2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
malesef yine canım, başıma gelecekleri bile bile yattım uyudum sağmayı bekleyemeyecek kadar yorgundum
sabah sağdım ama 30 ml anca çıktı göğsümde sertlikler vardı, ağrıyordu, masajla ıvs uğraşamadım çocukların hastane randevusu vardı
hastaneden dönene kadar iyice kötü oldu, ağrısı sırtıma koluma vurdu,
antibiyotik, sıcak havlu, masaj falan derken biraz açıldı herhalde kanallar emzirdim, sonrada sağdım düzeldi çok şükür

ben günde 1-2 sefere bile vakit ve güç bulamıyorum bazen sen sürekli aynı durumdasın
Allah sana ve tüm senin gibi sürekli sağarak verenlere sabır versin canım gerçekten çok zor

3 aylık bebeğin eczane gibi hastaların sık gelip gittiği bir yerde olması bence hiç de doğru değil
eşin neden düşünmüyor acaba bebeğinizin hasta olabileceğini, özellikle de kış ayında

:44: sanırım 3 saat sürmüyordur benimkinin ağlamaları, bi de genellikle kucağa alınca veya emzirince susuyo, o halde kolik değil herhalde

Yok canim değil seninki kolik. Kolik nnöbeti tuttugunda ne yaparsak yapalim susmuyo. Ama bazen sikica kundak yapip kucagimda sallayip gürültü ses aciyorum sakinlesiyo hafif. Ve bu nöbet kitaplardaen az 3 saat dsürer diyo ama benimkinin nöbetleri hep 3 saat ten fazlaydi:KK43:

Dr rapor almış sünnet iptal
Kendimi zaten tam haIrlayamamıştım ama olup bitseydi oğlumda acı çekmekten kurtulsaydı iyiydi
Neyse vardır her işte bir hayır

Yok canim değil seninki kolik. Kolik nnöbeti tuttugunda ne yaparsak yapalim susmuyo. Ama bazen sikica kundak yapip kucagimda sallayip gürültü ses aciyorum sakinlesiyo hafif. Ve bu nöbet kitaplardaen az 3 saat dsürer diyo ama benimkinin nöbetleri hep 3 saat ten fazlaydi:KK43:

Cnm bizim kolik nobeti tuttu nasil muzik aciosun
Sac kurutma aciorum arada
Bisey olmaz dimi

Kizlar hepinize ayri ayri tesekkur ederim gecti benim mastit soylenenleri uyguladim zor bir gece oldu atesim 38 gecti hemen dus aldin sagdim emzirdim sabah biraz daha iyiydim simsi sukur daha iyimm

Kizlar hepinize ayri ayri tesekkur ederim gecti benim mastit soylenenleri uyguladim zor bir gece oldu atesim 38 gecti hemen dus aldin sagdim emzirdim sabah biraz daha iyiydim simsi sukur daha iyimm

geçmiş olsun canım, inşallah bir daha yaşamazsın

Kizlar kolik sancimiz tuttu
Belim tutmuo yemekte yapamadim
Disardan bisey soyledim
Yavrum mahvoldu aglaya aglaya
Kaca kadar surcek acaba
Of bitsin artik el kadar kuzumun cani yanio
Saatlerce kucakta gezdirdim
Care bitek sac kurutmada
Onu da cok acmak istemiyorum
Ne zormus ya
Bebegimin sancisi bitmiyor

c
benim annemde burdaydı
kv annemin gittiği günün sabahı gelmek istedi
bana da demiyor oğulcuğuna söylüyor
eşimde bana gece vakti söyledi
delirdim
istemiyorum dedim gelmedi
kusura bakmasın bu telasın içinde ona bakamıcam
gelip hizmet ettircek bana
konusuna komsusuna toruna baktım ben diycek

cünkü benim kv doğumdan sonra bize geldi 10 gün kaldı
inanırmısın bir çöpün ucundan tutmadı
annem anneannemi kaybetti 3. günümüz oraya cenazeye gitti
ben daha yeni ameliyatlıyım
annem 4 gün yoktu
sadece 2 defa yemek yaptı
gerisini yemeği de bulasığı da herseyi ben yaptım
tabi eşime de yaptırdım
aaa pardon unutmusum her işime karısmaya calıstı
onun aklına kalsaydı kızım sarılıkta olcaktı
dr 2 saate bir emzir diodu
uyuyan cocuğu uyandırma dedi her seferinde

hamileyken defalarca gelip hastayım bahanesiyle bana bakın diye evime çöreklendi
ki benim 4. gebeliğim
ilk 3 bebegimi kaybettim
ayrıca işe gidiyorum geliyorum yediği tabagı bile kaldırmıyordu
herseyi benden bekliyordu
böyle de vicdansız bencil bir kadın

insan anne olunca değişiyormus
bana hamile halimle acımayana
ben hiç acımıyorum

off niye böyle düşüncesiz oluyolar
ne desek te boş değiştiremiyoruz
ağlarsa anam ağlar boşa dememişler......

kızlar bişey sorucam daha önce konuşulmuştur belki ama çok vakit bulup giremiyorum bebeğim 50 günlük, en başından beri sadece anne sütü alıyor ve günde 6-7 kere kaka yapardı ortalama, ama dün gün boyu yapmadı gece yatmadan önce bi kere yaptı, bugün de yine hala yapmadı bakalım gece yapacak mı?, benim bildiğim anne sütü alanların kabız olmaması lazım ne yapmalıyım normal mi günde bir kere yapması ? doktora götürmem gerekir mi?

yaaa essela işte ben o yıkama bualaşık sağma ıvır zıvır işi 3 saatte bir yapıyorum gece kalkıyorum.bi saat uyuyorsa o uyuma sırasında ben süt sğıyorum gene dinlenemiyorum
işim çok zor çok
şükür emziriyorsunuz çok isterdim emzirmek....
sağma işi öyle külfet ki tarifi yok yaniii..
mememin şekli değişti..

anıll çok haklısın bebeğim allah yardımcın olsun senin yanında bu konuda şikayetlenmek ayıp olur
gece gündüz sağıp veriyosun allahım emeklerinin karşılığını versin
bebişler olmadan hiç bilmezdik
herşey ayrı bi olay, ben emzirmenin böyle olabilceğini tahmin edemezdim
neler neler...
allahım başka sıkıntılar vermesin sağlıklarını huzurlarını göstersin yavrularımızın

aa buarada anıl şeyi sorcaktım sana
pipisinin dar olduğunu yada çişini zor yaptığını nasıl anladınız
dr dedi dimi sünnet olun diye
gerçi o da ertelenmiş, hayırlısı olsun...

Cnm bizim kolik nobeti tuttu nasil muzik aciosun
Sac kurutma aciorum arada
Bisey olmaz dimi

Canim kusura bakma hemen yazamadim malum benimkinide biliyorsun. Gerçi hamdolsun iyiydi yine çok şükür. Ben nöbet tutunca sikica kundak yapiyorum kafasi hafifçe sağlanacak şekilde salliyorum bebekler kafalari sallaninca hissediyolarmis sallandiklarini. Onu bana donuk gaz cikartma pozisyonunda salliyorum bi yandanda yüksek sesle şşşşş sesi cikariuorum yada eee eee eee diyorum eğer bu seste sakinlesiyosa ve yoruldumsa fon aciyorum yada cep tel de white noise diye bi ses var bi uygulamada.onu aciyorum ama kundagi ilk önce istemiyordu kipirdaniyodu istemiyordu ama 3-5denemeye alisti artik sakinlesiyo. Bide çocuk ne kdr yüksek sesle agliyosa SSS sesini ve sallamayi o kadar hizli yapman lazim ona fark ettirmek için ama kafasini koruyarak salla gülüm :) bebek sakinlestikce sende sesi ve sllamayi hafifletirsin canim. İlk yaptiginda sonuç alamasanda birakma peşini. Kolay gelsin.

He bide emerektr sakinlesiyorlar emzik.kullaniyosaniz emzik ver. Ben alistirmadim o yüzden meme veriyorum

Canim kusura bakma hemen yazamadim malum benimkinide biliyorsun. Gerçi hamdolsun iyiydi yine çok şükür. Ben nöbet tutunca sikica kundak yapiyorum kafasi hafifçe sağlanacak şekilde salliyorum bebekler kafalari sallaninca hissediyolarmis sallandiklarini. Onu bana donuk gaz cikartma pozisyonunda salliyorum bi yandanda yüksek sesle şşşşş sesi cikariuorum yada eee eee eee diyorum eğer bu seste sakinlesiyosa ve yoruldumsa fon aciyorum yada cep tel de white noise diye bi ses var bi uygulamada.onu aciyorum ama kundagi ilk önce istemiyordu kipirdaniyodu istemiyordu ama 3-5denemeye alisti artik sakinlesiyo. Bide çocuk ne kdr yüksek sesle agliyosa SSS sesini ve sallamayi o kadar hizli yapman lazim ona fark ettirmek için ama kafasini koruyarak salla gülüm :) bebek sakinlestikce sende sesi ve sllamayi hafifletirsin canim. İlk yaptiginda sonuç alamasanda birakma peşini. Kolay gelsin.

He bide emerektr sakinlesiyorlar emzik.kullaniyosaniz emzik ver. Ben alistirmadim o yüzden meme veriyorum

Bizimde zor bi aksamdi
Fon mak actim napayim
Oyle emdi
Yoksa emmek istio ememio biliosun
Artik boyle yapcam
Telden de fon mak sesi acip uyuttum
Tabi bu saatlerce surdu
Alerji cikmaz insallah
Koliktir sadece
Dediklerini de bir yapayim canim sagol
Allah kolaylik versin
Bu arada kolikli bebek anne stresini anlar daha cok sanci cekermid
Sabah esimle tartistim
Kizim gun boyu mizirdandi
Bizimde sakin olmamiz lazim yani

Kızlar iyi akşamlar.bugün doktordydık öksürük vardı onun için şurup verdi.tartıya koydu vee.... sadece 500 gr almısız.anne sütütle doymuyormu acaba dedi.ben doydugunu düşünüyorum.çünkü emmek istemiyor diliyle itiyo doyduğu zaman.ben ishal bağladım 10 gn kadar ishalle uğraştım.haftaya kontrole gideceğiz ozaman kilosuna tekrar bakalım kilo alacakmı dedi.uffff canım sıkıldı.

Offfff cildiricam ya Allahim sen yardim et! Hala memede! Kactir memede uyuyo yerine koyuyorum uyaniyo. Memem asindi, basim o kdr çok agriyoki migrene cevirmesee iyi, totom sirt agridi Allahim noluuur artik uyanmasin güzelce uyusun uyutsun bizide!

Zaten esimi geberticem nerdeyse ben bursa neler çeki yorum o horul horul uyuyor. Sabahta hic uyuyamadim çok uykum var safsatasi okur şeytan diyo bas tekneyi devir asagi!!!!!

Offfff cildiricam ya Allahim sen yardim et! Hala memede! Kactir memede uyuyo yerine koyuyorum uyaniyo. Memem asindi, basim o kdr çok agriyoki migrene cevirmesee iyi, totom sirt agridi Allahim noluuur artik uyanmasin güzelce uyusun uyutsun bizide!

Zaten esimi geberticem nerdeyse ben bursa neler çeki yorum o horul horul uyuyor. Sabahta hic uyuyamadim çok uykum var safsatasi okur şeytan diyo bas tekneyi devir asagi!!!!!

Ay cok guldurdun beni.Allahda seni guldursun emi.een o seytana uyma.bende ayni derlerden muzdaribim.cook yorgunum kizlar demek icin gelmistim.

Cooook yorgunum coook.kuzunun gazi bende gaz yaptj valla

İii sabahlar herkese 2. Ayımız doldu ve yeni huylarımız çıkmaya başladı kızım,ı bazen geceleri yatarak emziriyordum 2 günden beri kucakta emmek istemiyor ağlıyor çok fena bende gece gündüz yatarak emzirdim doktora sordum öle yaoma dedi başka doktora sordum 45 derece açıyla yani yan yatırarak emzirwbilirsin dedi bende öle yapıyom zaten ama ya bişi olursa ilerde öbür türlüde aç kalıyo allahım çok Üzülüyorum hergün Yeni bişi çıkıyo bbm gibi olan varmı emziren yatarak. Kucakta emzirsem memeği burakcak almıyor kucakta almıyoer offff şimdi gene bi posta ağlaştık yatarak emdi uyudu :-:-)-:-)-(

kızlar ben 56 kilo ile hamile kaldım 75 ile doğuma gittim.doğumdfan çıktığımda 71 kiloydum su an çok dikkat etmeme rağmen hala 71 kiloyum.sizin durumlar nasıl?bir de zamanla gidecek kiloların diyorlar 2. doğumu olanların bi bilgisi var mı

benimde ikinci doğumum ilkide sezeryandı haliyle buda
ilk hamileliğimde 20 kilo aldım doğum sonrası 11 gitti ilk altı ay içinde de 13 kilo daha verdim yani fazlası gitti
şimdi 18 aldım 13 gitti 5 kilo yavaş yavaş gider zaten uykusuzluk koşuşturma derken çokta barınamaz kilolar :KK34:
emzirirken biraz hamur işlerine ara verildiğinde sadece yararlı şeyler yiyerek çok güzel kilo veriliyor ama ben şerbetli tatlılar ve çikolatasız yapamadığımdan bu benim için geçerli olmuyor malesef :KK53:

İii sabahlar herkese 2. Ayımız doldu ve yeni huylarımız çıkmaya başladı kızım,ı bazen geceleri yatarak emziriyordum 2 günden beri kucakta emmek istemiyor ağlıyor çok fena bende gece gündüz yatarak emzirdim doktora sordum öle yaoma dedi başka doktora sordum 45 derece açıyla yani yan yatırarak emzirwbilirsin dedi bende öle yapıyom zaten ama ya bişi olursa ilerde öbür türlüde aç kalıyo allahım çok Üzülüyorum hergün Yeni bişi çıkıyo bbm gibi olan varmı emziren yatarak. Kucakta emzirsem memeği burakcak almıyor kucakta almıyoer offff şimdi gene bi posta ağlaştık yatarak emdi uyudu :-:-)-:-)-(

ben sezeryan sonrası bir kaç kez yatarak emzirdim ama zor oluyordu bana :44: yada ben beceremedim
doktor o zaman şimdilik emzir ama alışkanlık haline getirme demişti
o zaman malum kalkamıyorsun mecbur kaıyorsun
benimde kızım dünden beri memeyi zor alıyor emmek istiyor ama almıyor dolaşa dolaşa emziriyorum ne oluyor anlamıyorum her gün başka bişey çıkıyor hakkaten
acaba kötü bir tatmı geliyor ağzına yada işgüzar babası kaşla göz arası ağzına şekerli bişeyler tıkıyor :KK53: bak bu yeni geldi aklıma ben şunları gözlemliyim azcık :KK23:

denizzzzzzz nerelerdesin sen kuzum yaaaa :44:
gizem uyku terapiniz nasıl gidiyor merak ediyorum memnun kalırsan bende düşünüyorum beni bilgilendir olurmu :KK54:

kızlar kızım 2aylık oldu sadece anne sütüyle beslıyorum fakat kabızlık problemi başladı 1 haftadır yapmıyor nerdeyse ne yapmam gerekıyoo kabızlık problemı yasayan anneler yardımınızı beklıyorum

X