2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar goguslerin fena
1,5 saat emdi yarim saat sonra sutumu sagdim
10 cc kadar icirdim
Sma mama yaptim
30cc ondan icti
Yarim saat oldu gene yalanio napcam normalmi

Canım yememen gereken şeylerin listesini bizimle de paylaşır mısın? Benim kız da çok kötü gaz sancısı çekiyor :KK43:

Bir de mama veren anneller hangi marka mama veriyosunuz? Ben ülker hero baby veriyorum dr anne sütüne en yakını bu dedi

Cnm ben ilk bebelac vermistim ama onu verdigimde kizim karin agrisi cekiyordu hep sanciliydi sanki.simdi aptamil kullaniyoruz gayet memnunum gaz sancisi yapmiyor cok fazla.

Canım yememen gereken şeylerin listesini bizimle de paylaşır mısın? Benim kız da çok kötü gaz sancısı çekiyor :KK43:

Bir de mama veren anneller hangi marka mama veriyosunuz? Ben ülker hero baby veriyorum dr anne sütüne en yakını bu dedi

Cnm ben mama pek vermiorum ama az once azcik verdim
En iyisi sma dir mamalarin
Kendimde eczaciyim

Papatyam benim dr vurdumduymaz kör ayvaz :) ona getir çok önemli değilse ne ilaç veriyo nede başka bişey bide şikayetleri söyleyince fırça atıyo ben çok nadir emzik veriyorum kızdı bana sen yaşlanınca huzur evine bıraksın oda seni gör dedi :) ali ye başka dr antibiyotik iğne verdi 6 tane bizim dr ne iğnesi bişeyi yok baticon sür geçer dedi
ya senin dr amı götüsek acaba ama benim oğlanın durumu ciddi bizde farkındayız
kalkıp bi dr bişeyi yok dee inanmam gerçekten öksürüğünü duysanız...
of offff...
Kizlar bebisleriniz hickiriyomu
Benim37+ 1 de oldu dogum hickiriyo cok uzuluyorum
Bi de gozleri sasi gibi bakio bazen
Dr lar normal dedi
Hatta kardesim goz doktoru ama kimseye guvenemiyorum
Cok zor kavustum kizima birsey olcak diye aklim cikiyor
benimki devamlı hıçkırıyor hatta emerken boğaına kaçınca kusuor.bunu çok yaşıyorum......=(
gözleri şaşı bakıyo bazen dr a bizde soruk araştırdık da 6 ay gözlerini toplayamazlarmış bebekler sakın ank olma.ilk günler daha çoktu ama artık daha düzgün bakıyor.
ben şapka ve eldiven hep kulanıyorum bu arada canım...
Kelebek seninki de mi öyle??
Kızlar göğüsün süt dolması için zaman olmaz ki o şekilde.
Mesela kızım açıktı ağlıyor. Göğsümü tutuyorum süt dolmuşsa emziriyorum. Henüz dolmamışsa kimyon falan kaynatıyorum. Eczaneden humana nin gaz çayından veriyorum. O arada sütüm doluyor öyle emziriyorum. Hem dolu olunca 10dk emmesi yeterli oluyor.
MTA kimyonu nasıl kaynatıyorsun kendin için???
Yok tatlım söylemedim ama benim kuzenlerimde sancı çektiğinde annemler verdi bizede küçükken vermişler. Bugün dr gittik kont. için dr gaz sancısı var çocuğumun diyorum bana 10 günlük bebeğin gaz sancısı olmaz diyor ben diyorum geceleri ayağını karnına çekiyor ıkınıyor ağlıyor diyorum o dönmüş bana sen yanlış anlıyorsundur gaz sancısı çekmez o aç kalmıştır sütün yetmiyordur dedi bende sütüm yeteri kadar geliyor ve bebeğimin karnı doyuyor dedim oda gaz sancısı değildir dior deli oldum onlara kalsak biz hiç bişe anlamıyoruz dr odasından çıktık kızım bir gaz çıkardı resmen büyük adamlar gibi ve rahatladı o an için artık o drye bidaha gitmem canım ve onların önerileriyle de pek hareket etmeyi düşünmüyorum ben
o ne demekmiş ya saçmalamış bence.bizimkinin hep var gazı....

ya kızlar bu aptamili üstünde 4 hafta içinde bitmesi lazım yazıyor
benim k bimez ki.yeni paket açsam o da bitmez.böyle 3 de 2 si ziyyan mı olacak kutuların.siz ne yapıyorsunuz?

Kizlar kafayi yicem
Simdi saat 14:45 de kizim emmeye basladi
Hala devam saat 16:05
Bu hep boyle
Cekince aglio uyumuyo
Sutum mu yetmiOki
Mama mi vermem lazim
Yoksa normal mi
Goguslerimin yarasini gectim korkuyorum ya acaba az mi besliorum kizimi
Sizin duzen nasil
Mesela gece 4 saat emdi aralarda5-10 dk dinlenerek
Duyan tombik sanar ama daha cok kucuk
Korkuyorum ya

Bende aynı problemi yaşıyorum uyuması için mama veriyorum bazan 10cc bazen 20cc bitmeden uyuyor
Mama vermeyi hiç istemiyorum ama kv ve eşim ağlıyor diye çok gelip gidiyorlar başıma strese giriyorum onlar sussun diye mama vermek zorunda kalıyorum

Sen bir çözüm bulabildin mi

Anilim...
Bisey diyemiyorummm senden hbr beklemekten baska bisey gelmiyor elimden
Neden duzelmiyor bu cocuk cok uzuluyorum..
Dua ediyoruz surekli cnm
Biz bu kdr uzulurken seni dusunemiyorum bile..

oğlumu bırakama tekrar oralara Deniz=(
dua et ne olur ..... yanımdan ayırmıyorum onu.... ya giderse diye...

Bende aynı problemi yaşıyorum uyuması için mama veriyorum bazan 10cc bazen 20cc bitmeden uyuyor
Mama vermeyi hiç istemiyorum ama kv ve eşim ağlıyor diye çok gelip gidiyorlar başıma strese giriyorum onlar sussun diye mama vermek zorunda kalıyorum

Sen bir çözüm bulabildin mi
Ya bi. İki saat once emzirdim doymadi
Sut sagdim 10 cc yetmedi
30cc mama yetmedi
Sonra tekrar emzirdim
Sonra uyudu
Simdi uyandirip gene emzircem
Dr iki saatte bir uyandir emzir dedi
Acaba zorla uyandiryorum die kendini mi toplayamiyor diyorum
Lactamil humana still tea aldim
Komposto yaptim
Gazim var acaba onu etkilio mu
Ya bilmiyorum canim
Anne olmak mukemmel otesi ama cokta endise verici
Aklim cikio
Esim surekli aglio duygulanio
Ben agliyorum
Babam aglio
Annem full endise
Biraz buyuse rahatlicaz
Kucuk dogunca korkular bitmiyor
10 - 15 tane sapkasi var ama sevmiyor sinir oluyor :KK37:
Arada kisa sureli takabiliyorum
Dunde tirnaklarini kestim.. bugun takmadim eldiven surekli el eleyiz :)
:nazar:

Allah o ellerinizi ayirmasin
Bende kizimin elini tutuyorum eldivenini cikarmassam benle kavga edio
Tenime degio elimi tutuyo
Masallah masallah
Bu arada kizimin adaşisin Deniz teyzesi

Kizlar koridorda usursem gogus uclarima sanki igne batmis gibi oluyorum
Ama benim kanim cok dusmus ondan mi ki
Kan sulandirici igne ve aspirin kullandim hep dogumumda kanama riskim vardi
Sizinde oyle usumeniz oluyomu
Guya antalyadayim
Allah soguk yerdekilere yardim etsin ne diyim

Kizlar koridorda usursem gogus uclarima sanki igne batmis gibi oluyorum
Ama benim kanim cok dusmus ondan mi ki
Kan sulandirici igne ve aspirin kullandim hep dogumumda kanama riskim vardi
Sizinde oyle usumeniz oluyomu
Guya antalyadayim
Allah soguk yerdekilere yardim etsin ne diyim

sen antalyadamısıııın? aaa nerde yapacaksın doğumunu? benim yarın vitalede olacak taze bebek görmek istersen beklerim canım :)

sen antalyadamısıııın? aaa nerde yapacaksın doğumunu? benim yarın vitalede olacak taze bebek görmek istersen beklerim canım :)

Ah cnm benim diger dogumum vitalede olmustu
Cok kotu oluyorum o hastane adi bile gecince
Doktorun kim
Dogum yaptim memorial da
Ben manavgattayim
Sen nerdesin

Son düzenleme:
ben bugün heyecandan nasıl uyuyacam acaba? sürekli herşey tamam mı acaba diye gidip gidip odasına bakıyorum doğum çantamızı kontrol ediyorum bilgisayarı açıp sezeryanda neler gerekir vs bişeyler okuyorum. derken akşam üstü dependin hasta bezini almayı unuttuğum aklıma geldi gittik aldık eşimle..

birde lohusa şerbeti için aktardan karışım almıştık kendi hazırlayıp vermişti bugün yaptım hiç güzel değil tadı. bildiğin tarçınlı şekerli su oldu, moralim çok bozuldu aktara gittik kapanmış.. eşim şimdi maça gitti zaman anca öyle geçer dedi, gelirken aktar arayacak açık bir yer bulursa alacak bakalım tekrar yapacam.

ya kızlar bu aptamili üstünde 4 hafta içinde bitmesi lazım yazıyor
benim k bimez ki.yeni paket açsam o da bitmez.böyle 3 de 2 si ziyyan mı olacak kutuların.siz ne yapıyorsunuz?

canım çok geçmiş olsun arasımız inşallah biranönce kavuşur sağlığıma..

serince bir yerde saklarsan mamayı sanırım bişey olmaz.. bende daha uzun süre kullanmıştım çağanda.

X