2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Ingilterede eve ebeler geliyor bebege bakiyorlar onlar kesinlikle ev cok sicak dusurun dediler 18- 20 derece olacak diyor ben 20 sectim😊ben usuyorum bebek usumezmi dedim sen ceket giy bebek degil dedi.

Ben 25 te tutuyorum dereceyi, 20 biraz az gibi geldi bana canım

Ingilterede eve ebeler geliyor bebege bakiyorlar onlar kesinlikle ev cok sicak dusurun dediler 18- 20 derece olacak diyor ben 20 sectim😊ben usuyorum bebek usumezmi dedim sen ceket giy bebek degil dedi.

İngilterenin iklimine vücut isisi alissin diyedir belki. Gerçi orda yazlar kislar nasil geciyi tam bilmiyorum ama öyle geldi bana :)

Kizlar emzirme kac dk suruyor
Bizim bir hFtadir sure azaldi da merak ettim
10-15 dk max 2-3 saat ara ile emiyor
Sizin nasil

Benim kızım 56 günlük oldu, 5 dk falan emiyor 2 saatte bir. Kilo alımı gayet iyi demekki büyüdükçe daha çabuk boşaltıyolar göğsü. eğer uzun uyuduysa ve çok acıktıysa max 10 dk sürüyor. Geceleri de 4saatte bir uyandırıyorum artık, eğer arada acıkırsa kendi uyanıyo zaten.

Ayyy massallah tebarekallah Allah bozmasin canim... Çok uysal bi bebek galiba... Biz 36gunluk olduk her saat uyanir illaki zaten uykukarida çok derin değil sürekli ikindigi için kipir kipir... Geceleri 4saatte bir kaldiriyosun demek ben günde 4saat uyusam sukredicem :)) ama benim oğlum kolik teyzesi. Allah kimseye vermesin valla hamileyken çok dua ettim ama Rabbimin takdiri ilahisi:)))

Hımmm takmıyım o zaman yaa... Sağolasın uyarı için..

Sizin nasil

Yaa benimki ortalama 10 dakika emiyor ama ona yarım saat hadi 1 saat anca gidiyor:) gık gık sesler çıkarıyor hemen sağolmış olarak 60 cc verdiğimde 2 saat götürüyor ama... Yalnız bunu yazarken bir deneme yaptım emmişti iki göğsümü de gazı da yoktu hala gıkgıklıyordu:) ben de yalancı memeyi verdim uyudu onunla demekki çok da aç değildi... Eskiden olsa doymadı diye sağılmış süt verirdim üstüne... Ne yapmam lazım acaba şimdi aç mı yoksa? Oyy:))

Dua et canim bizim bebelerde boyle olsun imrendim sana, onceden nasildi ?.
Benim bebek dun hic durmadi surekli aglama ve emme istegiyle kafayi yedim

Slm kızlar nasılsınız benım buyuk kızım grıp oldu sokağa bıle cıkmayan kızım. Neyapacagımı şaşırdım bana da geçerse ufaklıkta kapacak dua edın kızlar

benim kızım sadece sol göğsümü emior diğerinin ucu küçük emmedi uçta aldım sevmedi ..
sol göğsümü yaklaşık 15-20 dakika emiyor emerken bakıyorum bazen yanlardan akıyor süt emmesi bitincede ağızdan gazda çıkarıyor üstüne yaklaşık 70 ccde sağılmış sütümü veriyorum bu onu yaklaşık 4 saat yetiyor arada allttan gaz sıkıntısı olmassa uyuyor bazende gece uykusu ağır oluyor emmek için uyanmıyor o zaman 100cc biberonla içiyor aralarda ağlarsa yalancı emzik veriyorum onunla uyuyor şimdilik kilo alımıda ii çok şükür...

Sizin nasil

bizim her zaman o şekildeydi. 2 yada 2buçuk saat arayla en fazla 15 dk emiyor. hatta saat gibi 15 dk olunca pıttt diye atıyor memeyi. ama şimdilerde gaz sancısından dolayı 5 dk emiyor sonra kıvranıyor kuzucum. memeyi hiç bırakmadan ememiyor. bazen 5-bazen 10 dk anca artık

ne güzel canım maşallah size. bizim kız da büyüyünce öyle olacak mı ki. çünkü geceleri saat başı uyanmaya başladık artık. 5 dk emiyor uykuya dalıyor. gazını çıkartmaya çalışıyor olmuyor. sonra yatırıyorum yatağına yarım saat sonra gık ıgkk kıvranıyor sancıdan

Bence kesinlikle gaz canım... Hatta kafasını böyle hınçla ileri geri sallıyor ağzı açık halde memeye sokup çıkarıyor.. Birde bacakları çekip uzatıyor sıkıntıdından...

ellerini kelebek gibi çırpıyor yüzüne bana fln vuruyor yanlışlıkla. emmek istiyor gibi basıyor çığlığı gazı gelince. o arada bıraktırıp gazını çıkartmaya çalışınca da bi daha memeyi almıyor ama. nasıl olacak bilemedim.

Dua et canim bizim bebelerde boyle olsun imrendim sana, onceden nasildi ?.
Benim bebek dun hic durmadi surekli aglama ve emme istegiyle kafayi yedim

Yok ya tahmin ettiğiniz kadar uslu değil, ama kendimize göre bi düzen oturttuk artık.

Genelde akşam 9 dan gece 12 ye kadar ıkınıyoruz.. gece 12 de geçiyor ve uyuyoruz eğer uyanmazsa 4 te kaldırıp emziriyorum ve ardından istisnasız her sabah 5:30-6 gibi ikinci bir gaz nöbetimiz başlıyor saat 9 a kadar falan sürüyo. gündüzleri de uyanık olduğu her vakit genelde ıkınarak geçiyo bi de şimdi 2 gündür çığlık atmaya başladı gaz sancısı girdiği an çığlık atıyo kuzum kıyamam

Gün içindeki gaz sancıları daha hafif sanki esas sıkıntı veren gece ve sabaha karşı olan.

Bu arada sab simplex kullanmama rağmen hala gazı var diye "bu ilaç işe yaramıyo artık vermicem" dedim ertesi gün sancıdan mahvoldu yavrum, demekki tam geçirmiyor ama azaltıyor kızlar

Ayva cekirdeklerini yaptim simdi deneyecegim gecmezse kremi alirim saol canim onerin icin

canım ben kullanmadım ama o kreminde iyi olduğunu duymuştum ayva çekirdeğini bir iki gün devamlı kullan fayda etmazse hemen o kremi al benimki dahada geçmeseydi bide onu alıcaktım çok şükür bayağı iyileşti

Güzelim kimyon denedin mi? O çok güzel pirt yaptiriyo ama sancilari gecirmiyor. Bizim nobetlerimiz var hala. Ben sab simplex ten ziyade biogaia yi veriyorum daha etkili gibi geldi. Sabi vermeyi biraktim.

Kizlar oglusumun saclari kepekleniyooooo((

Akşamları gaz sancısı tutuyor hep aynı saatte... Çıkarınca geçiyor ama kolik gibi değil...
Valla benim oğlum dünyanın gazini cikariyo hem alttan hem üstten yinede sakinlesemiyo hep agliyo yavrum çok mutsuz bi bebek ((

Kiz eklicemde resim telden gidiyorum bulamadim nasil eklicemi:) valla benimki hem mama yiyo hem beni emiyo az da olsa hemde emzik niyetine kullaniyo. Valla ben benden uzaklasir diye ne zaman istese veriyorum :) bazen memeye yanak dayayip uyumak için istiyor mesela :)))

Ben veriyorum kimyon nöbetler imiz daha sakin geciyo sanki.

Gizemm maasallah kizin anasindan almis guzelliginii..

Bende saate bir toplamda 20 dk emziriyorum.yalniz bikacgundur gunduzleri daha uyanik kaldigi icin emzirme araligim kisaldi..
Dun 1aylik asimizi olduk gece ates yapti biraz elimi biraz islatip basini sivazladim..atesi dustu.ama sabahtan beri mikir mikir..

Kizlar oglusumun saclari kepekleniyooooo((

Ne şampuan kullanıyorsun canım olmadı onu değiştiriver...ben mustela kullanıyorum memnunum...

Valla benim oğlum dünyanın gazini cikariyo hem alttan hem üstten yinede sakinlesemiyo hep agliyo yavrum çok mutsuz bi bebek ((

.

Allah hepimizin yardımcısı olsun canım geçecek elbet:)

kızlar mrb , biz 36 günlk olduk , ben şimdiye kadar hiç sağmadım sütümü , ama öbür hafta sınavım var
bikaç saat ayrı kalmak zorunda olucaz , haftaya kadar sağıp bi kaç sefer biberon alışkanlığı kazandırmam lazım , çünkü emziğede alışamadık hala , hangi markayı almamı önerirsiniz , siz ne kullanıyorsunuz ,

Ne şampuan kullanıyorsun canım olmadı onu değiştiriver...ben mustela kullanıyorum memnunum...

Allah hepimizin yardımcısı olsun canım geçecek elbet:)

Dalin kullaniyorum ama niye oldu anlamadim. Napsam aceba?

İnş yalniz olunca çok zor oluyor gaz nöbetleri ile baş etmek. Ev işi bisi yapamyorum valla en çokta yavruma üzülüyorum

Ben sadece sol göğsümü emzirebiliyorum. Sağ göğsümün ucu olmadı almadı hiç. Göğüs ucunu da beğenmedi. Kabul etmedi hiç. ben sağıp veriyorum bu sebeple. Dr. Brown kolik önleyici biberonunu kullanıorum. Çok memnunum. Tavsiye ederim canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…