2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
fon makinasinin sesini telefonun ses kaydi varsa teline kaydedebilirsin.
yada youtobedan acabilirsn
kızlar fön makinasında radyasyon yoktur. Sadece elektrikle çalışan tüm cihazlar gibi elekmanyetik alan oluşturur. TV, radyo, cep telefonu, bilgisayar ve modem çok daha zararlıdır.
Bebeklerin yanında cihaz kullanımını minimuna indirmek lazım ama zor. Vicdan azabı çekiyorum TV açık, yanında telefon kullanıyorum diye ama saatlerce emiyor benim kız, çok bunalıyorum bir şeylerle ilgilenmeyince.

ben sormuştum cnm.bebelr biraz büyük olsaydı görüşürdük...

hayır olsun gene niye üzdüler seni.aman çıksınlar hayatından keşke benimde çıksalar neret ettim!!!!onlardan gelecek herşey eksik kalsın bir yapar bin anlatırlar

ayyyyy turuaz ben bu habre çok seinidm bende her seferinde ekiyordum kulağını aklım çıkıyordu ya su kalıysa diyeeee....

anaammm çok yakınmışız kızzzz=))
hakkaten 10 dk yaaa=))
belki karşılaşmışızdır çetinkayada falan=p

sakınnn onunla çekmeeee
kulak zarı zarar görür çok hassas.ben azımla da değil burnumla çekiyorum.ağızla da çok güçlü bir çekiş olabilir ayaralayamazsam

tuğba aynı kız aynııııı......
uyanıkken hep ağlyo yaaaaaaaaa kafayı sıyırcam!!!
ayrıca uyusada çıt sese uyanıyor müzk açık olsa da
ben bu çocuğu nasıl sese alıştırcam yaaaaaaaaaa
rica ederim canım.
Ani seslere mi uyanıyor? Bizim TV neredeyse hep açık, ona alışık da mesela koltuk aniden gıcırdasa irkilerek uyanıyor.

Hafta sonu cıvıl mağazasınan küvet icin file almaya gittim kasada ini baby yenidogan sampuni vardı fiyatı 3.90 tl idi oysa ben 15 tl ye alıyorum hemen aldım bi tane eve geldim hemen eczacibasini aradım böyle bir fiyatın mümkün olamayacağını söylediler araştırıp bilgi verecekler sözlerinde haberi olsun arkadaşlar

rica ederim canım.
Ani seslere mi uyanıyor? Bizim TV neredeyse hep açık, ona alışık da mesela koltuk aniden gıcırdasa irkilerek uyanıyor.
Evet aynı senin gibi
Tv açık uyuyo mesela ama ani ses olsun hop uyanıoo

kızlar fön makinasında radyasyon yoktur. Sadece elektrikle çalışan tüm cihazlar gibi elekmanyetik alan oluşturur. TV, radyo, cep telefonu, bilgisayar ve modem çok daha zararlıdır.
Bebeklerin yanında cihaz kullanımını minimuna indirmek lazım ama zor. Vicdan azabı çekiyorum TV açık, yanında telefon kullanıyorum diye ama saatlerce emiyor benim kız, çok bunalıyorum bir şeylerle ilgilenmeyince.
Bak buna da çok sevindim
Biri föb mak da çok radyasyn var demişti çok üzülmüştüm ne yapiim onla salinleşio
Tesekkurederim canim bende yapim.burnunu neyle temizliyirsunuz hep okuyorum aspirator diye nasil bise markasi nedir?
otri bebenin burun aspiratörününkullanıyorum ben cnm

Bes dk ıyudu açlıktan bittim dolaptan çıkarıp soğuk soğuk yedim iki lokma!!!
Midem ağrıdı off

Hemen süt sağmam lazım
Yoksa zırt diye mastit oluyorummn
://

Evet aynı senin gibi
Tv açık uyuyo mesela ama ani ses olsun hop uyanıoo

Bak buna da çok sevindim
Biri föb mak da çok radyasyn var demişti çok üzülmüştüm ne yapiim onla salinleşio
otri bebenin burun aspiratörününkullanıyorum ben cnm

Buyaka yada meydanda falan da karşılaşmış olabiliriz biz hep oraya gidiyoruz :))
Ya bu arada bişey sorcam kızlar otribebenin yedek uçlarını tek sefer kullanıp atıyo musunuz? Ben filtresini çıkarıp hep ucunu hem filtresini yıkayıp kurutup tekrar kullanıyorum ama bi zararı var mıdır ki? 1 kere kullanıp atsam 1 kutu 5 günde bitecek sabah akşam çekiyorum çünkü. Siz napıyosunuz?? Kutusunda tek kullanımlıl diyo ama ??

Buyaka yada meydanda falan da karşılaşmış olabiliriz biz hep oraya gidiyoruz :))
Ya bu arada bişey sorcam kızlar otribebenin yedek uçlarını tek sefer kullanıp atıyo musunuz? Ben filtresini çıkarıp hep ucunu hem filtresini yıkayıp kurutup tekrar kullanıyorum ama bi zararı var mıdır ki? 1 kere kullanıp atsam 1 kutu 5 günde bitecek sabah akşam çekiyorum çünkü. Siz napıyosunuz?? Kutusunda tek kullanımlıl diyo ama ??
Ben yikiyorum canim bi zararı olacağını düşünmüyorum tamamen ticari bor yaklaşım olabilir çünkü bebeklerimiz konusunda hassas oluyoruz bundan hep faydalaniyorlar diye düşünüyorum

Ya bnm şu popoma bi çareeee kızlar
Nasıl gecicek bu yaaa..!!!

Cocuklar bıraksa kukumada bakıcam
Dikiş yerim acıo normal değil ya hala neden sızlıyor
Yapan yapsın ben mik mike cesaret edemiyorum :KK43:((

Ben yikiyorum canim bi zararı olacağını düşünmüyorum tamamen ticari bor yaklaşım olabilir çünkü bebeklerimiz konusunda hassas oluyoruz bundan hep faydalaniyorlar diye düşünüyorum

Hemen süt sağmam lazım
Yoksa zırt diye mastit oluyorummn
://

ben de öyleyim canım ya bu işin sağmaktan başka çaresi yok mu acaba
benim oğlan emiyor ama bazen o acıkıp uyanmadan doluyor göğsüm ölüyorum ağrıdan bir de bakıyorum kızarmaya başlamış
zavallıyı zorla uyandırıyorum uykusundan, iki çekip uyuyor işte o zaman mecbur sağıyorum
ama benim göğsümde mi sorun var pompada mı yoksa ben mi beceremiyorum bilemedim çok uzun sürüyor sağmam
sen hangi pompayı kullanıyorsun?

canım acaba popo ağrısı kukuna vuruyor olabilir mi
benim hemoroit ne zaman artsa epizyotomi yeri hatta çoğu zaman içerdeki dikişler sızlıyor
dikişlerin atılmasından bu yana 4 yıl olmasına rağmen

popoda çatlak mı vardı canım senin
eğer öyleyse çatlak için doktor bana ılık su dolu küvet yada leğen içinde 10 dk günde 4-5 kez oturmamı söylemişti

benim oğlan emiyor ama bazen o acıkıp uyanmadan doluyor göğsüm ölüyorum ağrıdan bir de bakıyorum kızarmaya başlamış
zavallıyı zorla uyandırıyorum uykusundan, iki çekip uyuyor işte o zaman mecbur sağıyorum
ama benim göğsümde mi sorun var pompada mı yoksa ben mi beceremiyorum bilemedim çok uzun sürüyor sağmam

beni
eğer öyleyse çatlak için doktor bana ılık su dolu küvet yada leğen içinde 10 dk günde 4-5 kez oturmamı söylemişti
Bende lansinıhda var avent de ikisindemde memnunım lansinoh çiftli oldupu için onu daha çok kullanıyorum
Lansinohta bi tarafı 7yap diğer yeri1
Beni ancak öyle çekiyor yoksa boşaltmıo

Caninbendede mik mik yok gercegi kocada yok iyi oluyr kizlar mik mik icin sitinga gibi hap var alttan kullaniyirsunuz rahat iliskinicin

Bende sikilirim 2 günde bile sıkılıyorum alışkın değilim evde benden başkasının olmasına halıları siliyor koltuk çünkü kızım sürekli kirletiyor tabi yerler silip süpürüyor camlar mutfak banyo ütü sabah 9dan saat 2 ye kadar ne us varsa ee bazen gereksizde olsa zaman doldurmak için dolap banyo vs temizleniyor sonuçta ben diğer günler makina boşalt doldur çamaşır yıka as topla bunları yapıyorum o yüzden de anlamsiz geliyor biriktiremiyorum bulaşık eşim diyor bırak kalsın öyle mutfak ama olmuyor işte tezgahı ocağı falan hiç silmiyorum onlarla uğraşıyor işte her supurmede koltukları çekiyor altlarını bazende diyor ablam bugün yetişmez biraz fazla durayim sende ona göre verirsin yok diyorum eşim o kadar para bıraktı başka yok yetistir sen diyorum sen ne kadara veriyorsun bende ya hiç birşey yapmiyim istiyorum ama böyle bir hayat yok benim için
Eşim istiyor hergün gelsin diye çünkü kendi geç geliyor ve ben cok yoruluyorum yapabiliyorum ama bazen çıldırıyorum belki biraz buyuyp harwketlenince ihtiyacım olursa düşünürüm bide eşime günde 100 lira çok geliyor ben kazanmiyorum o kadar acaba meslek mi degistirsem diyo :)

Ben o kadar vahim durumda değilim yapabiliyorum ama ev tertemiz olmuyor ona canim sıkılıyor evde durup dağınık olunca geliyorlar bide üstüne çocuklar orum yavaş yavaş ne kadar temizlenirse temizlensin 1 saat dayanmadığı için alismaliyim sanırım ben o kadar para asla veremem uykularım kaçar :)

Canim bende cok sıkiliyorum zaten evde esim ben ve bebis var esim tum gun yok evim cok pislenmiyor, benim icin yemek ve utu onemli cok istahli degiliz yemekleride bitiremiyorum bunun haricinde camasira yika as ben yapiyorum canim sıkiliyor yoksa iyice kadinda yasli uzuluyorum onada, ne kadara geliyor bilmiyorum cunku kaynanam sana hic yardim edemiyorum diye gonderdi kadini, ama evde buyuk is yok kadinda surekli kendine oyalanicak bisey ariyor, bende konusucam hergun gelmesin

Bende lansinıhda var avent de ikisindemde memnunım lansinoh çiftli oldupu için onu daha çok kullanıyorum
Lansinohta bi tarafı 7yap diğer yeri1
Beni ancak öyle çekiyor yoksa boşaltmıo

ben de medela var hem tek pompa hem çok gürültülü çalışıyor sesi alt kattan bile duyuluyormuş
genellikle gece kullandığım için sessiz, ikili bir pompa daha almak istiyorum ama hangisi daha sessiz çalışır bilemedim
lansinoh sessizlik açısından nasıl, bir saç kurutma makinası kadar sesi var mı, çünkü benim medela o kadar ses çıkarıyor

Kizlar kizim yesil kaka yapior bir sari oluyor genelde yesil
Ne yapmam lazim
DOktor infantil kolik teshisi koydu
Ve sut alerjisi suphesi var moralim cok bozuk

ben de medela var hem tek pompa hem çok gürültülü çalışıyor sesi alt kattan bile duyuluyormuş
genellikle gece kullandığım için sessiz, ikili bir pompa daha almak istiyorum ama hangisi daha sessiz çalışır bilemedim
lansinoh sessizlik açısından nasıl, bir saç kurutma makinası kadar sesi var mı, çünkü benim medela o kadar ses çıkarıyor

Avent daha sessiz ama kavrama açısından lan daha iyi
Yok kız ne yaptın ne fön mak sesi öyle gürültülündeğilll
Valla benim alttakide duyuyorsa yandı çünkü ben 3 4 saatte bir sağıyorum kafası sismiştir
Sana nasıl dinletebilirim ki bilemedim

benim hemoroit ne zaman artsa epizyotomi yeri hatta çoğu zaman içerdeki dikişler sızlıyor
dikişlerin atılmasından bu yana 4 yıl olmasına rağmen

popoda çatlak mı vardı canım senin

Evet canım. Çatladı.
Aralın doğumundan sonrada böyle olmuştu
Kremler kullandım gecti.
Şimdi yine nüksetti.!
Şuan cok acıyo mesela
1 saat once duşa girdim o da sadece alt kısmını yıkadım oraya sıcak su tuttum
Çünkü cocuklar uyumuyordu ikisini bırakıp girdim iki ara
Aral I'n 10 gündür korkma huyu var maalesef kıçımdan ayrılmıyor
Sonra krem sürdüm anestol.
Acıyor işte

Canim bende cok sıkiliyorum zaten evde esim ben ve bebis var esim tum gun yok evim cok pislenmiyor, benim icin yemek ve utu onemli cok istahli degiliz yemekleride bitiremiyorum bunun haricinde camasira yika as ben yapiyorum canim sıkiliyor yoksa iyice kadinda yasli uzuluyorum onada, ne kadara geliyor bilmiyorum cunku kaynanam sana hic yardim edemiyorum diye gonderdi kadini, ama evde buyuk is yok kadinda surekli kendine oyalanicak bisey ariyor, bende konusucam hergun gelmesin

Yasliysa ben hiç dayanamazdim ama ihtiyacida varsa Puff zor ya ben en çok yarım günü yemek yeme derdi olmasın diye istiyorum hemde bütün gün ona bağlı kalamam aslında yakında bi kadın vardı hersey istediğim gibi 40 liraya gelecek yol parasida yoktu ama herkes onun psikolojik sorunlari kompleksi old söyledi gençti de ama kafamı karistirdilar kıyafetlerine bakar içi gider kendini senin yerine koyar falan dediler eşim asla denemeye bile istemedi çünkü kendi abisinin evine geliyor çocuğa bakmaya eltimin çamaşırlarını falan giymiş erkek arkadaşını getiriyormuş çoğu şeyini kullanıyormuş tabi bunu çocuktan öğreniyorlar anne o ablanin değilmi diyormuş gerçi ben hep evdeyim ama takintiliyim biraz sanırım gelen işini yapsın gitsin istiyorum ne muhabbet edeyim ne evde yemek yesin ne çocuklara baksın kararımı verdim zaten kimse 50den aşağı gelmiyor hergunde alsam bana maddi anlamda bi getirisi olmayacaksa gerekli olduğunda çağırırım diye düşünüyorum çok zorda kalsam annemi bi arasam 10dk gelir herhalde

X