2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar selam
Herkese iyi hafta sonları diliyoreee
Kv hasta iki çocukla kahvaltı cok zor oldu
Aral hala kendi yemiyo üstelik masada tablet açık oyun oynuyo
Ağzına ben sokuyorum ! Sonunda isyan ettim aldım elinden tableti
Bi kerem e bi Aral a koşuyordum oyyyy o neydi öyle
Neyse tableti alınca zırladı tabi önündekileri yemeden ordan kalkmıyorsun dedim
Hem ağladı hem yedi o ara zavallı keremim uyumuş yazık yaa

Ay böyle işteee.

Gizemin senin o inmeyennn yerlerini yirimmmm yirrr:KK54:

yok canım aç olsa durmaz ağlardı zaten kilo alımı iyiyse kaka yapsın diye mamaya başlama hiç biz veriyoruzda noluyo yine fitille yaptırdım perşembe akşamı kabızda değil tutuyo resmen içinde :26:

Sutumun yetmedigi fark edince mama veriyorum artik benimki fitille de yapmiyor gecen gunverdim yapmadi gece baltim cok a di ertesi gün te 4 te kendi yapti zorlamicam bidaha cani isterse yapsin

Kizlar benim bebegim yirmi gunluk cok kusuyor dun emzirdim kv verdim oda oyle yatir boyle yatir kusturdu icim gitti resmen ben o kadar emzirdim bosa gitti diye bugunde emzirdim esime verdim dik tut dedim uyudu diye yatirmis hemen basindan sagicak ya yine kustu tabi kimi fazla emziriyorsun ondan kusuyor diyor guya fazlaligi cikariyormus 2 saatte bir emiyor birde geceleri gaz sancisindan durmayacinca memede uyutuyorum

ay kadın 1 haftalığına gelmişti gitti elazığda yaşıyo eteğine tüküriyim onun ben:KK4:

teyzemi aramış nasıl eylül diye senin yüzünden kaka yapmıyo bi maşallah demedin demiş küsmüş o da kapamış telefonu:KK9:Allah ıslah etsin kötü niyetli herkesiii

Bende tukureyim bende! Aklimizda olsun da. suphelenince yapak onlari. Ben herkese okutuyorum zaten sizde okutun giii :) aman kuserse kussun siz ona kusmemissiniz o size küsüyor allaaaamm yasa! Bide kendini hakli görüyor:mad: amin gizemcim amin

Kizlar benim bebegim yirmi gunluk cok kusuyor dun emzirdim kv verdim oda oyle yatir boyle yatir kusturdu icim gitti resmen ben o kadar emzirdim bosa gitti diye bugunde emzirdim esime verdim dik tut dedim uyudu diye yatirmis hemen basindan sagicak ya yine kustu tabi kimi fazla emziriyorsun ondan kusuyor diyor guya fazlaligi cikariyormus 2 saatte bir emiyor birde geceleri gaz sancisindan durmayacinca memede uyutuyorum

canım benim ki fazla kusmuyor ama kustuğu zaman da dik tutsan da yatırsan da kusuyor.merak etme sen benim ki genelde karnı tok olup emince kusuyor..

slm kızlar nasılsınız bende burayı takipteyim ama yazmaya fırsatım olmadı cuma 1 aylık kalça ultrasonu çekilde sorun çıktı az bişey pazartesi ortapediste gidicez bakalım ne dicek aranızda kalça usg sinde sorun çıkan oldumu acaba....

Bu arada doğum parası alan varmı aranızda?

Bize yatti esim in ustune cocyklar...190tl yatmis...

Bebeginde kaka problem i olan anneler soyle bir sey ogrendim anne sutu yeterli olmadigi icin bebek hepsini kendine aliyomus posaya vermiyomus yani sut acnak kendine yetiyomus az old icin hic sutu dolu dolu olup mama vermeden cocugu kaka yapan varmi yoksa yinemi 4 gun falan bekliyosunuz benim sutum az cunku yeni mama vermeye basladimsutum yetmedigi icin mi kaka yapmiyodu
Ben sadc nne sutu veriyorum nerdeyse her bezi bklu..
Ama oglumuda emziriyodum o da 2-3gun bir yapiyodu...sadec anne sutuylebeslenirken kilo liyorsa doyuyor demektir..

Canm bizde birinci ay goturduk. 2.Ay yapiliyomus...
Bacaktaki bogumlarimiz simetrik degilmis..takipte olalim dedi...ama genelde goruluyor bu vaka dedi..
Bi bacakta bir bogum diger bacakta iki bogum var..sende bi bal bakalim...en nmli ozelikmis..

Canlarım benim yaa
Biliyorum meraklandırdın sizleri kızmayın ne olur
İnternet paketimin suresi dolmuştu tel.den giremedim
Zaten eşimlede aramız yoktu biliyorsunuz,çocukların hastalıkları bende
Hal kalmadı,notebook'u açmak bile istemedi canım uzun bir süre..
3 çocuğa kırık parmakla baktım topallıyarakta k.validem gelip nasılsın bile demedi
Eve misafir geldiğinde geliyordu sadece ve konuşma sırasında çok hastayım kolumu kaldıramıyorum diyerek mazeret
Gösteriyordu insanlara..Annemde kayserideydi dayımın vefatından dolayı..
Ne diyeyim canolarr Allah'ım sorsun hesabını..
Landflowes,özgem,gizom,ve denizim sağ olun kızlar Allah razı olsun..
Hiç tanımadığım insanların bile beni merak ettiğini görünce
Etrafımdakilerden daha da fazla nefret ediyorum:/

Hoş geldin tatlım bayağı meraklanmıştı herkes çok şükür iyisin canım benim Allah yardımcın olsun tatlımmm...

Bize yatti esim in ustune cocyklar...190tl yatmis...

Ben sadc nne sutu veriyorum nerdeyse her bezi bklu..
Ama oglumuda emziriyodum o da 2-3gun bir yapiyodu...sadec anne sutuylebeslenirken kilo liyorsa doyuyor demektir..
Kiz esra ne yapmak gerekiyor? Nere müracaat edicez? Tek çocuğa 95 mi yatiyo aceba?
Canm bizde birinci ay goturduk. 2.Ay yapiliyomus...
Bacaktaki bogumlarimiz simetrik degilmis..takipte olalim dedi...ama genelde goruluyor bu vaka dedi..
Bi bacakta bir bogum diger bacakta iki bogum var..sende bi bal bakalim...en nmli ozelikmis..

Evet esra doğru bide yüz ustu yatirinca toto bezi olmadan bacakkarini dümdüz yapinca kontrol edin. İki toto çizgisi ve bacak bogumlarinin çizgilerinin eşit olması lazim. Yani bi bacaginki biraz yukarda otekininki asagida mi o cizgiler diye.Yaglarken fln bak bakalim. Az çok sende anlarsin

Çalışan yok galiba sizlerden.çalışanlara doğum parası veriyor ya devlet onu alan varmı diye sormuştum.bende çalışıyorum bakalım ne kadar alacam.millet 2500 almış ben yarısına bile razıyım:-)

Ben ogretmenim esimde oyle.bize yatan fogum parasi 190tl.
Oyle bi rakam alan duymadim ben..veriyosa cok iyi :)))
Arastiralkm knu.
Benkm bildigim yasada ikinci cocuga 1000 tl isi vsrdi o da yasalasmadi..

Yok kiz tubisss

Cocuk basi 95 degil...her bir dogunda bu.190
Cocuk psrasi her ay 30tl ya T iuor..bez parasi bile degil...

Esracığım zaten memura vermiyor özelde çalışan işçiye veriyor.asgari ücretliye 2500 civarı.maaşın arttıkça verdiği para artıyor.alınca burdan yazarım:-)ben asgari ücretle çalışan biriyim:-)

bu arada benim de sorum olucak. surekli pompa kullanan arkadaslar cevap verirseniz cok sevinirim
ilk olarak bu pompanin can yakmamasi icin naapmam gerek beni cok zorluyor
bir de ortalama ne kadar sut cikmali iki memenin toplaminda ve en az ne kadarini bebege vermeliyiz?

allah hepimize kolaylik versin
canım ben aventin pompasını kullanıyorum masaj başlığı var onun sayesinde daha az acı çekiyorum, ilk zamanlar süt gelmediğinde o başlığı çıkarmıştım daha çok süt geliyordu ama göğüs uçlarım bozuldu şekil olarak hemde çok canım yanıyordu, bu masaj başlığı hem acıtmıyor hemde göğüs uçlarımın şekli düzeldi, uyku ve su durumuna göre değişiyor çıkan süt miktarı. sol göğsümden genelde 30-40 çıkıyor , sağ göğsümden 60-70 cc çıkıyor, ama günde en fazla 2 kez sağıyorum o da gece vermek için onun dışında emziriyorum, dr mamayı kes dedi ama sanki artık doymuyor. dr a günlük beslenme miktarı ne kadar olmalı diye sordum ama adam sadece emmek istedikçe emzir dedi. eskiden 30-40 cc sağdığım sütten veriyordum artık 60-70 cc veriyorum. 1 ayda 900 gr almış, 3500 kg oldu

Çalışan yok galiba sizlerden.çalışanlara doğum parası veriyor ya devlet onu alan varmı diye sormuştum.bende çalışıyorum bakalım ne kadar alacam.millet 2500 almış ben yarısına bile razıyım:-)

Cnm henuz almadim.raporum bitince verilecek.yani dogum parasi degil aslinda sigortali calisanlara verdijleri rapor parasi o da son brut ucretin gunluk tutari bulunup onuda yuzde 66 si bulunup rapor gun sayisiyla carpican cijan tutar kadar devlet odeme yapiyor.
Biraz karisik anlattim galiba.umarim anlatabilmisimdir.

degeri kolikle bir kat daha artan analar
aranizda muhakkak vardir deneyen ama bilmeyen varsa bisey paylasmak istiyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=e1q30B6-E-8
paylastigim videodaki wraptan almistim ama 1 aydir hic kullanmak aklima gelmemisti. dun ve onceki gun yuruyuse cikarken benim oglani onun icine koyup cikayim dedim mucize gibi bisey oldu ve icine koyar koymaz uykuya daldi sadece saniyeler icinde. bir tesaduftur dedim dun tekrar denedim bu seferde asansorle asagi indigimde gozleri kapanmisti.
ozellikle kolik krizi tuttugunda bunu sarip asagi yukari diz kirma haeketiyle bebgi sallamak cok ise yariyor tecrubeyle sabit. ayrica hamilelikte pilates topu alan analar varsa isleri daha da kolay. bu sekilde pilates topunun ustune oturup sisssssshhh sesiyle oturur kalkar gibi hafif hareketler yaparsaniz bebeginiz acaip rahatliyo. denemekte fayda var. ayrica illaki bu wrapten almaniz da elzem diil bence evde bir ortu battaniye vs biseylerle de deneyebilirsiniz. iki arkadasimin hayati kurtuldu tavsiye ettim hemen denediler. bu arada ben bebegin kafasini da icine sokuyorum bildigin ana rahmine donuyor.
zaten kolik denilen sey sadece gaz sancisi diil ki benim oglumun gazla sorunu yok yine kolik teshisi kondu. onlar bu dunyaya adapte olamiyorlar. umarim denersiniz isinize de yarar cok mutlu olurum

bu arada benim de sorum olucak. surekli pompa kullanan arkadaslar cevap verirseniz cok sevinirim
ilk olarak bu pompanin can yakmamasi icin naapmam gerek beni cok zorluyor
bir de ortalama ne kadar sut cikmali iki memenin toplaminda ve en az ne kadarini bebege vermeliyiz?

allah hepimize kolaylik versin

benim de denemem lazım bu wrap ı, benim oğlanın 40 ı çıktıktan sonra huyu değişti, artık ne gece uyuyor ne gündüz, günde 3-4 saat ancak uyuyor, zorla uyutuyorum daha kucağımdan bırakır bırakmaz açıyor gözlerini. Acaba kucağımda yatsa yine de uyanır mı diye deneyim dedim 1 saattir kucağımda uyuyor ama bıraksam yine uyanacak biliyorum :KK14:

ben günde 2-3 kez kullanıyorum pompayı, benim ki medela mini elektrikli pilli pompa, eğer düşük hızda çalıştırırsam canımı fazla yakmıyor ama sütte fazla çıkmıyor çıksa da uzun sürüyor sağmak, yüksek hıza alırsam süt daha hızlı ve çok çıkıyor ama epey canımı yakıyor, can acısına bir çare bulamadım. Benim ortalama 100-120 ml arası çıkıyor iki taraftan. Akşam sütüm olmuyor genellikle o zaman önce biraz emzirip sütüm bittiğinde sağılmış sütten veriyorum benim bebeğim genellikle sağdığım 100-120 ml sütün hepsini bitiriyor nadiren çok az kalıyor. Emzirmeden sadece sağılmış süt hiç vermedim o yüzden toplam kaç ml süt içer bilmiyorum ama ilk bebeğim 1-2 ay arası 150-180 ml mama içiyordu.

bebeklerınızı gece emzırıyor musunuz benım kızım gece emmıyor. zaten sutum az mamaya basladık ama emzırme kampına gırmeyı dusunuyorum. sutu az olan arkadaslata Tomris Cesuroglunun bebekyapımonarım blogundakı notları okuyun bende yapmayı planlıyorum.

Benim oğlum gece 2-3 kere emiyor, ama gündüz kadar uzun süre değil 5-10 dk emiyor sadece

Kızlar selam
Herkese iyi hafta sonları diliyoreee
Kv hasta iki çocukla kahvaltı cok zor oldu
Aral hala kendi yemiyo üstelik masada tablet açık oyun oynuyo
Ağzına ben sokuyorum ! Sonunda isyan ettim aldım elinden tableti
Bi kerem e bi Aral a koşuyordum oyyyy o neydi öyle
Neyse tableti alınca zırladı tabi önündekileri yemeden ordan kalkmıyorsun dedim
Hem ağladı hem yedi o ara zavallı keremim uyumuş yazık yaa

Ay böyle işteee.

Gizemin senin o inmeyennn yerlerini yirimmmm yirrr:KK54:

Sağol canım sana da iyi hafta sonları
Ah canım ben hergün 2 çocukla kahvaltı yapmaya yaptırmaya çalışıyorum,
Benim kızda Aral gibi, her yemek vakti kavga ediyoruz,
o da kendi yemiyor çoğu zaman hem oğlanı emzirip hem kızı doyurmaya çalışıyorum aynı anda
bi de bana geçen gün sen kardeşimi seviyorsun bana kızıyorsun beni sevmiyorsun dedi :KK36:

Ben ogretmenim esimde oyle.bize yatan fogum parasi 190tl.
Oyle bi rakam alan duymadim ben..veriyosa cok iyi :)))
Arastiralkm knu.
Benkm bildigim yasada ikinci cocuga 1000 tl isi vsrdi o da yasalasmadi..

Yok kiz tubisss

Cocuk basi 95 degil...her bir dogunda bu.190
Cocuk psrasi her ay 30tl ya T iuor..bez parasi bile degil...

Kizlar ben 2011 dogum yaptigimda dogum parasi 1800 aldim isyerimiz var arada sirada vaktim
Olursa sirket yonetiminde duruyorum ve calisanim bakalim bu sefer nezamsn ystacak 3 aralikta dogum yaptim 8 haftalik ta hastzne rapor yazdi nezaman grlir bilmen

Kizlar arkadasim yeni dogum daha 3 gunluk bebegi oyle gorunce cok tuhaf hissettim bizim sipalar resmen buyumusler daha iyi anladim :) Allah hepsine saglikli omurler versin

Esracığım zaten memura vermiyor özelde çalışan işçiye veriyor.asgari ücretliye 2500 civarı.maaşın arttıkça verdiği para artıyor.alınca burdan yazarım:-)ben asgari ücretle çalışan biriyim:-)

Arkadaşım akşam akşam ne güzel haber verdin ya:))) parayı almış kadar oldum valla:))) inşallah dediğin gibi çıkar yaa eşim de bayağı bir okudu internetten senden sonra da galiba dediğin gibi bir para alacaz:))

X