2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Daha baslamadim ama sorayim sizee..

Mikmikten sonra banyo yapmadan emzirilebiliyor mu..cagan 27ayliga kadar emdi.hic banyosuz abdestsiz vermedim.
Ama bi yerde verilebiliyor diye duydmm.
Bide size sorimm dedim...

Ben Aral da abdestsiz hiç emzirmedim
Mik mikten sonra amann uyanırda emmek ister die direkt duşa dalardım
O konuyu bende aynı sekilde duydum esroş ama
Bence mecbur ve zorda kalınmadıkca abdestsiz emzirilmemeli
Benim içime sinmiyor ne biliim ya

Kızlar napıonuzzzz
Ya mta nerelerde cok mrk ediyorum acaba ben mi göremiyorum artık
Yoksa girmiyor mu bayadr :26:

Hasene tubişim altınlarını buldun mu
Bi kere bizede öyle olmuştu. Bnm akıllı eşim yerini değiştirmiş
O da unutmuş koyduğu yeri ay delirmiştik
Yok anam ya bulamadim annemdeyim ztn şimdi perşembe gecerim kendi evime herhalde.. Ama inş bulurum Çocuğumun hediyeleri o!!! Valla eşim pek karismaz bu saklama işlerine bilmiyorum ki.. Söylemedim onada...
Kızlar ben cumartesi dr a gititm kontrole
40 ından sonra gel demişti
smear aldı
spiral takcaz mı dedi yok dedim.
mikl mik yapmadığımı söledim mıçtı ağzıma resmen=)) manyak mısın ne kokuyorsun doğum yaptın oncxacık şeyden mi korkuon dedi=)
ne bilim dikiş falan dedim.saçamalam 10 günde kaynar o dediii
korunma olarak da cerazette kulllanabilirsin sadece dedi.hiç bir yan etkisi yok dedi(tabi kişiden kişiye değişir)
problem yaşarsan gel dedi
Ablam eczacı demiştim o da onu kullan dedi.ben ona başlıcam yarınç.
eşime güvenemem o her daim 2. çocuğu istediği için=)kendimi kontrol altına almam lazımmm...

başka konuştuğumuz birşey oldu mu die düşünüyorum aklıma gelirse söylerimmmmm
Kiz sen kullancakmisin? Ben kullanirim herhalde yada iğneler var o tarz bisi de olabilir de. Benm 40im cikti arada kirmizi bisiler geliyor ama adet gibi değil 49. Günüm. Ne zaman nasil kullancam ki?

Bide sen mi sormustun anil nerde oturdugumu? Ben annemdeyim simdi o umraniyeye yakin ama ben kagithane tarafında oturuyorum miniaturkun orda canim
Daha baslamadim ama sorayim sizee..

Mikmikten sonra banyo yapmadan emzirilebiliyor mu..cagan 27ayliga kadar emdi.hic banyosuz abdestsiz vermedim.
Ama bi yerde verilebiliyor diye duydmm.
Bide size sorimm dedim...

Valla emzirmemek en iyisi güzeli zorda kalinirsa göğüs su ile silinip veriliyor esra. Verme anam

Valla emzirmemek en iyisi güzeli zorda kalinirsa göğüs su ile silinip veriliyor esra. Verme anam

bende vermedim çağan 2 yaş 3 aya kadar emdi.. hiç cenabetken vermedim...
ağlıicak diye ödüm kopuyodu bide yazın biz 1 ay izmşrde 1 ay niğde de yaylada kalıyoz... düşün halimizi..:KK52::KK52::KK52:

ayy altınları mı kaybettin kızzz.. bulursnun inşallaj

Babamla esinin eylule taktigi 2 tane yarim altini abime verdim al gotur soksunlar munasip biyerlerine diye gerizekalilar bittiler benim icin bidaha asla gorusmem

bende vermedim çağan 2 yaş 3 aya kadar emdi.. hiç cenabetken vermedim...
ağlıicak diye ödüm kopuyodu bide yazın biz 1 ay izmşrde 1 ay niğde de yaylada kalıyoz... düşün halimizi..:KK52::KK52::KK52:

ayy altınları mı kaybettin kızzz.. bulursnun inşallaj
Ayyy zor hakikaten. Bayagida emmis Çağan.yarasin :))

He yaaa topladim hepsini bi keseye koydum iki uç tane ama olsun topladigimi hatirliyorum bire koyduğumu hatirlamiyorum :KK43:(
Bizim ev iki katli degilki canikom 3 oda 1 salon ev ama alt kat bos ondan zoe isiniyo :/

Ya benimde catim bile yok üst katta evde yalitimsiz ama seninkinden kucuk evim doğalgaza çok vermissinz Kiz. Bi anormallik olabilir. Benim KV.bin bu ayki elektrik faturasi çok yuksek gelmiş ti itiraz etti hata cikmis.aklinizda bulunsun

Kizlar ya oğlum çok huysuz bu sora peyniri fazla kacirdim ondan gaz oldu galiba hic uyumuyo yaaaa. Büyüdükçe daha iyi olur derken offf:KK43:((

Sabah tertemiz yikadim kendim yagla masaj yaptim kiyafetlerini isitip giydirdim emzirdim tamam dedim artik uyumamasi icin hic bir sebeb yok derken aglamaya basladi bagirarak acaba kulagina sumu kacirdim telasiyla kullaklarina falan baktim bise yok besiginde salliyorun yok uyumuyor kucagimda salliyorum yok uyumuyor ayakta sallamaya karsi oldugum halde ayakta salliyorum uyumuyor meger ben uyutmaya calisirken o arada acikmis tekrar emzirdim uyudu yatagida koydum kaka yapti degistirsem uyanacak degistirmesem pisik olacak vicdan yaptim degistirdim uyandi ve bu saat oldu ben daha odadaki kuveti banyoya kaldiramadim yemek filan yapmadigimi soylemeye gerek yok sanirim bugun bizden boyle 😄
tek başına nasıl yıkadıııııııın? maşallah valla ben hala su dökme halindeyim:KK43: ya bende aynı durumdayım, ağlıyor emziriyorum sonra gazını çıkarıyorum yatıyor bağırarak geri uyanıyor altını temizliyorum yine acıkıyor emziriyorum derken aynı kısır döngü içindeyiz:KK43:

Offff işe başlamak istiyorumm
Çalışmak istiyorummm bu evden çıkmak istiyorummm
Benm pertim çıkmışken karşımdakinin saat daha yeni onbir oluyo demesine sinir oluyorum

tek başına nasıl yıkadıııııııın? maşallah valla ben hala su dökme halindeyim:KK43: ya bende aynı durumdayım, ağlıyor emziriyorum sonra gazını çıkarıyorum yatıyor bağırarak geri uyanıyor altını temizliyorum yine acıkıyor emziriyorum derken aynı kısır döngü içindeyiz:KK43:

Kuvetin ustunde file var canim onun uzerine koyuyorum ben sampuan ve sabun kullanmiyorum dr onermedi kullanmayin dedi su dokup cikariyorum.kimsem yok akrabam komsum falan birazcikta mecburiyetten yikiyorum sanirim bugun kulagina su kacirmisim artik hafta sonlarini bekliycem esimle yikiycam cok agliyor bugun suan ayagimda yanimizda fon makinasi o sekilde susturuyorum.

Kuvetin ustunde file var canim onun uzerine koyuyorum ben sampuan ve sabun kullanmiyorum dr onermedi kullanmayin dedi su dokup cikariyorum.kimsem yok akrabam komsum falan birazcikta mecburiyetten yikiyorum sanirim bugun kulagina su kacirmisim artik hafta sonlarini bekliycem esimle yikiycam cok agliyor bugun suan ayagimda yanimizda fon makinasi o sekilde susturuyorum.

Bebeklerin kulağına su kaçmazmış kulak yapıları yetişkinlere benzemediği için, Ayşe Öner'in kitabında yazıyor. Bizim doktor da her gün yıkayın ama dört günde bir şampuan ve sabun kullanın diiyor. Belki karnı falan ağrıyordur kuzunun. Bizimkinin bi günü bi gününü tutmuyor.

canım yanlış anlamayında bunu çok arkadaştan okuyorum fön makinasini yinede araştirin ama televizyondan duydum o daha çok radyosyon yayiyormuş zaten yeteri kadar maruzlar yavrucaklar

Bu gece biraz geç yıkadık gece biraz uyusun diye. Bakalım işe yarayacak mı. Banyodan önce masaj yapmaya çalışıyorum kitaptaki gibi. Orada fotoğraflardaki bebe sakince bekliyor. Benimki kıpır kıpır. O rahatlayacak diye ben mahvoluyorum walla masaj banyo giydirme derken.

Bebeklerin kulağına su kaçmazmış kulak yapıları yetişkinlere benzemediği için, Ayşe Öner'in kitabında yazıyor. Bizim doktor da her gün yıkayın ama dört günde bir şampuan ve sabun kullanın diiyor. Belki karnı falan ağrıyordur kuzunun. Bizimkinin bi günü bi gününü tutmuyor.

niyeki şampuan kullanmayin diyor ben her seferinde kullaniyordum güya benimki amwayin şampuani bitkiselmiş

niyeki şampuan kullanmayin diyor ben her seferinde kullaniyordum güya benimki amwayin şampuani bitkiselmiş
Belki cildini kurutmasın diyedir canım. Nemlendirici de kullandırmıyor. Şampuanını Mustela aldım. Her gün banyo da yaptıramıyorum. 2-3 günde bir yaptırınca kullanıyorum mecburen. Saçları temizlenmiyor gibi geliyor.

Kucagimda uyuyo besigine koyuyorum 10 dk sonra uyaniyo sabaha kadar boyle ne zaman duzelicek bu durum uykusuzluktan o da yoruluyo hic uyuyamiyo bu sefer :KK43:(((((

X