2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

ayyyy çok geçmiş olsun canım kaç saat sürdü suni sancı verildikten sonra? epidural mi yaptırdın sende?

güle güle büyüt kuzeyini inş. Allah analı babalı büyütsün herşey gönlünüzce olsun inş

iyi ki sordun ben de öğreniyorum sayende, bana bişey olacak korkusu sardı beni ve ben de araştırmaya başladım
psikolojim hiç iyi değil

sonuçta damar yolu açıyorlar
oradan ağrı kesici verilebilir mi spinalde

esra beni nasıl rahatlattın allah razı olsun
iğne kolumdan istediklerini yapsınlar ama vücudumun başka yeri olunca beni çok korkutuyor :18:
eşim bile diyor sen iğneyi görürsen kesin vazgeçersin genel ol diyor
cnm ilki oğlumda sancıyıda çektim 13 saat ama sonunda hem oğlum çok kiloluydu hemde çatım dardı sonuçta 5 kilo doğdu yani yırtınsamda olmayacakmış ama cahillik işte ben normal yapıcam diye kendime de eziyet ettim oğlumuda strese soktum az daha kaybediyordum yavrumu şaşkın aklım yüzünden
oda yetmemiş sancılar sırasında bana sarılan eşiminde omuzlarını parçalamışım her sancıda ısırmışım adamı
ama o kadar kolay bir sezeryan süreci geçirmiştimki sadece uyanması çok zor olmuştu şimdide o uyanma olmasın diye epidural istiy

korkma sen ikisinede hazırla kendini hayırlı ne ise o olsun bak ben normal diye tutturdum neler çektim sonuç yine sezeryan

sendeee kendini ikisinede hazırla hayırlısı ne ise o olsun sezeryanla yapanları gördükçe hele birde maşallah hemen toparlanmıyorlar mı benim burda yüzümde güller açıyor

Allah sağlıklı mutlu güzel bir ömür versn Kuzeyine canım seni ve eşini tebrik ederim:)

cnm daha çok erken
ben bile daha bu hafta konuştum kilodan dolayı
39. haftada olmamam ramen düşün ..ki pazartesi karar verilecek...erken davranmaa=)))
cnmmm...normal yaptın sanırım tebrik ederimmm=)))
çok az almışsın sancıyı demek açılman yumuşaman herşey normaldi öyle mi=))
güle güle büyüt kuzeyinizi yiiirimmmmm oniiii=)))
baksana doğum yaptın belki şimdi evine bile varmışsındır maşallah sübhanallah size=))çok öpüyoreee.yazarsın bize detayları hehe=) mauahhh=*
iyi ki sordun ben de öğreniyorum sayende, bana bişey olacak korkusu sardı beni ve ben de araştırmaya başladım
psikolojim hiç iyi değil
düşündükçe psikoloji bozuluyor evet
bakma bende iyi değilim burda gülüyorum ediyorum ama gerçekten iyi değilim
dr um bile dedi bugün bana
anıl çok gerginsin iyi göremedim seni sen böyle değildin yüzünde güller açardı diye sağ olsun çok konuştuu...
topiğe bile girmeyi düşünmüyordum o kadar demoralize geziyorum ama dayanamadım..buraya gelince bir nebze rahatlıyorum...
belirsizlik rahatsz ediyor olabilir ama sonuçta daha vakit var ki
vakit geçmiş 40. haftayı doldurmuş olsak gerilelim tamam ama hata bizde.gereksiz yere erken beklenti içine giriyoruz..

korkma sen ikisinede hazırla kendini hayırlı ne ise o olsun bak ben normal diye tutturdum neler çektim sonuç yine sezeryan

valla doğum korkulmayacak bir şey değil öyleside böyleside korkutuyor insanı ama yapılacak bir şey yok dua etmekten başka La havle vela guvvete çekiyorum bol bol Allah yardımcımız olsun...

bide bişi sorcam ya benim kaç gündür bol bol 10 dk bir gelen kasılmalarım var 50 sn fln sürüyo... böyle olması normal mi?

cnm ameliyat kısmına dayanırım diye düşünüyorum yani dediğin gibi görmeyeceğimi düşünerek tabi yine son anda benim fikrim değişebilir aslında canım tatlı değildir ağrı eşiğimde yüksektir bende sadece düşünme kısmı kokrkunç oluyor sonra her seferinde aa bumuymuş dedirtiyor rabbim
bide kimsem yok bana bakacak ne kadar çabuk ayaklanırsam o kadar iyi olacak
kayınvalidem gelecek ama çok yaşlı eminim yapabilse herşeyime koşar ama zaten hasta ondan bişey bekleyemem
yinede gelene gidene yardımcı olur ben doğum öncesi bir sürü şey yaptım attım dondurucuya onları hazırlamama yardım eder falan
inşallah kolayca atlatırım yavrularıma yetememek çok korkutuyor ben alışkın değilim bu güne kadar kimseden bişey görmedim eşim dışında
allahtan o izinde olacak 10 gün ne varsa ona yaptırırım

annelikten bu işte
yarını düşünmek zorundayız sanırım
bende suyum yada nişan gelirse korkusu da var
bebeğimin kilosu ne durumda onu da bilmiyorum
kocam evdeyken aniden olsa her şeyde sağlıkla dönsek evimize

cnm benim hastanelik olduğum zaman öyle oldu ama akasılmaların ardından sancı başlıyordu doktor hemen serum bağladı
kasılmalar bence normal senin artık son anların belki bebek yerleşiyordur ama tabi sen yine bunu doktoruna sormalısın

anılımmmm yeni gördüm ne demek ilaçları içmiyorummmm kuzum yapma iğleşmen gecikir sen oğluna zararı olur diye mi içmiyorsun :26:

aynen canım tek destekçim eşim oldu.
kv 2 kere geldi.biri çocuğun odasına bakmaya birine de öylesine.
annem desen teyy teyyyyyyyyyyyy...
ben buzluğa falan bir şey de atmadım.gelen yiyeceğini kendi hazırlar artık..
kv gelecek 10 gün kalacakmış!! annem 1 hafta kalırmış.sonra babannem kalır.
eşim hala işe giremedi maddi durum sıkıntıya sokuyor onu ne yapcaz bilmiyorum bi de onu takıyorum ister istemez....

biz ayaklanmayı iş güç yapmayı hiç kafamıza takmayalım onlar bir şekilde olur herkes başının çaresine bakar tatlım.
bize de eşimiz bakar..biz bebeklerimize odaklanalım onları huzurlu edelim süt gaz bez yeter...
ben gerçekten işi düşünmüyorummm sende düşünme...eşlerimiz var Allah razı olsun

ilaç konusunu yanlış anlattım hayatım..vitaminleri kestim.kortizon devam.onu asla bırakmam yaa.olur mu öyle şey=))pardon yanlış anlatmışım=)

Son düzenleme:
inşallah bizim de böyle güzel doğumlarımız olur hemen toparlanırız

aminnnnnnnnnn

cnm geçmiş olsun sağlıcakla büyüsün kuzeyin inşallah
maşallah sanada darısı başımıza

kızlar ben çıkıyorum akşam görüşmek üzere
anılım kendine dikkat et eminimki zor yaşadıkların üzülme demek burdan kolay ama şimdi seninle birlikte üzülen bir beden daha var bedeninde en azından onun için kendini oyalamaya çalış
ah ben yakın olsaydım varya yanlız bırakmazdım senin gibi nerde doğum yapan arkadaşım var onun yanına koşardım kesin bunu hem kendim için hem onların yanında olmak için yapardım onları gördükçe motive olurdum
sen çok dua aldın bitanem bu günleri geçmişte bıraktığında anlayacaksın ne kadar güçlü olduğunu nelerin üstesinden geldiğini...

ben biliyorum da ne oluyo=) boşver nasılsa müdahele edemiyoruz onlar alacaklarını alıyor=)
suyunda gelse nişanında gelse zırt diye doğum olmuyor sonuçta kızların anlattığına gre o yzden hiç panik yapmana değmez.sen ordan taksiye atlarsın eşin işinden taksiye atlar 1-2 saat hastanedesin...su geldiktan 24 saat e kadar doğmalı bebek diyorlar.
kendini germe hiç mavicim.
hamileliğimizin son demleri=) tadını çıkartmak nazımızı yapmamız lazım=)
kullanbildiğimiz kadar kullanalım.
belki 1. den sonra 2. yi gözümüz yemicek=) belli mi olurrrrrrrrr

bilmiyorumki yerleşiyor mu yerleşmiyor mu karnım hala aynı gibi geliyor bana:44: sancı vurmuyor şimdilik enteresan hafif gaz sancılarım oluyor onun haricinde bişiyim yok

ya ben doktora ne zaman gitsem ya? pazartesi gittim bide ne zaman çağırmış olabilir ki beni? offf kafam allak bullak oldu

caınmmmmsss=)
senden ses çıkmıyor yoksa yazsın da ben mi görmedim gündür
benim kafa leyla=))
ne yaptın????

tuğba senle ben uçmuşuz yaa.kız ne zaman çağırdığını hatırlamıonn mu=)
arada sor deli.ay sen beni öldürürsün yaaa=)

benim bu oğlan alttan değil ağzımdan çıkacağını sanıyor sanırım=)))
o kadar yukardaki foto çekebilsem koyarım buraya=//

Evet kızlar benim minik asya m şimdi evdeyiz ilk 1 gün sürüm gelmedi ama şuan çok şükür iyiyim sütümde maşşallah gelmeye başladı

ayyy maşallah bayıldım ben bu bebeğe allah nazarlardan korusun şansı bahtı açık olsun çok tatlı yaa annesi öp onu yerime

kız kadın beni muayene etti açıklığın var bide yumuşaman sen bu hafta doğurursun dedi bende film koptu zaten ben kimim nerdeyim buraya nasıl geldim fln oldum o anda bu hafta içi zaten geliyom doğuma diye düşünüyodum ne zaman gel dediğini hiç hatırlamıyorum valla aman arasam ne dicek sen kimsin ne dedim hatırlamıyorum ki dicek yani öyle olacaktır görmeden tanımaz ki beni ben pazartesi kadar durayım en iyi bi aksilik çıkmazsa o günde bakar doğacak gibi durmuyosa en azından şu gün gel suni sancı takalım fln der herhalde

benimkide ya karnımın şekli tuhaflaştı iyice kutum düz duruyo sonra top gibi bi göbüş var hiç bi bütünlük yok ikisi birbirinden bağımsız parçalar

kesinlikle anıım ii nazlanın
Birde uyuyun diycem ama insan uyuyamıyor biliyorum
bebek ağlamasa ile hep gözünüz üstünde olsun istiyorsunuz ben uyuyamıyorum gözümü ondan ayırmak istemiyorum
Gece beşiği yanıma çekiyorum gözlerimi açıyorum göz göze geliyoruz oğlumla gelde uyu gözlerinden ayrılıp..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…