2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar eşim önümüzdeki ay kardeşleriyle umreye gitmeye niyetleniyor. Onu da şuan parası yok benim bi bileziğim var onu bozdurup gidecem diyor. Ben de kiyami yorum. Bu akşam konuşacaklar inşallah bu defa gidemez de sonra birlikte hacca gideriz. Zaten daha önce 2 defa umreye gittik. Inşallah hac olur bu sefer. Allahım isteyen herkese nasip etsin.

Yaz sonuda amerikada bi aile dostumuz var illa gelin diyorlar. Oraya gitmek istiyor eşim. Tek gidecem dedi. Sinir oldum. Ben neden gitmiyorum dedim türbanlısin başını açmadan geçemezsin diyor.
Öyle bişe var mi? Giden yada duyan arkadaşlar????

Ayrıca 2 tüm altın vardı. Kızıma takılanlardan kalan. Onu zorla aldı bugün ses sistemi alacakmis. Bana söz vermişti. Kızımıza takılan tüm hediyeler senin olacak demişti. Ayy ben bu adamla ne yapacam bilmiyorum......

Esın abartmıs benımkıde boyle cok gezmeyı sever ama altın konusunda altın bozdurmaya karsı asla almaz en sureklı yurtdısına gıdıyorum ama turban lı cok kışı var amerıca ćin heryer takma kafana umreye gitmiş ama merhamet ve vicdanı almadan grlmiş

CEMREDENİZ
kız aynı fotokopi gibi rabbim nazarlardan sakınsın

Kızlar eşim önümüzdeki ay kardeşleriyle umreye gitmeye niyetleniyor. Onu da şuan parası yok benim bi bileziğim var onu bozdurup gidecem diyor. Ben de kiyami yorum. Bu akşam konuşacaklar inşallah bu defa gidemez de sonra birlikte hacca gideriz. Zaten daha önce 2 defa umreye gittik. Inşallah hac olur bu sefer. Allahım isteyen herkese nasip etsin.

Yaz sonuda amerikada bi aile dostumuz var illa gelin diyorlar. Oraya gitmek istiyor eşim. Tek gidecem dedi. Sinir oldum. Ben neden gitmiyorum dedim türbanlısin başını açmadan geçemezsin diyor.
Öyle bişe var mi? Giden yada duyan arkadaşlar????

Ayrıca 2 tüm altın vardı. Kızıma takılanlardan kalan. Onu zorla aldı bugün ses sistemi alacakmis. Bana söz vermişti. Kızımıza takılan tüm hediyeler senin olacak demişti. Ayy ben bu adamla ne yapacam bilmiyorum......

Esın abartmıs benımkıde boyle cok gezmeyı sever ama altın konusunda altın bozdurmaya karsı asla almaz en sureklı yurtdısına gıdıyorum ama turban lı cok kışı var amerıca ćin heryer takma kafana umreye gitmiş ama merhamet ve vicdanı almadan grlmiş

CEMREDENİZ
kız aynı fotokopi gibi rabbim nazarlardan sakınsın evlatlarını

Ben açık renk giyemem giyersem siyah bi elbise ve ayakkabı ama ayakkabının olurmu bilmiyorum denenen lazım pif

Bende premium çare kullanıyorum ve hep çıkıyor ama doğal olduğu için daha çok içime siniyor kizimda huggies denemistim çık kötü geldi bana ondan da çıktı ben dikkat ettim eğer kucaktaysa kesin çıkıyor yatır kaldır derken birde miktarla alakali

Canim 75 cc kadar demliyorum çay kasigi ile veriyorum 75 cc de şeker tadi az olsun diye çünkü elim bir türlü aza gitmiyor o yüzden suyu çok koyuyorum demlemek için dk yok suyu koyduktan sonra bi karıştırıyorum kimyonlar cokunce suzuyorum 1dk bile değil evde toz kimyon olduğundan onu kullanıyorum ama ilk fırsatta tohum alım onu ogutup kullanicam daha iyiymiş
Bende tohum var galiba ogutmeden nasil kullanabiliriz? yan etkisi fln yok degil mi hibdistan cevizine de iyi diuolardi yan etkisi vatmis

bende yeşil priima kullanıyordum...şimdi turuncu primalar var ondan aldım.. 2 numarayı kullanıyoruz,
metro markette 2 numara 80 li 18,75 di 2 paket aldık.
paketşin biri bugün yarıdan aza indi hemde açalı 5gün falan oldu..

çünkğ herbezi kakalı kıznn :KK9::KK9::KK9:

çağanda büyüdükten sonra tüm bezleri denedim.. primadan sonra huggies i begenmiştim...m

tuğbaaaaaaaaaaaaaaa

kayıp aranıyora ilan verdim senin içinnnnnnnnn
geçen günnn:KK52::KK52::KK52:
Ayy canim çok mu özledin benii:)) ben yokken foruma yazdigin yorumlar parmaklarından geçmedi mi? :))) valla ben senin doğum yapacagin gün çok dua ettin Kiz nasil geçti. Yazamadim ama aklimdaydin :)
gerçekten seni ve perikızı denizi tebrik ediyorum
ilk çocuk ve tecrübesz olmanıza rağmen bir gidiyorsnuz 9 cm açıklık..öyle özendim ki anlatamacaba benimde suyum gelmeseydi dayanabilir miydim 9 cm açıklığa çok merak ettim=))
ne güzel epidurale de gerek kalmadı ohh.hem maddi hem manevi kazan..ben epidurale ilave 500 verdim.neye yaradı koca bir HİÇ ..
maşallah sübhanallah size.bundan sonraki doğumlarınızda aynı olsun inşallah .Ebeler farklı olsun ama hehe=)
Valla bilmiyorum iyi mi oldu kotu mu anilim :) Allah herkesin yardimcisi olsun valla sesim ta dogumhanenin disindan duyulmuş eşim duymuş baskasi sanmis annem içerde ağlamış ebenin dediklerini duymuş sinirlenmiş içeri girmek istemiş koymamislar birakin ben anlatayim ben gosteriyim fln demiş ama benim hic haberim yok:) bende az bagirmaya calisiyorum ki annem korkmasin üzülmesin diye:)) bende nerdeyse evde doguracakmisim kiz kil payi yetistik hastaneye
canım Dr.umuz bıze humana antkolik mama önerdı günde 1 kere kullanıyoruz .yorumlara baktım kımını ıshal kımını kabız yapmış.bızde hersey normal çok sukur.

humana rezene ve kımyon dene bence
Bakalim damlamizi degistik fayda görmesem denetim canim
Bizde de ayni problem var geceler kabus oldu sanki. Bu arada bizim gaz sancilarimiz 40 imizdan sonra basladi su anda 2 ay 5 gunluguz 3-4aylik olunca gecer diyolar simdi de. Rezene cayi biraz fayda etti bize ama kesin cozum olmadi hic bi zaman sanki siddetini hafifletiyo bazen. Dun gece ayaklarina masaj yaptim o bi sure sakin tuttu, karnina sicak su koyup yuzukoyun dizlerime yatiriyorum bu da bi sure sakinlestiriyo ve battaniyede sallarsaniz en azindan bi sure cocuk aglamaktan mahvolmuyor. Bunlar kesin cozum degil ama aglamaya baslayinca denemedigimiz sey kalmiyor ne yazik ki :KK43:(
Bizimkide rezeneyi çok seviyor ama etkisini görmedim ne kdr vermek gerekiyoki sakinlestirmesi icin
Canım benim doğumumda çoook zordu :KK14: ebeler yanıma gelmedi hiç ben hissettim bebek geliyo diye bağırdım yok daha yeni muaye etti dr gelmez diyo mall tekrar bağırdım geldi doğum haneye aldı kimse bana bişey demedi şöyle ıkın bunu yap die doğurdum bişekilde şikayet edicem ama bir daha gittiğimde sende şikayet et salaklar keyifleri bozuluyor bizimkiler tv izliyodu ne varsa kaldırmadılar totolarını..
Bende edicem galiba. Hala o tramvayi kaldiramadim. Aklima geldikçe annemde bende agliyoruz annem ben disarda iki Kerr dogurdum diyo :))
Aynı sorun bendede oldu:-(
Banyodan çıkıyorum bi terliyorum çok pis kokuyorum

Aynen aynen bende. Gerçi lohusalik bol ter ile atiliyormus gizlar terledikce iyilesiyomusuz kemiklerimiz duzeliyormus ben kendimi hala çok yorgun hissediyorum ya. Bazen oğlumu emzirirken diyorumki zavalli çocuk bayilacak kokudan:))

Kizlar buyuk temizlige basladim arka odalari bitirdim
Ondeyim.salonda pert oldum yaa:KK37:
Yarin kirkimiz cikiyor
Istanbula gitsek mi diye düsünüyorum. Ama yol gözümde buyuyor
Esimede teklif etmedim daha kesin mirin kirin yapacak
Annemlerde illa gel diyor.
Esim hafta ici sirketin araci ile gidebilir istanbula
Kesin o zmn gidelim diyecek. Ama ben Aralıminda gelmesini istiyorum
Hafta ici gunu birlik gidicez hafta sonu c tesidende gidebiliriz.
Amannn of :KK14:

Kızlar ya ben sürekli ter kokuyorum, sizde de böyle bi durum var mı? Hormonlardan mı acep ??

Aynen bende cok terliyorum kokuyorummm..

Gun asiru banyo yapiyorum sacimda cok uzun ustelik zor oluyor..
Bide sanki cemensi cemensi kokuyor..

Denizzzzzx

Kiz sen aralin ikizini karninda unutmussun yaaa..:))))))

Nette sorun var galiba
Mta canim 2 kere umreye gitmis biri artik bidaha giderse bebginin rizkuni yemis oluyor benc...
Dedigin gibi hacca gidersinizz...

Biraz bencilce dusunmus kocan n demek. Sensiz abd ye gitmek canm...
Bence artik bebegin ltinlarindan verme kaldir onlariii..ses sistemi cok mu gerekli...

bugün aşımızı olduk bi 10 saniye ağladı ama benimde yüreğim parçalandı kıyamammm. 5 kilo olmusuz maşallah :nazar: :KK9:

bugün aşımızı olduk bi 10 saniye ağladı ama benimde yüreğim parçalandı kıyamammm. 5 kilo olmusuz maşallah :nazar: :KK9:

Esha masallahh bebisinee.

Ne guzel kilo almisss.asisinida oldunuz kurtuldunuzzz..

Hasene12
Tugbisss
Canm cok tesekkur ederim dualarin icin dogumum cok guzel gcti..sonrasi iki gun agri oldu o kadar...kizim 3070gr dogdu bugun 26 gunluk olduk 4200olms.....bende sukur iyiyim..diye diye seni dogurttum gordun m...
Senin bebek nasil...foto koyduk hep bizz buraya..gcmis sayfalarfa...sende koyda bakalm bidigimiza...

Dogumda zorluk yasamissin ck uzuldm..bbklerimizz icin katlaniyoruz iste...maalesef bazi saglikcilar umursamaz oluyot.kendileri gunde cok kez karsilastiklari icn duyarsazlasmislar ama biz ilk..on dusunemiyolar...

Esha masallahh bebisinee.

Ne guzel kilo almisss.asisinida oldunuz kurtuldunuzzz..

Hasene12
Tugbisss
Canm cok tesekkur ederim dualarin icin dogumum cok guzel gcti..sonrasi iki gun agri oldu o kadar...kizim 3070gr dogdu bugun 26 gunluk olduk 4200olms.....bende sukur iyiyim..diye diye seni dogurttum gordun m...
Senin bebek nasil...foto koyduk hep bizz buraya..gcmis sayfalarfa...sende koyda bakalm bidigimiza...

Dogumda zorluk yasamissin ck uzuldm..bbklerimizz icin katlaniyoruz iste...maalesef bazi saglikcilar umursamaz oluyot.kendileri gunde cok kez karsilastiklari icn duyarsazlasmislar ama biz ilk..on dusunemiyolar...

ayy 1 tane yazdım 3 tane gıtmıs deli gibi :KK52:
sağol canım emziriyorum ama yetmıyo sütüm galıba :26: mama verıyorum ek olarak. aşı bana buyuk bı derttı atlattık cok sukur darısı sizin basınıza ağlamadan cabucak :))

esradincel esha maşallah sizlere. MTA Allah yardımcın olsun, çok uzun yazamayacağım senin konuyu ama eşini evde özel olduğunu hissettirmek ona evi sevdirmenin bir yolu olabilir. ben sanıyorum böyle aştım bu mevzuyu evimizde.....
Salı günü hepatit aşını vurdurduk 33 günlük kızımız. az ağladı. Çarşamba kendi doktoruna gittik kalça çıkıklığı ve iç organlar kontrolü yaptılar. kalça içi film, iç organlarına ultrasonla baktılar. gaz damlasını değiştirdi Herbacol Drop verdi. 24tl. bitkiselmiş. kullanan varmı bunu? daha önze sab simplex kullanıyordum, memeye de alışsın diye sürekli memeye damlatıp veriyordum, aslında halen öyle yapıyorum, tadını seviyor, gerçi iyimi yapıyorum kötümü onu da bilmiyorum. birde bizimki müthiş kusuyor. zaten en çok da onun için gittik. emzirme süreni kısa tut dedi, halen devam ederse gel idrar tahlili yapalım dedi.
birde 4 şubatta ishal aşısı yapılacakmış, 100 küsür lira dedi, üç doz dedi toplam 300 küsür lira dedi, ama zorunlu değilmiş. yaptıran ya da yaptırmayı düşünen bir fikri olan varmı??? doktorum kendi çocuğuna yaptırmamış.
kızlar pazar günü 40 günlük olacak ve Kura'ı Kerim okutacağız. bunun için ev temizliğine başladık. pembeli pantolonlu bir gecelik giyeceğim, kıza da beyaz dantelli elbise giydireceğim, ikimizin de tacı var kocaman. kuran okuyacak hocamız bebeğin üzerinde çok dikkat çekecek birşey tak dedi, gözler önce oraya takılsın nazar değmesin dedi, bende kocaman taç aldım. pide, ayran, baklava, lokum, gülsuyu ve bebek şekerlerimiz olacak ikramlarımız. yaklaşık 35 kişilik liste yaptım. kurbandan tam 2 kilo kıyma saklamıştım, sanıyorum tam yetecek, zira iki kilodan 50 tane pide çıkıyormuş :) inşallah evladımızın bu ilk şenliğinden alnımızın akıyla çıkarız. bebeği de o gün banyo yaptırıp mışıl mışıl uyutacam inşallah, çünkü uyumazsa millet eline almak isteyebilir. aklınıza bişey gelirse mevlütle ilgili değişik fikir ve önerilere açığım dostlar..

esradincel esha maşallah sizlere. MTA Allah yardımcın olsun, çok uzun yazamayacağım senin konuyu ama eşini evde özel olduğunu hissettirmek ona evi sevdirmenin bir yolu olabilir. ben sanıyorum böyle aştım bu mevzuyu evimizde.....
Salı günü hepatit aşını vurdurduk 33 günlük kızımız. az ağladı. Çarşamba kendi doktoruna gittik kalça çıkıklığı ve iç organlar kontrolü yaptılar. kalça içi film, iç organlarına ultrasonla baktılar. gaz damlasını değiştirdi Herbacol Drop verdi. 24tl. bitkiselmiş. kullanan varmı bunu? daha önze sab simplex kullanıyordum, memeye de alışsın diye sürekli memeye damlatıp veriyordum, aslında halen öyle yapıyorum, tadını seviyor, gerçi iyimi yapıyorum kötümü onu da bilmiyorum. birde bizimki müthiş kusuyor. zaten en çok da onun için gittik. emzirme süreni kısa tut dedi, halen devam ederse gel idrar tahlili yapalım dedi.
birde 4 şubatta ishal aşısı yapılacakmış, 100 küsür lira dedi, üç doz dedi toplam 300 küsür lira dedi, ama zorunlu değilmiş. yaptıran ya da yaptırmayı düşünen bir fikri olan varmı??? doktorum kendi çocuğuna yaptırmamış.
kızlar pazar günü 40 günlük olacak ve Kura'ı Kerim okutacağız. bunun için ev temizliğine başladık. pembeli pantolonlu bir gecelik giyeceğim, kıza da beyaz dantelli elbise giydireceğim, ikimizin de tacı var kocaman. kuran okuyacak hocamız bebeğin üzerinde çok dikkat çekecek birşey tak dedi, gözler önce oraya takılsın nazar değmesin dedi, bende kocaman taç aldım. pide, ayran, baklava, lokum, gülsuyu ve bebek şekerlerimiz olacak ikramlarımız. yaklaşık 35 kişilik liste yaptım. kurbandan tam 2 kilo kıyma saklamıştım, sanıyorum tam yetecek, zira iki kilodan 50 tane pide çıkıyormuş :) inşallah evladımızın bu ilk şenliğinden alnımızın akıyla çıkarız. bebeği de o gün banyo yaptırıp mışıl mışıl uyutacam inşallah, çünkü uyumazsa millet eline almak isteyebilir. aklınıza bişey gelirse mevlütle ilgili değişik fikir ve önerilere açığım dostlar..

benim oğlumda her karnını doyurduktan sonra kusuyo canım ama kusunca rahatlıyo acaba fazlasınımı cıkarıyo bılemedım. ishal aşısını bıze doktorumuz hıc soylemedı. ama bana boğmaca asısı yaptılar 50 tl ye benım sutumden bebege gecıcekmıs sıze boyle bı aşı yaptılar mı :26: bide 3. ay gel rota aşısını yapalım dedı.
mevlüdünde bi eksik yok bence. şimdiden Allah kabul etsın meleğini size bağışlasın. :nazar:

Aynen aynen bende. Gerçi lohusalik bol ter ile atiliyormus gizlar terledikce iyilesiyomusuz kemiklerimiz duzeliyormus ben kendimi hala çok yorgun hissediyorum ya. Bazen oğlumu emzirirken diyorumki zavalli çocuk bayilacak kokudan:))

ben de çocuk kokudan bayılacak diye düşünüyorum bazen, aşırı terliyorum :KK25:
ter yüzünden nefret ettim kendimden :95: ne banyo fayda ediyor, ne sürekli kıyafet değiştirmek :KK14:

Canım eşinin davranışları için birşey diyemem Allah yardımcın olsun diyebilirim sadece ancak Amerikaya sırf türbanlı olduğun için gidemeyeceğini söylemek biraz komik olmuş... Yok tabiki öyle birşey!!!

Canım galiba kapıdan geçerken saçlarını açtırıyorlar demişler. Bende öyle bişe duydunuz mu dedim. Ben hiç duymadım da:26:
Diğer konuda evet haklısın işim çok zor. Eşlerinizin kıymetini bilin. Geçen akşam yemek yedik çay hazırlıyorum. 2 dk bak ağlıyor diyorum bakamam sonra demle ben susturamam diyor. Sonra da çok yorgunum yarım saat kucağına al sev bende uzanayim dedim iyice kullanıyormuşum kendini,kılıbik oluyormuş.

benim oğlumda her karnını doyurduktan sonra kusuyo canım ama kusunca rahatlıyo acaba fazlasınımı cıkarıyo bılemedım. ishal aşısını bıze doktorumuz hıc soylemedı. ama bana boğmaca asısı yaptılar 50 tl ye benım sutumden bebege gecıcekmıs sıze boyle bı aşı yaptılar mı :26: bide 3. ay gel rota aşısını yapalım dedı.
mevlüdünde bi eksik yok bence. şimdiden Allah kabul etsın meleğini size bağışlasın. :nazar:

canım rota aşısı zaten ishal için. boğmacaya karşı 2 aylıkken 5li karma aşı yapılıyor benim bildiğim, ayrı da mı yapılıyormuş :44:

Mta ...
Senin esine inanamiyorum ya arkadasim sen ne kdr iyi niyetli sabirli saf masum bi insansın
Ama lutfen ac gozlerini artik.
Allah kabul etsin iki kez gidilmis umreye ztn.
Simdi bu dar zamaninizda neden gitmek istiyor ki hemde kucuck bebeginle seni nasil yalniz birakir ya.herseyin bi sirasi zamani var..
Birde america dunyanin en kosmopolitan kitasi..
Her topluluktan insan var turbanli kayniyor america musluman cok kisi var
Esin muhtemelen bunu cok iyi biliyor ama sana soylemiyor.
Senin tek hayatin o ev ve kayinvalidenin evi olmamali..
Birde kizinin altinlarini ihtiyac dahilinde kullanmasına izin ver ama asla
Daha once iki kez gittigi umre icin yada ses sistemi fln gibi keyfi bisey icin verme..
Sen bana soz vermistin ve sozinde dur o altinlar kizimin de bunu soyle.
Neden bu kdr cekiniyorsun. Seni hep uzuyor esin ve boyle devam edersen hep uzuleceksin
Hayat boyle gecip gidecek..
Ztn seni yeterince yalniz birakiyor hic yardim etmiyor.
Birde kendisine tek tarafli bi dunya kurmuş.... ve o dunyaya seni dahil etmiyor
Kusura bakma ama cok kiziyorum eşine
Senin gibi bi kadina sahip . Sen bunlari hic haketmiyorsun arkadasim.
Sakin izin verme boyle seyler yapmasina..
Kendi parasi ile gidiyorsa gitsin umreye ama america olayina tek izin verme..
Cemrecim söylediklerinin hepsinde haklısın yalnız ben gözü kapalı biri değilim herşeye verecek cevabım var ama son bi kaç haftadır evde sürekli kaos anlamadım muskamı var ne töbe töbeee.Eşim çok sabırsız,eleştirilmeyi sevmez,hatasını kabul etmez.Böyle birine neyi ne kadar anlatabilirsinki? NE zaman bi konu açılsın sohbet edelim sonu hep kavgayla bitiyor ve her zamanda beni suçlar.Bi sorun olsun diyelim,ben bunu tatlıya bağlamaya çalışırım tamam sus der konu kapanırsa sorun da olmaz der bu mantık var adam da.
Sorunlarıma size negatif enerji vermek istemiyorum ama başka kimsem yok anlatacak.
Amerikaya falan tek yollayamam kusura bakmasın.umre içinde kv mi devreye sokim diyorum.Anne umreye gidecekmiş bi sor bakim parası var mı dicem.
Altınlarıda aldı hayatım napim.yok diyorum kavga çıkarıyo.Evde yer yerinden oynuyo.Söyledim söz verdiğini ama umrunda değil.
Şİmdi işten erken geldi.pırrr arkadaşlarının yanına artık gece yarısı gelir.Off çok bunaldımm.

Mta canim esin lohusa sebdromuna mi girmis acaba
Senin gibi birinin esi oldugunu hatirlamasi lazim
Sen cidden cok iyi niyetlisin
Cemredenize aynen katiliyorum
Umreye gitmek farz degilki durmadan gitmek istiyor
Hac dese eyvallah
Abd isi zaten cok komik
Kapalisin diye gitmemek ne kadar kirici
Esinin bebeginize ilgisi nasil
İlk dogdugu gunden bu yana degisim varmi
Sorunlarini burdan anlat bence zaten lohusalik duygu degisim donemi kendi kendine bogulup kalma
Annenler yakinmi sana biraz annen gelse yanina veya seb gitsen

Mta

Canimm kocan tam bir antep erkegi sanirimm...ama ne kadar yoruldugunu tahmin ediyorum iki cocuk zor benim yanimda annemler oldugu halde esim cok yardimci oldugu halde yoruluyorumm...cagan zor hszirlayip gonderiyorumm..

Madem bu kadar dindarmis kocan nce hanimlarin gonlunu etmenin daha ustun oldugunu bilmiyor mu...yavvv tabiki anlatacaksin bize birbirimize destek olcazz burdann..her zaman icin dok ..dinlerizz ...offf erkek milleti iste..gicik oldumm...gercekten tanidimiz kadariyla arkafaslara katiliyorum.herkese yard. Ol, .maya calisiyosun iyi noyetlusinnn..sakin yollama ne mreye ne abd ye...
Kurban olsun senn gibi kadina....:)))

Mta

Canimm kocan tam bir antep erkegi sanirimm...ama ne kadar yoruldugunu tahmin ediyorum iki cocuk zor benim yanimda annemler oldugu halde esim cok yardimci oldugu halde yoruluyorumm...cagan zor hszirlayip gonderiyorumm..

Madem bu kadar dindarmis kocan nce hanimlarin gonlunu etmenin daha ustun oldugunu bilmiyor mu...yavvv tabiki anlatacaksin bize birbirimize destek olcazz burdann..her zaman icin dok ..dinlerizz ...offf erkek milleti iste..gicik oldumm...gercekten tanidimiz kadariyla arkafaslara katiliyorum.herkese yard. Ol, .maya calisiyosun iyi noyetlusinnn..sakin yollama ne mreye ne abd ye...
Kurban olsun senn gibi kadina....:)))

X