2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

kartaldayım ben ya baya uzağız tühh
hııı sağol açıklama için :)

süt arttırıcı çaylardan içen deneyen ve önerisi olan var mı?[/QUOTE]
karamalaz benim ilk damla damla geldi sütüm onu bir içtim göğüslerin ağrısından kıvrandım resmen sağdım mecbur 150 cc çıktı süt buzluğa attım eşimde dökmüş uyuz buzlu süt verdirmezmiş bebeğe..
bana yetti valla birtane bebek bezi üstne ped koydum sürekli pedi değiştim yarım saatte 1 saatte üstüme filan geçmedi..

karamalaz al canım arpa bişeysi değişik bi içecek ama inanılmaz etkili...

Ay koptum naftalin olayına yaa

kızlar benim cep telefonum çalınmıştı bende savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum ya?

az önce postacı geldi savcılıktan bi kağıt getirdi

cep telefonumu benden başka kimsenin kullanmadığı ortaya çıkmış bu yüzden takipsizlik kararı çıkmış yani artık hiç kimse bulamıcak telfonumu

bana yetti valla birtane bebek bezi üstne ped koydum sürekli pedi değiştim yarım saatte 1 saatte üstüme filan geçmedi..
kuzum sen normal sdoğum yaptın sezeryanda daha çok kanama oluyormuş.
sezeryan olursam koymam gerekir.
dediğin çayıda denerim.humanadan memnun olan çok duydum .bakalım inşallah olur sütümüzz..
cnm benim de çalındı
sana gene iyi öyle denmiş.
benim çalınan adamı bulmuşlar,o da ben satın aldım demiş ve kapatmışlar davayı!!şaka gibi di mi!!!!!!

cnm benim de çalındı
sana gene iyi öyle denmiş.
benim çalınan adamı bulmuşlar,o da ben satın aldım demiş ve kapatmışlar davayı!!şaka gibi di mi!!!!!!

ne kadar saçma yaaa ben böyle işin içine tükürem

varya ne kadar umutlanmıştım ya br aylık gıcır telefonum gitti resmen hakkımı helal etmiyorum arkadaş!!!

kızlar bu hafta sonu istanbula kar yağışı bekleniyomuş iyi mi? benim evimde yokuşun göbeğinde

ben humana içmiştimm bi etkisini gördümmü bilmiyorumm sütüm çok azdı.. 1 ay sonra tam anlamıyla gelmişti inatla emzirmiştimm..
şimdiden humana aldırmayın bence.. bakarsınız hemen gelir süttünüz. gelmezsse o zaman alın..
pahalı bişey bide.
süt ilk günlerde öyle gelmez zamten emerken emerken iyice gelmeye başlar..

bol sütlü günlereeeeeeeeeeeeeeee

Son düzenleme:
Kızlar bnm tavsiyem
Ben doguma giderken ayva kompostosu yapmıştım
Birde sun lohusa şerbeti yaptım misafirlerim vardı
Bayıldılar Bende içeyim dedim
Oyyy inanılmaz işe yarıyor.
Komposto ve şerbet. Ve su TEk geçerim

Canim gözün aydin analı babali buyut bebisini inşallah rabbim tüm hamislererede nasip eder...

buralardayım anılcım, yazılan herşeyi okuyorum ama kaç gündür yazamadım,
2 haftadır devam eden bel, kasık, çatı ağrılarım daha da arttı özellikle geceleri ağrıdan kıvranıyorum
bunun yanında böbrek ağrısı, şeker dengesizliği, gece boyu 10 dk da bir gelen wc ihtiyacı, nedeniyle yarasalar gibi yaşıyorum günlerdir
gündüzde kızımla, ufak tefek ev işleriyle uğraşınca yorgunluk hat safhaya çıkıyor, iştahımda yok yiyemiyorum hiçbişey,
bir haftadır 1 kilo vermişim, kolumu kıpırdatıcak halim yok son günlerde
ctesi olsa da bir an önce hayırlısıyla bebeğime kavuşsam diye bekliyorum

Sen bu gidişle yokuşda karlar arasında doğurursun tubiş
Bu arada doğumda bize hbr verebilicen mi
Ulaş bi şekilde kocanın telinden bağlan

Bizdede lohusa serbeti yapilir kaynardeniliyor bizim burda adanada...
Kompostoyu bende duydummm...bulgur yesil sogan bide...

Nana ise azaltici etki yapiyomus...oyle okumustm sanirim saracoglundannn..

Denizzz geldi mi senn sutumnnn....

9 unda kar başlıyormuş
tam kış bebeleri olacak bizimkiler ne güzelll=)))))
yolda doğururuz artık karda hehehehe
o zaman senin epey yaklaşmış cnmmm
sen haftada 1
bende 2 kilo vermişim bu hafta
ve bu hafta yediğim kadar hiç bir hafta yemedim.bu hafta iştahhım çok açıldı dün de yazmıştım belki okumuşsundur
dr bile ne oluyo ya dedi=)
günde 6 litre su içince ödem gitti bence yoksa kilodan sanmam.
vucudumdaki şişlikler indi çok rahatladımmm...kortizonun fayydaları=)

geçen tv de prof. ibrahim saraçoğlu vardı en iyi süt artırıcı yeşil taze üzüm dedi. bi ot ismi daha vermişti ama hatırlamıyorum. daha doğumuma var ama sizlerle de paylaşıyım istedim...

oooo bu karamalz çok pahalıymış yaaaaa
kutu 330 ml 5 lira diyooooo
günde 1 tane mi içmek lazım yoksa günde 3 tane falan mı amanın bu neee=////

Ender Saraç anne sütünü artırmak için harika bilgiler verdi.

1_ İlki alkolsüz bira veya malt içeceği diye satılır. Sabah ve akşam 1-2 kahve fincanı içiniz.Alkolsüz bira veya malt içeceği sütü çok arttırır ve vücutta birçok mayalanma işlemini gören B vitamini vardır.

2_ Bol sıvı alıyorsunuz ama bunun 3-4 fincanı rezene ve ısırgan çayı oluyor.Aşağı yukarı 1 tatlı kaşığı rezene tohumu yada çayı içerisinede 2-3 yaprak ısırgan yaprağıyla da çay yapın için. Sütün artmasını ve bebeğin sevdiği tada dönüşmesini sağlarken bebeğin gazınıda yok eder.

3_ Özellikle çörek otu faydalıdır. Sabahları 1 kahve kaşığı kadar balla karıtırıp alabilirsiniz. Hem direncinizi arttırır hemde iyi etkileri vardır.

4_ Kompostolar yani komposto demek aşırı şerbet değildir. Kompostoyu az şekerli veya şekersiz yapabilirsiniz. İçerisine biraz kuru üzüm atarak özellikle ayva kompostosu , elma kompostosu biraz üzüm ve kayısı atabilirsiniz şekerlenmesi için. Ilındıktan sonra da balla içebilirsiniz.

5_ Lohusa şerbetinin çok şekerli olduğu için fazla önermediğinide söyledi.

6_ Çok kilo sorununuz yoksa tahin pekmezi önerdi. Tahin pekmezi hem kansızlığa karşı hemde susamın yağı olduğu için çocuğun zekası açısından hem annenin cildi hemde kabızlık, üşüme hemde birçok hastalığa faydası var. Diğer şekeri keserek en az günde 1 tatlı kaşığı tahin pekmesi yemenin çok faydası var.

7_ Hergün bir çorbanız mutlaka bulunsun özellikle mercimek çorbası gibi, yada bakliyat çorbası, yada yoğurt çorbası ama mutlaka çorba için. Mutlaka sulu sıcak için. Özellikle süt veren annelerde zayıflama programlarında az yağlı düşük kalorili ama sulu sıcak tencere yemekleri ve çorba ağırlıklı beslenme uyguluyoruz

Arkadaşlar bunu bir siteden alıntı yaptım benimde sutum olmadı zar zor 3 ay sırf anne sutu alsın dıye azda olsa zorla emzırdım 3 ay sonra sutum tamamen kesildi. malt içecegini kesinlikle deneyecegım çok kısı onerdi

maşallah canım, o zaman kesin ödem atmışsındır, genellikle doğuma yakın oluyor bir miktar kilo düşüşü
benim hamilelik boyunca hiç ödem, şişlik olmadı zaten, hamilelik öncesinden 6 kilo fazlayım şu an
bu giden kilo nerden gidiyo ben de bilmiyorum

ptesi mi geliyomuş kar, ctesi kesin doğurmam lazım o zaman

Yazdiklarinizi hep okuyordum ama ilk defa yaziyorum. Bizim 10 sene cocugumuz olmadi, iki tup bebek tedavisinden iki kizim oldu. Biri 3.5 yasinda digeri 20 aylik.
Korunurken (becerememisiz) ve emzirirken ve hic istemeyerek 3. Cocuguma hamile kaldim.
Gecen Cuma kanala tamamen girmisti. Ve o gunden beri gerilmelerim ve asagi baskilarim artti. Bu Sabah 6:30da sancilarim sik bir sekilde ve aci vererek basladi. 7:30da hastanedeydik. Sadece hava ve oksijen gazi aldim. 9:30da dogdu. Boyle yazinca basit gorunuyor ama hicbir dogum basit degil. Yine yirtiklan dogurdum. 38+1, Kenan 3570g dogdu. Bu gece hastanedeyim.
Hepinize hayirli dogumlar diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…