2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Elektrik faturası195gelmiş!!!!!!!!
Offff

Bizede dogalgaz ve elektirik beraber 500 gelmiş dogal gazı cok acmıyorum bile evin derecesi 21 /22 ama sac kurutma makinasını hiç kapatamıyorum başka sekilde sakinleşmiyor bebeklerimiz saglikli olsunda oderiz

canım her doktorun dediği birbirini tutmuyoo valla..(bizim doktor ver demişti. annem de anne sütüyle beslenen bebeklere bile su verildiğini söyledi. yani bize hep su vermiş. bende o yüzden doğduğundan beri her gün veriyorum canım.su dan bişey olmaz diye düşüüyorumm

Yaa bizim dr da su verme olsyını anlamıyorum dedi.. Ama buradaki pek çok kişi veriyor ben de şaşırdım.. Hiç vermedim şimdiye kadar...:44:

Ayşe Öner'in kitabında ekstra verilen suyun bebeğin alacağı anne sütü miktarını azaltacağı yazıyor. Midesi dolacağı için. Başka sebebi var mı bilmiyorum ama doktorumuza çok güveniyorum. Sadece ishal olduğunda biraz vermiştik. Şimdi mamayı da kestik. Kusuyor içince.

Offff

Ya bizim de iki katına çıktı fatura. Eskiden evi otel gibi kullanıyorduk neredeyse.

Kizlarrr galiba hasta olacam ben:KK43:(( bide sizin bebisler için aldiginiz 0-3 ay arazi aldiklarinizi kullanabiliyor mu? Benimkiler kasmaya başladı

Benim bodylerde olmuyo ve onlarca giyilmemiş var onlarca
Pijama takımları da tam oturuyo
Yeni masraflar geliyo
Bu arada sen nerde oturuon yakın mısın bana acep ben çekmeköydeim

Ben 0-0 bile kullanıyorum minyatür prensesime:)))

Kiz anilll niye o kadan gelmiş ya? UFO fln mi yaktiniz? Allah yardimciniz olsun. Bize 80 gelmiş ama altini actigimda yakiyorum sadece bide banyo yaptirirken...
Bizim 360 :KK43:(( dogalgaz 866 off anam oofff
Kizlarrr galiba hasta olacam ben:KK43:(( bide sizin bebisler için aldiginiz 0-3 ay arazi aldiklarinizi kullanabiliyor mu? Benimkiler kasmaya başladı

0-3 aylari ben kaldirdim bile coktan 20 gundur hersey 3-6 o da boydan tam oluyo 1 aya bu da kastircak boydan :KK43:

450de bize:KK43: sanırım 190 çok iyi sevinmelisin:)

Yaa bisi yaptiimizda yok ama bende bide daha bebekte yok 3 gün sonra dogumum var :) ama kiyafetleriydi ev temizligi hazirliklar derken böyle oldu heralde normalde 350 filan ödüyoduk. Bu arada taip ediyorum aralik annelerini tecrubelerinizi okuyorum hep herkezin melegi saglikla büyüsün insallah rabbim banada gösterir bu günleri fotolarinida gördüm bebeklerin masalah cok tatlilar...

0-3 aylari ben kaldirdim bile coktan 20 gundur hersey 3-6 o da boydan tam oluyo 1 aya bu da kastircak boydan :KK43:[/QUOTE]
Biz cok mu küçügüz ne sizin boyunuz kilonuz kac biz daha yeni gectik 59 cm miz😊hemen kaldırmak istemiyorum özenerek sectim hepsini

Aral okula sabah gidiyor ve orada kahvaltı ediyor
Artık nasıl ediyorsa !! okul yaşı gelene dek ben yedirdim hep
Halada öyle c tesi ben pazar babası yediriyor
Ama kerem var artık
Bişeyleri becersin kendi yesin istiyorum
Babanne gelip kerem i oyalıyordu en azından. O da olmayınca daha zor oldu
Çok berduşum sükunet görsen öykkk

Malesef bazen çocuklar herşeyi annenin yapmasına öyle alışıyor ki kendi yapmayı denemiyor bile
Ben de kızım artık kendi yesin içsin, yavaş yavaş kendi giyinmeye alışsın istiyorum ama olmuyor bir türlü :KK14:
kendin ye diyorum, ama ben döküyorum beceremiyorum sen yedir işte diyor
zorluyorum hadi ye döküle döküle alışacaksın diyorum ya dökülünce ağlıyor beceremiyorum diye
ya da iki kaşık alıp kolum yoruldu deyip bırakıyor :KK36:
Ah ah berduşlukta zirvedeyim ben, aynalara bakasım, insan içine çıkasım yok

Offff

Bizim de 190 elektrik 200 doğalgaz geldi :KK53:

geçmiş olsun canım neyin var?
0-3 ay tulumlar hiç olmuyor takımlar kasıyor, 15 gün önce 3-6 aya geçtik
bodylerde ilk 15 gün hariç hep 3-6 ay giydirdim çıtçıtları sıkmasın diye

Bnmkiler oluyor ama kasmaya basladı artık
Birde ben iç badilerini çıt çıtlı diye 3-6 ay kullanıyorum
Çünkü bezi şiştiğinde hemen sıkıyor
Kıyamam çüküne oğlumun:KK52:

:KK9: :KK9: :KK9:

gecmıs olsun canım mecbur kullanıyoruz ama yaptıgım hata mahfettı benı belkı duzenlı kullansaydım cogalmazdı yada hıc baslamasaydım.. tabiki şükürler olsun Allahım hıcbırımızın evladının acısını göstermesın.
ama bıde benım sutum hıc yok ne yaptıysam gelmedı 50 cc bıle cıkmaz :KK50: bunu kafama takmaktan aglama krızıne gırdım cuma gunu doktora gıttım antıdeprsan verdı. mamayla benım cocugum ne kadar saglıklı olabılır kı :KK14:

canım mama için kendini üzüpte olan sütünü de kaçırma, benim ilk bebeğimde nerdeyse hiç sütüm yoktu
günde 100-200 ml arası ancak çıkıyordu gerisi mama, 4 aylık olduğunda da sütüm tamamen kesildi
şu an 4 yaşında, gayet zeki ve sağlıklı bir çocuk, biraz zayıf ama onun da mamayla ilgisi yok yiyip içmeyle pek arası yok

Sevgili Aralık Anneleri,

Ben Ocak annesiyim, oglumu kucagıma 17 gun once aldım. Sizler bizlerden daha deneyimli oldugunuz icin Ocak anneleri adına size soru sormak isterim.Facebook'ta da bir grubumuz var, orada da tartısıyoruz ama sorunumuz su:

Oglum surekli emmek istiyor. Sutumu sagıyorum, iki gogsumden ortalama 130 ml cıkıyor. Bunun ona yeterli olması lazım ama yetmiyor sanırım. Emme istegi hic bitmiyor, emerken kakasını yapıyor, bastan baslıyoruz emmeye.. Bu dongu hic bitmiyor.. Biberona da alıstırmak istemiyorum ama bu surekli emme istegine ne yapacagım bilemiyorum. Yetisemiyorum...

Sizde yasadınız mı bu sorunu?, mesela dun aksam 1 saate yakın 2 memeyi emdi, sonra annemlere verdim ,biraz kestirecektim. Yarım saat sonra baslamıs mızmızlanmaya, onlarda biberonla vermisler. 60 ml icmis,benim 1 saat nereye gitti? :KK43: sütüm mü yetmiyor acaba?

benim bebeğim 50 günlük oldu hala sürekli emme isteğinde, bazen saatlerce emziriyorum, yarım saat sonra tekrar emmek istiyor,
senin dediğin gibi her emdiğinde kakasını yapıp tekrar emiyordu ilk bir ay, son günlerde kaka sayısı azaldı ama hala memeden ayrılmak istemiyor, acaba sütüm yetmiyor mu diye mama veriyorum 5-10 ml içip diliyle itiyor, ağlıyor sürekli, emzik veriyorum çoğu zaman onu da almıyor, göğsüme yatırınca susuyor bekliyor, emzirmeye niyetim olmadığını anlarsa basıyor çığlığı, memeyi alana kadar da -susmuyor. Sütünün yetip yetmediğini en iyi kilosundan anlarsın, birde ıslak bezlerinden... eğer günde 7-8 kez ağırca bez alıyorsan yeterli besleniyor demekmiş

Kızlar benim sütüm bi dengesizdi bi gün çok bi gün az oluyodu ama çok olduğunda buzluğa atıp az olduğunda o attığımı verip sırf anne sütü ile devam ediyodum şimdiye kadar. Ama 6-7 gündür baya azaldı sütüm öyle ki kızım da mızmızlanmaya başladı önceleri 2 saatte 1 sadece tek göğsüm yetiyodu şimdi ikisini de emiyo ama yine aranıyo, akşam merak ettim sağdım 4 saatlik beklemeye 2 sinden toplam 90 cc çıktı :KK43: niye azalmış olabilir böyle birden? Daha önce 160-170 cc falan çıkardı sağdığımda :KK43:(
Adet olacağın zaman azalırmış öyle diyolar, adet mi olcam acaba doğum yapalı 2 ay 10 gün oldu

Belki de yeterince dinlenememişsindir ya da sıvı alımın azalmış olabilir

Bir bebek emme dışında hiç uyumadan hiç ama hiç uyumadn ağlayabikir miiii
Sabahtan beri içtiği sütün mamamanın sonu ypk kusmuuord
Durmadan ağlıyo durmadan
Süt veriyorum susuyor
Aç demek ki diyeceksiniz ama hangi bebek saat başı 100cc mama içerde aç klır
Çıldırmak üzereyim durmadan ağlıp

Eşimlede çok çok kötü tartıştık
Alıp başımı gidesin varr

3 gündür benimki de öyle, emme dışında hep ağlıyor, uyumuyor, yorulup uyusa da 5dk sürmüyor uykusu
sürekli emiyor doymuyor bir türlü

Uykusuz bi geceden gunaydin iyi pazarlar kizlar
Benimkiler baba ogul uyuyor simdi ben kahvaltimi yaptim :)
Bebisler masallah cokk tatli buda benim yaramazEki Görüntüle 950361 Eki Görüntüle 950360

Maşallah çok yakışıklı bu delikanlı :KK16:

Mrbbb bebeklerin uyku düzeni hakkında bişi sormak istiyorum. Bugün 53 günlük olduk ve son 4 gündür gece 12 yatsak sabah 4 de 4:30 gübi kalkıyoz sizin bebişleriniz debu kadar uzun uyuyomu ilk aydan 2 saatte bi kalkmaya alışınca bu 2. Ay 4 saat bana uzun geldi ve garip geldi. Oof allahım neden bu kafar pipirikli oldum yaaa burun tıkanıklığımızda damla damlattığımız müddetçe dvm ediyor sonra gene başlıyor. Zeynep bilgem büyüse artık diyorummm ama bnm kızımla aynı zmnda olanlar uyku süresi hakkında beni biligilendirirmisiniz şimdiden sağılun

Ayyy kizlar bikacgundur giremiyodumm..

Kardesime kayseri ye kiz istemeye gittikk...guzel karsilandikkk..
Hersey guzel gecti..
Iki cocukla yinede guzel bir gun gecirdimmm..

Bebgm saolsun adanadan kayseriye kadar uyudu....ordada b ara uyuandi..sonra tekrar uyudu aksam boyu o yuzden cok rahat ettimmm...

Bi etli ekmekk yamtirmislarrr...offff ck guzeldii.
Oyle bi sey yemediım..
Sen mziriyosun deyip bide simarttilar yedikce yedim yedikce yedimm...
Gecde blamida alip nevsehire geldik...yold bi kar tipi tuttu ....oyle korktum kii..
Cocuklarim olmasa kokmicaktimm ....en son kayseride kazada olen kisiler soguktan donarak olmusler ya o geldi aklma yvrilarm geldii.. o yuzden korka korka bi yolculuk yaptimmm

Mrbbb bebeklerin uyku düzeni hakkında bişi sormak istiyorum. Bugün 53 günlük olduk ve son 4 gündür gece 12 yatsak sabah 4 de 4:30 gübi kalkıyoz sizin bebişleriniz debu kadar uzun uyuyomu ilk aydan 2 saatte bi kalkmaya alışınca bu 2. Ay 4 saat bana uzun geldi ve garip geldi. Oof allahım neden bu kafar pipirikli oldum yaaa burun tıkanıklığımızda damla damlattığımız müddetçe dvm ediyor sonra gene başlıyor. Zeynep bilgem büyüse artık diyorummm ama bnm kızımla aynı zmnda olanlar uyku süresi hakkında beni biligilendirirmisiniz şimdiden sağılun

Canım benim oglumda cok uzun uyuyor özellıkle karnı iyi doymussa 6saat görmüslügüm war

ooof huniyi takıcam kafama az kaldııı:KK14::KK14:

ben son 3 gündür huniyi takacak hale gelmiştim bu gece uyudu çok şükür, sen baştan beri aynı durumdasın Allah sabır versin canım

canım benim oğlum ilk ayı bittiğinden beri 4 saat uyuyor,
yalnız 3 gündür ne gece ne gündüz uyumamış sürekli ağlamıştı, dün gece 5 saatten fazla uyudu

Ayyy kizlar bikacgundur giremiyodumm..

Kardesime kayseri ye kiz istemeye gittikk...guzel karsilandikkk..
Hersey guzel gecti..
Iki cocukla yinede guzel bir gun gecirdimmm..

Bebgm saolsun adanadan kayseriye kadar uyudu....ordada b ara uyuandi..sonra tekrar uyudu aksam boyu o yuzden cok rahat ettimmm...

Bi etli ekmekk yamtirmislarrr...offff ck guzeldii.
Oyle bi sey yemediım..
Sen mziriyosun deyip bide simarttilar yedikce yedim yedikce yedimm...
Gecde blamida alip nevsehire geldik...yold bi kar tipi tuttu ....oyle korktum kii..
Cocuklarim olmasa kokmicaktimm ....en son kayseride kazada olen kisiler soguktan donarak olmusler ya o geldi aklma yvrilarm geldii.. o yuzden korka korka bi yolculuk yaptimmm

Allah kardeşinin işini tamamına erdirsin
senin de sefan olsun :KK8:
darısı değil şehirler arası yolculuk yapmak benim gibi wc ye gitmek için bile zaman bulamayanların başına
bakalım ben ne zaman hastane dışında bir yere çıkabilicem

selamlar herkse... deneyimsiz anneler sizi bir konuda uyarmak için yazıyorum.birkaç gün önce bir buçuk aylık kızımın öksürüp hapşırdığını,genzinin tıkalı olduğunu yazmıştım. çocuk sahibi eczacı arkadaşlara ve aile hekimine danıştığımı söylemiştim. eşim şehirdışındaydı. cuma günü geldiğinde kızımdaki şikayetler artmıştı. o gece takır takır hep öksürüp hapşırdı. ctesi günü doktora götürdük koştura koştura. çok şükür ciğerlere inmeden yakaladık enfeksiyonu. ancak günde 2 kez kullandığımız antibiyotiği ve 3 kez kullandığımız öksürük şurubunu verdi. :KK43: ayrıca kontrole çağırdı. yenidoğanlarda hastalık çok çabuk ilerliyormuş. ben ateşinin çıkmamasına, iştahının ve hareketliliğinin devamına kanıp geçici bir durum sandım. siz böyle yapmayın. cuma götürseydim belki de antibiyotik olmadan peditus kullanıp atlatacaktık. haberiniz olsun yani ben ettim siz etmeyin sevgiler :)

selam kızlar ne güzel bebekleriniz 3-6 aylık kıyafetleri giymeye başlamışlar MAŞALLAH SÜBHANALLAH diyeyim nazar olmasın... benim fındık kızıma hala 0-3 aylar bol geliyor, tasarruflu olacak anlaşılan fazla para harcamayacağız:KK9: buarada herkes saç kurutma makinesinden bahsetmiş bize ne elektrik süpürgesi ne saç kurutma makinesi fayda etmedi, gerçi sürekli ağlayan bir bebek değil ama ağlayınca da evi kaldırıyor. bronşit olduğu için dr nebulizatör almamızı söyledi, biz aleti çalıştırınca şoka girmiş gibi bakıyor uzun sürdüğü zamanda uyuyor, sanırım anne karnında sanıyor kendini, nebulizatörü olanlar denesin bence

selamlar herkse... deneyimsiz anneler sizi bir konuda uyarmak için yazıyorum.birkaç gün önce bir buçuk aylık kızımın öksürüp hapşırdığını,genzinin tıkalı olduğunu yazmıştım. çocuk sahibi eczacı arkadaşlara ve aile hekimine danıştığımı söylemiştim. eşim şehirdışındaydı. cuma günü geldiğinde kızımdaki şikayetler artmıştı. o gece takır takır hep öksürüp hapşırdı. ctesi günü doktora götürdük koştura koştura. çok şükür ciğerlere inmeden yakaladık enfeksiyonu. ancak günde 2 kez kullandığımız antibiyotiği ve 3 kez kullandığımız öksürük şurubunu verdi. :KK43: ayrıca kontrole çağırdı. yenidoğanlarda hastalık çok çabuk ilerliyormuş. ben ateşinin çıkmamasına, iştahının ve hareketliliğinin devamına kanıp geçici bir durum sandım. siz böyle yapmayın. cuma götürseydim belki de antibiyotik olmadan peditus kullanıp atlatacaktık. haberiniz olsun yani ben ettim siz etmeyin sevgiler :)
canım geçmiş olsun bende 1 aylık kızımı burun tıkanıklığı hapşırma ve öksürme sikayetiyle hastaneye götürdüm ama bana hep burnunu aç mukoza boğazına kaçtığı için öksürüyor dediler ciğere inmedi dediler hiç ilaç vermediler 2 günde bir dr a götürmeme rağmen 3. kontrolde bebeğin akciğer filmi çekildi ve bronşit teşhisi konuldu antibiyotik, buhar tedavisi ve balgam söktürücü verdiler , bende ateşi ve iştah kaybı olmadığı içn rahattım ama sinsi hastalık kontrol altındayken bile yakaladı yavrumu, üzülme bence dr zaten salgın olduğunu söyledi, dışarıdan gelenlerden fazla muhatap etme

canım geçmiş olsun bende 1 aylık kızımı burun tıkanıklığı hapşırma ve öksürme sikayetiyle hastaneye götürdüm ama bana hep burnunu aç mukoza boğazına kaçtığı için öksürüyor dediler ciğere inmedi dediler hiç ilaç vermediler 2 günde bir dr a götürmeme rağmen 3. kontrolde bebeğin akciğer filmi çekildi ve bronşit teşhisi konuldu antibiyotik, buhar tedavisi ve balgam söktürücü verdiler , bende ateşi ve iştah kaybı olmadığı içn rahattım ama sinsi hastalık kontrol altındayken bile yakaladı yavrumu, üzülme bence dr zaten salgın olduğunu söyledi, dışarıdan gelenlerden fazla muhatap etme

X