2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar bu bronsit nasil oluyo eylulun burnu tikali gunde 4-5 hapsuruyo 1-2 kerede oksuruyo minik minik bronsit olabilirmi yani

Mrbbb bebeklerin uyku düzeni hakkında bişi sormak istiyorum. Bugün 53 günlük olduk ve son 4 gündür gece 12 yatsak sabah 4 de 4:30 gübi kalkıyoz sizin bebişleriniz debu kadar uzun uyuyomu ilk aydan 2 saatte bi kalkmaya alışınca bu 2. Ay 4 saat bana uzun geldi ve garip geldi. Oof allahım neden bu kafar pipirikli oldum yaaa burun tıkanıklığımızda damla damlattığımız müddetçe dvm ediyor sonra gene başlıyor. Zeynep bilgem büyüse artık diyorummm ama bnm kızımla aynı zmnda olanlar uyku süresi hakkında beni biligilendirirmisiniz şimdiden sağılun

Ay ne guzel masallah atik o kadar saat uyumasi normal canim benim oglum gece 40 dk da bi uyandi en fazla 2 saat uyuyor geceleri uykuya hasrt kaldim wallahi bende gorebilcem mi oyle uyudugu zamanlari :KK43:

Merhaba anneler.maşallah bebişler büyüyor ama herkesin başka problemleri var.uykumuzda bizim problem yok 1.30 gibi yatarsa3.30 gibi emiyor yatıyor maşallah.ama ishalimiz var 1hafta oldu sulu yapıyor çişgibi sarı olmasa çişi zannedecem.sıkta yapmıyor ama altını değiştirirken yakalanırsam...... fışkırtır tarzda yapıyor.bebeği ishal olan annelerden bilgi alabilirmiyim,sizin bebişler nasıl

Bizim 360 :KK43:(( dogalgaz 866 off anam oofff

0-3 aylari ben kaldirdim bile coktan 20 gundur hersey 3-6 o da boydan tam oluyo 1 aya bu da kastircak boydan :KK43:

bizimki de öyle şimdi3 6 kullanıyoruz.ama ben 6 9 siparişi verdim bile.bunlar da kasmaya başladı çünkü...

Merhaba anneler.maşallah bebişler büyüyor ama herkesin başka problemleri var.uykumuzda bizim problem yok 1.30 gibi yatarsa3.30 gibi emiyor yatıyor maşallah.ama ishalimiz var 1hafta oldu sulu yapıyor çişgibi sarı olmasa çişi zannedecem.sıkta yapmıyor ama altını değiştirirken yakalanırsam...... fışkırtır tarzda yapıyor.bebeği ishal olan annelerden bilgi alabilirmiyim,sizin bebişler nasıl

ben o ishali nerdeyse 10 güne yakın çektim ama hiç bişey kullanmadım .sadece biraz su verdim . birde annemler kısa kolluyla gezerken ben hırkalarla dolaştım. anne üşüdüğünde de bebeğe geçermiş .tabii bir de bebeği üşütme sakın. biz atlattık.siz de atlatırsınız inşallah.ishalde su kaybı olduğu için su takviyesi yapmalısın

Sabah tertemiz yikadim kendim yagla masaj yaptim kiyafetlerini isitip giydirdim emzirdim tamam dedim artik uyumamasi icin hic bir sebeb yok derken aglamaya basladi bagirarak acaba kulagina sumu kacirdim telasiyla kullaklarina falan baktim bise yok besiginde salliyorun yok uyumuyor kucagimda salliyorum yok uyumuyor ayakta sallamaya karsi oldugum halde ayakta salliyorum uyumuyor meger ben uyutmaya calisirken o arada acikmis tekrar emzirdim uyudu yatagida koydum kaka yapti degistirsem uyanacak degistirmesem pisik olacak vicdan yaptim degistirdim uyandi ve bu saat oldu ben daha odadaki kuveti banyoya kaldiramadim yemek filan yapmadigimi soylemeye gerek yok sanirim bugun bizden boyle 😄

ben o ishali nerdeyse 10 güne yakın çektim ama hiç bişey kullanmadım .sadece biraz su verdim . birde annemler kısa kolluyla gezerken ben hırkalarla dolaştım. anne üşüdüğünde de bebeğe geçermiş .tabii bir de bebeği üşütme sakın. biz atlattık.siz de atlatırsınız inşallah.ishalde su kaybı olduğu için su takviyesi yapmalısın

Anne sütü alıyor genede su vermelimiyim.ev kaloriferli sıcak buna rağmen çorap ayağımdan çıkmıyor.bebişide iyi giyindiriyorum:KK43: yardımınz için teşekkürler.

Anne sütü alıyor genede su vermelimiyim.ev kaloriferli sıcak buna rağmen çorap ayağımdan çıkmıyor.bebişide iyi giyindiriyorum:KK43: yardımınz için teşekkürler.

canım bende emziriyorum sadece gece 1 kez mama veriyorum. ben su veriyorum canım annem de bize verdiğini söylüyor.ama yine de sen bilirsin.

Malesef bazen çocuklar herşeyi annenin yapmasına öyle alışıyor ki kendi yapmayı denemiyor bile
Ben de kızım artık kendi yesin içsin, yavaş yavaş kendi giyinmeye alışsın istiyorum ama olmuyor bir türlü :KK14:
kendin ye diyorum, ama ben döküyorum beceremiyorum sen yedir işte diyor
zorluyorum hadi ye döküle döküle alışacaksın diyorum ya dökülünce ağlıyor beceremiyorum diye
ya da iki kaşık alıp kolum yoruldu deyip bırakıyor :KK36:
Ah ah berduşlukta zirvedeyim ben, aynalara bakasım, insan içine çıkasım yok

Bizim de 190 elektrik 200 doğalgaz geldi :KK53:

geçmiş olsun canım neyin var?
0-3 ay tulumlar hiç olmuyor takımlar kasıyor, 15 gün önce 3-6 aya geçtik
bodylerde ilk 15 gün hariç hep 3-6 ay giydirdim çıtçıtları sıkmasın diye

:KK9: :KK9: :KK9:

canım mama için kendini üzüpte olan sütünü de kaçırma, benim ilk bebeğimde nerdeyse hiç sütüm yoktu
günde 100-200 ml arası ancak çıkıyordu gerisi mama, 4 aylık olduğunda da sütüm tamamen kesildi
şu an 4 yaşında, gayet zeki ve sağlıklı bir çocuk, biraz zayıf ama onun da mamayla ilgisi yok yiyip içmeyle pek arası yok

benim bebeğim 50 günlük oldu hala sürekli emme isteğinde, bazen saatlerce emziriyorum, yarım saat sonra tekrar emmek istiyor,
senin dediğin gibi her emdiğinde kakasını yapıp tekrar emiyordu ilk bir ay, son günlerde kaka sayısı azaldı ama hala memeden ayrılmak istemiyor, acaba sütüm yetmiyor mu diye mama veriyorum 5-10 ml içip diliyle itiyor, ağlıyor sürekli, emzik veriyorum çoğu zaman onu da almıyor, göğsüme yatırınca susuyor bekliyor, emzirmeye niyetim olmadığını anlarsa basıyor çığlığı, memeyi alana kadar da -susmuyor. Sütünün yetip yetmediğini en iyi kilosundan anlarsın, birde ıslak bezlerinden... eğer günde 7-8 kez ağırca bez alıyorsan yet:
Bogazim yaniyo canim bu salgin virüse yakalanmak inş.
sabah 5te uyudu 8de uyandı:KK14:aptala döndüm resmen allahımm yardım et:KK14:
Kiz benimki onkadan uyusa sukredicem her saat uyaniyooooooo

İsyaaaaaaannnnn!!!
Ayyy kizlar bikacgundur giremiyodumm..

Kardesime kayseri ye kiz istemeye gittikk...guzel karsilandikkk..
Hersey guzel gecti..
Iki cocukla yinede guzel bir gun gecirdimmm..

Bebgm saolsun adanadan kayseriye kadar uyudu....ordada b ara uyuandi..sonra tekrar uyudu aksam boyu o yuzden cok rahat ettimmm...

Bi etli ekmekk yamtirmislarrr...offff ck guzeldii.
Oyle bi sey yemediım..
Sen mziriyosun deyip bide simarttilar yedikce yedim yedikce yedimm...
Gecde blamida alip nevsehire geldik...yold bi kar tipi tuttu ....oyle korktum kii..
Cocuklarim olmasa kokmicaktimm ....en son kayseride kazada olen kisiler soguktan donarak olmusler ya o geldi aklma yvrilarm geldii.. o yuzden korka korka bi yolculuk yaptimmm
Kiz Allah hayirliysa yakin hayirsizsa uzak etsin inş:)) ay çok sevindim adina

Bizim faturalarda elektrik 80 su30 doğalgaz 250gelmis net 69 yazmismiydim hatirladim valla çok gelenlerin Allah yardimcisi olsun.

Ayrica ben elektrik faturasinin çok gelmesinin sebebinin fön makinesi olduğunu sanmiyorum. Bizde de ise yaramadigi halde sürekli acil bozduk hatta soğuk hava ufluyo artik

Kızlar napıonuzzzz
Ya mta nerelerde cok mrk ediyorum acaba ben mi göremiyorum artık
Yoksa girmiyor mu bayadr :26:

Hasene tubişim altınlarını buldun mu
Bi kere bizede öyle olmuştu. Bnm akıllı eşim yerini değiştirmiş
O da unutmuş koyduğu yeri ay delirmiştik

Hava berbat kapalı soğuk kızımla koyunkoyuna yatıyoruz:)

Mta dan evet haber yok.. Mdaa ve hevuk da yok bu aralar...

Kızlar ben cumartesi dr a gititm kontrole
40 ından sonra gel demişti
smear aldı
spiral takcaz mı dedi yok dedim.
mikl mik yapmadığımı söledim mıçtı ağzıma resmen=)) manyak mısın ne kokuyorsun doğum yaptın oncxacık şeyden mi korkuon dedi=)
ne bilim dikiş falan dedim.saçamalam 10 günde kaynar o dediii
korunma olarak da cerazette kulllanabilirsin sadece dedi.hiç bir yan etkisi yok dedi(tabi kişiden kişiye değişir)
problem yaşarsan gel dedi
Ablam eczacı demiştim o da onu kullan dedi.ben ona başlıcam yarınç.
eşime güvenemem o her daim 2. çocuğu istediği için=)kendimi kontrol altına almam lazımmm...

başka konuştuğumuz birşey oldu mu die düşünüyorum aklıma gelirse söylerimmmmm

Son düzenleme:
gizeeeeemmmmm!!!sana dönmeyi unuttum salak kafam!!!
müsait misin şimdi?değilsen olduğunda çaldır kuzumm...=((

Daha baslamadim ama sorayim sizee..

Mikmikten sonra banyo yapmadan emzirilebiliyor mu..cagan 27ayliga kadar emdi.hic banyosuz abdestsiz vermedim.
Ama bi yerde verilebiliyor diye duydmm.
Bide size sorimm dedim...

X