2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Sweet9 sizede cok gecmis olsun.. Allah bi daha yaşatmasın
Ben okudukca kahroluyorum.
Sizi düşünemiyorum bile..
Hic bir anne yavrusunden bi an ayrilmasin

arkadaşlar bebişimin yüzündeki kızarıklar için götürdüm doktora yenidoğanlarda olur öyle dedi ilgilenmedi bile doğru düzgün.krem falan verir sanmıştım baya burnu ve gözlerinin üstü isilik oldu çünkü.inşallah çabuk geçer.hasta olan bebişlerimizede acil şifalar diliyorum..Allah sabır versin arkaadaşlar inşallah bir an önce iyi olurlar..

Sweet9 sizede cok gecmis olsun.. Allah bi daha yaşatmasın
Ben okudukca kahroluyorum.
Sizi düşünemiyorum bile..
Hic bir anne yavrusunden bi an ayrilmasin

bügün gündüz gittik hem sütünü götürdüm hemde yalvar yakar hemşire'ye kızımı göstermesini istedim oda gösteremem dedi bari en azından resmini çek getir dedim oda çekti getirdi kızımı küvezin içinde öyle çaresizce duruşunu görünce başladım aglamaya..
hemşire gece sakin oluyor isterseniz gece gelin belki 1 2 dk müsade ederler görmenize dedi eşim araba ayarlıcak gece gidicez tekrardan hem sütünü götürecegim hemde inş 1 2 dk olsa kızımı gösterirler ...

dualarınızı eksik etmeyin olurmu..

Bnmkide oyle gizomm mikir mikirr hikk mikkk

Rabbim ia versin yavrularınıza onlar acı çekmesin ya biz çekelim onların sıkıntılarını benim kuzumda hasta çok halsiz çok kusuyor
Drumuz ilgisiz dayanamıyorum öyle görmeye acile götürürüm belki.Bir an önce sağlıklarına kavuşurlar inşallah

Haydaaaa senin yavruna ne oldu Gülay (

Haydaaaa senin yavruna ne oldu Gülay (

Deniz emdiğini kusuyor sonra halsiz halsiz bakıyor hiç midesinde süt kalmıyor daha evvelde emerken boğazına kaçıyordu gözleri dönüyordu morarıyordu kendinden geçiyordu..
Dr 3 gün daha devam ederse getir film çekelim dedi midesinde bir damarmı bişey gelişmemiştir dedi ameliyat olabilir
Şimdi o hastaneye gidemiyoruz biliyosun durumları devlette korkuyorum götürmeye çok vicdansızlar burdakiler
İçim gidiyor çok üzülüyorum Deniz yavruma yetemiyorum

gülayıım çok geçmiş olsun sakın yetemiyorum falan deme sen mükemmel bi annesin daha ne kadar yetebilirdin bilmiyorum.ayrıca bence o kadar ağır bişey değil reflü anlattıkların bi yakınımızın bebeğine benziyo o da doğduğunda ne yese çıkarıyodu midede hiçbişe kalmıyodu.reflüydü işte halada midesinde reflü problemi var diye biliyorum canım.aklına hemen kötü kötü şeyler getirip kendii üzme alinin annesinden başka kimsesi yok ona sen lazımsın güçlü ol ki zaten öylesin..

canım geçmiş olsun ,Allah şifa versin tez zamanda , uzulme sutun kesilebilir canım ...

kizlar milupanin rezene cayini kullanan var mi nasil veriyorusnuz ne kdr veriliyir

var mıdır ki böyle rutinler oturtabilen :44:
kitaptan da easy yönteminden de haberim yoktu, ben de önce karnını doyurup sonra altını değiştiriyorum
bizim her akşam uyguladığımız tek rutin
emzir, gazını çıkar, altını açar açmaz kuzu, büyük ve küçük tuvaletini gazını nesi varsa çıkarsın, tekrar emzir, tekrar gaz çıkar ...böyle saatlerce süren bir döngü.
2 çocukla ve bu kadar meşguliyet içinde başka rutine ne zaman kalıyor ne de sabır, uygulayabilene helal olsun.

Gözünaydın, Allah analı babalı büyütsün

canım mümkünse sadece makinayla sağma, az da olsa bebeğin emsin sonra sağ,
ben de ilk bebeğim beni tutmayıp biberona alışınca senin gibi düşünüp sağarak vermeyi denemiştim
gece hariç 3-4 saatte bir çıktığı kadar sağdım yetmediği zaman mama verdim,
4 ay sonunda göğsümden damla süt çıkmamaya başladı
belki emzirememin üzüntüsünden, belki yorgunluktan, belki de sadece sağarak verdiğim için, neden oldu, neden kesildi bilmiyorum,
çevremden hep sağmak sütü azaltır dendiği için, pompadan olduğunu düşündüm

kızlar geçmiş olsun, şimdi okudum başınıza gelenleri
yavrularınız en yakın zamanda iyileşip annelerinin kucağına geri döner inşallah
Allah annesinden evinden ayrı bütün kuzuları sağlıkla ailelerine kavuştursun

tamam canım yolluyorum buda benimm kucuk erkeğimmm

Buda bizim meleğimiz

maşallah sübhanallah

Eki Görüntüle 910661

abi kardeşşş....................ay

Saç kurutma makinesi sonrası sonuç bu

Eki Görüntüle 910449

maşallah sübhanallah bütün kuzular çok tatlı, Allah hepsine uzun, sağlıklı ömürler versin

geçmiş olsun canım, inşallah önemli birşeyi yoktur kuzunun
benim kızımda her içtiğinde fışkırır tarzda kusardı, içtiği mama ağzından burnundan gelirdi yavrumun
sonra yattığı yerin baş kısmını yükseltip 45 derece eğimli yatırmamı
bir de mamasını verdikten sonra en az 15-20 dk yatırmayıp dik tutmamı söylemişti doktor
dediklerini yaptıktan sonra baya azalmıştı kusmaları,
bilmiyorum denedin mi ama denemediysen bir dene eğimli yatırmayı

bende dogurdum ama çok zor oldu şükür oğluma kavuşdum detayları yazarım hiç geçmişe bakamadım

kızlar günaydın moralim çok bozuk dünden beri dün oğlum ağlarken ağlarken morardı kendinden geçti nefesi kesildi napıcamı bilemedim sonra aldım kucağıma poposunu falan sıktım normale döndü. akşamda annem üzerini giydirirken yine aynısı oldu ağlaraken kendinden geçiyor eşimde yanımdaydı çok korktuk ben tabi sinr krzii geçirdim bebeğime bişy oldu sandım ağla ağla mahfoldum resmen yaa neden böyle oluyor yavrum offff

Kızlar merhaba doğum yapalı 17 gün oldu ilk hafta iyiydim kontrole gittim hiçbir sorun yok akşamına bir titreme nir ateş lohusalık dedim geçer dedim sonra sırt kemiğine yel girmiş nefes aldırmadı doktora gittim kanında iltihap var dedi 4gündür iğne vuruluyorum durumundaki ağrı karnıma girdi dik yürüyemez hale geldim ayrıca spinal sezeryan oldum o günden beri de sol bacağımın yan tarafını hissetmiyorum

Nurgennur ve infanta hayirli olsun bebisleriniz...

Nurgennur cok gecmis lsun. Nasil hissetmiyorsun bi tarafi. Dr a sordunmu boyle boyle diye..anestezidenmi oldu acabaa

Gülay belki midesini üşütmuştür.hemen üzülme canım. Benim kız da iki günden beri her içtiğini istisnasız kusuyordu. Akşama kadar bi bez bile dolmadı. Çünkü midesi hep boş kaldı kusmaktan.
Annem dedi ki 60 mama veriyorsan 30 ver. Gazını çıkar yarım saat sonra tekrar 30 ver. Emzirirkende aynı şekilde az emzir doymadan bıraktır gazını çıkar yarım saat sonra tekrar emzir dedi.bide nane çayı yap dedi. Bunları yaptım geçti Allaha şükür. Sende dene canım. Inşallah geçer. Tahlile falan gitmeden dene bence.
kizlar milupanin rezene cayini kullanan var mi nasil veriyorusnuz ne kdr veriliyir

30ml kaynamis suya 1 çay kaşığı koyuyorum canım.dün bi arkadaş da tane rezeneyi havanda döv elekten geçir o un gibi olan kısımdan çok az al, sütünü de bi kasığa sağ. Ona koy içir. Üzerine de emzir dedi. Onu denicem bugün. Şimdi banyo yaptırdım. Uyutmaya çalışıyorum :)

Gülay deme öyle yaaaa...
ne demek yetemyorum sen elinde geleni fazla fazla yapıyorsun bu imkansızlıkların içinde...
bak gizem demişti sanım benim alt komşunun çocuğunda da reflü var.çok basit bir şey aslında ...gavisconun pediatrik grubunu kullanıyor..sende dr una sor belki muayene eder bir önerde bulunur.devlet de özel de aynı cnm devlette sdece randevu zor.yoksa özellerin hiç bir esprisi yok.hele araştırma hastaneleri çok daha iyi..marmaraya gösterebilirsin mesela..
İnşallah bir an önce normal haline döner Alimiz..kıyamam hiç birine..
ayyy deme deme.bana da kv aynısını dedi çok araştırdım kesilen de var kesilmeyen de..ama şunu biiyorum ki kesilmese de artık ayn miktarda süt çıktığı için ve oğlumun yemesi arttığı için sütüm yetmiyor yetmeyecek de..
kesinlikle tutmuyor denemediğim yol yöntem kalmadı.her emzirme de sinir harbi..sonra hop gene biberon...takmamam lazım bu konuyu...4 ay bile versem kar....off offf=(
kıyamam=(
benm kardeşime de olmuştu..seni çok iyi anlıyoum annem ve ben bırakmıştık İnancı kenara tamam almıyor nefes bitti diye ağlamıştık=((

düşün 8 yaşındayım ve çok çok çok net hatırladığım nadir sahnelerden biridir çocukluğuma ait.
çok zor günlerdi...ama tabi geç de olsa alıyorlar nefes ama morarıyorlar...Marmara üniye gtmiştik bir sürü tahlil tetkik yapılmıştı.sonra ne önerdiler hatılamıyorum ama geçmişti.
yani çaresi olmayan bir şey değil sakın üzülme.çok sürerse bence görünün muhakkak çok ilerlemeden.
kötü bir şey olacağından değil...sadece seninde bebeğinin de rahat etmesi için.çünkü çoğu çocuk katılarak ağlar...benim çevremde çk var örnek...Allah hepsini korusunnn

bende kendime bir bardak normal rezene aldım demleyip içiyorum. hatta içine melisa da koyuyodum ama belki onun zararı oluer diye bıraktım sadece rezene demleyip içiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…