2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
arkadaşlar ya benim 24 günlük oğlum var ve gazı var ne yapıpta çıkartabilirim gazını bide dün geceden beri kakasınıda yapmıyo lütfen cevap verin banaa

arkadaşlar ya benim 24 günlük oğlum var ve gazı var ne yapıpta çıkartabilirim gazını bide dün geceden beri kakasınıda yapmıyo lütfen cevap verin banaa

rezene kaynatıp krendin iç.
birazda bebeğe ver.
yada kimyonla suyu kaynat hem sen hem bebeğin içsinn

kaka yapmamasısda normal. burda 7 gün yapmayan bebekler vardıı

arkadaslar d3 vıtamınını 3 damla vercegım yerde yanlıslıkla 5 damla gıttı bısey olur mu korkuyorum yaa

Canim hayirli olsun darisi bize az kaldi gercegi. Bugun birde bir yere kirk ucurmaya gitmen lazim ordan yumurta. Ekmek alman lazim ve ev halkindan biri bebeginin alnina burnuna un surup bu beyaz jn gibi hayatin ak ve tertemi gecsin derler ve hediye verirler

Aynen rabbime hamd olsun sukurler olsun canim fabbim alev ogretmenin ailesine esine sabir versin allah rahmet eyleyis

ayyy gÜlay koptum yaaaaaaa=)))
hadi hayırlı olsun.arısı bizlerin başına....bende bir şey yapamam herhalde kime gitcem ki pofff=//
arkadaslar d3 vıtamınını 3 damla vercegım yerde yanlıslıkla 5 damla gıttı bısey olur mu korkuyorum yaa
bizimki bir tüp şeklinde damla sayarsak 1000damla falan=// sanırım ilaçlarımız farklı.
bir tüp veriyorum ben her gün.sorun olacağını sanmam canım...

devit-3 ılacın adı ama tek bı tüp benımkısı hergun aynı tupten verıyorum oyuzden bı anda fazla kacıyo canım
doktoruna bı söyliyim daha rahat olur senın dedıgın sekılde

Benimde gidicek iryer yok birde grip salgını var farklı bir virüs evden çıkmasak daha ii çokkk bebek hasta domuz gribinden sonra bu çıktı
devit-3 ılacın adı ama tek bı tüp benımkısı hergun aynı tupten verıyorum oyuzden bı anda fazla kacıyo canım
doktoruna bı söyliyim daha rahat olur senın dedıgın sekılde

Ben çay kaşıgına 3 damla damlatıp veriyorum ağzına denk getirmem zor çünki sıkıyo çenesii kaşıgı zorla sokuyorum

Cnm kolic-end diye bitkisel bir surup var eczanelerde satiliyor o cok rahat gaz cikartiyor tavsiye ederim kimyasal degil bitkisel oldugu icin bebege zarari yok.ben onu kullaniyorum ve cok memnunum

Kızlar ben bebeğime yetemiyorum sanki. Ağlayınca susturamıyorum. Annem kucağına alınca kesiyor bağırtıyı. Sizde de aynı durumda olan var mı?

kardeşimle aynı okulda görev yapıyordu malesef çok acı bir durum

Bende çay kaşığına 3 damla damlatıyorum
Verip ardından emziriyorum
Direkt damlatmak cok zor olur 40 ınızda çıkmış kuşum
Maşallah sübhanallah darısı başımıza.

Kızlar ben bebeğime yetemiyorum sanki. Ağlayınca susturamıyorum. Annem kucağına alınca kesiyor bağırtıyı. Sizde de aynı durumda olan var mı?
yalnız değilsin canım merak etme... bende aynı durumdayım, sinir oluyorum, kırkımın çıkıp biran önce kendi düzenimi kurmayı bekliyorum, sürekli yanımızda birileri olduğu için bebekler bize alışamıyor diye düşünüyorum

canlarııım epeydir giremiyorum bizim internette sorun vardı sizleri çok özledim ve merak ettim geçmişi okuyamadım telefonla zor oluyor inşallah bebişleriniz ve siz iyisinizdir

Evet canım kırkım çıksa da yavrumla baş başa kalsam diyorum ama o zamana kadar yanımdakiler yüzünden kucağa da sallanmaya da alışmış olacak. Bir annesine alışamayacak.

Kızlar doktordan aldığım broşüre göre:
1-2 haftalıkken 50-70ml günde 7-8 kez
2-6 haftalıkken 75-110ml günde 6-7 kez
2 aylıkken 110-180ml günde 5-6 kez
3 aylıkken 170-220ml günde 5 kez
6 aylıkken 220-240ml günde 4 kez
Benim kızım 6. Haftasını bitirdi, şimdiye kadar 3 saatte 1 uyandırıyodum geceleri artık 4 saatte 1 uyandırabilirim o zaman?? Tabi kendi uyanmazsa..
Oleey 1 saat 1 saattir )

Bana doktorum "gece yemek yemesi gerekmiyor. uyandırmanıza gerek yok" demişti.
Ben de hiç uyandırmadım, maşallah oğlum şimdi 1,5 yaşına geldi ve geceleri deliksiz 7- 8 saat uyur taa 1 aylıktan beri.

Sık sık uyandırırsanız bu şekilde alışır ve ilerde öyle uyanmaya devam eder. o uyanmadan siz uyandırmayın nasılsa artık 1 ayı doldurmuş.
Tablolara bakmayın,kilo alımı normalse bebek ağladıkça yedirin. Acıkma duygusunu da bilsin tanısın.

Emzirmek için hemen gidip Avet silikon göğüs ucu alın. göğüs ucunuz çıkana kadar onunla emzirin sonra kullanmayı bırakırsınız. merak etmeyin bebek ona alışmıyor ben 2 ay kullandım ara sıra çıkararak. sonra mememi de aldı. hiç acı duymadım.

Benim sütüm doğumdan beri hep az oldu.. Bazen 10-20 ml sağabiliyordum. Ama hiç pes etmedim. bazen emzirdim, bazen sağdım. çoğunlukla devam sütü verdim çünkü doymuyordu,ağlıyordu istiyordu.

Şimdi 1,5 yaşında ve ben sütüm 6 ay gidecek mi derken oğlumu bu yaşına kadar emzirebildim.

Bana "aaa küçücük bebeğe mama mı veriyorsun"? diyerek canımı sıkanlar şimdi "aaa koca çocuğu hala emziriyor musun??" diyor.

Kimsenin dediğine aldırmayın 5-10 ml çıksa bile pes etmeyin, her damlası şifadır sütünüzün. bebek güçlendikçe, büyüdükçe daha kuvvetli emecek ve sütünüz de artacak.

Devam sütü vermek oğlumu tok tuttu gece iyi uyudu,eşim ona biberonla verirken ben dinlendim.. kısacası hiç pişman değilim zaten yapabileceğim birşey de yoktu. herkesin süt üretme kapasitesi farklı.. çok şükür oğlumun bünyesi de gayet sağlıklı,gelişimi de iyi. mamayla inatlaşmaya gerek yok.

ilk 6 ay mide-barsak sistemleri gelişmediği için gaz sancıları sindirim zorlukları olacak.. biraz sabır gerekiyor.

sonra çok güzel günler sizi bekliyor:)

Evet canım kırkım çıksa da yavrumla baş başa kalsam diyorum ama o zamana kadar yanımdakiler yüzünden kucağa da sallanmaya da alışmış olacak. Bir annesine alışamayacak.

Valla bizde de başlarda aynı durum vardı... Hem kendi annem hem kayınvalidem bana fırsat da vermiyorlardı üstelik...:s ben de tepkimi koydum he kucağıma aldım ve ben alıyım dedim hiç de vermedim onlara:) onlar da anladı eh artık sen bakabiliyorsun dediler ve gittiler:) şimdi gayet rahatım tek başıma ohh mis gibi bakıyorum valla:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…