2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar bebisleriniz hickiriyomu
Benim37+ 1 de oldu dogum hickiriyo cok uzuluyorum
Bi de gozleri sasi gibi bakio bazen
Dr lar normal dedi
Hatta kardesim goz doktoru ama kimseye guvenemiyorum
Cok zor kavustum kizima birsey olcak diye aklim cikiyor

Kizlar bir de ben mama vermedim ama kizim dogumda 2930 du 1 gun sonra 2540 olmustu
İki gun sonra 2750 olmustu
Sık sık emziriyorum bazen cok agliyor uyumuyor surekli emmek sarilmK istiyor
Acaba mama mi versem ki
Bu gece 2.5 saat uyudym mesela

Papatya cnm Allah bebeginib ve senin yardimcisi olsun
Ama hicbirsey olmayacak korkma
Kendiini suclama
Dualarim seninle ve tum bebislerimzle

Kizlar ligusalik baska biseymis
Kaynanami pek sevmem
Ama laf diyemezdim simdi laf bile soyluyorum
Cunku ben 5 aylikken nerdeyse 1 ay geldi hastayim diye kendine baktirdi bir turlu uhutamiyorum cunku cok riskli bir gebeydim
Bu seferde daha ben evime kapidan girdm
Basladi ben cok kotuyun hastayim demeye
Esimde anne myavrum dogumdan cikti daha gik demedi simdi senin siran degil deyince gecti hastaligi

Her seye karismaya calusiyor izin vermiyorum
Bebegimi emziriyorum azcikda kaynar su verelim dio iyi olurmus
Ne zaman tuzlicaz dio
Dr hemde 3 ayri dr mutlska sık sık emzir hem sutun gelir hem bebek toparlanir hemde sarilik olmaz dedi 2 saatte bir kaldir emzir dedi
Kadin ne zmn kaldirsam birak uyusun cocuk dio
Sanki ben cani anneyim cocugumu rahat birakmiyorum
3 dr a mu size mi inanayim diorum hala karisio
Dr bebek sessiz ortamda dursun dio
Ozellikle uyurken
Tam uyutuyorum bagirinarak birsey konusuyor tv yi aciyor
Artik tv yi sessizde tutuyorum ama bir turlu kadina yavas konusmayi ogretemedim
Birde annemden hizmet bekliyor niye burda kaliyorsa ya cok batiyor kadin
İnsallah bir an once gider
İki gun once anneannem vefat etti annem agliyor
Kaynanam corba yapcakti annen yapmadimi dio
Ne corbasi ya dedim
Esim de kizdi kadinin annesi olmus senkipirdamadan oturuyosun bi yardim et dedi uyuz sey

Ben kv.ile cok iyi anlasiyorum..oyle oldugu halde dogumda annemleri istedim yanimda..cunku lohusalikta cok sinirli oluyorum memelerimde yara olyor aci ckince etrafa saldiriyorum.anca annem ceker dedim..onlar gidince k.v ler gelcek bide biz antepteyiz onlar izmirde..sirayla geliyorlar..

Bencede tavrini koyman iyi olmus. Es.de en azndan senn arkandaymi.s

Kizlar kafayi yicem
Simdi saat 14:45 de kizim emmeye basladi
Hala devam saat 16:05
Bu hep boyle
Cekince aglio uyumuyo
Sutum mu yetmiOki
Mama mi vermem lazim
Yoksa normal mi
Goguslerimin yarasini gectim korkuyorum ya acaba az mi besliorum kizimi
Sizin duzen nasil
Mesela gece 4 saat emdi aralarda5-10 dk dinlenerek
Duyan tombik sanar ama daha cok kucuk
Korkuyorum ya

En iyisini yapmissin
Bizimkiler gelir sanki cok lazim gibi
Esim cokkkk degisti dogumla
Masallah bin kere
İdeal otesi bir es bir baba suan insallah boyle devam eder
Az once gene kaynanam uyuyan cocugu neden uyandiriyosun dedi
Dr iki saate bir emzir diye on olfu deyisim
Delircm yani
Uyusunmus

Cnm bebegin cok uzun saat memede kaliyor
Bence doymuyor.. bi seferlik mama verip deneyebilirsin
Doyarsa ztn ceker kendini ve uykuya dalar

Bi tanede bende mevcut bole bi bebek dun aksamdan geceye kadar 10 saat emzirmisim aralarda 5-10 dakikalik uykularini saymazsak, gecede zor uyudu 2 yi gecmisti saat butub gece pispisla uyuttum, surekli meme istiyor

Canım ben mi yanlış anladım??? 2 saat boyunca göğsünde mi kalıyor
Böyle bişeyi ilk defa duydum. Hele hele gece 4 saat boyunca emdi mi??? Eğer öyleyse çok kötü bi alışkanlık olmuş bebeğin için. Emzige alıştır canım. O şekilde sana eziyet olur. Yürek dayanmaz ki öyle.
Ben 7 10 dk emziriyorum. 1,5 saat te bir emziriyorum canım.
Bebeğim doyduktan sonra göğüs ucumu hafifçe sıkıyorum süt geliyorsa bebeğim doydugu için bırakmıştır diyorum. Yani sütüm yeterli.

Zaten süt azsa bebek göğsünü çekiştirir, sinirlenir ağlar. O zaman mama verirsin canım.

Kelebek seninki de mi öyle??
Kızlar göğüsün süt dolması için zaman olmaz ki o şekilde.
Mesela kızım açıktı ağlıyor. Göğsümü tutuyorum süt dolmuşsa emziriyorum. Henüz dolmamışsa kimyon falan kaynatıyorum. Eczaneden humana nin gaz çayından veriyorum. O arada sütüm doluyor öyle emziriyorum. Hem dolu olunca 10dk emmesi yeterli oluyor.

Ha şuda var. Benim kızda göğüste uyumaya kendini alıştırdı. Onu unutturuyorum. Emzirip hemen kaldırıyorum gazını çıkarıp beşiğine yatırıp emzigi veriyorum. Ağlarsa sallıyorum falan.
Bebeği sürekli takip edin. Onun keyfine uymayın. Onu kendinize uydurun

kimyonlu suyu verdiğinden dr unun bilgisi var mı cnm.ben korkuyorum zeytinyağ kimyonlu su falan vermeyee=(.

Yok tatlım söylemedim ama benim kuzenlerimde sancı çektiğinde annemler verdi bizede küçükken vermişler. Bugün dr gittik kont. için dr gaz sancısı var çocuğumun diyorum bana 10 günlük bebeğin gaz sancısı olmaz diyor ben diyorum geceleri ayağını karnına çekiyor ıkınıyor ağlıyor diyorum o dönmüş bana sen yanlış anlıyorsundur gaz sancısı çekmez o aç kalmıştır sütün yetmiyordur dedi bende sütüm yeteri kadar geliyor ve bebeğimin karnı doyuyor dedim oda gaz sancısı değildir dior deli oldum onlara kalsak biz hiç bişe anlamıyoruz dr odasından çıktık kızım bir gaz çıkardı resmen büyük adamlar gibi ve rahatladı o an için artık o drye bidaha gitmem canım ve onların önerileriyle de pek hareket etmeyi düşünmüyorum ben

Asya biz de kızım 6 günlükken dra gitmiştik. Gazı var uyumuyor dedim. Karnını muayene etti evet karnı taş gibi gazlı bi bebek olacak dedi. Kimyon çayı içir sende iç dedi. Yediklerine dikkat et dedi. Yememem gereken şeylerin listesini verdi. Bide gaz damlası verdi.

ooyyyyy maşallahhhhh subhanallahhhh veren Allaha can fedaaa çok tatlııııı karamelimmmm Allahımm nazardan saklasınnn degmess nazarımm amaa gene okuyummm kızçemiii

o kadar uzun duruyorsa kesinlikle doymuyor demeöktir.
oğlum öyleydi çekince ağlıyordu.. çok geç gelmişti sütüm.
arada mama veriyordum o zamn rahtlıyordu. hiiç inatlaşma bence
bolca emzir üzerine kaşıkla 20-30 cc mama ver..
günde 2 yada 3 kere ver yeter.

Son düzenleme:

Malesef oyle canin, napicam bilmiyorum yarin doktora gidebilirim kilosuna baktiricam doyuyor mu yoksa acliktan mi yapiyor, benim bebekte memede hemen gozlerini kapatiyor uyku moduna giriyor beni yalanci gibi kullaniyor sanirsam, gogusumu sıkip bakiyorum sutum var gibi bana gore oyuzden mamada vermek istemiyorm yalanci emzigide tutuyor sut gelmeyince agliyor durumum cok vahim wc ye bile zor gidiyorum

gaz sorunu nezaman çıkar.
bugün haftamız doldu.
gazımız yok şükür öyleki sabah nohut dürüm bile yedim
sen bilirsin
şükür yok. acaba sonradan mı başlar..:44::44::44::44:

Kızım 22 günlük oldu. Artık kucağıma aldığımda gözlerime bakıyor. Hiç bi tepki yok ama bakıyor ışte :))

Canım yememen gereken şeylerin listesini bizimle de paylaşır mısın? Benim kız da çok kötü gaz sancısı çekiyor

Bir de mama veren anneller hangi marka mama veriyosunuz? Ben ülker hero baby veriyorum dr anne sütüne en yakını bu dedi

Canım bence senin bebeiş doymuyor.. O kadar saat memede durması da bayaa enerji sarfettirir valla:) sütün az geliyor olabilir veya varsa bile belki besleyiciliği tam yoktur... Bence mama ver takip et bakalım ne kadar uyuyacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…