bebekleri://

Son düzenleme:
geçmişin hepsini okumaya kalksam sanırım saatler alacak kısadan biraz baktım herles iyidir inşallah

biz 2 bucuk aylık olduk . oyun halımızda yarım saat geçirebiliyoruz ama oyuncakları yakalama kabiliyetimiz yook ellerini kollarını oynatırken bilinçsice çarpıyor göz teması kuryor agcuk bugucuk sesler çıkarıyor biz onunla konuurken o da mimikleri taklit ediyor sizde deneyııiin yuvarlak ağız falan yapıyoor insan yüzlerine bayıloıyor kendisine konusulmasından çok hoşlanıyor gülücükler sacıyor henuz ses cıkaramıyor gülerken ama birkac kez sesle güldüğüne şahit oldum çığlık atar gibi yapıpı ellerini kollarını çırpıyor heyecanla sevinç gösterileri yapıyor bazen yüzüstü yatırıyorummm kafasını kaldırıyor ama kıyamıyorum sonra hrr sabah jımnastık yapıyoruz bir kii bir kii... emziği düşürmemek için savaş veriyor elleriyle itiyor ellerini birbirine kavuşturuyor ellerimiz ağmıa götürmeye bayılıyorr öyle sesler cıkarıyor ki yalayıp yutacak ellerini parmağını yakalayamıyor yumruk yaptığı için banyomuzu yaparken çok hoşuna gidiyor taaki kafamızı yıkayana kadar sanırım genizine su kacıyor kafasını yıkarken diikiyoor ağlıyoor umarım ona da en kısa zamanda alışır kakamızı günde bir kere yapıyoruz hem de bele kadar bu sebeple dışarı bile çıkmaya korkuyorum ne zaman biyere gitsek bizimki dolduyor tüm üst baş değişiyor sizler de nasıl kaka düzenii??

evet canim ben bayaca bise yemiyorum ama bugun yine heryerimiz kizarik ozellikle boynu.dun cocuk odasini temizledim halisini yikadim battaniyelerini 60 da yikadim vs vs kendimizede yere yatak koydum orda yatalim gece belki bise degisir diye gectik o odaya ama gece malesef geri yatak odasina donduk 5 dk susturamadim huzursuzdu cok fazla bugun baktim yine kizarik kakasinda kan yok ama anlamiyorum beni takip eden bi dr olamamasina cokk uzuluyorum hergun kendim biraz biraz bise degistirmeme ragmen bulamiyorum senin verdigin listeyi dolabin uzerine yapistirdim yemiyorum dun itibari ile basladim kahvaltida zeytin ekmek ve pekmez yedim hepsi bu gunden gune sutum azaliyor ve ben hala tetikleyen seyi bulamadim aksama dolma yapim dedim ama kararsiz kaldim dr domatesi yasaklamisya sen salca kullaniyormusun?

Bol bol yeşillik de ye canım marul dereotu bolbir salata yap ama zeytinyağlı sadece... Bence öyle bir gecede bitmez zaten canım bir hafta kadar denemek beklemek lazım.. Ben salça falan kullanmıyorum kesinlikle... Tüm yemekleri de artık zeytinyağı ile pişiriyorum... Elma armut kuru kayısı yenilebiirmiş... Makarna bulgur pilavı pirinç pilavı kereviz pırasa ıspanak patates havuç fasülye gaz yapmasaydı karnıbahar nohut mercimek kuru fasülye bunlar yenebilir.. Tatlı olarak da aşure yiyorum ben iki gündür ama içinde ceviz fındık nar vs olmadan tatlı sıkıntın aşabilir... Bir de ben suyla ve tabiki sıvı yağ ile pişirilmiş un helvası ve irmik helvası yapıyorum ( şahane olmasa da oluyor napalım:)) bir de yumurtasız sütsüz bunların yerine soda koyuyorum elmalı veya havuçlu kek yapıyorum... Vitamini şu koşullar altında sadece yeşilliklerden alıyorum malesef.. Salataya limon dai koyamamak içimi baydı:KK43:

Kizlar kalça USG sonucumuzu yazıyorum yardimci olabilecek olan var mi?

Sağ kalça alfa:57 beta:57

Sol kalça alfa:69 beta 52

Altinada not düşülmüş immatur ( gelişmemiş) kalca ? Diye bi ay sonra kontrol önerilir diyor:KK14::KK14::KK14:

Ayyy aynı arası anlattın
Kusa kusa bi hal oldu

canım geçenlerde avm lerin bebekleri olumsuz etkilediğini okumuştum,
avm den sonra uyku ve emme problemleri yaşayabiliyorlarmış
belki sizde de öyle bişiy olmuştur

http://bebekvecocuk.milliyet.com.tr...cuk/yazardetay/11.01.2014/1820390/default.htm

Kizlar yaş benim oğlum bgn 63 günlük seslendigimizde eğer başka tarafa bakiyorksa bakmiyo bize Sizinkiler bakiyo mu? Onun görüş acisina girdiğimizde konuştuğumuzda yada hareket ettiğimizde bakiyor.takip ediyor sikilana kadar.:))

KARAMEL
Bu arada karamel maşallah subhanallah ne güzel uyumuş yavrun . seninki misil misil uyurken biz gece nobetindeydik. Uykusu var agliyo uyutuyorum yerine koyacam gözlerini kocaman aciyo sanki çok uyumusta uykusunu almus gibi sonra hic abartisiz söylüyorum gözler eğer kocaman acildiysa en az iki saat uyanigiz demektir:///

artık büyüyorlar cnm darısı başına inşallah vee devamıda gelir inşallah :KK1:
bide öyle ağladığında ben bacaklarından başlayarak hafif hafif kaşıyorum yüzüde dahil eğer biyeri kaşınıyorsa onada huysuzlanır diye
o kadar hoşuna gidiyork ağzı burnu yamuluyor :KK9:
cildi çok kuru ne kadar yağlasamda kremlesemde heralde oda kaşıntı yapıyor
benimde cildim kuru sende dene
valla artık ne mutlu eder diye yeni yeni icatlar çıkartıyorum en çok sevdiği şey altının açılması bazen altını açıyorum temiz bezi bağlıyorum giydirmiyorum üstünü örtüyorum bakına bakına uyuyor tabi üstünü açamayacağı kadar ağır bir yorganla bunu başarabiliyorum :KK76: genelde huysuzlandığında abisini kovuyoruz onun yatağını işgal ediyoruz :KK9: oda yeterki sussun diye paşa paşa salonda alıyor soluğu :KK1:

Altinada not düşülmüş immatur ( gelişmemiş) kalca ? Diye bi ay sonra kontrol önerilir diyor:KK14::KK14::KK14:

canım ben hiç hatırlamıyorum değerleri doktor ne dedi kendiliğinden mi düzelecekmiş çok geçmiş lsun ara bez falan oluyormuş bişeylerden bahsetmedimi doktor

artık büyüyorlar cnm darısı başına inşallah vee devamıda gelir inşallah :KK1:
bide öyle ağladığında ben bacaklarından başlayarak hafif hafif kaşıyorum yüzüde dahil eğer biyeri kaşınıyorsa onada huysuzlanır diye
o kadar hoşuna gidiyork ağzı burnu yamuluyor :KK9:
cildi çok kuru ne kadar yağlasamda kremlesemde heralde oda kaşıntı yapıyor
benimde cildim kuru sende dene
valla artık ne mutlu eder diye yeni yeni icatlar çıkartıyorum en çok sevdiği şey altının açılması bazen altını açıyorum temiz bezi bağlıyorum giydirmiyorum üstünü örtüyorum bakına bakına uyuyor tabi üstünü açamayacağı kadar ağır bir yorganla bunu başarabiliyorum :KK76: genelde huysuzlandığında abisini kovuyoruz onun yatağını işgal ediyoruz :KK9: oda yeterki sussun diye paşa paşa salonda alıyor soluğu :KK1:
Bende kasiyorum. Arada altini actigimda bile agliyo. Azicik keyif yapsin diyorum agir dan aliyorum o zmn da agliyo. Benim cildim yaglidir ama oglumun yanaklarında döküntü var arada konuda kasiyorum. Offf ne biletin yaaa
canım ben hiç hatırlamıyorum değerleri doktor ne dedi kendiliğinden mi düzelecekmiş çok geçmiş lsun ara bez falan oluyormuş bişeylerden bahsetmedimi doktor
Dr daha görmedi perşembe görecek ama ben dayanamıyorum moralm bozuldu kesin bisi var ama yoktur ins:18:

Yok cnm öyle kafama göre yapar mıyım hiç diyet
Sadece yapmamız mı gerekir yani dedim öyleyse eğer hepimizin girmesi lazım:))
Bizimde tahlil vermemiz lazım hala veremediknoff

Bende aynı senin gibi vicdan azabı çektim bi tırnağı bile kesemiyorun dedim
Kötü anneyim şu bı diye ama böyle öğreneceğiz be yapalımm
Kremin adı stafine
Dr una sor ama gene istersen

Ayyy aynı arası anlattın
Kusa kusa bi hal oldu

sanırım düzenleri bozuluyor denildiği gibi avmler kötü etkiliyorda olabilir :KK50:
ama hava soğuk dışarı çıkamıyoruz avm dışında gidilecek yerde yok
yada nazar değiyor yavrucaklara
abisi yüzü açıkken '' anne herkes bakıp ne güzel bebek diyor kapat şu kızın yüzünü '' dedi durdu :KK1: sürekli nas felak okudu
eylül büyüdüğünde abisinden çok çekecek onu anladık

geçmişin hepsini okumaya kalksam sanırım saatler alacak kısadan biraz baktım herles iyidir inşallah

biz 2 bucuk aylık olduk . oyun halımızda yarım saat geçirebiliyoruz ama oyuncakları yakalama kabiliyetimiz yook ellerini kollarını oynatırken bilinçsice çarpıyor göz teması kuryor agcuk bugucuk sesler çıkarıyor biz onunla konuurken o da mimikleri taklit ediyor sizde deneyııiin yuvarlak ağız falan yapıyoor insan yüzlerine bayıloıyor kendisine konusulmasından çok hoşlanıyor gülücükler sacıyor henuz ses cıkaramıyor gülerken ama birkac kez sesle güldüğüne şahit oldum çığlık atar gibi yapıpı ellerini kollarını çırpıyor heyecanla sevinç gösterileri yapıyor bazen yüzüstü yatırıyorummm kafasını kaldırıyor ama kıyamıyorum sonra hrr sabah jımnastık yapıyoruz bir kii bir kii... emziği düşürmemek için savaş veriyor elleriyle itiyor ellerini birbirine kavuşturuyor ellerimiz ağmıa götürmeye bayılıyorr öyle sesler cıkarıyor ki yalayıp yutacak ellerini parmağını yakalayamıyor yumruk yaptığı için banyomuzu yaparken çok hoşuna gidiyor taaki kafamızı yıkayana kadar sanırım genizine su kacıyor kafasını yıkarken diikiyoor ağlıyoor umarım ona da en kısa zamanda alışır kakamızı günde bir kere yapıyoruz hem de bele kadar bu sebeple dışarı bile çıkmaya korkuyorum ne zaman biyere gitsek bizimki dolduyor tüm üst baş değişiyor sizler de nasıl kaka düzenii??

maşallahhh :KK9:
en tatlı zamanlrı aslında şimdi tam sevmelik
bizimki de 52 günlük sürekli konuşulsun istiyor çenemiz yoruluyor artık ama konuşuldukça cvp verir gibi hıı hı hı auu aguuu :KK9:
öyle güzel sesler çıkartıyor ki
beline kaka çıkması bizde her gün oluyor azcıkta yapta o kadar tazzikli yapıyor ki yatarken beline doğru fışkırıyor :KK1:
sonra pirimaya yazıyım dedim bu durumu başka bez denedim onda olmadı
araştırınca aynı durumu yaşayanların bezi sıkı bağlamadığından yaşadığını öğrendim
bezler lastikli yani normalden biraz sıkı da olsa rahatsız olmuyorlarmış aslında
denedim dünden beri beline çıkmadı
sende dene istersen her bez değiştirmede üsttünüde değiştirmek hatta çoğu zaman yıkamak zorunda kalmak zor oluyordu kii eylül bazen günde 5-6 kere kaka yapıyor artık kaka yapmasa bari bile dedirtti bana :26:

cnm bizimki hala çekilmediği için bişey diyemicem inşallah sizinkide öneli bişey değildir :26:
bacak boğumları falan orantılımı bakmışmıydın

X