2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
pompan çok gürültü yapıyor mu canım, gece kullanmaya uygun mu ses bakımından
benimki çok gürültülü gecenin sessizliğinde bütün binayı inletiyor, alt kattan duyuluyormuş sesi :KK53:
büyük ihtimal değiştiricem, sessiz çalışan çift pompalı bişiy arıyorum

Hımmm valla çok aşırı gürültü yapmıyor ama gürültü var tabi... Komşular duyuyor mu onu da bilemedim şimdi ama içeri odada uyuyan eşim duymuyor:)

Kizlaaar evde yalniz olanlara bi sorum var.

Yalnizken ve bebeginiz ağlama krizi geciriyoken yada miziklaniyorken tuvaletiniz dehşet sikistirirsa napiyosunuz ya? Ben buna bi türlü formül bulamadim:///
ben oto koltuğuna koyuyorum kapının önüne görüyorum en azından banyoyuda öyle yapıyordum

Sükunet 78
Allah yardimcimiz olsun canim Allah kolaylıklar versin bize

küçük tuvaletimse ağzına emziği tıkıyorum o düşürene kadar koşarak gidip gelmeye çalışıyorum
büyük tuvaletimse tutabildiğim kadar tutuyorum tutamadığımda saç kurutma makinasını açıp biraz uzağına bırakıyorum bir süre susturuyor onu
o arada gidip gelmeye çalışıyorum, ağlamak üzereyken ya da yeni ağlamaya başlamışken yetişiyorum genellikle
Ay annelik iste boyle bisey ne tatli anlatmissin

Kaynanamlar geldi ama aksama gidecekler
Kaynanam anneme ne zaman gideceksin diye soruyor
Allahim ben tek basima hallederim yeterki kaynanam annem gidince gelmesin
Bir de onun yukunu uyduruk hastaliklarini cekemem

Ayyy canimsin.sende hoşgeldin gülüm :) valla attigin ilk yorumda yüzümü guldurdun ayol:) unutulmadigimi görmek güzel valla akrabalrim bile unutiuo beni canlarim iyiki varsiniz yaaa hüngür foşurt:)
Ev isini kafana takma valla ben spurge bile acamiyorum ev isi fln yapmiyorum kafamada takmiyirum cocugumun kolik noberleri beni bitiriyor cunku canim sende sal bi sure bosver :)))

Kizlar telden resim eklicektim bulamadim eklenmiyor mu telden? Oglusumun resmini koycaktim:)
seni unuturmuyuz tuğbişim
ne seni ne seni deli eden yokuşları nede otobüste sana yer vermeyen yolcuları unutamayız :KK52:
valla kuzum istemeden de olsa saldım zaten ama deli oluyorum
buarada ben de uykusunda gidiyorum wcye
tabi uyanıkken de sıkışıyorum bazen ama allaha şükür henüz dehşet sıkışmadım

Canim ya icimi nasil rahatlattin
Malum uykusuz geziyoruz hepimiz
Kizim uyuyunca bende sizmisim
Kizim 32 gunluk bu arada
canım bence de aç ya da başka sıkıntısı olsa kendiliğinden uyanır zaten
sadece sarılıkta uzun uyutmayın, uyandırıp emzirin dendiğini biliyorum
canını sıkma noolcak uyusun annesini de uyutsun arada

hangimiz yetişebiliyoruz ki, ben de buraya oğlumun uzunca süren emme seansları sırasında bakabiliyorum
sen daha dağınıklık görmedin hele ikinci olsun o zaman tanıyamıycaksın evini :KK9:

ay sukunet ne diyosuuunn
daha fazla dağınıklık mı :KK30:
ben 6buçuk yıllık evliyim şimdiye kadar biz ertelemiştik bebişi ama olunca peşpeşe yapcam ikisi birden büyüsün sonra rahat ederim diye düşünürdüm
ama şuan düşünüyorum da peşpeşe olsa nasıl olcak! bu bebiş varken evde 2 3 yaşında bi çocuk daha olsa naapardım diye düşünüp yakın aralıkta yapmaktan korkuyorum
ara verince de tam rahata erip tekrar sar başa olcak :26: valla bilemedim hangisi daha doğru

Son düzenleme:
Kaynanamlar geldi ama aksama gidecekler
Kaynanam anneme ne zaman gideceksin diye soruyor
Allahim ben tek basima hallederim yeterki kaynanam annem gidince gelmesin
Bir de onun yukunu uyduruk hastaliklarini cekemem

benimkiler de haftasonu gelcek :KK14:
kv kp ve bir de büyük ninemiz ama o çok şekerdir.
merak ediyorum ne kadar kalcaklar
yeni görcekler torunu, kprim engelli, tekerlekli sandalye kullanıyor o yüzden ve başka rahatsızlıklardan henüz gelememişlerdi (istanbulda değiller)

kızlaar bebekleriniz ağladığında gözyaşı akıyomu :44:
ay evet gizem artık gözyaşları geliyo kıyamam
yaşlı yaşlı ğlayınca içim parçalanıyo
ilk haftalar kuruydu
seninki tepki vermeye başladımı gizem? aynı gün doğumlu ya bizimkiler
bi de 2 aralıklılarr!! ikinci aşıya ne zamana gün verildi size
bize 13 şubat

Son düzenleme:
Arkadaslar kizim sanirim isilik olmus yuzu ve sirti kirmizi minik minik noktaciklar cok huysuz uyukusu rahat degil geceleri ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

ne seni ne seni deli eden yokuşları nede otobüste sana yer vermeyen yolcuları unutamayız :KK52:

canım bence de aç ya da başka sıkıntısı olsa kendiliğinden uyanır zaten
sadece sarılıkta uzun uyutmayın, uyandırıp emzirin dendiğini biliyorum
canını sıkma noolcak uyusun annesini de uyutsun arada

ay sukunet ne diyosuuunn
daha fazla dağınıklık mı :KK30:
ben 6buçuk yıllık evliyim şimdiye kadar biz ertelemiştik bebişi ama olunca peşpeşe yapcam ikisi birden büyüsün sonra rahat ederim diye düşünürdüm
ama şuan düşünüyorum da peşpeşe olsa nasıl olcak! bu bebiş varken evde 2 3 yaşında bi çocuk daha olsa naapardım diye düşünüp yakın aralıkta yapmaktan korkuyorum
ara verince de tam rahata erip tekrar sar başa olcak :26: valla bilemedim hangisi daha doğru
canım bizde 4,5 yıllık evliyiz okadar alışmışızki başbaşa olmaya ben zorlanıyorum bebeğe adaptasyonda... bende senin gibi düşünüyordum peşpeşe yaparım diye ama şuanda baya erteledim zor işmiş valla

canım bizde 4,5 yıllık evliyiz okadar alışmışızki başbaşa olmaya ben zorlanıyorum bebeğe adaptasyonda... bende senin gibi düşünüyordum peşpeşe yaparım diye ama şuanda baya erteledim zor işmiş valla

ayyyyynen!
rahata çok fena alışmışız
yıllardır hep başbaşa
ben de zorlanıyorum canım ama arayı da çok açmanın doğru olmadığını da biliyorum
du bakalım düzenimiz bi otursun da o zaman düşünürüz şuan düşünüp fikir yürütmek için bile çok erken
hele de bu uykusuz başla :KK1:

kızlar p.tesi tam 1 aylık olduk haftaya kırkımız çıkıyor inşallah mevlüt konusunda kafam çok karışık.Daha eşimin tarafından bebeğimi bakmaya kimse gelmedi kv lerde arada sırada uğrar giderler daha 1 gece yanımda kalmadı annemde grip olmuş 20 gündür yatıyo.kv ilk kızım doğduğundada memlekete gezmeye gitmişti yine yanımda yktu bundada bi gün gelip yemeğimi yapmadı bi ihtiyacımı karşılamadı bende haftaya mevlüt yaptığımda onlardan kimseyi çağırmayı düşünmüyorum istemiyorum daha doğrusu annem teyzem kardeşim bi iki eş dost yeter diyorum maksat adına kuran okunsun eşime hep diyorum annen gelmedi gitmedi diyede çağırmak istemediğimi nasıl söylicem kendisi kızının çocuğuna bakıyo görümcem çalışıyo çocuk 2.5 yaşında babannesi baksın dedik sen gel buraya ertesi gün belini bahane etti fıtık çıkmış sonra çocuk başkasında durmuyo dedi hep bi bahanesi var benim için hiçbirşey yapmadılar bugüne kadar siz olsanız çağırırmıydınız bütün evin işini 1 aydır eşim yapmaya çalışıyo sabah kızın kahvaltısını yaptırıp okula bırakıyo daha 2.sınıfa gidiyo akşam eşim alıyo yine yemeğimi hazırladı evi sildi süpürdü bunları oğluna bırakan kadın onu düşünmeyeni ben neden çağırim şimdi hiç demiyo nasıl yapıcaksın ne lazım hazırlancak bişey varmı nefret ediyorum

çok üzgünüm kızım 25 günlük ve 2 gündür burnu tıkalı hırıl hırıl ediyor bide öksürük başladı şimdi... anne sütü damlattım burnuna ama fayda etmedi:KK43: doktora götüreceğim ama hastanede mikrop kapar hava soğuk diye cesaret edemiyorum aksam acile götürcem devam ederse:KK14:

benimkiler de haftasonu gelcek :KK14:
kv kp ve bir de büyük ninemiz ama o çok şekerdir.
merak ediyorum ne kadar kalcaklar
yeni görcekler torunu, kprim engelli, tekerlekli sandalye kullanıyor o yüzden ve başka rahatsızlıklardan henüz gelememişlerdi (istanbulda değiller)

ay evet gizem artık gözyaşları geliyo kıyamam
yaşlı yaşlı ğlayınca içim parçalanıyo
ilk haftalar kuruydu
seninki tepki vermeye başladımı gizem? aynı gün doğumlu ya bizimkiler
bi de 2 aralıklılarr!! ikinci aşıya ne zamana gün verildi size
bize 13 şubat
Bizden gelmiyo yas falan :/ veriyo kusuum hele babasinin sesini duymasin eller kollar cirpinmalar basliyo kafayi ceviriyo sesin geldigi yere :) ingaa falan diyo bide aglamadan
bide suratina bakip ayni heceyi surekli tekrarlarsamda guluyo :) 6 subatta canim asilar

Son düzenleme:
çok üzgünüm kızım 25 günlük ve 2 gündür burnu tıkalı hırıl hırıl ediyor bide öksürük başladı şimdi... anne sütü damlattım burnuna ama fayda etmedi:KK43: doktora götüreceğim ama hastanede mikrop kapar hava soğuk diye cesaret edemiyorum aksam acile götürcem devam ederse:KK14:

burun açıcı sprey kullanmıyormsun cnm bize doğdu gün dr. reçeteye yazdı arada tıkalı olduğunda sıkıyorum hapşırıkla nasıl çıkartıyo evin havası kuru olduğu için tıkanıyo bazen sende sprey kullansan bize tonimer verdi dr.

küçük tuvaletimse ağzına emziği tıkıyorum o düşürene kadar koşarak gidip gelmeye çalışıyorum
büyük tuvaletimse tutabildiğim kadar tutuyorum tutamadığımda saç kurutma makinasını açıp biraz uzağına bırakıyorum bir süre susturuyor onu
o arada gidip gelmeye çalışıyorum, ağlamak üzereyken ya da yeni ağlamaya başlamışken yetişiyorum genellikle
Hee senin bebeği sakinleştiren şeyler var anam. Ne emzik nr kurutma makinesi ne elektrikli süpürge hic bisi sakinlestirmiyi beninkini. Bide benim büyük tuvaletimi tutma sorunum var geldimi hemen yapman lazim yoksa Allah muhafaza altima kacabiliyo doğumdan sonra boyle oldum. Bide benim oğlum ağlamaya basladiginda sesi birden yükseliyor ve tikaniyo hemen ağlamaktan öksürükle toparliyo kendini yalniz birakamiyirum o yuzden
ben oto koltuğuna koyuyorum kapının önüne görüyorum en azından banyoyuda öyle yapıyordum
e
Eee ağlarda ne olacak?:)))
kızlaar bebekleriniz ağladığında gözyaşı akıyomu :44:
Benimkinin dun tek gözünden kocaman bir yas geldi gizem. Önceden islatirdi göz çevresini hafiften.simdi bi damla gelmişti ama neden tek taraftan geldi aceba?
Hakikaten ya bunların hepsini ben yassdim değil mi?:))simdi o kadar uzak geliyoki:) hep diyodum ya doğumunda kar yağarsa ne olcak ben nasil gidip gelicem bu yokusta diye ? Oldu iste ben doğum yaptim ertesi gün İstanbullu kar basit:) kontrollerine fln hep karli havada gittim Kiz :) ya bende o uyuyokeb gitmeye calisiyorumda büyük tuvaletim aniden bastriyo bazen hele emzirir ken sinir oluyorum offf offf:)
Arkadaslar kizim sanirim isilik olmus yuzu ve sirti kirmizi minik minik noktaciklar cok huysuz uyukusu rahat degil geceleri ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

Canim benin oglumda oldu yüzü fln Dr halis zeytinyağı ile şilin dedi yeni doğanlarda normalmis endişe etme. Ben suruyorum arada tam gecmesede hafifliyo

Kuşlar oğlumun boynu çok fena pisik oldu ya kaç gündür yagliyorum merhem suruyorum banamisin demiuo

Bizden gelmiyo yas falan :/ veriyo kusuum hele babasinin sesini duymasin eller kollar cirpinmalar basliyo kafayi ceviriyo sesin geldigi yere :) ingaa falan diyo bide aglamadan
bide suratina bakip ayni heceyi surekli tekrarlarsamda guluyo :) 6 subatta canim asilar

Aaa benimkisi daha sese tepki vermiyo kafayi çevirmek aklina gelmiyor:)) ama görüş mesafesine grip konuştuğunda yüzüme bakip dinliyo ihkk kihkkk diye tuhaf sesler cikariyo:)) bide benim oğlum çok kibar ya ingiiiii ingiiii diye kendine has bi aglamasi.var :))

Hee senin bebeği sakinleştiren şeyler var anam. Ne emzik nr kurutma makinesi ne elektrikli süpürge hic bisi sakinlestirmiyi beninkini. Bide benim büyük tuvaletimi tutma sorunum var geldimi hemen yapman lazim yoksa Allah muhafaza altima kacabiliyo doğumdan sonra boyle oldum. Bide benim oğlum ağlamaya basladiginda sesi birden yükseliyor ve tikaniyo hemen ağlamaktan öksürükle toparliyo kendini yalniz birakamiyirum o yuzden

Eee ağlarda ne olacak?:)))

Benimkinin dun tek gözünden kocaman bir yas geldi gizem. Önceden islatirdi göz çevresini hafiften.simdi bi damla gelmişti ama neden tek taraftan geldi aceba?

Hakikaten ya bunların hepsini ben yassdim değil mi?:))simdi o kadar uzak geliyoki:) hep diyodum ya doğumunda kar yağarsa ne olcak ben nasil gidip gelicem bu yokusta diye ? Oldu iste ben doğum yaptim ertesi gün İstanbullu kar basit:) kontrollerine fln hep karli havada gittim Kiz :) ya bende o uyuyokeb gitmeye calisiyorumda büyük tuvaletim aniden bastriyo bazen hele emzirir ken sinir oluyorum offf offf:)

Canim benin oglumda oldu yüzü fln Dr halis zeytinyağı ile şilin dedi yeni doğanlarda normalmis endişe etme. Ben suruyorum arada tam gecmesede hafifliyo

Kuşlar oğlumun boynu çok fena pisik oldu ya kaç gündür yagliyorum merhem suruyorum banamisin demiuo
. Bizim bebeklerimiz aynı yaa, yazdıklarını okuyorumda.. Sabahın 8'inden beti kucağımda şuan, arada dalıyo snr uyanıp emmeye devam. Bir ara bırakıp bişeyler yiyim dedim, kıyamet koptu :KK43: çok ağır kolikzedeyim :KK43:

. Bizim bebeklerimiz aynı yaa, yazdıklarını okuyorumda.. Sabahın 8'inden beti kucağımda şuan, arada dalıyo snr uyanıp emmeye devam. Bir ara bırakıp bişeyler yiyim dedim, kıyamet koptu :KK43: çok ağır kolikzedeyim :KK43:

kızlar nette kolik müzikleri var hiç açıp dinlettinizmi bide kolik için çarşaf yada battaniyeyle eski usul sallama yöntemi çok işe yarıyo

benim kızın maşallah kulakları iyi ses alıyor. küçük müzik çalar almıştık, kutu gibi, ona flaş ve hafıza kartı takılabiliyor. hafıza kartına internetten kurutma makinesi sesini kaydettik, bir de kalp sesi diye bişey indirdik. cidden işe yarıyor arkadaşlar. gerçekten deneyin. hiç olmazsa uykuya dalmasına sebep oluyor. ama iki müzik arasında geçişlerde irkilip kalkıyor hemen, o yüzden tek müziğe indirecez onu. sanki ben bizim kızın sırlarını çözmeye başladım :) şöyleki ;
sabah çok mutlu oluyor, konuşunca gülümsüyor, babası ona sancı masajları yaptırıyor(ayaklarını tek tek 10 kere itip çekme sonra ikisini birden karnına itip çekme, sonra pırt pırt :) ve kol hareketleri vs) sonra emiyor, gazı çıkıyor, altını değiştiriyorum 10 buçuk gibi, sonra ağlamalar başlıyor, bu uykusunun geldiği ağlamadır,açıyorum kurutma makinesi sesini flaştan, emziğine sab simplex damlatıp uyutuyorum. 2 saat sonra tekrar aynı işlemler.. akşam 7 gibi çok huysuzlanıyor, 11 gibi huysuzluk pilleri tükenince beşiğine koyuyorum, açıyorum kurutma sesini uyuyor, gece 3 buçuk gibi uyanıyor, emzirme alt değişme, tekrar emzirme, memede uykuya dalış ve beşik. 5buçukta tekrar uyanış, 6 buçukta uyanış, 8de uyanış ve 10 da uyanış :KK70:

X