2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar geçmişi okumaya firsatim olmadi bebegim 50 gunluk 9 gunde nir anca kaka yapiyor 3doktora gittim biri şaşırdı digeri normal dedi 1 kez uyaran yaptim 1 haftayi gecince 2 defada fitil verdim cok ta gazi var ama gece rahatim sukur benim gibi olan varmi doktor tribdat diye surup verdi bagiraaklari duzene koyar diye 3 gündür veriyorum yine bisey yok

1 kere gittik metrocity e gezmeye anamm burnumdan geldi, bidaha asla oraya gitmem. Kız bangır bangır bağırıyo emzirme odası koskoca yerde 1 tane varmış içeri bi girdim oturmayı bırak ayakta emzireyim desen yer yok o kadar kalabalık.. Neyse bi şekil kenara geçtim en küçük bebek benimkiydi bi de benim kız göğsümü 3-5 denemede anca tutuyodu. Millet başladı bu sefer "aa tutmuyo mu, ay kıyamam, yok öyle tutma böyle tut" falan çıktım dışarı eşime dedim yürü gidiyoruz ve otoparka inip arabada emzirdim anamm bidaha da gitmemm!! Onun harici bi gün de Buyaka'ya gittim. Orası fena değildi, başka da biyere gitmedim. 2 ayda 2 yer :)

uff tam giriyorum yazılanlara bakıyorum benım kız mıklıyo..sallıyorum nete giriyorum..mıklıyo..bu kızla ne yapıcam bilemiyorum..sallamaya alıştırmıycam diyodum ama büyük konuşmuşum:44:
gaz için kullanmadığım kalmadı ama bi işe yaramıyo..ya da yaramış hali bu:)) bir colic endi kullanmadık..onu da deniycem..artık yawrumun miğdesi çöplük gibi oldu..dün gece 10 dan sabah 5 e kadar hiç uyumadı..
anıl canım biogia 40 liraydı sanıırm ama bize yaramadı..humana kimyonlu rezende 15l.ydi sanırım.gaz ilaçlarına salıncaklara verdiğimiz paraların haddi hesabı kalmadı artık..bir ara arıycam sizi:)) denize msj attım.benım için ok..ara sıra okuyorum yazılanları..şu 3 ayın geçmesi için sabır diliyorum hepimize...

bu sırada kızlar bize gezme çok iyi geliyo..arabaya biner binmez göz kapanıyo..2 kez avmye gittik..vallahi rahat ettim inanın..grip salgını olmasa haftada 3 gun çıkarıcam..

canım benıımm napalım kı aynen o fıldır fıldır bakarken benım gözmden uyku akıyoo akşam söylendim durdum sankı benı anlıycakk demekkı insanlar bu gibi durumlarda cinnet getirıyoo kkiiii benım kı bir çok bbeğe göre çok uslu bir bebek allah gazı tuzu olanlarakolık olanlara sabır versinn onlarınkı çok zr bir durum

yeni bir yontem denıcem gece uykusu için gece saaat 9 10 gibi yıkıcam belkı rahatlar uyur uzun süre

canım insallah ecrin, asyaya geçirmez hastalığı... benim zeynepim hasta oldu evin içinde, öksürüyor burnu tıkalı, kahroluyorum resmen. sütünün yettiğini nasıl anlıyorsun buarada? bende mama vermemek için uğraşıyorum her ağladığında meme veriyorum ama sütüm yeterlimi anlayamıyorum:26:

Canim oksuruk burun tikanikligi bizdede var ben hasta oldu sandim meger evler sicak e istedigimizde havalandiramiyoruzda surekli evdeki kuru havadan nemsizlikten oluyomus.buhar makinasi cok ise yariyo

Kızlar benim 8 haftam dolacak doktordan çalışabilir raporu alacam ama ne doktorundan alacam bilmiyorum.bilen varmı?

Canim cezveye 1 cay kasigi kimyon yarim kup seker yarim cay bardagi su koy kaynat sonra tulbentle suzup 2 cay kasigi ver harika pirt yaptiriyo :)

ay sağol gizem bildiğimiz toz kimyondan yapıyorum o zaman ne yaparsam yapayım ağlıyor bu çocuk valla çok zormuş gaz.

Biz varız cnm
Bnm oğlumda yaptırmasak (fitille fln ) hiç yapmıyor
5-6 günde bir. Cok pırt yapıyor ama kaka yok
Artık kontrol bile etmiyorum :/
İki gündür günde yarım çay kasığı sıvıyag veriyorum
Bak bugün 2. Gunümüz bugünün yagınıda verdim üzerine sıcak
3-4 çay kasığı su veriyorum
Yok yok yok.. Bizim Dr da normal diooo ama cocuk 3.4. Günden sonra rahatsız oluyor
En son yeşil kaka yaptı ztn.
Nolcak böyle hiç bilmiyorum

kızlar oğlumun agzında tükürükler köpürmüş resmen onları kusuyo ama nekadar cookk burnundan bıle geldı nefessız kaldı ben bastım cıglıgı cocuk nefes alamıyo dıye hemen doktora gıttık zaten 1 haftadır hep bogazında kalıyodu benı emerken ve mama yerken doktor baktı bogazı kızarmıs dedı öksuruyomu ddı az oksuruyo ddm surup verdı bıde burnuna serum fzyoljık mı ne verdı. ama aklıma takılan agladıgından kızarmıstır belkı ya baska sorun varsa.. yutkunamıyo mama ıcerken bıle bogazında bırıkıyo nefes alamıyo off

Son düzenleme:

Biri benden mi bahsediyorrrrrrr 😀
Valla pert ki ne pert
Kv hiç yardım edemiyor çünkü bebeği ancak oturduğu yerde tutabiliyor
Eee bizimkide asla öyle istemiyor ayakta olmak istiyor
Sırtım popom heryerim hastaaa
Aral cok dağınık ve ilgi delisi iki dk susmuyor..
Sürekli oyun istiyor

Aynen ne yazdiysan hepsi var nurse harveys gaz icin bitkisel onu kullaniyorum cok iyi gaz cikariyo kimyon yapiyorum karbonat ayagimda salliyorum acayip gaz cikiyo emzigide suruba batirip veriyorum yani her türlü şey denedim ama kakaya care yok doktorun verdigi surupta 3 oldu bi halta yaramadi annem biz sizi fitille buyuttuk ver dio valla verecem artik kendi ogrenene kadar

Bugün hastane harici ilk kez dışarı çıktım... Kuaföre gidip bir güzel saçlarımı kestirdim... Kadın bu ne hal dedi insanlıktan çıktım dedim:) niye yeni mi doğum yaptın dedi direkt:)

kızlar nasılsınız fırsat bulup yazamadım bi türlü gerçektende aralık annelerinin hali perişan ben de öyleyim bu arada ben gaz için tüm kimyon kaynatıp veriyorum birde 2-3 güne bir anason çayı aldım papatya falan var içinde ondandaa koyuyorum azcık demlenince veriyorum biraz daha rahatlıyor sankim...

Ayrıca herkese gazsızzz ve sağlıklı mutlu hafta sonları diliyorummm

canımsss dr dedi süt verdiğin sürece elevit,2 ay boyuncada kan ilacı.
ama ben nerdeeee
toplasan 10 kere almadım elevit ve kan ilacı...
kuzular 47 lira dedi eczana pehh nursa bilmem ne ne kaar aaba
bende tohum kimyon var onu da mı bir kaşıktan yapay.
ya rezene içirdim ya dün.hemen kustu yaaaa...kimyon tutar mı kii...

ya var ya 5 dk 5 dk uyuyo yaa 15 dk uyusa ohh diyorum.Bu nedri böyle ne zaman uyuyacak anlamadım.......=(((
masaj yapıyorum da bazen kasıyor kendini zorlanıyorum.
kimyonda yarın denerim.gazı a yok gibi ama hep ıh ıh ıhh yaaaaa=((
eleviti nadir kullanıyorum ama her gün kullanmak lazım
Bugün hastane harici ilk kez dışarı çıktım... Kuaföre gidip bir güzel saçlarımı kestirdim... Kadın bu ne hal dedi insanlıktan çıktım dedim:) niye yeni mi doğum yaptın dedi direkt:)
hahhahaha koptum yaaa=)
nokta atışı yapmışş=))

Anıl yaaa bende hiç almıyorum o ikisini
Ama bu akşam elevit i aldım cok kötu durumdayım
Tekrar başlasam iyi olacak.
Birbirimize hatırlatalım biz canooo

:

Vayyyy beee mesleğin kurdu olmuş artık
Her türlü vakadan anlıyor demekki artık :))
Bi çeşit müneccimde denebilir
Bnm saçlarım cok uzun nerdeyse belimde
Ve sarı. Sizce kestireyim mi off yıkayamıyorum bile
Napsam ya:/
Tamam fön çekince maşa yapınca cok guzel herkes hayran ama
Bunları hiç yapamıyorum ki artık hep topuz hep topuz
Ne anladım bu işten

Sende güle güle kullan yeni saclarını canım sefan olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…