2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar topiğe yazmaya başladığımız zamanları anımsadım da..9-11-20-30 derken hmen herkes bebişlerini aldı kucağına..biz zamanlar yok bulantılarımız..yok şişliklerimiz ya da evdeki dertlerimz derken nerelere vardık de mi? hemen hemen herkes sanırım anne oldu :nazar: sıra bekleyenler de inşallah en kısa zamanda yavruşlarını alırlar kucaklarına..

bizim oğluş biraz erken geldi biliyorsunuz..şimdi artık benim mink canavarla 32. günümüzü kapattık bile..günü gelene kadar sakin kalan meleğim resmen günü geldikten sonra bir monster oldu :KK1:

hepinizi tekrardan tebrik ediyor, sağlıklı beraberlikler diliyorum minnaklarınızla..:nazar:

geçmiş olsun canım Allah analı babalı büyütsün canım çok şükür atlatmışsın... amin canımcım amin...

valla tembel mi sabırlı mı bişi diyemiyorum :KK70: ayyyyy Allah korusun öyle şey kimseye göstermesin... inş. öyle bir şey olmaz...:)

amin canım.Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın.Hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin bize. bu arada benim adımda tuğba :KK70: adasızz:)

geçte olsa öğrenmişsin :KK1: ben spinal hiç düşünmedim niden acaba :44:
hep epidurale odaklandım hayırlısı ne ise o olsun inşallah
ne güzel kolay geçmiş inşallah buda öyle geçer darısı bizimde başımıza
ameliyat korkum yok desem yalan olur ama beni asıl sonrası korkutuyor :26:
sonra sezeryan olanları okuyup rahatlıyorum kötü olan hiç bişeye takılmıyorum :21:

canım sen yine de nasıl bişi olduğunu biliosun doğumun , idmanlısın:KK70: eee benim ilk olcak gölgemden korkuyorum ,ağlıyorum korkumdan canım yaaa ,nasıl yenicem bilmiyorum tatlım:KK43:

Bebişlerin, kucaklarına yeni alan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun :)

Benim 9 gün kaldı sezeryana ve ağrılar gibi korkularda arttı umarım herşey hepimiz için yolunda gider...

Kızlar 2,5 da suyum geldi
on dk da hastanedeydık ama tum suyum akmış
dualarınızda bana da yer verır mısınız:KK43:(

kıyamam size :KK16: maşallah harikasın valla tombişini nasılda çıkarıverdin helal sana :KK52:

Kizlaaaarr ben geldim :KK16:
Günlerdir yazmak istiyorum ama zaman nasil geçiyor anlatamam
Bugün 5 günlük oldu minnosum
Pazartesi sabaha karsi sancilarim baslamisti, Dr.a gidince acilma 3 cmdi ve aksama kadar sancilarla 9 cm oldu ama bebisin kafasi bi turlu asagi inmedi :KK14:
Onca müdahaleye, asagi itmelerine rağmen inmedi ama 9 cm acilmanin sancilariyla resmen eridim
En son suyunu patlattılar ama yine olmadi:KK14:
Ve acil sezeryana alindim
Biliyorsunuz normali çok istiyodum elimden geleni de yaptim ama nasip iste
Sez.e giderken spinal olsun bayilmak istemiyorum dedim aglaya aglaya
Ama anestezist şuan hic öyle bi tercih luksumuz yok sen acilsin artik dedi
Ve bebeğim 4360 gr 53 cm doğdu :KK16: maşallah diyin lutfeeeeeen
Zaten ondan bu kadar zorladi bizi
Dr.um normal tamamlanabilseydi agir hasarlar olabilirdi dedi
Neyse çok şükür iyiyiz
Tüm doğum yapanlari tebrik ediyorum
Opuyorum siziii firsat buldukça yazmaya caliscam

maşşallaahhhhh :KK53: yavrum nasılda gelişmiş içerde :KK9: hayırlısı canm DARISI BAŞIMA :KK34:

Öncelikle doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ediyorum :nazar:
veee... darısı başıma diyorum :KK16:
Biliyorum onun vakti saati var o zaman gelicek ama 25 haftadan beri tetikteydim topiğin ilk doğuranı olucam derken haftam bitti :26: hayırlısı olsun artık hareket ederken etimi yırtıcak gibi oluyo bakalım aralığın kaçında ve nasıl doğurucam meraktan çatlıcammm :KK52: Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar yetiştirmemizi nasip etsin inş. :KK16:

Kızlar merhaba;
Ço kokuyamadım geçmişi ama Allah doğum yapanların bebeklerine de kendilerine de sağlık versin hayırlı olsun canım arkadaşlarım

Ben detayları sonra alnlatırım kısaca geçmeye çalışayım
Bugün çıkış yapacaktık ama crp si yüksek çıktı bir hafta yoğun bakım dedi dr çok ağladım çok.
bugünlük kalalım yanında dedik oda dtutttuk kaldık ama bundan soınra kalamma
en fazla bir haftaymış.inşallah hemen geçer ne olur dua edin.İnsan ayrılamıyor.Bu nasıl birşey böyle inanamıyorum=(((

10 saat susuz kaldığı için olabilir diyorlar ama daha fazla susuz kalan bebekler var..niye böyle oldu bilmiyorum

sütüm gelmiyor meme ucum yok.mama veriliyor devamlı.ona ayrıca çok üzülüyorum.doyuyoyr ama anne sütü hiç almadığı iç,n muhtemelen sarılık da çıkacak...

onun haricinde detaylı anlatırım kızlar.Ama çok çok zorlanmadım normal doğumda.sancı kötü ama beklediğim kadar korkutucu birşey değilmiş.Sancıları epidural olup son şiddetine kadar hissetmeme rağmen.
Korkmayın sakın.Ya da ben kendimi korkuttum..olunca da bu muymuş dedim...

canım sıkkın bu kadar yazabiliyorum...
Çok öpüyorum sizi....Allaha emanet olun....Kalnları da nRabbim bir avaz da rahatça kurtarsın inşallah.

Kızlar merhaba;
Ço kokuyamadım geçmişi ama Allah doğum yapanların bebeklerine de kendilerine de sağlık versin hayırlı olsun canım arkadaşlarım

Bugün çıkış yapacaktık ama crp si yüksek çıktı bir hafta yoğun bakım dedi dr çok ağladım çok.
en fazla bir haftaymış.inşallah hemen geçer ne olur dua edin.İnsan ayrılamıyor.Bu nasıl birşey böyle inanamıyorum=(((

10 saat susuz kaldığı için olabilir diyorlar ama daha fazla susuz kalan bebekler var..niye böyle oldu bilmiyorum

sütüm gelmiyor meme ucum yok.mama veriliyor devamlı.ona ayrıca çok üzülüyorum.doyuyoyr ama anne sütü hiç almadığı iç,n muhtemelen sarılık da çıkacak...

onun haricinde detaylı anlatırım kızlar.Ama çok çok zorlanmadım normal doğumda.sancı kötü ama beklediğim kadar korkutucu birşey değilmiş.Sancıları epidural olup son şiddetine kadar hissetmeme rağmen.

Çok öpüyorum sizi....Allaha emanet olun....Kalnları da nRabbim bir avaz da rahatça kurtarsın inşallah.

crp kanda iltihap demek.. enfeksiyon geçiriyor demekki.. çoooooook geçmiş olsun canım..
şimdi moralin çok bozuk olduğu için bide bebk yeterince ememediği için sütün gelmiyor.
sağmaya çalış sütününü.

anne sütü ile alakalı değil sarılılık beslenenememe il alakalı. beslendiği sürece korkma sarılıktan..
allah şifa versin hemene bir ayetel kursiii okuyorum canım aras içinnn..:KK16::KK16::KK16::KK16:

Kızlar topiğe yazmaya başladığımız zamanları anımsadım da..9-11-20-30 derken hmen herkes bebişlerini aldı kucağına..biz zamanlar yok bulantılarımız..yok şişliklerimiz ya da evdeki dertlerimz derken nerelere vardık de mi? hemen hemen herkes sanırım anne oldu :nazar: sıra bekleyenler de inşallah en kısa zamanda yavruşlarını alırlar kucaklarına..

bizim oğluş biraz erken geldi biliyorsunuz..şimdi artık benim mink canavarla 32. günümüzü kapattık bile..günü gelene kadar sakin kalan meleğim resmen günü geldikten sonra bir monster oldu :KK1:

hepinizi tekrardan tebrik ediyor, sağlıklı beraberlikler diliyorum minnaklarınızla..:nazar:

ooo askerlik çağı gelmişs senin delikanlınınnnn:KK9::KK9::KK9:
hayırlı evlat olsunlar inşallah.. büyüsünler

Kızlar merhaba;

Canım bozma moralini o ufacık yumuk gözlü göründüğünden çok daha güçlü çıkar inş yoğun bakımdan annesinin kucağına gelir dualarımız seninle bütün yeni doğan yavrularımızla ve de doğumu bekleyen hamişlerimizle tabi
Allahım en kısa sürede koynuna almayı nasip etsin yavrunu

20 gün oldu doğum yapalı, 3.günden beri sarılıkla uğraşıyoruz. 5.gün 30 saat fototerapi görmüştük sonra sürekli emzirme ve mama ile geçen hafta değerimiz 12'ye kadar düşmüştü (12 de aslında yüksek sayılır ama 17 den 12 ye düşünce sevindik tabi) dün kontrole bi gittik 19 olmuş :KK43:( acil yatış yapıldı yine fototerapideyiz :KK43: bu sefer kızım içerde durmuyor, gözlerinin bağlı olduğunu anlıyo huzursuz oluyo basıyo çığlığı, çok zor çok! Anne sütü sarılığı diye bişey varmış o galiba :KK43:

Kızlar merhaba;

Cnm uzulmemeye calis biliyorum demesi kolay ama hastenede bebeklere cok iyi bakiliyor sonucta emniyetli yerde.gerci ana kucagi gibi olmaz ama genede sabirli ol.saglikla arasi kucagina alir bir hafta beklemezsin insallah.bir an once annesinin kucagina gelirde annesinide mutlu eder insallah.anilcigim sutun olmasada sen sutunu makinayla sag yavas yavas sutun gelir bunu kendine dert etme cnm.tekrar gecmis olsun.

20 gün oldu doğum yapalı, 3.günden beri sarılıkla uğraşıyoruz. 5.gün 30 saat fototerapi görmüştük sonra sürekli emzirme ve mama ile geçen hafta değerimiz 12'ye kadar düşmüştü (12 de aslında yüksek sayılır ama 17 den 12 ye düşünce sevindik tabi) dün kontrole bi gittik 19 olmuş :KK43:( acil yatış yapıldı yine fototerapideyiz :KK43: bu sefer kızım içerde durmuyor, gözlerinin bağlı olduğunu anlıyo huzursuz oluyo basıyo çığlığı, çok zor çok! Anne sütü sarılığı diye bişey varmış o galiba :KK43:

Cnm gecmis olsun.bebegin gidasini eksik birakma birde saraliga gunes isigida yani d vitamini iyi geliyormus. Evin gunes alan yerine bebegini yatir cnm.fototerapide gene saraligini 1 gunde dusururler endise etmemeye calis.kizin belki huzursuz oluyor ama hersey onun iyiligi icin.birak o kadarcik aglasin artik sonucta sagligina kavuscak.

Kızlar merhaba;

Korkmayın sakın.Ya da ben kendimi korkuttum..olunca da bu muymuş dedim....

Anılım çok geçmiş olsun Allah yrdımcınız olsun inş yavrum neleri atlattınız bunuda atlatırsınız Allahın izniyle evet esranında dediği gibi sütünü sağ çoğalsın bencede canım hadi dualarımızdansın çok öptük seni

Kızlar hastanedeyim yatışm yapıldı. Çok dua edin bize...

Allah yardımcın olsun canım sezeryanmı yapıcaktın normal mi bilemedim ama umarım artık yavrunu kucağına almışsındır...

Allah acil şifalar versin inş. kolaylığınıda
sabrın sonu selamettir canım inş tez vakitte düzelir yavrun

merhaba bende doğum yapalı bugün 22.gün bizde solunum güçlüğünden dolayı 11 gün kuvezde kaldı oğlum solunum cihazlarından kurtuldu sarılık. Kuvezde fototerapide aldı taburcu olurken 13 dü değeri. 2 gün sonraki kontrolde 15.7 çıktı 3 gün sonraki kontrolde tekrar 15.7 çıktı 4 gün sonrakinde 16 çıktı :KK43:( şimdi yarın kontrolumuz var 17 yi bulmadıgı için tekrar fototerapiye gerek duymadı ama niye yükseliyo anlamış değilim mamda veriyoruz anne sütüde. Anne sütü sarılıgı galiba ama enzim değerlerine bakılıyo bakalım 1 haftaya çıkıyomş sonucu inşş düşer bizde anlamadık endişeliyiz her kontrole gidişimizde beslenmesi iyi idrar iyi yapıyo inşş atlatır tez vakitte kuzularımız bazıları 1 - 2 ay bile sürüyomuşş diye duydum tanıdıklardan :KK43:

kızlar merhaba;
ço kokuyamadım geçmişi ama allah doğum yapanların bebeklerine de kendilerine de sağlık versin hayırlı olsun canım arkadaşlarım

ben detayları sonra alnlatırım kısaca geçmeye çalışayım
bugün çıkış yapacaktık ama crp si yüksek çıktı bir hafta yoğun bakım dedi dr çok ağladım çok.
Bugünlük kalalım yanında dedik oda dtutttuk kaldık ama bundan soınra kalamma
en fazla bir haftaymış.inşallah hemen geçer ne olur dua edin.insan ayrılamıyor.bu nasıl birşey böyle inanamıyorum=(((

Onun haricinde detaylı anlatırım kızlar.ama çok çok zorlanmadım normal doğumda.sancı kötü ama beklediğim kadar korkutucu birşey değilmiş.sancıları epidural olup son şiddetine kadar hissetmeme rağmen.
Korkmayın sakın.ya da ben kendimi korkuttum..olunca da bu muymuş dedim...

Canım sıkkın bu kadar yazabiliyorum...
çok öpüyorum sizi....allaha emanet olun....kalnları da nrabbim bir avaz da rahatça kurtarsın inşallah.

canım hiçç üzülme sıkma kendini sütün tümden gider . Meme ucunu tirle diye bişey var eczanede satılıyo onla çıkabilir yada elektrikli pompa ile dene. Biz kuvezde yatınca ben emziremedim öyle tirle ve pompa ile sağıp verdik az az da olsa hep mama takviyeli. Süt yapıcı şeyler ye iç humana çayı- hoşaf, helva bol su... Sarılık çıkacak diyede korkma bazıları çok hafif atlatıyo. Sadece mama yiyenlerde bazen hiç olmuyo bile moralini bozma.. Gögüslerine sıcak su torbası koy.... Allah beterinden korusun yoğunbakımda 2-3 ay kalan bebekler var sağlıklı olsnlr yeter moral bozma hiçç. Inşş düzelir kuzunn tez zamanda...

canım sen yine de nasıl bişi olduğunu biliosun doğumun , idmanlısın:KK70: eee benim ilk olcak gölgemden korkuyorum ,ağlıyorum korkumdan canım yaaa ,nasıl yenicem bilmiyorum tatlım:KK43:

inan cnm bu idmana bakmıyor hepsi aynı ve hiç yaşamamışsın gibi :KK34: bunu dördüncü doğumunu yapan arkadaşım söylemişti ben de katılıyorum
korkmakta heycanlanmakta aslında doğumun gereği ve güzel
sonrası hepsi unutuluyor bunlar hatırlanmıyor
beni şimdi en çok korkutan doğum sonrası kızımda sorun çıkması hastanede kalmak zorunda kalması :KK14: bu gün okuduğum herkes bunu yazmış ve ben onların hepsine çok üzüldüm içim yandı resmen
gözümden yaşlar süzülüyor onları bebeklerini izlerken görüyorum gözlerimi kapatınca iyi değilim...

Bebişlerin, kucaklarına yeni alan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun :)

Benim 9 gün kaldı sezeryana ve ağrılar gibi korkularda arttı umarım herşey hepimiz için yolunda gider...
bende senin hemen arkandayım bir gün arayla inşallah sağlıcakla hayırla kavuşuruz yavrularımıza
ne olur kızlar çok dua edelim...

Kızlar merhaba;

anılım...cnm bak daha 3 hafta gelmez benimki diyordun seni bekletmedi yavrun biliyordu sanki onu nasıl özlemle beklediğini :)
inşallah sağlık sorunlarını da doğum sancısı gibi büyütmüş olursun da hemen geçer
insanın evladının hele ki yeni doğduğunda rahatsız olması çok zordur çokk...ama benim eşim hep söyler onları rabbim koruyor o kadar güçlüler ki onlar bizim üstesinden gelemediğim şeylerin üstesinden gelebilirler
inşallah oğlun da bu günleri atlatacak siz evinizin yolunu tutacaksınız bütün sıkıntılarınız arka arkaya sona erecek dualarım seninle bitanem...

Kızlar hastanedeyim yatışm yapıldı. Çok dua edin bize...

allah yar ve yardımcın olsun sağlıcakla atlatın inşallah sende bize dua et :26:

senin bebeğin artık bişeylerin farkında ve bu biraz daha zor hem onun için hem senin için
allah yardımcın olsun yazdıklarını okuyunca tüylerim diken diken oldu çok dokundu bana
şimdi benimde en büyük korkum oldu sarılık...
rabbim yardımcımız olsun...

X