2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

ah Deniz ah.. çok iyi anlıyorum seni, bende de çatlak var galiba acısından popoma oturamıyorum.
bi pamuğu zeytinyağı ile ıslat ve popona koy, çok rahatlatıyor.

dr gidersem 3. kez dikiş der diye korkuyorum ( ama mecbur gideceğim
kırkım çıktı ama eşim yanıma gelmesin diye dua ediyorum (
eşim yanaşmadan ben bi doktora gitsem en iyisi olacak.

küsmüyüz kızlar :26:
iki ara biderede zar zor girip bişiler yazıorum kimse bişi yazmıo :44: yazdıklarım mı görünmüo yazıyosunuz da ben mi görmüorum .

Benimde cagan geliyor anne ben de cok tatli miydim..falan filan...icim buruluyorr hemenn.odevini yaptir beslenme hazirla annem yanimda olmasa yetistirememmm.bu aradada okumayi söktu kerata...

Sut olayi gercekten dinlenmeyince olmuyor suan bnim sut yetiyor am uyanik kaldiginde hep emmek ve gezmek istiyor o zaman memelrr iyice sonul oluyor.gece uyursam iyi oluyor sut..

Benm amnem yanmda dnlenebiliyorum o gidincede kv gelicekkk...o zamanda rahat ederim..sonrasi bilemiyorummm kaossss

bende öyleyim canm arada bi cevap alırsam iyi oluyo

iki ara biderede zar zor girip bişiler yazıorum kimse bişi yazmıo :44: yazdıklarım mı görünmüo yazıyosunuz da ben mi görmüorum .

kızlar bence herkes pat diye dalıp derdini yazıp cıkıyor ondan arada kaynıyor bazı yazılanlar
e malum daha bebişler kücük olunca vakit de kıymetli
yoksa kendi adıma kimseye dargınlığım yok
aksine cok iyi seyler ögreniyrum burdan

anestol dıye bı krem var onu surdum o da cok rahatlatıyor cnm aklında olsun..
valla kukular perısan oldu .. hıc suan sex dusunemıyorumm. yanı düşünüyorum ama sadece düşüncede kalacak bı müddet daha
esım ben beklerım dıyor sagolsun ztn hamılelıkte tehlıkelı ve cok ağrılı gectıgı ıcın tırttı o konu .. baya uzadı o ıs yanı
nası yapıldığını bıle unuttum :26:
sen bı dr a gıt en ıyısıı .. belkı gerk olmıcakk en azından bılgılenırsın
doğumdan sonra orayı açma fıkrıde hıc hoş degıl ama ınsan mecbur kalınca herseyı yapıyor valla
ınsallah gerek olmaz dıkışe fln ınşallah dr a gıdene dek kaynar kendılıgınden
ne bılıyım ya bısey dıyemıyorum ınan senı cok ıyı anlyorum ve cok uzuluyorum

bebegım herkes aynı durumda olduğu ıcın gerıde kalmış ve muhtemelen o yüzden gorulmemıs olabılır ne sormuştum kuşummm balım böceemm soylee hele..
ben resmen zombi gıbı pert bı halde dolanıyorum denizimmm ıkı çocuk degıl bendeki
aral 5 çocuk kerem 1 = 6 çocukla uğraşıyorum

bnmde kv yardıme dıyordu esroşumm bılıyorsun ama kadın 10 gundur hasta yanı dızlerı cok fena tutuldu ıkı buklum yuruyorr
oda mecbur kaldıkça..
o yüzden yardım edemiyor.. ve cok dağıldım .. ıyı kı kayınvalıdem var vallahı ay bı an once ıyılessın ıstıyorumm yaaa

kızlarr yıne par dıye daldımm ve patt dıye çıkıyorum cunku yarın mısafırlerım varr
ev resmen talan olmuş durumda...
gırışeyım hemen bnm kı sımdı daldı ve mıkır mıkırrr of offf
aralda babaanneye ınmısken başka zmn kalmaz bana hemen bı ıkı sey yapayım

Mrb arkadaslr.
Bebegimin gazı başladi. Kimyon tavsiye ediyo herkes. Toz kimyon mu tane mi. Yutuyo musunuz? Nasıl kullanılıyor ?

Anıl yaaa bende hiç almıyorum o ikisini
Ama bu akşam elevit i aldım cok kötu durumdayım
Tekrar başlasam iyi olacak.
Birbirimize hatırlatalım biz canooo
tamam balım ben her içtiğimde aarım sana mesaj..
bak imedim bugün mesela.brazdan mesaj gelir
içmemiz lazm beslenemiyoruz bari onu içek off=//

balikooo=)) ne yazdında görmedik acabaaa öyle cnmmm...
hepimiz hakikaten girip yazıp çıkıyoruz....Denizimiz bizim seni niye unutalımmm

Sabh oğlumu mememi tutma savaşı verdik gene.
ama bir daha uzun süre uğraşmı cam çünkü çok çok ağldı ve resmen sinirsel atak yaşadı
öyle pişman oldum öyle vicdanım sızlıyor ki....

ya kalıcı bir şey olduysa ya nörolojik birşeye sebep olduysam.
eğe bir daha yaşarsa o rutin atakları kesinlikle nöroloğa göüreceğiM
Allahım sen koru tüm evlatlarımızı...
offf offf=(((

canım çok sıkkın bugün çok...

Aml

Bizimki de emzigi almiyor zorla vermeye calisiuorum.annem zorlama sinirli olur diyor ..muhtemelen srninki de cok sinirlendi..merak etme norolojik bisey olmaz...artik zorlama ama almiyorsa almicak demektir..buyuyunce daha cok bi seyi istemiyolarsa istemiyolar

2 gundur
Ben emziriyorum bebegim kaka yapiyor yemege gitmistik usutmustur diye dr goturmedim gecer diye umutla beklerken biraz once kizlar yesil kaka kesik kesik az biraz kan ve sumugumsu bi kakayla karsilastim suan cok panik oldum bugunde hafta sonu simdi esimi aradim geliyor dr goturcez sizce kizlar neden olmustur
Yurt disindayim burasi tr gibi degil ne yapcagimi bilmiyorum

Dr a gittik.kalca usg si icin
Dr 2.ay yapiyoriz dedi.benimki daha kirki cik.madi.neyse 3070 g dogdu 35 gunluk 4440gr olmus 50den 54cm e yukselmis kizim.

Burun akintisi vardi bogaza balti bisey demedi yok galib kizarti.
Sormayi unutmusum.cinku ilac felan vermedi..
Yalniz bacak kivrimi ikisinin farkliymis...hemen telaslandim
Genellikle olur bebeklerde takip edelim yinede dedi.. moralim bozuldu bir fasil ona.
Gozunde capak olustu yine onu sordum..
Olur normal dedi.ama uzun surerse goz dr una sevk edilirmis.
Her sabah pamukla degil gazli bezle ilik su ile sil fedi...

Gozlerin burna birlestigi yere masaj yap dedi.

Sadece anne sutu aliuor..biraz ishalimiz var dedim..cunku her bez bokluu :))) onada normal dedi herhalde yinefe biraz civik diyede emzirdikten snra 4-5 cay.ksigi su ver dedi...

Bi dahada cmt si gelmeyin dedi :))cok kalabalikti..gelen cocuk ates vakaasiyla geliyodu grip salgini galiba...

Bizden bu kadarrr
Insallah sizin sorularinizada cevap olmusumdur..
Haaa bide 2. 4.Aylsrda rota ozel asi var dedi..
Oneriyorum dedi...muhtemeln yaptiririm...
Dr a guvniyorum cagani hep ona goturduk labildigince bizi eve ilacsiz yolluyor antibiyorik hemen asla vermez..verse bile.uc gun atesi dusurun dussmezse baslayalim der...

Bacak kıvrımı nası oluyor Esra cımmmm yaa
Önemli bile değil dimi olsa söylerdi
Maşallah ayça Hn a ne guzel büyüyor meleklerimiz

Esroşum erkek evlattan sonra koz sahibi olmak nasıl bi duygu bacım
Anlat hele
Bide kokla kuzunu yerime

Diz bolumu yanlis anlamadiysam...bizim dr un gozu usg gibi..arkafasin bebegini iki aylikken az cik kalca cikikligi var sanirim demis film isyemiss..gercekten oyle ama milimlikmis...cift bez taktirmis simdi kizi uc yasi.da..

Valla erkekten sonra kizz ilginc geldi..sevmeyi beceremedik babasi da bende..cagan erkek diye hirpalayarak seviyoduk.buna ,nazik davraniyoz..
Alt akmamiz cok farklo ..aman enf.kaptirmaysyim diye ugrasiyorum.
Bide buyunce napcam diyorum.haberde taciz olaylarini duydikca daha bi moralim bozulur oldi..kiz isi de zor denizim...oglanda dahs kaygisizdik ne guzel..

Aynen resmen kadın beni uZaktan anladı yaa:) sağolasın canım hamileliğimden beri hep bu anı bekliyordum rahatladım...

Off arkadaşım aynı şeyi bugün biz yaşadık yaaa...hafif bir yeşil kaka vardı.. Sabah altını açarken o sırada ( çok sver altını açtığımda s.çmayı:)) yaptı ancak ishal gibiydi sulu sulu.. Hatta önce bir yaptı sonra tam sildim yine yaptı.... Sonuna doğru bir baktım böle kılcal damar şeklinde hafif kan gördüm... Aklım başımdan çıktı(( neyse ateş felam ölçtüm gayet normaldi huzursuzluğu da yoktu emme isteksizliği de... Ama benim midem bulandı bir kere... Eşimde evde olmadığı halde atladım taksiye gittim hastaneye... Neyse randevumuz olmadığı ve hastane çok yoğun olduğu halde kanlı ishal diyince bizi doktor aldı hemen...

Doktorun dedikleri şöyle:

Muayene ettikten sonra Bu dedi enfeksiyona şuan için benzemiyor... Beslenmesini sordu hem anne sütü hem mama dedim... Bu dedi büyük ihtimal inek sütü allerjisi dedi yani benim sütümden kaynaklanıyor olabilir... İnek sütü ürünü hiçbir şey tüketme ve takip et bir kaç gün dedi... Baktın ki devam ediyor o zaman getir bir takım testler yapmamız gerekiyor dedi... Şuan için hemen teste ihtiyaç yok dedi... Ben zaten süt ve yoğurtu gaz dolayısıyla hiç tüketmiyordum... Ancak beyaz peynir kaşar onları tüketmeyeceğim... Süt tozu falan onları da tüketme dedi.. Lactamil kullanıyordum onu da içme dedi sıkı bir diyet yapman gerekiyor inek sütü ürünleri bazında bakalım nolacak dedi.... Öyle yani sabah sabah çok üzüldüm ağladım inşallah bebeğime birşey olmaz... Sen de doktora gittin heralde seninki ne dedi o da fikir olur bana... Geçmiş olsun sana da...

cansınız cannnn birden kendimi cok yalnız hissettim
zaten asosyal bişe oldum çıktım Allah a sükürler olsun saglıklı güzeller güzeli prensesim var ki hala inanamıorum ama... aksama kadar gün oluyo tuvalete gidemiorum yapıcağım herşey kaynanama bağlı o gelicek ki iş yapıyım banyo yapım offf ama bugün bi nebzede olsa kızımla yasama alıştım gibi elektrik süpürgesini actım öle uyuyo deli ahaaahhh ama o gürültü de uyusun diye ne kadar çekilir p.tesi dr.a gidiyorum 40 ında gelde dedi bakalım tiki fiki için ne diyicek ben acıyorum kocişe ama korkuyorum ilk gece bile bu kadar korkmamıştım töbe yarabbim sanki olunca adamın elinde kalıcam gibi geliyo offf :26: ulaş laptoba yüklesin kızımın fotolarını atarım ama hala ikimizin fotosu yok nasıl anayım ben buraya eklememe kızıyo ama profile ilk hallerini yükliyim sonra fırsat bulunca atarım yine

canım ben NBB markanınkini aldım sadece bel korsesi olarak aldım, kalçamıda kapatırsa her seferinde WC ye girerken sorun yaşarım diye düşündüm gögüse kadar çıkanlarda emzirme sırasında zor olur hem süt üretimini etkiler diye düşündüm. yani sadece bel kısmımda var, çıtçıtlarını zorla kapatıyorum ama kapatıncada gerçekten zımba gibi oluyorum :))

işte resminide buldum int.den:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…