2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar ya bi sorunumuz var ne oldugunu anlamadim bebegim her gece hic bir sebep yokken cok agliyor oyle ki gozleinden yas akiyo.karni tok gazini aliyorum alti temiz.kakasini yapiyor buna ragmen her gece en az 1 saat kesin agliyor.ne yapcagimi sasirdim kaldim.sizin bebeklerde boyle aglayan var mi ya da sorun ne olabilir

Canım bence büyük olan göğsünü sağ küçük olanı emzin doymazsa sağdığın sütü yada memeni ver kurumasın göğsün
Bide hep aynı memeyi em em sızlar ucu yaa :26:

canım yaa ikisini de veriyorum vermeye çalışıyorum ama büyük göğüs çok çabuk doluyor diğeri çabuk dolmuyor küçük olan dolana kadar diğeri taş gibi oluyor hep sağsam büyüğü daha çok mu süt artar acaba dedimm bilemedim yoksa kendimde mastit mıdır nedir ondan olmaktan korkuyorum

cok tesekkur ederim. sik rastlanan bisey olmadigi icin kimseden fikir de alamiyo insan bu yuzden ayni seyi yasayan birini gorunce sonucu ne oldu merak ettim. bugun yine bakicak doktor insallah gorur. ben kendim ebeyim az cok biliyorum biseyler ama bilmek biseyi degistirmiyo maalesef:KK43: tekrar tesekkur ederim sonucu yszarim buraya. bebegini gule gule buyut

midesi gorundu bugun cok sukur:))

canım yaa ikisini de veriyorum vermeye çalışıyorum ama büyük göğüs çok çabuk doluyor diğeri çabuk dolmuyor küçük olan dolana kadar diğeri taş gibi oluyor hep sağsam büyüğü daha çok mu süt artar acaba dedimm bilemedim yoksa kendimde mastit mıdır nedir ondan olmaktan korkuyorum

Bilemedimki şimdi :26:
Ama yinede büyük olan göğsü sağmayı bi dene bakalım canım
Küçüğüde ver emsin emsinki süt kanalların uyarılsın
Küçük olanla doymayınca büyüğü öyle verirsin ağzına seni rahatsız eden kısmıda sağıver sürekli at dolaba

Bilemedimki şimdi :26:
Ama yinede büyük olan göğsü sağmayı bi dene bakalım canım
Küçüğüde ver emsin emsinki süt kanalların uyarılsın
Küçük olanla doymayınca büyüğü öyle verirsin ağzına seni rahatsız eden kısmıda sağıver sürekli at dolaba

bunu kadın doğum doktoruna mı danışsam çocuk doktoruna mı valla çok korkunç duruyor bende dediğin gibi devam edeyım canıım inşallah küçük göğüsü de açarım bol süt olur sağol cevapların için

Burcuuuuu cok bal bu masallah cnm..:nazar::nazar::nazar:
Uyusunda buyusunnn eeee eee eeee :KK24:

Saol deniz teyzesii :KK54:
O iki gram uyucak diye zombiye döndüm valla
Geceler hiç geçmiyoo :KK4:
Belim tutuldu uyusun diye emzzirmekten gaz sancımız çok oluyo sürekli bi ıkınma halinde :KK52:

bunu kadın doğum doktoruna mı danışsam çocuk doktoruna mı valla çok korkunç duruyor bende dediğin gibi devam edeyım canıım inşallah küçük göğüsü de açarım bol süt olur sağol cevapların için

Ne demek canım aşk olsun cevaplıcaz fikrimiz varsa tabiki :KK12:
Canım çocuk doktoru bakıyo sanırım artık işimiz bitti kadın doğumcularla :KK9:
Dediğin gibi bi danış hayatım net bilemiyoruz çnkü :nazar:

Kizlar cok uzuluyorum yaaa bnm dikiskerim hala iyilesmedi
Hatta ara ara sizliyo minikkte olsa
Aynayla bajtim simdi bsnyodan cikinca
Dikisler onceki dogumda hemen dusmustu bunda hala duruyor
Ve orayi elledim duş ta. Sert ve hafif şiş hala
Cok sıkıntı yapıyorum bu durumu

benimde biri daha çabuk doluyor... ve daha çabuk içiyor lık lıkgidiyor diğerini daha uzun sürede bitiriyor..
.fakat benim hemen dolan diğerinden biraz daha küçük

ama diğer göğsunun mastiti olduğunu sanmam mastite eğer. göğsun kırmızı kırmızı olur yan ve üst tarafları...bide ateş olur göğsunde.:KK34::KK34::KK34:

Denizim çok uzun zaman geçmedimi yaa neden düşmediki hala :26:
Derinde benimde hemen düşmüştü
Kaç günde düşmesi gerekiyo bilgim yok ama tecrübeme dayanarak söyledim
Doktora sorsana bi arayıp falan
Belkide normaldir düşebilir her an
Takma kafana hemen sıkma canını :KK19:

benimde önceki sezaryen yerim öyleydi sızlama vardı bide şiş vaziyetteydi. şimdiki o kadar şiş değil.. bazen enfeksiyon falan oluncada olabiliyormuş.
batikon sür istersen bide fito krem. ablam her şeye fito krem öneriyor hücre yenileme özelliği varmış.:KK34:

Kizlar ya bi sorunumuz var ne oldugunu anlamadim bebegim her gece hic bir sebep yokken cok agliyor oyle ki gozleinden yas akiyo.karni tok gazini aliyorum alti temiz.kakasini yapiyor buna ragmen her gece en az 1 saat kesin agliyor.ne yapcagimi sasirdim kaldim.sizin bebeklerde boyle aglayan var mi ya da sorun ne olabilir

Kolik olabilir mikiiii:26:

benimde biri daha çabuk doluyor... ve daha çabuk içiyor lık lıkgidiyor diğerini daha uzun sürede bitiriyor..
.fakat benim hemen dolan diğerinden biraz daha küçük

ama diğer göğsunun mastiti olduğunu sanmam mastite eğer. göğsun kırmızı kırmızı olur yan ve üst tarafları...bide ateş olur göğsunde.:KK34::KK34::KK34:

yok cnm kırmızlık ama sankı damalrlar görünüyor birde sertlıkler var sağarsam geçiyor yoksa kızın içmesiyle bitmıyor süt

kızlaar benım şöyle bir durumum var anatayım sağğ göğsüm kocamaaan çok çabuk süt doluyor ve ben bebğime hiç mama vermedim tek göğsüm dahi yetiyor emzırıyorum tam boşaltamıyor hala sertlık tam geçmemiş oluyor sağıyorum emzirdiğim halde 150 200 ml arası süt çıkıyor sadece tek göğsümden.
sol göğsüm küçücük sağdım 30 ml zor çıkıyor bazen o bile çıkmıyor asında o göğsümü vermek istiyorum veriyorumda ama dğeri çok çabu doluyor ve acımaya sertleşmeye başlıyor bende onu boşaltması içim büyüğe geçiyorum büyük göğsü verince doyuyor diğerine geçmeden bırakıyor

acaba ne yapsam diğer göğsüm kurucak herhalde şimdi sütüm çok iyi ama zamanla bitermi diğeri de... ve görüntüsü de çok komıık birisi aferdersınız kafam gibi diğeri portkal gibi giydiğim kıyafetlerimdende çok bariz belli oluyor küçük olanımı sağayım büyük olanımı emzirmekmi daha çok arttırır sütü yoksa sağmak mı bana i akıl verin diğer göğsümün kurumasını istemem

açken önce küçük memeyi ver kuvvetli çeksin .. sonra öbürünü ver. maaşallah zaten tek memeyle idare edermişssin :KK9::KK9:

acaba pişik olmuş olabilir mi.. benimkinin popo biraz pişmişti günde iki kere suyla yıkıyoruz.. geçti..

midesi gorundu bugun cok sukur:))

çok şükür.. merak etmiştim ben de.. yazını okumuştum..:nazar::nazar::nazar:

Kızlar bişe sorcam. Daa doğum yapmadım, aralığın bitmesine 3-5 gün kaldı şurda. Bugünlerde doğarsa bebeğim bi yıl büyük görünecek. Ben 1 ocak yazdrmak istiyorum. Artık böle bişeyin mümkün olmadığını söylüyorlar. Nedir işin aslı astarı ?

Hastaneden aldığındoğumvelgesiöile kimliğini çıkarıyorlar... Yani sonraki bir tarihe yazdıramazsın cnım...

Kizlar dun resim koymustum, bebegimin dili pamukcuk olmus :KK43: ayrica surekli emmek istiyordu ve gunduzleri uyumuyordu, meger bebegim acliktann uyumuyormus :KK43: cok uzuldum agladim her emzirme sonrasi 60 ml mama takviyesi yap dedi, simdi mamaya baslarsak emzirmeyi birakir mi yoksa sutum cogalabilme ihtimali olur mu ?.

Ben de hem mama takviyesi yapıyorum hem sağılmış süt veriyorum biberonla ayı zamanda çok şüürki beni de emiyor...biberon olarak dr brown kullanıyorum gayet memnunum...benim kızım da düşük kilolu doğdu ve 1 haftalıkken aşması gereken kiloyu alamadı... Doktor mamayı arttırın dedi... Şimdi 6 saatte bir 60 cc mama veriyorum aralarda anne sütü...

Canım aç olmadığından emin misin? Bebek belki miktar olarak çok fazla meme emmiş olabilir ama sütün kalitesi esasen önemli olan... Kesin doymuştur saatlerdir emiyor dediğin de bile su niyetine içmiş olabilir... Özellikle geceleri sütün kalitesi de azalıyormuş... Mama vermeyi denedin mi?

cok tesekkur ederim. sik rastlanan bisey olmadigi icin kimseden fikir de alamiyo insan bu yuzden ayni seyi yasayan birini gorunce sonucu ne oldu merak ettim. bugun yine bakicak doktor insallah gorur. ben kendim ebeyim az cok biliyorum biseyler ama bilmek biseyi degistirmiyo maalesef:KK43: tekrar tesekkur ederim sonucu yszarim buraya. bebegini gule gule buyut

İnşAllah hayırlı haberlerle dönersin canım

kızlaar benım şöyle bir durumum var anatayım sağğ göğsüm kocamaaan çok çabuk süt doluyor ve ben bebğime hiç mama vermedim tek göğsüm dahi yetiyor emzırıyorum tam boşaltamıyor hala sertlık tam geçmemiş oluyor sağıyorum emzirdiğim halde 150 200 ml arası süt çıkıyor sadece tek göğsümden.
sol göğsüm küçücük sağdım 30 ml zor çıkıyor bazen o bile çıkmıyor asında o göğsümü vermek istiyorum veriyorumda ama dğeri çok çabu doluyor ve acımaya sertleşmeye başlıyor bende onu boşaltması içim büyüğe geçiyorum büyük göğsü verince doyuyor diğerine geçmeden bırakıyor

acaba ne yapsam diğer göğsüm kurucak herhalde şimdi sütüm çok iyi ama zamanla bitermi diğeri de... ve görüntüsü de çok komıık birisi aferdersınız kafam gibi diğeri portkal gibi giydiğim kıyafetlerimdende çok bariz belli oluyor küçük olanımı sağayım büyük olanımı emzirmekmi daha çok arttırır sütü yoksa sağmak mı bana i akıl verin diğer göğsümün kurumasını istemem

aynı durum bende de var canım, henüz bi çözüm bulabilmiş değilim :KK43:( ama çok dolu olanı sağmak küçük olanı dhaa çok emzirtmek lazım. çünkü emdikçe kanalllar açılır daha çok süt gelir, pompa ise var olan sütü sağar arttırmaz. bi çare bulursan bana da söyle :KK43:

Deniz seni çok iyi anlıyorum
ben de 20 gün oldu doğum yapalı , doğumdan 3 gün sonra dikişlerim açıldığı için bidaha dikildi hemde uyuşturmadan :KK43: hala düşmedi arada sızlıyor ve hafif şişlik var, doktor tekrar kontrole çağırdı ama gitmedim korkumdan gidemem de :KK43: belki düşecek değil de alınacak dikişlerdir onun için çağırmıştır diyorum ama bilmiyorum :KK43:

Gizem deniz saolun aslinda goguslerim bana gore dolgun bos oldugunu dusunmuyorum ama neden yetmiyormus anlamadim acikliktan uyumamasina cok uzuldum gercekten zavalli bebegim, buarada ben tek cok kaldim kendime pek bakamadim simdi annemlerdeyim insallah buarada sutum artar
Doktor sen 60 ml yap o nekadarini icerse artik dedi birde incirli bir kur vardi onu bilen varmi

Buarada gizem bencede surekli emmek istefi icin goguslerim dolmuyordu cunku firsat vermiyordu bebek surekli meme arama hali var

Hastaneden ciktigimizda 3260 grdi
Bugun 23. Gun 3470 gram olmus kilo az almis dedi sizce nasil gercekten cok mu az

benim oğlum 3850 doğmuştu 23 günlükken 4000
olmuştu.. doymuyordu mama takviyeside yaptım. aynı seninki gibi hiç uyumuyordu bırakınca ağlıyodu memeden.
açken hep önden en az 45-60 dk emzirdim sonra mama verdim emmeyi bırakmadı hatta 1 ay sonra tam anlamıyla sütüm geldi azimle emzirmen gerek ama..bneimki bide inanılmaz yaraydı o halde bile bırakmadım emzirmeyi ve kazanan ben oldum tam 1 ay sonra gelid sütüm.. eme eme getirdi oğlum..sonra mamayı bıraktık... tam 2 yaş 3 aya kadar emzirdim :KK52::KK52::KK52:

sen moralini bozma ben çok depresiftim ilk bebeğimdi bilgisizdim.. sütüm ondan gelmemiş hergün ağlıyodum..

ama bunda dedimki doymazssa mama vericem hiç kasmicam dedim.. maaşallah 3, gün tam geldi sütüm bu sefer...moral ve beslenme öenmlii.

sen kendine iyi bak.
hergün incir arası ceviz koyup yiyorum 2 tane...:KK34::KK34::KK34:

benimde önceki sezaryen yerim öyleydi sızlama vardı bide şiş vaziyetteydi. şimdiki o kadar şiş değil.. bazen enfeksiyon falan oluncada olabiliyormuş.
batikon sür istersen bide fito krem. ablam her şeye fito krem öneriyor hücre yenileme özelliği varmış.:KK34:

Bnmki normal dogum bilionn dimi:44:
O krem fito mu ne o bölgede de ise yarar mi

X