2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Arkadaşlar bizim kız gazını çıkaramıyor bir türlü. Masaj omuza alma fln kat etmiyor.İlaç olarak ne kullanıyorsunuz?

Rezene içiyorum ben tohum olandan. Bebeğime de versem mi ki? Kimyonu öneren olmuş toz kimyon mu tohum mu nasıl kullanmalıyım?

Valla canim neyi istiyorsan onu ver rezene de olur toz da olur tohumda olur ben ilk kizimda hiçbirşey vermiyorsun resmen kendime ve kızıma iskence etmişim şimdi herşeyi deniyorum emzik veriyorum he çok almıyor ama olsun biberon veriyorum ayağımda salliyorum uyusun diye herşeyi yapıyorum tek yapmadığım emzirerek uyutmak çünkü ondan çok çektim kızım remen meme bağımlısı idi benden başka kimse baş edemiyordu zor şimdi uğraşıyorsunuz alsın diye sonrada biraktirmak için ugrascaz off çok karamsarim nolur kusura bakmayın zaman nasıl geçecek ne zaman buyuceklee diye tek olmak çok zor eşim eve çok geç geliyor herşeyi tek başına yapıyorum yukumu hafifleten. Yok oğlumun yıkanması lazım ama tıkayacak gücüm yok eşimin izin gününe çok var kızımı 2funde bir yikardim çok alismisim eşimin evde olmasına artık izin bitti yoğun çalışıyor ona belli etmek istemiyorum ama kotuyum
Çok yazdım alaksiz, devrik saçma cümleler olabilir ordan oraya atlamış olabilirim okunuyor oğlum kusura bakmayin

huhuuu ben geldiimm
gerçi hep burdayım ama minik bir kuzudan sebep yazmaya pek fırsat olmuyo :KK9:

başta tüm bebişleri ellerinden öpüyorumm tatlılarım benim

tüm hasta bebiş ve annelere acil şifalar diliyorum kıyamam çarçabuk atlatın inşallah
allahım hepimizi hastalıklardan korusun

ben de bir bunalım bir pozitif yuvarlanıp gidiyom
bunalımın en büyük sebebi ev işlerinin raydan çıkması
düzensizlik, dağınıklık, temizlik ve yemeğin zamanında yapılamaması off bunlar çok sinir bozuyo
ama bi yandan da tek derdimiz bu olsun diyorum

anılllllllll :KK3: hayırlı olsun işiniz çok sevindim canikom

hasene tuğbişşşş çok özlemişim arkadaşım kaç gündür okuyom seni girip bi hoşgeldin diyemedim :KK1: arıyoduk seni kayıplarda
ama bir geldin pir geldin maşallah :KK9:

ya ben çok zamansızım niye yetişemiyorum anlamıyorum :KK24:

Kızlar bebeğimi pazar günü acile götütdük akciğerleri iltihaplanmış:-(
Çok fena öksürüyo boğuluyor adeta.antibiyotik ve ventolin kullanıyoruz:-(inşallah geçecek

cok gecmıs olsun canım inşallah en kısa surede iyileşir bebişin Allahım acil şifa versin.

3 aşıyı ayri ayri mi yapiyorlar :KK53:
Offfff deliricem yaaaaa dusuncesi bile yetti.
Napicam ben napicam :KK43:(((((((((
Yavrum bnm kiyamammmm yaa of

Evet cnm sag ve sol bacagina birer tane bir tane de koluna yapiyorlar. Ben bakamadim.birinin acisi dinmeye baslarken oburunu vurdu ebe.hangisi bilmiyorum ama son vurdugu yakiyomus biraz.onu bacagina vurdu

Arkadaşlar bizim kız gazını çıkaramıyor bir türlü. Masaj omuza alma fln kat etmiyor.İlaç olarak ne kullanıyorsunuz?

Rezene içiyorum ben tohum olandan. Bebeğime de versem mi ki? Kimyonu öneren olmuş toz kimyon mu tohum mu nasıl kullanmalıyım?
Valla ben bebek için tohum agir kaçabilir diyorum ama cahilce salliyorum:) toz kimyondan yapiyirum ben ise yariyo canim ama gaz sancilarini gider miyor.sadece port yaptiriyor...

huhuuu ben geldiimm

tüm hasta bebiş ve annelere acil şifalar diliyorum kıyamam çarçabuk atlatın inşallah

düzensizlik, dağınıklık, temizlik ve yemeğin zamanında yapılamaması off bunlar çok sinir bozuyo

hasene tuğbişşşş çok özlemişim arkadaşım kaç gündür okuyom seni girip bi hoşgeldin diyemedim :KK1: arıyoduk seni kayıplarda

Ayyy canimsin.sende hoşgeldin gülüm :) valla attigin ilk yorumda yüzümü guldurdun ayol:) unutulmadigimi görmek güzel valla akrabalrim bile unutiuo beni canlarim iyiki varsiniz yaaa hüngür foşurt:)
Ev isini kafana takma valla ben spurge bile acamiyorum ev isi fln yapmiyorum kafamada takmiyirum cocugumun kolik noberleri beni bitiriyor cunku canim sende sal bi sure bosver :)))

Biz bugün 40 günlük oldukkk büyüdük büyüdük biz artıkk büyüdük

Allah daha nice kirklara kkavustursun inşallah:)) bizimde cumartesi cikacak Allah nasp ederse

Kizlar telden resim eklicektim bulamadim eklenmiyor mu telden? Oglusumun resmini koycaktim:)

vallaha uyumadığı heran emmek istiyor 40dkda emdiği oldu 1 saatte en kısa 10 dk
bide sana bişey sormak istiyorum sen eczacıydın yanlış hatırlamıyorum dimi
ben gaz için sab simplex ve bifiform kullanıyorum ama heryerde biogaia öneriliyor.bififormla biogaia aynı mı.
yanı hem sab hemde biogaia kullanabılırmıyım .

kızlar benım karnım çok çatladı kırmızı çatlakar geçiyormuş ne kullanabılırım tavsiye edeceğinşz urun var mı bioil kullanan var mı
Bioagia cok iyi dio cnm kullamanlar ama bana dr debritat sab simplex kimyon bunlari onerdi
Ben birde wind salbe masaj yagi kullaniyorum
İstersen bir dene biogaia damlayi
Dr fayda gormezsen colic end dene defi bana
Çok fena öksürüyo boğuluyor adeta.antibiyotik ve ventolin kullanıyoruz:-(inşallah geçecek

Gecmis olsun cnm tez zamanda

Kizlar kizim 5 saat uyumus
Bende uyuyakalmisim
Moralim yerlerde saat kurmadan uyumam artik:KK43:((

Bende uyuyakalmisim

Canım noluckki artık büyüdüler benim doktorum bebeği artık rahat bırakmamı 6saatten snra uyandrmamı syledı senin bebegn kac gunluk blmyrum ama 1aydan snra byle dedi

Canım noluckki artık büyüdüler benim doktorum bebeği artık rahat bırakmamı 6saatten snra uyandrmamı syledı senin bebegn kac gunluk blmyrum ama 1aydan snra byle dedi

Canim ya icimi nasil rahatlattin
Malum uykusuz geziyoruz hepimiz
Kizim uyuyunca bende sizmisim
Kizim 32 gunluk bu arada

Bende uyuyakalmisim

Hay maşallah subhanallah... Benimki en fazla 1 buçuk saat uyur :KK43: bizde 37 günlük olduk. Çok yorucu oluyor böylede ama. 5 dk uyuduğunu bile bilirim:KK43:((

Kizlar yine bütün gece gaz sancisi çektik nobetteydik... Oğlum bi rahat edemedi şimdide uyumuyo meme emiyo ama sağ kolunun cani gitti onu tasimaktan ağlarken ziplatmaktan... Çok yorgunum:KK43:(

Hay maşallah subhanallah... Benimki en fazla 1 buçuk saat uyur :KK43: bizde 37 günlük olduk. Çok yorucu oluyor böylede ama. 5 dk uyuduğunu bile bilirim:KK43:((

Kizlar yine bütün gece gaz sancisi çektik nobetteydik... Oğlum bi rahat edemedi şimdide uyumuyo meme emiyo ama sağ kolunun cani gitti onu tasimaktan ağlarken ziplatmaktan... Çok yorgunum:KK43:(

Canim dun dr a gittik
Bizim napsak gaz sancumiz bitmiyodu
Neyse dr dediki
Sac kurutma mak ac karnina havlu koy
Sicak sicak ufle dedi
Az once sanci girdi susmuyodu
Dr un dedigini yapalim bi dedim
Cidden faydasi oldu
Masallah diyim de
Mutlaka bir deneyin

Ahh kaderdasim :KK43: ayniyiz ya beninkide kurulu saat gibi 1 bucuk maksimum 2 saatte bir uyaniyor geceleri gunduzleri artij hic uyumuyor hep bi aglama mizmizlik hali surekli kucakta olucak onunla ilgilenilcek istiyor, bide basimda kaynanammm doymuyo mu bu cocuk deyip duruyor, kendi sutu dort kat mendil koyar oyle dururmus benimki pedi bile islatmiyor huniyi takmak uzereyim, esimlede bebek yuzune hep aramiz acik

Canim dun dr a gittik
Bizim napsak gaz sancumiz bitmiyodu
Neyse dr dediki
Sac kurutma mak ac karnina havlu koy
Sicak sicak ufle dedi
Az once sanci girdi susmuyodu
Dr un dedigini yapalim bi dedim
Cidden faydasi oldu
Masallah diyim de
Mutlaka bir deneyin
Ben denedim canin onları. Fön makinesi elektrik süpürgesi sicak su torbasi sicak havlu ilaçlar milaclar sancilarimizi gecirmedi ama sizin adiniza sevindim Allah kimseye boyle sorun vermesin. Bahsetmesi çok zor.
Ahh kaderdasim :KK43: ayniyiz ya beninkide kurulu saat gibi 1 bucuk maksimum 2 saatte bir uyaniyor geceleri gunduzleri artij hic uyumuyor hep bi aglama mizmizlik hali surekli kucakta olucak onunla ilgilenilcek istiyor, bide basimda kaynanammm doymuyo mu bu cocuk deyip duruyor, kendi sutu dort kat mendil koyar oyle dururmus benimki pedi bile islatmiyor huniyi takmak uzereyim, esimlede bebek yuzune hep aramiz acik

Ya o sütun akmasi göğüs ucu ile alakali çok süt le alakali degilki niye dikiyosun canini.:) bak benim sütüm az çocuğum doymuyo ama yinede sütüm akiyor çünkü göğüs uclarim tutmuyo. Pompa vurmadan önce tutuyordu pompa vurduktan sonra azicik sikissinlar azicik egileyim hemen pitir pitir akiyor maalesef. Senin göğüs ucun kuvvetli iste daha ne istiyosun:)) KV.ne deki ben internetten arastirdim de yada okudumki o sut bolluğundan kaynaklan miyim İski :))) bizim bide gaz sancilarimiz var belki sizinkide öyledir? Benimde hem KV yüzünden hembe bebek yüzünden naneyiz esinle aramizz tirt yani...

Kizlaaar evde yalniz olanlara bi sorum var.

Yalnizken ve bebeginiz ağlama krizi geciriyoken yada miziklaniyorken tuvaletiniz dehşet sikistirirsa napiyosunuz ya? Ben buna bi türlü formül bulamadim:///

Bende uyuyakalmisim

Uyusun canım birşey olmaz merak etme benimki nerdeyse doğduğundan beri 4-5 saat arası uyuyor geceleri
Gündüz zaten 2 çocukla dinlenemediğim için o 4-5 saat uyku bana öyle iyi geliyor ki
tek zorluğu o uzun sürede sütüm çok biriktiği için taşıyor üstüm başım ıslak kalkıyorum

Esra bende dalin kullanıyorum bgn vaktim oglumda konak oluşmaya baslamis offf...

canım bende kızımda dalin kullanıyordum konak yapmıştı,
geçirmek için yaptığım hiçbir şey işe yaramayınca saçlarını kazımak zorunda kalmıştık ancak o zaman geçmişti konağı,
sonra şampuanını değiştirip nivea almıştım
şimdi oğlumda sebamed aldım, şimdilik konak olmadı, ama sebamedle kızımı da yıkayayım dedim onda kepek yaptı

Tek çocuk hiçbirşey miş Allah 2-3-4 çocuğu olanlara güç kuvvet sabır akıl versin AMIN

amin canım, ben de sana katılıyorum tek çocuk hiçbirşeymiş, en azından o uyuduğunda uyuyabiliyordum
şimdi bebek uyusa da uyumak ya da en azından ayaklarımı uzatıp dinlenmek mümkün değil
çünkü evde ilgilenilmesi gereken bir çocuk daha var

Valla canim neyi istiyorsan onu ver rezene de olur toz da olur tohumda olur ben ilk kizimda hiçbirşey vermiyorsun resmen kendime ve kızıma iskence etmişim şimdi herşeyi deniyorum emzik veriyorum he çok almıyor ama olsun biberon veriyorum ayağımda salliyorum uyusun diye herşeyi yapıyorum tek yapmadığım emzirerek uyutmak çünkü ondan çok çektim kızım remen meme bağımlısı idi benden başka kimse baş edemiyordu zor şimdi uğraşıyorsunuz alsın diye sonrada biraktirmak için ugrascaz off çok karamsarim nolur kusura bakmayın zaman nasıl geçecek ne zaman buyuceklee diye tek olmak çok zor eşim eve çok geç geliyor herşeyi tek başına yapıyorum yukumu hafifleten. Yok oğlumun yıkanması lazım ama tıkayacak gücüm yok eşimin izin gününe çok var kızımı 2funde bir yikardim çok alismisim eşimin evde olmasına artık izin bitti yoğun çalışıyor ona belli etmek istemiyorum ama kotuyum
Çok yazdım alaksiz, devrik saçma cümleler olabilir ordan oraya atlamış olabilirim okunuyor oğlum kusura bakmayin

Ben de seninle aynı durumdayım canım, benim de eşim geç geliyor, iki çocukla tek başıma başetmeye çalışıyorum,
kızım 4 yaşında yani tam oyun çağında sürekli oyun istiyor, döküp saçıyor, yemeğini kendi yemiyor, başkasının yedirmesini de kabul etmiyor, anne yedirecek illa, tam bir tuvalet alışkanlığı da kazanamadı, hep zorla yaptığı için korkuyor yapmaktan ve bu yüzden de tutuyor yapmıyor, 3-4 gün tuttuktan sonra çığlık çığlığa yapıyor, sürekli kızım yemeğini ye, kızım tuvaletini yap demekten perişan oluyorum
oğlum zaten nerdeyse bütün zamanını göğsümde geçirecek, karnı doymasına rağmen emzik olarak, yastık olarak beni kullanmak istiyor, daha beşiğe koyar koymaz gözlerini açıyor, gece de uyumasa huniyi takıcam
çocukların banyosu da sorun, banyomuz soğuk bebeği odada yıkamam lazım, küvetini kaldırıp banyoya götürebilir miyim dikişlerim ağrır mı bilmiyorum korkudan denemedim, bebek uyurken kızı yıkayım diyorum biz banyodayken uyansa ağlasa duymam,
mecbur eşimin evde olduğu günü beklemek zorunda kalıyorum
ben ne kadar eşime belli etmek istemesem de o halimden anlıyor,
geç gelmesine ve 6-7 saat sonra tekrar kalkıp işe gidecek olmasına rağmen çay yapıp getiriyor, aç kalmışsam yemeğimi ısıtıyor sağolsun
Allah hepimize güç kuvvet ve sabır versin

huhuuu ben geldiimm

hangimiz yetişebiliyoruz ki, ben de buraya oğlumun uzunca süren emme seansları sırasında bakabiliyorum
sen daha dağınıklık görmedin hele ikinci olsun o zaman tanıyamıycaksın evini :KK9:

Evet cnm sag ve sol bacagina birer tane bir tane de koluna yapiyorlar. Ben bakamadim.birinin acisi dinmeye baslarken oburunu vurdu ebe.hangisi bilmiyorum ama son vurdugu yakiyomus biraz.onu bacagina vurdu

geçmiş olsun canım, karma aşıydı sanırım o yakan,
ebe söylemiştir herhalde ama bazen unutuyorlar diye söyleyim dedim
2 aylık aşıları ateş yapabilir bebeğini iyi takip et, bi de 3 gün yıkanmaması gerekiyor

geçmiş olsun canım, inşallah hemen iyileşir kuzucuk

canım çok geçmiş olsun doğum yaptıktan 3 gün sonra yaşadım ben o mastit denilen belayı,, Allah kimseye yaşatmasın, şükür geçti, ama ara sıra göğüslerim şişiyor sızlıyor kızarıyor ağrı sırtıma vuruyor hemen pompaya koşuyorum. antibiyotiğin de etkisi vardır ama ben sıcak kompresi ve pompa ile çektiğim için düzeldiğini düşünüyorum. umarım geçer biran önce

canım ben de doğumdan hemen sonra 2 kez yaşamıştım buna benzer bişiy ama hiç bu kadar artmamıştı
(kızarıklık falan da olmamıştı o zaman o yüzden mastit olduğunu düşünmemiştim ama sanırım onlarda mastitti)
sadece çok fazla ağrım olmuştu, göğüslerim patlayacak gibiydi ve yatakta dönemiyordum ağrıdan ama bebeğim emdiğinde ya da sağdığımda süt geliyordu
bu sefer sanki kanallar tıkandı, göğsüm doluluktan taş gibi sertleşti gerildi ama süt çıkmıyordu, 2 gündür antibiyotik ve ağrı kesici kullanıyorum baya düzeldim çok şükür,

kızlar mrb , biz 36 günlk olduk , ben şimdiye kadar hiç sağmadım sütümü , ama öbür hafta sınavım var
bikaç saat ayrı kalmak zorunda olucaz , haftaya kadar sağıp bi kaç sefer biberon alışkanlığı kazandırmam lazım , çünkü emziğede alışamadık hala , hangi markayı almamı önerirsiniz , siz ne kullanıyorsunuz ,

ben biberon olarak dr brown kullanıyorum diğer biberonlarla verdiğim zaman gaz sancısı çok oluyor,
dr brown da çok fazla gaz problemi olmuyor
pompa olarak medela mini elektrikli pilli kullanıyorum sağma performansı iyi ama biraz gürültülü çalışıyor
bir de motor kısmı biberona takılan yerde olduğu için sanırım sağma işleminin sonuna doğru göğsümü ağrıtıyor biraz
emzik benim ki de pek istemiyor ama uyanık olup emmek istediği zaman karnı toksa veriyorum o atıyor ben tekrar veriyorum :KK9:
o da chicco mini damla, ucu biberon ucu gibi küçük

Eki Görüntüle 932294

Bu da benim minnak kızım Öykü'm teyzeleri :)

maşallah minnakına çok tatlı :nazar: :nazar: :nazar:

Kızlar ya bu konağa ne iyi gelir çıldırcam kaşlar bile doldu
Mustela kullanıyorum konak önleyici
Banyosan önce zeytinyağ ya da bebeyağ sür bekle yımuşasın tara öyle yıka dediler
Yaptım gene geçmedi se önemsemedi bile
Tamam Zaratı yok ama sevmiyorum yaaaa
Var mı yaşayan çözüm bulan????

Ya yüzünü çizmiyo mu ben asla eldivensi bırakamıyorum mahvediyor yüzünü
Giyinirken bile ilk eldiveni takıyorummm

Çok geçmiş olsuuuuuun n;(((

20sizinn oraya göredir cnm 20 çok soğuk çünkü
Drlar 23 26 arası diyorlar bizim ev hep 24 25

konak oğlumda henüz olmadı inşallah da olmaz, ama kızımda yaşadım
bebe yağıyla masaj yap yarım saat sonra tara yıka dediler denedim hiçbir işe yaramadı,
ne konak tarağı, ne zeytin yağı, ne bebek yağı hiçbiri işe yaramadı, en sonunda saçlarını kazıdık (zaten azıcıktı saçı :KK9: )
iki kez kazıdıktan sonra bir daha olmadı bu arada şampuanını da değiştirdim tabi

Biberon dr brown kolik önleyici gayet memnunum... Pompa olarak lansinoh affinity ondan da memnunum...

pompan çok gürültü yapıyor mu canım, gece kullanmaya uygun mu ses bakımından
benimki çok gürültülü gecenin sessizliğinde bütün binayı inletiyor, alt kattan duyuluyormuş sesi :KK53:
büyük ihtimal değiştiricem, sessiz çalışan çift pompalı bişiy arıyorum

Slm kızlar nasılsınız benım buyuk kızım grıp oldu sokağa bıle cıkmayan kızım. Neyapacagımı şaşırdım bana da geçerse ufaklıkta kapacak dua edın kızlar

çok geçmiş olsun canım, inşallah kızın hemen atlatır da sana ve bebeğe geçmez

Kizlaaar evde yalniz olanlara bi sorum var.

Yalnizken ve bebeginiz ağlama krizi geciriyoken yada miziklaniyorken tuvaletiniz dehşet sikistirirsa napiyosunuz ya? Ben buna bi türlü formül bulamadim:///

küçük tuvaletimse ağzına emziği tıkıyorum o düşürene kadar koşarak gidip gelmeye çalışıyorum
büyük tuvaletimse tutabildiğim kadar tutuyorum tutamadığımda saç kurutma makinasını açıp biraz uzağına bırakıyorum bir süre susturuyor onu
o arada gidip gelmeye çalışıyorum, ağlamak üzereyken ya da yeni ağlamaya başlamışken yetişiyorum genellikle

X